Quantum Key West Race Week 2015
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
378 (J 70)
Michael Hettel Co-Skipper 223103C USAMH145 Group 1  
Nick Ponsonby Bow USANP13 Group 1  
John Sandstrom Headsail Trimmer USAJS323 Group 1  
Jeff Schaefer Skipper 190815m usajs322 Group 1  
425 (J 70)
Emily Aspland USAEA33  
Ben Baggett USABB71  
Joe Baggett 114516K USAJB130  
Worth Harris 182486A USAWH23  
42nd Street (J 70)
Alan Cooper 306329U USAAC106  
Tufan Karaosmanoglu Mast USATK63 Group 1  
K Paglin USAKP14 Group 1  
Jason Richter Tactician USAJR91 Group 1  
Africa (J 70)
Will Felder Strategist USAWF26 Group 3  
Marc Gauthier USAMG48 Group 1  
Jud Smith 120803B USAJS195 Group 3  
Lindsay Smith Bow USALS93 Group 1  
Aisle Salmon (J 70)
Christopher Balliet Bow USACB181 Group 3  
Todd Riley Tactician   Group 1  
Chris Saxton 662296A USAC5170  
Scott Schaupeter Helmsman    
ARGO (GC 32)
Jason Carroll 246511O USAJC117  
Chad Corning 246511O USAJC117  
Mischa Heemskerk Tactician NEDMH1 Group 3  
Anthony Kotoun Tactician ISVAK  
Mike Kuschner    
Argo (Melges 32)
Mac Agnese Tactician USAMA19 Group 1  
Sam Hallowell    
Jake LaDow Main Trimmer 402314H USAJL107 Group 1  
Graham Landy 246511O USAJC117  
Max Nickbarg Pit 328652C ISVMN1 Group 1  
Scott Norris    
Jake Reynolds    
Chris Stocke    
ARMIN STROM Sailing Team (GC 32)
Flavio Marazzi Helm SUIFM1  
Diego Stefani Headsail Trimmer URUDS2  
Keith Swinton Tactician AUSKS2  
B Squared (J 70)
Alan Block Headsail Trimmer USAAB64 Group 1  
Brian Elliott Owner 198690L USABE2 Group 1  
Oakley Jones Bow USAOJ1 Group 1  
Kevin Morgan Tactician USAKM81 Group 1  
Bazinga! (J 70)
Kristen Berry Tactician 293716u USAKB4 Group 3  
Daniel Goldberg 656601H    
Kyra Goldsmith Bow 711808V USAKG2 Group 1  
Carson Menges Other    
Bella Mente (Judel-Vrolijk Mini Maxi)
Thomas Allin Grinder    
Skip Baxter Main Trimmer    
Mickey Cannoni Mid Bow   Group 3  
Sean Clarkson Grinder   Group 1  
Doogie Couvreux Bowman 404297d USASC4 Group 3  
James Dagg Spinnaker trimmer   Group 1  
Ollie Dickens Pit Assist    
Hap Fauth Owner 323133K   Group 1  
Federico Giovanelli Grinder    
Peter Henderson Captain   Group 3  
Terry Hutchinson Tactician   Group 3  
Brett Jones    
Keats Keeley Mid Bow    
Brian MacInnes Grinder   Group 1  
Craig Monk Grinder    
Ian Moore Navigator GBRIM21 Group 3  
Rob Ouellette Grinder   Group 3  
Mike Sanderson NZLMS10  
Matt Smith Pit   Group 3  
Jim Turner Grinder NZLET2 Group 3  
Better than.. (Swan 42)
Patrick Gavin-Brynes Main Trimmer USAPG34 Group 1  
Jan Glinski Bow USAJG36 Group 3  
Andy Green Tactician GBRAG13 Group 3  
Rick Helmig Headsail Trimmer   Group 1  
David Larijani Headsail Trimmer 307442U usadl38 Group 1  
John Malloy Mast    
Pat Manion Main Trimmer    
Jennifer Parsons Mid Bow 370886D USAJP56 Group 1  
Chris Poole USACP77  
Andrzej Rojek Owner    
Gosia Rojek Skipper    
