2014 59th Anniversary Indian Harbor Stratford Shoal Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alibi (J 120)
Gardner Grant 202682S USAGG6  
Anahita (Sabre 28 Mk II)
William Beery 147171W USAWB36  
Ariadna (Catalina 400)
Steve Losik    
Attractive Nuisance (Olson 30)
Jonathan Nye 200259L    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick and Skip Sinclair    
Black Mallard (Cardinal 46)
Tracy Day McRoberts 337516W USATD64  
Blue Mouse (J 35)
Mark Parry 232766W    
Bombardino (Santa Cruz 52)
Mac Sykes 106965A    
Callisto (J 80)
Marty Jacobson    
Celebration (II) (Tripp 37)
Sea Scout Ship 6    
Clean Slate (J 105)
Marc Berkowitz USAMB235  
Coyote (Megles 32)
Bill Clemens 17568c    
Dursey (C&C)
David Ornstein    
Eagle (J 120)
Steven Levy 251603G 251603G  
Finale (Beneteau First 36.7)
Thomas O'Connell 325017N    
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Fleeting Glimpse (Cal 2-30)
Scot Henry    
Freebird (Pearson 34)
Jake Kramer 307244U USAJK73  
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke 380760T GBRAD74  
Gadzooks (C&C 38)
Geoffrey Beringer 254613O USAGB95  
Georgia B (C&C 41)
John DiMartino    
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
JANIFFERJIL (Sabre mk I)
Jane Bergere    
Lapin (Beneteau First 40.7)
Chris Clark 655734R    
Lecoq Cuisine (Class 40)
Eric Lecoq    
Magic (Santa Cruz 52)
Kenneth Laudon 127269b USAKL34  
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Max (Pogo 10.5)
Moritz Hilf 652441E Germh8  
Milky Way (Dufour 40)
Alexander Natanzon 354616T    
Mireille (J 120)
Hewitt Gaynor 205627R    
Nepenthe (Dawn 41)
Lawrence Rouen 225811N    
Neva (Beneteau First 235)
Alexander Henkin    
Next Boat (Morris 45)
Mark Ellman 121423D USAME8  
Oakcliff Racing (Farr 40 OD)
Jeffrey MacFarlane Usajm34  
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
ORIóN (hunter legend 35)
jimmie underwood 696486P    
Paladin (J 35)
Jason Richter    
Poeske (First 42)
Richard Donn Skipper 52810 1  
Michael Golden Strategist 1 Group 1  
Rágana (Cape Fear 38R)
Darius Peleda 37406B USADP49  
Red Sky (J 122)
John Pearson 396641  
Ropeburn (J 105)
Tim O'Brien    
Sans Souci (C&C 99 SD)
Wim Jessup 217057W USAWJ26  
Shadowfox (hunter legend 37)
alex helfand 132630H    
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Six Brothers (C-32)
Chris Kramer 151426J    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X    
Snappy (Tartan 33)
Ove Haxthausen 669538S    
South Wind (Swan 44)
Walter & Joy Pierson 274856D    
Tacktile (Sabre 42 CB)
Jeffrey Wilson    
Thin Man (J 92)
Todd Aven 654842K USATA4  
TRILOGY (J/44)
Doug Carlson    
Ursa Major (C&C 40)
Igor Kuzikov    
Veronica (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Wild Goose II (Jeanneau Sun Odyssey)
Dan Walsh 294812T    
YYZ (Jeanneau 53)
Justin Bonar 2112    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022