2020 Lake Michigan Clipper Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
2NXS (Catalina MKii)
Shawn Hudson    
Abbie Normal (S2 10.3)
Paul Ansinn Headsail Trimmer    
Cork Boersma 230698z    
Julia Boersma Main Trimmer    
Marcus Boersma Mid Bow   Group 1  
Tom Boersma    
Ken Chudy Main Trimmer   Group 1  
Abby Marie (Irwin 43 CC)
Matt Kille Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Ty Westfall Floater   Group 1  
David Wilson 243926T    
Ace's Dream (Ericson 32)
Brian Hettrick 752903z    
Azaria (Oceanis 45)
Art Hodge Helm    
Robert Maynor 789936V    
Bad Dog (J 35)
Jeff Fuller Headsail Trimmer   Group 1  
Sue Mann Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Antoinette Martin Bow   Group 1  
Kevin Moore Pit   Group 1  
Larry Taunt 240184P    
Baneberry (C&C 33)
Jennifer Brown    
Dennis Chouinard Chef    
Patricia Edwards    
Susan Harper Owner   Group 1  
Michael Johnston    
BEAR (Corsair Sprint 750 MKII)
David Kortering Headsail Trimmer   Group 1  
Garret Tenkel Owner   Group 1  
Kelly VanOs Skipper   Group 1  
Bearly Movin (Dufour 44 )
Tom Jansen 226963C    
Blue Chip (Mariner 36)
James Homan Helm USAJH265 Group 1  
Ulrich Noorman 246104L    
Bravo (Taylor 40)
Shirley and Thomas Dekker 183292Y    
Every Day (Pearson 530)
Rob Rafson none   Group 1  
Forever Young II (Catalina 320)
Brett Thorsen Bow    
Chris Young Helm    
Jacob Young Floater    
Jeffrey Young Pit   Group 1  
Robert Young 693761E    
Frank Lloyd Starboard (J 30 OD)
dennis Dryer 227034Q    
Free Spirit (IP 420)
Bob Voyt    
David Voyt    
Deb Voyt    
Joe Voyt Captain 68597SP    
Mike Voyt    
Robert Voyt    
Gambit (Catalina 30 TM/BS)
Eric Bombery 286581G    
Gauntlet (NEB 52)
guy hiestand 163303G    
Grateful (Gougeon 32)
Eric Dykstra    
Nathan Mouw    
Eric Sloterbeek    
Griet (C&C 110)
Justin Southard Co-Skipper   Group 1  
Marc Southard Skipper 51158    
Grin (Corsair F-24 MkII)
Jaimie Hagerman Navigator    
Marc Hagerman 276898R    
Dana Trierweiler Grinder   Group 1  
Heaven Sent (Catalina)
Robert Pruim 7135272    
Into the Mystic (Catalina 320)
Jim Myaard Headsail Trimmer   Group 1  
Nick Myaard Spinnaker trimmer   Group 1  
Jayne Wallace Chef    
Tim Wallace    
Jobsite (Pearson)
Mischelle Julien    
Duane Schoeder    
Cheryl Smithe Helm 755187X    
Robert Smithe 755187X    
Kim Street Headsail Trimmer   Group 1  
Linda VanPortfliet Floater   Group 1  
Lady K (J 133)
Mike Stewart    
Main Street (J 145)
Bill and Jean Schanen 148843B    
Meistari (J 30)
Will Carol   Group 1  
Gretchen Kelly   Group 1  
Mary Kelly   Group 1  
Brian Kelly/Pitsch 321295V   Group 1  
Chuck Pitsch   Group 1  
Steve Vanderlaan   Group 1  
Moxie (Islander)
Laura McCranner    
Namaste (Catalina 36)
Cole Blum Pit Assist    
Jeff Blum Skipper 776036D    
Kimberly Blum Main Trimmer    
Benjamin Morris   Group 1  
George Shaw Headsail Trimmer   Group 1  
Bruce Spencer Navigator    
Netsybell (Hunter Legend 35)
Brian Hooker    
Pangaea (Cal 39)
Michael Gassmann    
Bryson Hough    
Chadwick Hough    
Scott Nowak    
Peerless (Melges 30)
Jonathan Bailey Chef 746047U USAJB456 Group 1  
Jason Bemis    
Joseph Bemis    
Steve Orlebeke Chef   Group 1  
Douglas Wake Foil Trimmer   Group 1  
Todd Wake In the way   Group 1  
Quiet Refuge (Hunter Legend 45)
Joel Bouwkamp Cat 3 Cooler Jockey    
Phil Devries Switch Flipper    
John Donnelly Rush Chairman    
Rod Leonard Medic/Doctor    
Jude McDonagh Strategist    
Andrew Radomski Tactician    
Dawn Wolfe Pro Bowler    
'R' Dream Buoy (Hunter Legend 38)
thomas redmond 3779441    
Redemption (C&C)
Lance sjoerdsma    
Renegade (Catalina 385)
Mo Aleisa    
AARON LUEKER Headsail Trimmer   Group 1  
James Semter Pit    
Tracee Semter Tactician   Group 1  
Collin Ward Floater    
Jeff Ward Owner    
Sweet Freedom (Jeanneau 379)
Barb Brennan Headsail Trimmer    
Marva Brook Main Trimmer    
Daniel Garcia Skipper 673778R    
Krystle Smith Headsail Trimmer    
Laura Smith Tactician    
Natalie Smith Medic/Doctor    
Stephanie Smith Main Trimmer    
Torenvalk (Downeast 38)
George Fenema Tactician    
Bryan Kapteyn Skipper 761297R    
Nick Kapteyn Main Trimmer    
Bryce Koopman Grinder    
Avery McKinney Grinder    
Tsuru (Bennett 46)
Mark Perkins    
Brian VanWieren 223366T USABV26 Group 1  
Chad Warden    
Usual Suspects (Farr 400)
Eric Wynsma 218808x USAEW1 Group 1  
UZIVO (C&C 115)
Lindsay Conrad    
Joe Ernisse    
Mark Lackovic    
Michael Lackovic    
Nick Suddendorf    
Brad Williams    
Vivienne (NM 43)
Jamie chitwood Pit Assist    
Alain James Cyigenza Pit    
Sabryna Davis In the way   Group 1  
Rob Dickens Bow   Group 1  
Ruta Dickens Pit Assist   Group 1  
Alex Gezon Mast    
Sage Howard Mid Mast    
Scott Jacobson In the way   Group 1  
Matthew Noordhoff Floater   Group 1  
Tom Tabor Owner 408837F    
Vicky Tabor Switch Flipper   Group 1  
VooDoo Princess (Beneteau 40 CC)
Bruce Rikli Skipper   Group 1  
Wooly Bully (Farr 40)
Gary Marchido 53348    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020