Black Dog (Melges 24)
Peter Bjarnason Spinnaker trimmer   Group 1  
Dave Black Helm CANDB22 Group 1  
Paul Dennis Tactician CANPD13 Group 1  
Dave Hymers Bowman CANDH13 Group 1  
Black River Racing (J 70)
Amy Brock Mid Bow   Group 1  
Jay Lutz Tactician 154415m   Group 3  
Jody Lutz Helm 167074A usajl27 Group 1  
Douglas Strebel Owner   Group 1  
Black Seal (J 70)
Abie McLaughlin Blonski Watch Captain usaab164 Group 1  
Jay Mueller Medic/Doctor USAJM394 Group 1  
Kevin Young Tactician 174339V usaky2 Group 1  
Seth Young Helm usasy2 Group 1  
Brio (Melges 24)
A. Tucker Atterbury Tactician   Group 3  
Alden Crowe Mid Bow 672015S USAAC130 Group 3  
Manfred Schmiedl Helm 200610Y USAMS214 Group 1  
Duncan Swain Spinnaker trimmer 323867B USADS143 Group 1  
Hilary Walecka Bow   Group 1  
Buttonfly (J 70)
SHAWN BURKE Headsail Trimmer USAsb45 Group 1  
Steve Burke Tactician USASB38 Group 1  
ANDREW Fisher Skipper 298175J USAAF4 Group 1  
melissa fisher Pit 298614b USAMF57 Group 1  
Calvi Network (J 70)
Carlo Alberini ITACA21 Group 1  
Sergio Blosi Headsail Trimmer ITASB20 Group 1  
Branko Brcin Tactician SLOBB3 Group 3  
KARLO HMELJAK Main Trimmer SLOKH1 Group 3  
Caruru (J 70)
Flavio Andrade BRAFA20  
José Andrade Bow    
Guilherme Hamelmann Spinnaker trimmer   Group 3  
Mario Trindade Tactician BRAMT4 Group 3  
Cloudsourced (J 70)
Jenny Budden Headsail Trimmer 737353Z usajb327 Group 1  
Kevin Byron Tactician 686008N usakb93 Group 1  
Wade Miller Pit usawm98 Group 1  
Stuart Williams Helm 332054N USASW155 Group 1  
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Borowski Pit 660560D USAJB334 Group 1  
John Cooper Helm 178837G USABL10 Group 1  
Carl Fast Navigator 672476R USACF24 Group 1  
Kyle Fast Spinnaker trimmer   Group 1  
Peter Fornell Pit Assist   Group 1  
David Hyer Headsail Trimmer USADH94 Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Ed Liberty Strategist   Group 1  
Paul Nahon Mast   Group 1  
Andrew Pappas Mid Bow   Group 1  
Andrew Waine Main Trimmer   Group 1  
D I E S E L (Farr 280)
John Chiochetti 703249W USAJC135  
Ian Gordon Tactician 700254Z    
Ian Gordon Tactician 700254Z   Group 1  
Brian (the Flash) Robinson    
Krissy Robinson    
Tate Russack Skipper    
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey Skipper 688042v USATC96 Group 1  
Sean Gallagher Tactician 216961z usasg85 Group 1  
Chuck Taylor Spinnaker trimmer 687045N AUSCT22 Group 1  
RC Whitehead Mid Bow 700255U USARW112 Group 1  
Decision (Farr 280)
Tyler Black Runners   Group 1  
Geoff Ewenson Tactician   Group 3  
Gijs Gunneman Pit    
stephen murray Skipper   Group 1  
Delta (Melges 32)
Dalton DeVos    
Morgan Reeser Tactician   Group 3  
Cody Schlub Bow USACS147 Group 1  
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U    
Down the Line (J 70)
Nigel Brownett Spinnaker trimmer 352136O AUSNB14 Group 1  
