2020 Columbia Y.C. Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Wing and A Prayer (Phantom Boat )
lynne Crowley    
Allegro (Alden Schooner)
Matt Howard    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z    
At Last (Catalina 36)
Richard Gaston    
Blizzard (T-10)
Warren Udelson    
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Dan Cooley Owner 778848T    
Dire Wolf (1D35 Turbo)
Jeffrey (Dewey) Janicek    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exile (J 88)
Graham Eger In the way USAGE31 Group 1  
Andy Graff 255164W   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
Flying Spaghetti monster (J 35)
Mitchell Weisman    
FOG (Beneteau First 36.7)
Lori Henderson USALH29 Group 1  
Jessica Marcus Bow   Group 1  
Greg Rasmussen    
J.R. Thomas    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X   Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Gangbusters (J 105)
Mark Gannon 130159L    
Tim McKenna In the way    
Glider 4 (J 105)
Joe Kestler 752395N USAJK154  
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C USAMH145  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Tracey Baker    
Lauren Cushing    
Alan McCarter Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas McCarter Main Trimmer   Group 1  
Micaela Stump    
HeadRoom (J 111)
Boyd Jarrell 736915Z    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Intention (Catalina 30 (Tall Rig))
Bob Garrett    
Kyle Langer Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Loren Thompson    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Junior (Catalina 30 TR)
Michael Jeongco   Group 1  
Kamikaze (feat. Ratty) (T-10)
Darren Beck    
Kristina Beck Strategist   Group 1  
Dave Brezina    
Whitney Tullos Staysail trimmer   Group 1  
Karizmaddie (Catalina 320)
patrick reynolds 234905P    
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
KUTTY’S ARK (Pearson 36)
George Morrissey 187156B    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller   Group 1  
Mazal Tov (J 120)
Arne Fliflet 329388N   Group 1  
Nicole Scardigno Cat 3 Cooler Jockey 780174R USANS70 Group 1  
Minister (LS 10)
Annie Baumann Chef   Group 1  
Mike Better Runners   Group 1  
Blane Boynton Skipper 749375Y USABB167  
Cindy Boynton Main Trimmer    
Hannah Goblirsch Pit    
Jim Wynne Headsail Trimmer   Group 1  
Mirage (Beneteau first 42)
John Boyle 206629V    
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin   Group 1  
Pandora (Swan 46)
Hank Graziano 335608T    
Paradigm Shift (C&C 115)
John Brofman Main Trimmer   Group 1  
Steve Daube Helm   Group 1  
Dave Dickerson 174808T    
Will Dixon Headsail Trimmer   Group 1  
Doug Hogenkamp Floater   Group 1  
Darius Lisowski Bow   Group 1  
Larry Lohmann Medic/Doctor   Group 1  
John Pavlichko Bow   Group 1  
Tami Stieber Floater   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Adam Collins, Bob Cohen 697321R   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Primo Veliero (C&C 35 Mark III)
Nate Berenson-Allan    
Alex Butler Skipper   Group 1  
Diane Davidson Main Trimmer   Group 1  
Daniel Fallon Bow    
Kayla Henderson    
Dena Milligan    
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Rogue (Ericson 34X)
Steve Valentor 300997A    
Sail Monkey (Beneteau First 36.7)
Gary Kochanek 208821T USAGK31  
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Skull Cracker (J 111)
Daniel Kitchens 320673R USADK97  
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice    
Stella (Beneteau 45)
Peter Nielsen USAPN10 Group 1  
Taipan (Farr 40)
Lloyd Karzen 310605E uslk45  
Tejas (Hobie 33)
Nate,James,Vytenis,Aras Chamberlin,Herman,Karaitis,Karaitis    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
Tenacity (Olson 34)
Bob Barnowski Main Trimmer 739443R   Group 1  
Peter O'Malley 698213V    
Tide The Knot (Jeanneau Sunfast 35)
Robert Metzen 266760B    
Touring Machine (Catalina 275 Sport)
Todd Gayley 790795R    
Vivace' (Merit 25)
Charlie Mueller 719648W   Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020