2020 Landsail Tyres J Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aurora (J 70)
Christopher Hill   Group 1  
Claire Hill    
Georgina Hill   Group 1  
Brenda's J (J 92)
Becky Walford   Group 1  
Brown Teal/Jazzy Jellyfish (J 109)
Ross Walker   Group 1  
Brutus (J 70)
craig burlton Helm GBRCB36 Group 1  
Tony Hanlon GBR TH48  
ian southworth Main Trimmer GBRis8 Group 1  
Charles Thompson GBRCT45 Group 1  
Chaotic (J 70)
Nick Phillips GBRNP37 Group 1  
Darcey (J 70)
Julie Fawcett    
nicola flook Pit   Group 1  
Toby Lambert Headsail Trimmer    
Paul Lewis   Group 1  
Davanti Tyres (J 112)
Sam Basford Pit   Group 1  
Matthew Boyle Headsail Trimmer GBR Group 1  
Chaz Ivill Helm   Group 1  
Jonathan Meeson Main Trimmer   Group 1  
Mike Still Spinnaker trimmer   Group 1  
Andy Thornsby Bow   Group 1  
Eat Sleep J Repeat (J 70)
Paul Ward    
EV Experts (J 70)
Tim Collins   Group 1  
Fargo (J 70)
Bertie Bicket    
Gallivanter (J 70)
Tor McLaren   Group 1  
Induljence (J 97)
Nick Munday   Group 1  
Jacana (J 105)
Andrew Bates Main Trimmer   Group 1  
Gordon Craigen Helm   Group 1  
Howard Edwards Headsail Trimmer GBRHE14 Group 1  
Simon Royle Headsail Trimmer   Group 1  
Connie Stevens Bow    
Mark STEVENS Main Trimmer   Group 1  
Jackaroo (J 97)
Lawerence Barnett   Group 1  
Jagerbomb (J 111)
Paul Griffiths   Group 1  
JAGO (J 109)
Eivind Boymo-Malm Cat 3 Cooler Jockey NOREB1 Group 3  
Will Holland Bow Tbc Group 1  
Andrew Pimm Headsail Trimmer GBRAP94 Group 1  
Cam Yates Main Trimmer Na Group 1  
Mike Yates Skipper GBRMY2 Group 1  
Susannah Yates Navigator GBRSY5 Group 1  
Will Yonge Spinnaker trimmer Tbc Group 1  
Jahmali (J 122)
Nick Baggott    
Lizzie Culwick    
Steve Davis    
Giles Herrick    
George Jackson Mid Bow   Group 1  
Tim Palmer Main Trimmer   Group 1  
Ashley Steer    
Mike Wallis   Group 1  
Sarah Wallis    
Rick Williams    
Jalapeno (J 70)
Brian Denney GBRBD29  
Nick Denney    
Hannah Le Prevost Bow   Group 3  
Ross Partridge Bow   Group 1  
Jay-seven-tea (J 70)
David Aisher    
J-Dream (J 88)
David & Kirsty Apthorp   Group 1  
Kirsty Apthorp Owner   Group 1  
Simon Crew Bow   Group 1  
Chris Fisher   Group 1  
Nick Martin   Group 1  
Jeepster (J 70)
Graham Clapp    
Jelvis (J 70)
Martin Dent GBRMD62 Group 1  
Ruby Dent Bow GBRRD78 Group 1  
Matt Haslam Spinnaker trimmer GBRMH116 Group 3  
Jack Wetherell Tactician GBRJW88 Group 3  
Jet (J 99)
James Owen    
Jiraffe (J 109)
Jonathan Butler    
Alice Perry Bow   Group 1  
Simon Perry    
Tom Perry    
Pete Selby Floater GBRPS6 Group 1  
James Walters    
Jitterbug (J 111)
Cornel Riklin    
Journeymaker 11 (J 111)
Chris Jones    
J'ronimo (J 92)
ella boxall Bow   Group 1  
David Greenhalgh    
Elizabeth Greenhalgh Nav/Tac   Group 3  
Caroline Laurie    
Paul Overton    
Guy Raynes    
Callum Robins Bow    
Jukebox (J 109)