Andrew Kerr Tactician 215381V GBRAK19 Group 3  
Eric Kownacki Helm 335370W   Group 1  
Jahn Tihansky Headsail Trimmer 155706Q JTUSA040 Group 3  
Eagles Wings (J 70)
Holly Collins   Group 1  
David Gerber Tactician   Group 3  
John Gottwald 275862D USAJG150 Group 1  
Blair Ross Headsail Trimmer   Group 1  
Easy Eights (J 88)
Caroline Cannon Pit USACC8 Group 1  
Brad Cross Strategist CANBC19 Group 1  
Jeff Pawlowski Helm 113949V USAJP154 Group 1  
Joseph Pawlowski Headsail Trimmer 391653w USAJP155 Group 1  
Jim Pearson Headsail Trimmer   Group 1  
John Spierling Tactician 186728B USAJS335 Group 1  
El Ocaso (J 122)
Bobby Hillier Tactician    
Elusive (J 70)
Dave Brining Spinnaker trimmer CANDB27 Group 1  
Chuck Millican BERCM1  
Susie Thompson Tactician CANST16 Group 1  
Embarr (Melges 24)
Conor Clarke IRLCC  
Empeiria (J 70)
John Heaton Helm 328642A USAJH119 Group 1  
Daniel Martinez Headsail Trimmer USADM150  
Zachary Mason USAZM6  
Michael Rohde USAMR70 Group 1  
Flojito Y Cooperando (J 70)
Gabriel Del Valle Mendiola Bow MEXGD1 Group 1  
Julian Fernandez Neckelmann Helm MEXJF Group 1  
Willem Van Waay Headsail Trimmer USAWV Group 3  
Vasco Vascotto Tactician ITAVV Group 3  
Goombay Smash (Melges 32)
William Douglass    
Chris Larson Tactician    
Grateful Red (C&C 121)
Sophia Clap Pit    
Michael Connor Headsail Trimmer    
Colby Fisher    
ken johnson 299069M USAKJ20  
Wendell Meise    
Heather Slivko-Bathurst Bow USAHS57  
Brad Wagner    
William Wagner    
Hamachi (J 125)
Erik Bentzen 183267X USAEB7  
Gina Borza    
Brian Huse USABH12  
Fritz Lanzinger USAFL3  
Mike Leslie Other    
Ian Martens Mast   Group 1  
Andrew McCorquodale Chef   Group 3  
Jonathan McKee Tactician 104472Q USAJM207  
Greg Slyngstad 393565D USAGS112  
Scott Smith    
Heartbreaker (J 70)
Laura Beigel Bow 379466n USALB62 Group 1  
Taylor Canfiled Tactician   Group 3  
Robert Hughes 180509K    
Allan Terhune 238003m USAAT13 Group 3  
Heat Wave (J 111)
Jeffrey Cronin Spinnaker trimmer   Group 1  
Kenny Harvey Main Trimmer   Group 3  
Andrew Hoekstra Mast   Group 1  
Harold Keating Headsail Trimmer 696954w USAHK16 Group 1  
Mike Royer Tactician    
Jonathan Samel Bow 333698H USAJS95 Group 1  
Jeffrey Silverman Pit USAJS31 Group 1  
Gary Weisberg Skipper 3632240 USAGW49  
Hedgehog (Melges 32)
Alec Cutler BERAC2  
Adrian Stead CANMW7  
Helly Hansen (J 70)
Geoff Becker Tactician 177204P USAGB25 Group 3  
Gordon Borges Bow    
Tim Healy    
John Mollicone Tactician USAJM87 Group 3  
Hooligan: Flat Stanley Racing (J 70)
Brad Boston Tactician    
Michael Sheehan USAMS148  
Michael Sheehan USAMS148  
Trey Sheehan 338674J USAJS77  
Wilson Stout Bowman USAWS74 Group 1  
Eric Vigrass Runners USAEV12 Group 1  
Impetuous (Swan 42)
John Baxter Tactician USAJB41 Group 1  
Alex Clegg Headsail Trimmer USAAC61 Group 3  
Elaine Falkenberg Pit Assist    
Will Gammell Offside trimmer   Group 1  
