2015 Sperry Charleston Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
723 (Melges 24)
Uri Saks    
ACCRU (Melges 24)
Glenda Nixon Co-Skipper AUSGN6 Group 1  
Christine Linhart Spinnaker trimmer AUSCL21 Group 1  
Bonnie Nixon Bow AUSBN9 Group 1  
Daniel Nixon Tactician AUSDN8 Group 1  
Kevin Nixon Skipper AUSKN6 Group 1  
AdiosBearSquall (J 22)
John Barker 320963s    
Affordable Mistress (Audi Melges 20)
David Buckley Headsail Trimmer    
Brian Henke Skipper 705698X USABH79  
Africa (J 70)
Tac Boston Headsail Trimmer   Group 3  
Daan Goedkoop Other 170438N USAJG185 Group 1  
Jud Smith 120803B USAJS195  
Lindsay Smith Main Trimmer USALS93 Group 1  
Air Force One (J 22)
Tom Hubbell Skipper 113803G USATH2 Group 1  
Betsy Yingling Navigator 192820N    
John Yingling Tactician    
Alexandria (Jeanneau 45.2)
Joseph Hanna 710627V USAJH297  
Alliance (Ericson 38-2WK)
Eric Dove Pit Assist USAED41 Group 1  
Don Hone Bow 736533V   Group 1  
sherry Irwin Mid Bow    
Adam Parker Main Trimmer USAAP93 Group 1  
Mark Stetler Skipper 654313X USAMS269  
Chris Tambasco Mast    
Allons-y (J 70)
Taz Coffey Spinnaker trimmer 688042v USATC96 Group 1  
Scott Dysart Tactician USASD23 Group 1  
Davis King Skipper 663826k usawk31 Group 1  
Mike Roberts Bow USAMR136 Group 1  
Amazon (Cheoy Lee: Pedrick)
Dean Benham    
Amigos (J 92)
David Pritchard    
Apex (Melges 24)
Kent Picknell    
Arethusa (Viper 640)
Phil Lotz 149256c    
ARGO (Viper 640)
John Baxter Tactician 246511O USAJC117  
Jason Carroll Helm 246511O USAJC117  
Chad Corning Chef 246511O USAJC117  
Arrow (J 35)
willy schwenzfeier 170271M    
Astraea (Beneteau Oceanis 43)
Jim Bregman Headsail Trimmer    
Josh Dukes Other    
Katherine Dupre Other   Group 3  
Sandra Fowler Mid Mast   Group 3  
Devon Harrelson Other    
Timothy Harrelson Owner 240728N    
Fred Herrmann Other    
Jonathan Iseman Other    
Kirk Lindgren Headsail Trimmer    
Bob Markisello Other    
Tally McColl Other    
Peter McGhee Main Trimmer    
Roy Olson Other    
Dave Radtke Skipper 244007j    
Jennifer Singleton Mid Mast   Group 1  
Parker Tapp Other    
Jason Umfress Other    
Sandye Williams Other    
Audacious (J 27)
Hammond Edwards   Group 3  
Jim Edwards    
Sally Key Mid Mast    
Jon Meyers Bow 650773B USAJM288 Group 1  
David Parshall Main Trimmer   Group 3  
AYC1 (J 22)
Fretz Don    
Dave Lauser 192688F    
Samuel Mandell 718425Z    
Azura (Swan 56)
Jamie Walker 690450U USAJW199  
Jenny Walker Runners 60454 729243P  
B Squared (J 70)
brian elliott Helm 198690L USABE2 Group 1  
Eric Lawrence Headsail Trimmer USAEL53 Group 1  
Kevin Morgan Tactician USAKM81 Group 1  
b@ speed (Farr 280)
Arielle Darrow Tactician    
Carey Hardesty Pit   Group 1  
Pete Hunter Helm 167867J    
John Kren Bow   Group 1  
Nick Shawyer Mast NZLNS5 Group 1  
Bangor Packet (J 24)
Tony and Peter Parker    
Bash (J 24)
Chris Calhoun Bow   Group 1  
Sandy Cross Strategist   Group 1  
Ron Medlin, Jr. Helm 218323R   Group 1  
John Poulson Tactician   Group 1  
Rick Scott Headsail Trimmer   Group 1  
Battle Rhythm (Melges 24)
Guy Mossman 147033P USAGM5  
Bertha (J 70)
Bretton Gardner Chef USABG75 Group 1  
Drew Hamilton USADH159 Group 1  
Kristin Hamilton USAKH87 Group 1  
James Unsworth USAJU9 Group 1  
Black Ice (Melges 32)
Laura Grondin 700622P USALG43  
Black River Racing (J 70)
Doug Strebel    
Blind Date (J 24)
Jay Adams    
Blind Squirrel (J 80)
Bill Blank 276050T    
Blind Squirrel (Audi Melges 20)
John Brown    
George Demand Bow GERGD5 Group 1  
Bliss (Alerion Express 38)
Randy Brooks    
Blowin Smoke (J 24)