Marcus Bennett Mast GBRMB167 Group 1  
Jane Harry GBRJH148 Group 1  
Mark Mansfield Tactician IRLMM5 Group 3  
John Smart Skipper GBRJS192 Group 1  
Damien Tobin Headsail Trimmer GBRDT40 Group 1  
John Weldon Bow GBRJW150 Group 1  
Jump 2 it (J 99)
Jay Barth Bow    
Bradley Field    
andrew robinson    
neil stratford Pit   Group 1  
kevin taylor Helm    
Jumping Jellyfish (J 109)
David Richards    
Jumunu Five (J 88)
Alistair Ray    
Juno (J 122)
Hattie Askew    
william Birch-Tomlinson Headsail Trimmer   Group 1  
Ed Connellan    
Christopher Daniel    
Tom Daniel    
Kieran Hill    
Ian Howarth    
Archie McChesney Mast   Group 1  
Justify (J 80)
ross bowdler    
Anthony Parke Tactician   Group 1  
Conway Parke Floater   Group 1  
Neil Rowatt    
Kestrel (J 111)
Simon Bamford   Group 1  
McFly (J 111)
Cedric Bontemps Bow   Group 1  
Ruairi Grimes Spinnaker trimmer   Group 1  
Cathal Leigh-Doyle Headsail Trimmer   Group 1  
Tony and Sally Mack    
Jeremy Smart Tactician   Group 3  
Mojo risin (J 109)
Chris Agace    
Gary Beecroft   Group 1  
Elizaveta Belyaeva Bow GBREB49 Group 1  
Rob Cotterill GBRRC50 Group 1  
Klaus Rasmussen    
Rachel Sawbridge   Group 1  
Offbeat (J 70)
David Haw Bow GBRDH109 Group 1  
Lucy Kennedy Nav/Tac GBRLK10 Group 1  
Alex McLeman Pit GBRAM146 Group 1  
David McLeman GBRDM87 Group 1  
Powder Monkey (J 70)
Matt Beecher    
Harry Phelps Main Trimmer GBRHP23 Group 1  
Ian Poynton GBRIP5 Group 1  
Jack Rockett GBRJR99 Group 1  
Powder Monkey Jobseekers (J 70)
Matthew Muhlenkamp USAMM84 Group 1  
Hannah Muskett Helm GBRHM27 Group 1  
Ross Perchard GBRRP109 Group 1  
Gavin Stanley GBRGS81 Group 1  
Raging Bull 2 (J 111)
Tim Tolcher    
RED ARROW (J 109 )
Ollie Dalziel Foil Trimmer    
Francis Dean Other   Group 1  
Martyn Matt Other    
Ben Reed In the way GBRBR29 Group 1  
Jamie Will Skipper GBRJW114 Group 1  
Sam Willis    
Rita (J 70)
Jeremy Bennett Helm   Group 1  
Lucy Bennett Bow   Group 1  
George heathcote Mast   Group 1  
Kate Heathcote Main Trimmer   Group 1  
RTYC 6 (J 70)
Harry Edwards   Group 1  
William Edwards Helm   Group 1  
Jack Sandiford-Haigh   Group 1  
Hugh Styles GBRHS5 Group 3  
RYS (J 70)
Julian Metherell    
Snow Leopard (J 111)
Nigel Bosworth Mast GBRNB75 Group 1  
Sam Cray Bow NZLSC14 Group 1  
Chris Gaston Main Trimmer GBRCG62 Group 1  
Simon Grier-Jones Skipper GBRSG45 Group 1  
Zoran Jokic Pit MNEZJ1 Group 1  
Charlie Merchant Main Trimmer GBRCM104  
Standfast (J 70)
Joy Fitzgerald Main Trimmer   Group 3  
James Gray Bow   Group 3  
Simon Patterson Helm   Group 1  
Nick Thompson    
Sweet Luna (J 70)
Lottie Acland    
Anne Preston    
Thomas Preston GBRTP40 Group 1  
Tom Stevenson    
Tiderace (J 100)
Andrew Norton    
Jonathan Price    
W ROBINSON Headsail Trimmer   Group 1  
Tigris (J 88)
Gavin Howe    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020