Charles Goodrich Navigator 651043Q USACG28 Group 1  
Todd McGuire Main Trimmer   Group 1  
Andrew Nawn Mast USAAN15 USAAN15 Group 1  
Jeff Udell Navigator   Group 3  
Dylan Vogel Bow 364420O USADV27 Group 1  
Katherine Wade Longsworth Pit AKW70 Group 1  
Paul Zabetakis Skipper 147328V USAPZ1 Group 1  
Instant Karma (J 88)
David Betts Helm 224247R USADB92  
John Fryer Other USAJF16 Group 1  
Bruce Tait Headsail Trimmer 245103I usabt17 Group 3  
Stephen Tedeschi Tactician USABT19 Group 1  
Michel Tremblay Spinnaker trimmer CANMT19 Group 1  
Adam Walsh Strategist USAAW49 Group 1  
Jaya (J 70)
Nina Aviles Headsail Trimmer 694560Y USANA12 Group 1  
Erik Mayol Tactician 313803K USAEM68 Group 1  
Guillaume Rasse Spinnaker trimmer 654804I USAGR13 Group 1  
Craig Tallman Skipper 711161V USACT58 Group 1  
jRhino (J 70)
Collin Marshall Tactician    
Matt Mullan Mast   Group 1  
Lisa Stuart Headsail Trimmer   Group 1  
Todd Stuart    
Kleine Rainbow (Melges 24)
Bent Dietrich    
Lake Effect (J 111)
Adam Burns Tactician    
Robert Hesse 271079W usarh68  
Late Life Crisis (J 70)
Corbo Corbishley Skipper 295362A    
Ken Smith Headsail Trimmer USAKS109 Group 1  
Lynn Smith Mast USAKS109 Group 1  
Doug Weatherby Headsail Trimmer    
Latis Racing (J 70)
Greg Koski usgk17 Group 3  
Keith Magnussen Chef GBRKM4 Group 3  
Doug McLean 115892B USADM4  
Erik Shampain Runners 217017X USAEE3 Group 3  
Leenabarca (GC 32)
Alexander Jackson Helm USAAJ5 Group 1  
Alexander Jackson Tactician    
Lickity Split (J 70)
Stanley Edwards    
Lifted (J 70)
Jim Cunningham Skipper 692334Z USAJC225 Group 1  
Ben Lezin Bow USABL62 Group 1  
Nick Martin Spinnaker trimmer 237925z USANM11 Group 1  
Michael Menninger Tactician USAMM101 Group 1  
Live Sail Drive (J 70)
Yulia Borisova Mid Bow RUSYB9  
Igor Raspopov Skipper J70IRAS1    
Igor Schcenev Main Trimmer RUSIS26 Group 1  
Val Schestopalov Tactician USAVS11 Group 1  
Loki (J 70)
Skip Dieball Tactician 228654C   Group 3  
Matt Frymier Helm 246716V USAMF85 Group 1  
Reggie Imamura Main Trimmer 666661Y USARI6 Group 1  
Michael Zupon 308430S    
Magic Bus (J 70)
Andy Bartz Main Trimmer USAAB135 Group 1  
Gregg Mylett Owner 728657X USAGM69 Group 1  
James Mylett Spinnaker trimmer USAJM146 Group 1  
Mark Mylett Chef USAMM261  
Merlin (J 70)
Margaret Devendorf Pit USAMD126 Group 1  
Matt Devendorf Mast USAMD125 Group 1  
Skylar Munger Headsail Trimmer USASM175 Group 1  
kirk reynolds 274408R USAKR12  
Mojito (J 70)
chris Chadwick Tactician 253780y Usacc76 Group 1  
Erling Elind Headsail Trimmer NOREE1 Group 1  
Catharine Evans Skipper 672563Q USACE29 Group 1  
Erica Thomas Bow USAET33 Group 1  
Mojo (Melges 24)
Steve Rhyne USACS60  
Moxie (J 70)
Cole Allsopp 286564f USACA46  
Ian Coleman Headsail Trimmer USAIC11  
Zeke Horowitz Tactician    
Chris Klevan Bow 321465R   Group 3  
Muse (J 70)
