2020 Little Traverse Yacht Club Regatta - Ugotta Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abracadabra (Ker 43)
Donald Thinschmidt    
Absolut Glory (Alerion 28)
Clas Nilstoft    
American Flyer (J 70)
Steve Knoop 132368S USASK88  
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z    
Bad Habits (Beneteau First 40.7)
Robert Abraham Other   Group 1  
Dave Cryberg Main Trimmer   Group 1  
Mark Hanke    
Kim Krulek Main Trimmer   Group 1  
Tom O'Brien Tactician   Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Kevin Fisher Pit   Group 1  
Katy Zimmerman Spinnaker trimmer   Group 1  
Liz Zimmerman In the way   Group 1  
Scot Zimmerman 729478T USAMZ28 Group 1  
Bamm-Bamm (J 70)
Steven Briggs    
Blues Power (Alerion 28)
Geoffrey Keenan 691132T USAGK37  
Brumby (J 70)
Merritt Keffer 189696S   Group 1  
Carrera (NM 43 CR)
Glenn Currin Headsail Trimmer 410563P USAGC29 Group 1  
Ian Dittus Grinder   Group 1  
Minh Ha Bow USAMH158 Group 1  
Ian Jones Mast   Group 1  
Mark Ritchie Floater   Group 1  
Fred Somes Bow 159282F USAFS38 Group 1  
Jeff Spearin Tactician   Group 1  
Rod Spearin Helm 170656R USARS113 Group 1  
Collusion (Melges 24)
Mister Trippe/Roop 270017g Usatr38  
Dark Energy (Melges 24)
Laura Grondin 700622P USALG43 Group 1  
Denali 0.5 (J 70)
William McKinley    
Downtowner / Team Escape (J 70)
Polk Wagner    
Dynamis (SC 70)
Brien Baker   Group 1  
Eagle One (Andrews 65)
Timothy LaRiviere    
Escape (J 70)
Polk Wagner USAPW63 Group 1  
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W    
FishTales (Archambualt A40RC)
Mike Fisher 1031291    
Flying Jenny (Melges 24)
Sandra Askew   Group 1  
Flying Toaster (Melges 24)
Mike Dow 175771B    
FOX (TP52)
Victor Wild   Group 1  
Gauntlet (Nelson/Marek 52)
guy hiestand 163303G    
Gosling (Thomas 35)
Dunne Saal 702874w   Group 1  
Gryphon (J 105)
Sam Powers    
Heartbreaker (TP52)
Robert and Laura Hughes 108509K    
Helium (J 70)
Mark Allen Foil Trimmer 242239P USAMA86 Group 1  
Brian Beaudet Spinnaker trimmer USABB171 Group 1  
Fred Blackmer Headsail Trimmer USAFB25 Group 1  
Natalie Larkin Bow USANL26 Group 1  
Hot Ticket (J 120)
Mike Kirkman 121035D USAMK117 Group 1  
Irregardless (Farr 40)
Paul Siegel 152080N   Group 1  
Jerome (IC37)
Fred / Ward Detwiler 181962V   Group 1  
Legacy (J 88)
Scott & Jim Sorbie    
Little Goose II (Alerion 28)
Tina Ludington 727858E    
Loki (J 121)
ROBERT CHRISTOPH 769964U    
Madcap (SC 52)
John & Marian Hoskins 235724 USAJH140  
Mas Tiempo (GP42)
Bill Hoyer 6615250    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller    
McFly (J 70)
Sean O'Brien 1157 USASO45 Group 1  
Measure Twice (J 70)
Michael Duff 186723W USAMD151  
Miss Killer (J 70)
Don Glover 758784Z   Group 1  
Misty (J 88)
Daniel Floberg    
Mockingbird (TP52)
Chris Duhon   Group 1  
Moonbeam (Alerion 28)
John Carruthers 266574F    
Mr. Blank (J 88)
Michael Gillian 231721H    
Narwhal (J 70)
