22nd Annual Annapolis Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Train (J 105)
Robert Reeves 106426O    
Adagio (Beneteau)
Chip Norton NA NA  
Air Mail (Beneteau One Ton)
Tom Carrico 170394U    
Allegro (Harbor 20)
Pat Lane    
At-Tack (J 105)
Dennis McCloud 271818R USADM95  
Aunt Jean (J 35)
James/Jerry Sagerholm/Christofel 188268i    
Avita (J 30)
George Watson 118462x    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Better Mousetrap (J 105)
Grealy Putnam 118436V USARP97  
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V USAMN9  
Bump... (J 30)
Pam Morris 227476E    
Canvas Caper (C&C 115)
Andy Frix    
Caroline (Alerion 28)
Kevin McNeil 166984J    
Chance (Beneteau first 40.7)
Steve Everett 689791U    
Chessie Racing (Farr 280)
Ian Gordon 700254Z    
Cure We WILL (J70)
Peter McChesney    
Dakota Girl (J 35)
James Appel Tactician 173747X    
Randy Bruscup Co-Skipper   Group 1  
Michael Johnson Bow    
Tim Mowry Main Trimmer   Group 1  
Stephanie Reuer Skipper 655531L    
Heather Spurlock Pit   Group 1  
Pete Thomsen Mast   Group 1  
Andrew Troy Headsail Trimmer   Group 1  
DAY DREAM (O'Day 25)
Jack LaMay    
Derecho (J 70)
Chip Carr 268851F    
Neil Sullivan USANS45  
Jeff Todd    
Dis and Dat (Catalina 320)
David Waugh    
Divide by Zero (Frers45)
John Lanigan 166638A    
Dream Builder (Catalina 350)
Julianne Fettus    
Richard McSeveney    
David Neal 742713S    
Pam Ray    
Sharon Umber Staysail trimmer    
Gretchen Witzgall Main Trimmer    
Early Bird (Niagara 31)
Kathy Downs 371132K    
Elixir (Harbor)
Anne Lamoureux    
Jackson Prettyman    
Brian Wiersema Helmsman 731209P USABW63 Group 1  
Endurance (Catamaran)
JEFFREY SHORT 225907S    
Errant Belle (Elliott 770)
Kevin Peach    
Jamie Riggs Other    
Billy Rodriguez    
Escape (Sabre 42)
James Boicourt Headsail Trimmer 714228Y USAJB315 Group 1  
Henry Coppola    
Rebecca Coppola    
Ian Craig    
Jordan Gershberg    
Escape (Alerion Express 28)
james kizziar    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Steven Milby    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Following Seas (Catalina 36)
robert heaney    
H20 (Harbor 20)
Craig Kline    
Gita Maitra    
Patrick Shannon    
Halcyon (Alerion Express 28)
Jason Goscha 314924s    
Helios (J 105)
Steve and Gregg sunshine 687303K    
Hunky Dory (Hunter 23)
marc apter    
Incorrigible (SR Max)
Robert Seidel 295195F    
Infectious Smile (J 30)
Tristan & Sheila Keen 713987k    
Insatiable (J 30)
Ron Anderson 186257B    
Kestrel (Catalina 42 Mark I)
Brendan Costello    
Robert Donegan    
Troy Gogoll    
Kindred Spirit (Beneteau 42)
Robert Greve    
Wendy Greve    
Miriam Kaiser    
Carroll McGillin-Greve    
Knot Power (Beneteau Oceanis 34)
Bob Archibald Headsail Trimmer    
Pat Brennan    
Brian Kennedy    
Bob Martin    
Robert Swanwick Main Trimmer   Group 1  
Lady Grey (J 110)
Joe Laun 372738Y USAJL166  
LeRenard (J 105)
Stephen Phillips 228022O USASP35  
Maggie (J 35)
Peter Scheidt    
Meadeor (Harbor 20)
Jim Mead    
Medicine Man (J 35)
Chuck Kohlerman 192025K    
Merlyn (Harbor 20)
William Cahill 344    
MOJO (wauquiez)
julian bigden    
Monkii (J 70)
Jonathan Pollak 686064S USAJP188  
muy vale (catalina 36)
lee carroll    
My Way (C&C)
peter holden 653914u    
No Name (J-22)
Samantha Fixman    
Erica Kraft Bow   Group 1  
William Museler 140007Z    
Occams Razor (J 70)
Walt and Tricia Pletcher 212912I USAWP9  
One Eyed Jack (Cal 25)
Lee & Kyle Bollhorst 373914U    
Pandora (J24)
stephen grimm    
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Queen Ann(e) (Harbor 20)
Anne Harrington 731431U    
Redshift (Colgate 26)
Ken Koester 244812O    
Rhapsody (Harbor 20)
Dan Corenzwit 652413D    
Ronin (Cal 25)
Christopher Rogers / Peter Sheils 354196e    
Sea Tango (Beneteau393)
Dennis Krizek    
Serenity (Dufour 36)
Frank McGowan 654966X    
Skimmer (Alerion Express 28)
Jack Detweiler 165174X    
SKIMMER (Harbor20)
Peter Trogdon    
Spice (J70)
Holly Graf    
Sport (J 70)
Logan Hearn Staysail trimmer USALH54 Group 1  
Rob Powell Tactician    
Mark Wagner Skipper usamw121  
Gregg Zurmuhlen Spinnaker trimmer 715617T USAGZ3  
SqueeZeplay (IMX 40)
Gregg Brinegar 241626M    
Paul Esker    
Matt Martelli Headsail Trimmer   Group 1  
Rob McAfee Bow   Group 1  
T-Bone (J 35)
Bruce Artman 293244T    
Tea Dance Snake (J 70)
Todd Jenner 687255P USATJ26 Group 1  
Team Teva (J 70)
John Dodge 189793Q USAJD222  
Tenacious (J 105)
Scott Gitchell 272024J    
THE FISH (B32)
Karen Lenkey none  
The Getaway (Hunter)
Tom Bostwick    
The White Boat (J 30)
David Moss    
TRINITY (Corsair F31 UC)
DAVID WAY 217837A    
Triple Point (Corsair 28R)
Charles Rush 698842P    
Tru Blu (Harbor 20)
Cooper Rees    
Urban Myth (J70)
Jim Urban    
Valhalla (J/30)
Stephen Bardelmam Skipper 187205R    
Katherine Bardelman Spinnaker trimmer    
Billy Dolan Headsail Trimmer   Group 3  
Jim Dolan Mast   Group 3  
Rob Lundahl Grinder    
Barb Palmer Mid Bow    
Steve Palmer    
Fiona Saunders Bow    
vellella (Harbor 20)
Garth Hichens    
Wild*Card (R33)
Tim Layne    
Wind River (J 105)
Mark Elert 235113J    
Yellow Jacket (Harbor 20)
Larry Bulman Co-Skipper    
Eva Lomax Main Trimmer   Group 1  
Jeff Scholz Co-Skipper 120245F USAJS231  
ZEPHYR (Cal 25)
David Hoyt 143871V    
Zombie (J 70)
Andy Coyne 660329O USARS120 Group 1  
Brian Robinson 124928T USABR48 Group 1  
Kristen Robinson 660329O USARS120  
Tate Russack 660329O USARS120 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022