Heather Gregg Skipper 155981D USAHG16 Group 1  
Stuart Johnstone Tactician USASJ6 Group 1  
Shawn Powell Pit USASP92 Group 1  
Dave Reed Other USADR16 Group 1  
My Sharona (J 111)
Scott Dixon Tactician    
George Gamble 332448T USAGG60  
Night Owl (J 88)
Mike Costello Headsail Trimmer   Group 1  
Brad Lohr Main Trimmer 740138X USABL84 Group 1  
Richard Lohr 104295V   Group 1  
Ted Lohr Medic/Doctor 662747N USATL47 Group 1  
Jason Suitor Chef 666741N usajs103 Group 1  
Ryan Suitor Bow USARS140 Group 1  
Nitemare (J 70)
Tony Bowman Staysail trimmer CANAB9 Group 1  
Mark Foster Tactician 254531p USAMF6 Group 1  
Amy Neill 670600W usaan12 Group 1  
John Stanley Spinnaker trimmer 157541V USAJS30 Group 1  
Numbers (J/V 66)
Silvio Arrivabene Navigator    
Pete Balash Captain    
Josh Belsky Pit USAJB354  
Gunther Buerman Skipper 715600V   Group 1  
Maggie Buerman Other   Group 1  
Brad Butterworth Tactician    
Jeff Causey Staysail trimmer USAJC87 Group 3  
Rodney Daniel Mid Bow    
Simon Daubney Headsail Trimmer   Group 1  
Joe Fanelli Grinder USAJF121  
Warwick Fluery Main Trimmer    
Chris Kam Mast   Group 3  
Jerry Kirby Bow USAJK138 Group 3  
Rome Kirby Helm   Group 3  
Tommy Loughborough Mid Mast   Group 3  
Will McCarthy Grinder    
Dean Phipps Staysail trimmer   Group 3  
Brad Read Strategist   Group 1  
Brian Sharp Grinder   Group 3  
Otra Vez (Ker 43 Custom)
Mike Buckley Tactician USAMB20 Group 3  
William Coates Owner 351512i   Group 1  
Jeff Cooke Grinder   Group 1  
Hayden Goodrick Bow   Group 3  
Kevin Hayes Pit 382705q USAKH7 Group 3  
Mike McGagh Navigator 292588g usamm Group 1  
Luke Molloy Main Trimmer AUSLM3 Group 3  
Bill Nickel Mast   Group 1  
George Peet Headsail Trimmer 258869O Usagp6 Group 3  
Vincent Ruder Grinder 332362Q   Group 1  
Alec Snyder Runners USAAS126 USAAS126 Group 3  
Beatrice Witzgall Offside trimmer USABW36 Group 1  
Party Girl (Melges 24)
Thomas Murray Mid Bow USATM65 Group 1  
Carl-Christian Stenrud Mid Bow NORCS7 Group 1  
Jens Altern Wathne Helm NORJW1 Group 1  
Jørgen Altern Wathne Tactician NORJW3 Group 1  
Perseverance (J 70)
Eric Doyle Tactician USAED4  
Bennet Greenwald 284064W USABG26  
Steve Pickel Headsail Trimmer USASP18  
Megan Six Bow USAMS232 Group 1  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Sam Oldroyd Chef 381544T USASO37 Group 1  
Jonathan Pollak 686064S USAJP188 Group 1  
Ron Thompson USART65 Group 1  
Pied Piper (J 70)
Victor Diaz de Leon Tactician   Group 3  
Tomas Dietrich Other ARGTD1 Group 1  
Dan & Gannon Troutman Owner 704481V USADT69  
Gannon Troutman Skipper 704482Q USAGT37 Group 1  
PowerPlay (J 70)
Peter Cunningham Skipper GBRPC77 Group 1  
Alex Curtiss Bow   Group 1  
Rob Gale Spinnaker trimmer   Group 1  
Tony Rey Tactician   Group 3  
Ragin' (Farr 280)
Farr Yacht Design Farr Yacht Sales 700254Z    
Reach Around (J 70)
Anne Hooper Bow USAAH82 Group 1  