John Bayldon 790174T USAJB429  
Matthew Bayldon Headsail Trimmer   Group 1  
Fin Elliott Main Trimmer   Group 1  
Thomas Elliott Spinnaker trimmer   Group 1  
Natalie J (PAC52)
Philip and Sharon O'Niel III 144357U USAPO7  
Ohana (SC 70)
Tor Hough 796369Q    
Outer Limits (Tripp 40)
Elizabeth Buchanan Spinnaker trimmer    
David Connolly 358416Z   Group 1  
Derek Davis Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Garbacz    
Richard Hayes Navigator 193481Y USARH189 Group 1  
Marc Leopold    
Bill Tait    
Perky2 (Melges 24)
Christopher Jeffries    
Pterodactyl (J 105)
Thac Nguyen Staysail trimmer   Group 1  
Duane Rose Main Trimmer USAAR111 Group 1  
Trey Rose Helm USAAR33 Group 1  
Mark Symonds 245138t usams266  
Pulse (Melges 24)
Kent Sisk    
Redline (FT 10)
Michael Graham 199034Z USAMG66  
Rock Steady (Alerion 28)
Sandy Burley    
RUMbunctious (Melges 24)
Steve Pirie 295346A   Group 1  
Sabotage (J 70)
Michael Sabinash 126913Q USAMS255 Group 1  
Shaka (Melges 24)
KC Shannon 712825W USAKS114 Group 1  
Sin Duda! (Santa Cruz 52)
Lindsey Duda 289191K    
Slippery (Melges 24)
Lisa Carlson   Group 1  
Scott Duensing    
Craig Leppien USACL118 Group 1  
Jerry Miller 750103N USAJM489 Group 1  
Solution (J 111)
Tracy Brand 135092V USATB68 Group 1  
Spar Wars V (Melges 24)
Bruce Hubble 197717B USABH92 Group 1  
Stripes (SC 70)
Bill Babel Headsail Trimmer   Group 1  
Michael DeLano   Group 1  
J. David Holme Mid Mast   Group 1  
Dan Knight Bowman   Group 1  
Bill Martin 108542Q    
Michael Martin Chef   Group 1  
Bruce Nelson Tactician 695050V USABN19 Group 3  
Stu Pettitt Runners   Group 1  
Eric Rasmussen 140032a Usaee6 Group 1  
John Teeter Stunt Owner   Group 1  
Chris Woodall Other   Group 1  
Sufficient Reason (Club Swan 42)
Mitchell Padnos 113501B    
Sundog (J 70)
Chal Curtis    
Talisman (BC 58)
Bruce Aikens 6600358R    
TAZ (J 70)
Chris Schoendorf   Group 1  
Terrier (J 111)
George Golder 651773D    
The 300 (Melges 24)
Steve Boho 330718M usasb116  
the Voyager (S2 9.1)
Roy Lamphier 357378k    
Tres Burritos (J 70)
Scott Sellers 231306E   Group 1  
Trismus (Express 27)
Ryan Biziorek    
USA 224 (J 70)
Robert Matthews    
USA 511 (Melges 24)
John Podmajersky    
USA 824 (Melges 24)
Chelsea Simms Skipper 258869o   Group 1  
Usual Suspects (Farr 400)
Eric Wynsma 218898x   Group 1  
Utah (J 111)
Bradley and Ian Faber 391791D USABF46  
Variance (J 111)
Carl Hanssen 353626T   Group 1  
Victor (Tripp 33)
Michael Doumanian 760986x    
Warlock (J 111)
Tom Dickson    
Warrior 407 (Beneteau 40.7)
Warrior Sailing Warrior Sailing   Group 1  
Warrior Sailing 40 (Farr 40)
Warrior Sailing Warrior Sailing   Group 1  
Wind Czar (Alerion 28)
Richard Lehmann    
Windquest (TP52)
Doug DeVos    
Zig Zag (Melges 24)
Marty Jensen   Group 1  
Zone (J 32)
Gary and Susan Stewart 733065T    

Main Menu

Petoskey Area Visitors Bureau Quantum Sails   

Copyright © Interactive Creations 2000-2020