David Eggleton    
Blue Lobster (VX One)
Bob Maccini 699911Z    
Ian Maccini 699912X    
Blue Steel (Melges 24)
Mike Glover   Group 1  
Dan McGraw 697825T USADM161  
Stefan Schulze Watch Captain 368332z   Group 1  
Todd Wilson Mast USATW68 Group 1  
Bo,Doug & Henry (Viper 640)
Doug Amthor Co-Skipper    
Henry Amthor Chef 132838R    
Bo Bragg Mast    
BOLT (Viper 640)
Carson Reynolds USACR85  
Bombarda (Melges 24)
ANDREA POZZI    
Bones (J 70)
Rob Gorman 103467R USARG74 Group 1  
Chris Greenough USACG93 Group 1  
Robert Harf 215458X USARH67 Group 1  
Kevin Kuhn 691013N USAKK66 Group 1  
Bounce (J 24)
Jack Roberts    
Brotherly (J 70)
Kyle Comerford 343698g    
Bucephalus (J 70)
Andy Camarda Chef 268129Y USAAC69 Group 3  
Andrea Krasinski 255692F USAAK79  
Seth Morrell Co-Skipper USASM86 Group 1  
Andrew Nicoletti Mast 292536 USAAN34 Group 1  
Buttonfly (J 70)
Andrew & Melissa Fisher 298614b USAAF4  
Carlos (J 70)
Eric Stickney    
Julian Sudofsky    
Mike Sudofsky 118342S USAMS239  
Jeff Todd Chef 119705T USAJT42 Group 3  
Catapult (J 70)
Chris Fortin USACF41  
Thomas Loughborough USATL13 Group 3  
Michael Menninger USAMM101  
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Catch 22 (J 22)
Allyson Plessner    
Celadon (Beneteau M510)
Steve Lesniak 395661E    
Cheers (Pearson 33)
Jim Smith    
Chicora (J 24)
Don Hill 232759X    
Chinook (J 70)
Chris Lomardo Headsail Trimmer USACL91 Group 1  
Frank McNamara Helm 283842W USAFM9  
Ned Nunes Tactician USAEN15 Group 1  
John Powley Mast USAJP213 Group 1  
Choppy Seas (Viper 640)
Brookie Clareke    
Thomas Loutrel Helm    
Huntar Studly    
Church Key (J 80)
Chris & Liz Chadwick 253780y Usacc76  
Jesse McKnight Tactician 690961P USAJM254 Group 1  
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Borowski Pit 660560D USAJB334 Group 1  
John Cooper Helm 178837G USABL10  
Kyle Fast Spinnaker trimmer   Group 1  
Joe Hoffman Bow   Group 1  
David Hyer Main Trimmer USADH94 Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Daniel Liberty Navigator   Group 1  
Ed Liberty Strategist   Group 1  
Patrick Murphy Mid Bow   Group 1  
Andrew Pappas Mast   Group 1  
Alex Whipple Headsail Trimmer   Group 1  
Cool J (J 80)
Mark Fitzgerald Spinnaker trimmer IRLMF16 Group 1  
Holger Hinsch Mast 244051N GERHH4 Group 1  
Alexander Kraus 689222N GERAK13  
Eric Mentzell Tactician 222348P USAEM13 Group 1  
Corbeau (Farr 280)
Jean-Pierre Turgeon    
Corsair (Esse 850)
Scott Blair    
Courageous (J 80)
Mike Coe Watch Captain USAMC38 Group 3  
Jeff Jordan Spinnaker trimmer 654986B USAJJ43 Group 3  
Gary Panariello 309455D    
D I E S E L (Audi Melges 20)
Tate Russack 2883790    
Danger Mouse (J 70)
Kristen Berry 293716u USAKB4  
Dauntless (Beneteau First 47.7)
Don Terwilliger 392099G    
Decorum (Melges 24)
Scott Herman USASH126 Group 1  
Cate Muller Headsail Trimmer 290615M USACM8 Group 1  
Hunter Ratliff 289553I USAHR9 Group 1  
Megan Ratliff 289552H USAMR135 Group 1  
Alex Simon 269659N USAAS196 Group 1  
Defiant (NY 40)
Andrew D'addio    
Ashley Maltempo    
Mary Murphy Mid Mast    
Tom Nolan Spinnaker trimmer USATN22 Group 1  
Ivan Nussberg    
Alex Quintner    
John Streicker 650978L    
Destiny (Sabre 30 Mk3)
Eric de Jager Headsail Trimmer 697357C    
Al Emondi Navigator 735937Q USAAE28  
Chris Navin Mast    
Jim OConner Main Trimmer    
Scott Strother Owner 293040N    
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U    
Dog Party (J 88)
Terry Mckenna    
Dolce (J 80)
Bob Yin 233690x    
Dorothy Kate (Melges 24)
Josh Henderson Headsail Trimmer Usajh142 Group 1  