Martin Kullman Tactician USAMK30 Group 3  
Ed Norton Spinnaker trimmer   Group 3  
Red (Farr 280 )
Joe Woods    
Rhumb Punch (Farr 30)
John and Linda Edwards 123005B JE57  
Clarke McKinney Tactician 151994A USACM76  
Rimette (J 70)
John Brim 198990O USAJB95  
Kevin Jewett Tactician 127444U USAKJ1  
Collin Leon Spinnaker trimmer 268583K USACL28 Group 3  
Rocad Racing (J 70)
Mikael Lindqvist SWEIS3  
Running Wild (J 70)
John MacCausland    
Phil Trinter    
Peter Vessella 108448Y    
SALT (C&C 30)
Tim Hardy Bow   Group 3  
Will Harris Headsail Trimmer   Group 3  
Oleksandr Ivanov Spinnaker trimmer    
Nicolas Larrey Tactician    
Andrey Roze Pit    
Sardar Sardarov Skipper    
Sander Speet Main Trimmer NEDSS1 Group 3  
Saralysia (J 88)
Andrew Arrell Co-Skipper    
Chester Kolascz 157011K    
Sarah Kolascz Arrell Tactician   Group 1  
Chriss Shaffer Bow    
Kate Shaffer Pit    
Shaka (Melges 24)
Chris Beisner Spinnaker trimmer 703605N USACB173 Group 1  
Tom Sawchuk Headsail Trimmer USATS67 Group 1  
Tiffany Schaefer Bow USATS149 Group 1  
Gary Schwarting Tactician 296052x USAGS22 Group 1  
KC Shannon Owner 712825W USAKS115 Group 1  
SHINE (Grand Soleil 56)
James Anderson Medic/Doctor   Group 1  
Guy Ashton Mast   Group 1  
Tim Dunger Spinnaker trimmer    
Nick Fraser    
William Hellier    
Dominic Hubble    
Andrew Kennedy Navigator    
Edward Mumford Captain Gbrem37 Group 3  
Giles Redpath    
Piers Sherlock    
Shockwave (Mini Maxi)
Stuart Bannatyne Strategist   Group 3  
Chris Cantrick    
Jason Carr Pit GBRJC147 Group 3  
Paul Cayard Tactician    
Reggie Cole Captain    
Robbie Doyle Strategist   Group 3  
Jim Gibson Grinder USAJG5 Group 3  
Scott Gregory Pit   Group 1  
Peter Kingsbury Purpk1 Group 3  
Luke Lawrence USALL38  
Sam Loughborough Bow    
Chris McCasey    
Mark Mcteigue Grinder    
Matt Mialik    
Edoardo Natucci Grinder    
Liam Newman    
Silas Nolan Bow    
John Plume Grinder    
George Sakellaris Owner 686195U    
Michael Van Beuren Runners USAMV34 Group 3  
Andrea Visintini Navigator ITAAV8 Group 3  
ShrinerSailing (J 70)
Charles Bayer Other 280172P USACB97 Group 1  
Peter Crawford    
Trent justice Headsail Trimmer AUSTJ5 Group 3  
David Shriner 239934e usads60  
Simply Irresistible (J 70)
Glenn Gault Owner 698657T    
Brent Ruhne Strategist    
George Szabo 224455t usags9 Group 3  
Bill Wiggins Headsail Trimmer   Group 3  
Spaceman Spiff (J 111)
Doug Moose Mast 358754I USADM34 Group 1  
Abigail Ruhlman Pit 286884M USAAR7 Group 1  
Maegan Ruhlman Headsail Trimmer 286886O USAMR49 Group 1  
Rob Ruhlman Helm 172216J USARR79  
Ryan Ruhlman Tactician    
Jim Sminchak Main Trimmer Usajs78 Group 1  
Nick Turney Tactician   Group 3  
Mark Wiss Bow usamw75 Group 1  
SPOOKIE (Carkeek HP 40)
Alex Baittinger Runners   Group 3  
Heidi Benjamin Tactician    
Steve Benjamin Skipper 101374L USASB  
Peter Douglas Carey Mast   Group 1  
Bora Gulari Navigator USABG  
Robbie Kane Bow   Group 3  
Charlie McHugh Chef   Group 1  
Ben Quatromoni Captain USABQ1  
Matt Reynolds Main Trimmer    
Chris Williams Headsail Trimmer   Group 3  
Surge (J 70)
Daniel Vought Tactician 208413p USADV31 Group 1  
Craig Copeland Headsail Trimmer USACC34 USACC34 Group 1  
Geoffrey Pierini Owner 656323s USAGP27 Group 1  
Katie Pierini Bow USAKM43 Group 1  
Taipan (J 70)
Travis Heitzinger USATH100 Group 1  
Josh Putnam Tactician USAJP72 Group 3  
Michael Whitford 145748z USAMW22 Group 1  
Brian Zimmerman Headsail Trimmer USABZ5 Group 3  
Tangent (Cape Fear 38)
Gerry Taylor USACO45  
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe 293717 USAPB83 Group 1  
Todd Jenner Spinnaker trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
Michael Mann Bow USAMM305 Group 1  
Mike McNamara Tactician 672153y USAMM270 Group 1  
Jacolyn Wetmore Spinnaker trimmer USAJW209 Group 1  
Team RRH (Melges 24)
Jan Boro Navigator   Group 1  
Jan Frederik Dyvi    
Herman Horn-Johannessen Skipper NORHH2 Group 1  
Stian Ness Rorvik Chef   Group 1  
Malin Rorvik-Sundelin Pit Assist   Group 1  
Teamwork (J 122)
Jonathan Bartlett Tactician 155382y USAJB80  
Bill Fuqua    
Drew Niven Pit   Group 1  
Jeff Riedle Headsail Trimmer 349552F USAJR160 Group 1  
Kevin Ryman 157877k USAKR4  
Adam Team Spinnaker trimmer    
Alston Team    
Coleman Team Bow   Group 1  
Robin Team 197463E 66276  
Matt Welborn   Group 1  
The 300 (Melges 24)
Steven Boho 330718M usasb116  
The Asylum (J 105)
Drew Axelrod Main Trimmer 369650G USADA45 Group 1  
Mike Considine Tactician    
Dirk Hacker Spinnaker trimmer 13880D USADH07 Group 1  
Tom Spees Headsail Trimmer USATS115 Group 1  
Andy Vincent Bow    
Jon Weglarz 219487K    
Tonic (J 70)
Alexander Giordano Helm 403441N USAAG92 Group 1  
Alex Nugent Main Trimmer 361536R USAAN35 Group 1  
David Thompson Tactician 290769B usadt70 Group 3  
Ellis Tonissi Chef USAET34 Group 1  
Tonnerre 4 (Ker 51)
Peter Vroon    
Touch2Play Racing (J 88)
Rob & Sandy Butler CANRB12  
Larry Huibers    
Steve Liebel Tactician USASL36 Group 1  
Keven Piper CANKP12  
Coleen Walsh USACT11 Group 1  
Tramp (Melges 24)
Melissa Denman Runners USAMD88 Group 1  
Michael Hoey Strategist 304020E USAMH14 Group 3  
Michael Peseski Other USAMP74 Group 1  
Thomas Ritter Helm USAMS102 Group 1  
Michael Spiteri Offside trimmer USAMS102 Group 1  
True (Kernan 47)
Nicholas Diephouse Medic/Doctor   Group 1  
Andy Estcourt Main Trimmer   Group 3  
Patrick Farrell Offside trimmer 201952N USAPF39 Group 1  
Karl Funk Bow 274819Y USAKF9 Group 3  
Cate Gundlach USACG72 Group 1  
Jan Majer Navigator 351648V USAJM75 Group 3  
Kevin Miller Tactician USAKM95 Group 3  
Reijo Pentikäinen Other FINRP5 Group 1  
John Peschelt Grinder JPUSA18 Group 3  
Jono Swain Helm   Group 3  
Dave Tank Pit   Group 3  
Leo van den Thillart Owner   Group 1  
Pete van Niekerk Headsail Trimmer   Group 3  
USA 3 (J 70)
Jack Franco Skipper 111292N USAJF139 Group 1  
Kevin Funch Bow USAKF18 Group 1  
Rob Lindley Spinnaker trimmer    
Chris Nesbitt Tactician   Group 1  
Utah (J 111)
Seth Beat Pit USASB150 Group 1  
Dave Bennett Usadb148 Group 1  
Aaron Brummitt 699581Z USAAB100 Group 1  
Wally Cross usawc26 Group 3  
Steve English Bow USASE32 Group 1  
Bradley Faber Helm 391791d usabf46 Group 1  
ian faber Spinnaker trimmer USAIF7 Group 1  
tim smith Grinder USATS147 Group 1  
VAr (VAr 37)
Mark Cooper Other   Group 3  
MVB Inc Dutchman Tactician    
Alice Grabowski Headsail Trimmer USAAG93  
Sean Hussey Tactician 720301F    
Andrea Leschak Main Trimmer   Group 1  
Jason Newby Grinder   Group 1  
Martin van Breems 164768d USAMV9  
Viking (J 70)
Mauricio Santa Cruz Tactician    
Haroldo Solberg    
Vitesse (Swan 42)
Bryan Cook Mast    
Chris Doolittle Pit    
Jesse Fulmer Bow UsaJF103 Group 1  
John Gluek Main Trimmer usajg138  
Mark Gonzalez Spinnaker trimmer USAMG5 Group 1  
ted hackney Headsail Trimmer AUSEH5 Group 1  
Jon Halbert Helm 232160k    
Jeff Madrigali Tactician 134320G USAJM91 Group 3  
Brad Magosky Bow   Group 1  
mark sutphen Pit Assist 313818R USAMS57 Group 1  
jay Vige Captain   Group 3  
Volpe (Melges 32)
Doug DeVos 659272C    
Wicked 2.0 (J 111)
DOUGLAS CURTISS Owner 404271T USADC140 Group 1  
TIMOTHY GREVES Grinder   Group 1  
RODNEY JOHNSTONE Helm 105501E   Group 1  
GARY LEDUC Headsail Trimmer 653951R USAGL2 Group 3  
SARAH RAGLE Pit USASR70 Group 1  
JOHN SCHNUAUCK Mast 662178H USAJS303 Group 1  
ROD VELA Bow   Group 1  
FORREST WILLIAMS Spinnaker trimmer USAFW5 Group 1  
Wired (J 80)
Mason Almeida Headsail Trimmer    
Henry DeGroot Helm 321022C    
Patty DeGroot Grinder   Group 1  
pasqua simona Spinnaker trimmer    
David Yeo Headsail Trimmer    
Wooton (J 111)
Paul Baskett Chef CANPB10 Group 1  
Quentin Bruhn Bowman USAQB1 Group 1  
Dorin Candea Co-Skipper ROUDC1 Group 1  
Jim Considine Main Trimmer USAJC242 Group 3  
Patrick Considine Tactician   Group 3  
Arvydas Laucius Pitman USAAL58 Group 1  
Gerard O'Neil Headsail Trimmer USAGO7 Group 1  
William Smith 212104A USAWS86  
John Travis Other USAJJ120 Group 1  
Zig-Zag (Melges 24)
Tom Babel Tactician   Group 3  
Marty Jensen    
John Kunitzer Bow Usajk33 Group 1  
Terry Meyer    
Zingara (Melges 24)
Richard Reid CANRR5  
ZouLou (GC 32)
Erik Maris    
Zounds Hearing (J 70)
Bo Johannisson Strategist SWEBJ5 Group 1  
Carl Johannisson Tactician SWECJ5 Group 1  
Wilhelm Johannisson Headsail Trimmer SWEWJ1 Group 1  
Magnus Tyreman Helm SWEMT2 Group 1  
Zuni Bear (J 70)
Abbey Barnes Headsail Trimmer 699227X USAAB130 Group 1  
Rich Bergmann Owner 304378Z USARB63 Group 1  
Tanner DePriest Tactician 688944Y USATD68 Group 1  
Aaron Hagen Bow 740083Z USAAH102 Group 1  

Main Menu


Copyright © Interactive Creations 2000-2021