Collin Kroh Pit Usack80 Group 1  
Eric Schwab Skipper 652590D Usaes99 Group 1  
Michael Strauss Chef USAms270 Group 1  
Down the Line (J 70)
Dave Manheimer 280535O    
Dragon Lady II (Viper 640)
Robert Bowditch    
E.L.E. (J 70)
Ann Lisa Braun Spinnaker trimmer 259385L USAAB136 Group 1  
Matt Braun USAMB162 Group 1  
Kevin Cross Main Trimmer USAKC92 Group 1  
Matt Lambert Headsail Trimmer USAML129 Group 1  
Easy Eights (J 88)
Joe Pawlowski 113949V USAJP154  
Ebisu (J 70)
Alex Hu Headsail Trimmer USAAH95 Group 1  
Reginald Imamura Co-Skipper 666661Y USARI6 Group 1  
John McAndrews Co-Skipper USAJM348 Group 1  
Gregg Takata Other USAGT33 Group 1  
Echo (Beneteau First 36.7)
Dean Forbis 295014p    
Element (Melges 32)
Noah Blacker   Group 1  
William Clapp Grinder   Group 1  
Scott Gibbs    
Jim Grundy 401287V USAJG163  
Samuel Grundy Watch Captain USASG73 Group 1  
James Hedleston Mid Bow   Group 1  
Chris Museler Tactician USACM95 Group 1  
Kurt Sova Runners Usaks9 Group 1  
Eleven (J 80)
Bert Carp 206319Q    
Elusive (J 70)
Enrique Jose Arathoon Tactician ESAEA1 Group 1  
Dave Brining Spinnaker trimmer CANDB27 Group 1  
Chuck Millican BERCM1 Group 1  
Jack Thompson Headsail Trimmer USAJT130 Group 1  
Emocean (J 120)
bill hanckel    
Empeiria (J 70)
Martinez Daniel Spinnaker trimmer    
John Heaton 328642A USAJH119  
Zach Mason   Group 3  
Michael Rohde USAMR70 Group 1  
English Beat (Catalina 30 TM)
Brian Hill 669741F    
Entourage (Viper 640)
Nick Amendola 270467u    
Peter Cucci    
Justin DaMore    
EX - KAHN (Melges 24)
Brent McKenzie    
Exit Strategy II (J 70)
Brent Burrows II Headsail Trimmer BAHBB1 Group 1  
Zack Nottage Bow BAHZN1 Group 1  
Chris Sands Skipper BAHCS1 Group 1  
Holley Toppa Bow USAMT55 Group 1  
Fearless (1D35)
Marc/John Durlach/Lucas USAMD26  
Firewater (Melges 24)
George Haynie 183785E USAGH26  
First World Problems (Viper 640)
Andrew Kiteley    
Flannel (Audi Melges 20)
Mike Keefe 674493U    
Flojito Y Cooperando (J 70)
Erik Brockmann Bow   Group 3  
Julian Fernandez Neckelmann Owner MEXJF Group 1  
Bill Hardesty Tactician   Group 3  
Willem Van Waay Headsail Trimmer   Group 3  
Flygfisk (Audi Melges 20)
Tom Kassberg 244542R    
Cameron McLoskey USACM96  
Patrck Whitmarsh Tactician   Group 3  
Fogdog (Santana 30/30 GP)
Rich Carey    
Brenda Doyle    
Jeff Doyle Other   Group 1  
Andrew Guhl    
Elizabeth Prout    
Will Royall Pit USAWR51   Group 1  
Footloose (J 24)
Maarten Zonjee    
Full Monty (J 70)
Latane Montague 192675A USAJM385  
Full Throttle (Audi Melges 20)
Reed Johnson    
Russell Lucas 220219f usarl51  
Harry Melges USAHM17  
Gemini (J 70)
Craig Capilla Headsail Trimmer 304760T USACC2 Group 1  
Blane Shea Owner 357034v USABS83 Group 1  
Brad Terpstra Spinnaker trimmer USABT24 Group 1  
Polk Wagner Tactician USAPW63 Group 1  
Giggity (J 24)
Scott McCormack    
Granny's Hoe (Viper 640)
Sarah Parker 304819T    
Heartbreaker (Audi Melges 20)
Robert Hughes 180509K    
Heat Wave (J 111)
Gary Weisberg 3632240 USAGW49  
Heathen (Audi Melges 20)
David Dabney Tactician usadb19 Group 1  
Jeffrey Gentzen Pit Assist USAJG105 Group 3  
Amy Ironmonger Captain 280857x usaai4 Group 1  
HERMES (Melges 24)
Tony Stanley    
Hooligan: Flat Stanley Racing (J 70)
Trey Sheehan 338674J USAJS77  
Hot Mess (J 70)
Rob Britts usarb88 Group 1  
john goller Mast USAJG18 Group 1  
Steve Liebel Tactician USASL36 Group 1  
Coleen Walsh Bow USACT11 Group 1  
Houzee (Soverel 36 Y)
francisco Davila 237817Y    
IBIS (Sabre 38)
Patrick Driggers    
Martin Goetzinger Grinder   Group 3  
Trey Hazen Mast    
Adam Macy Grinder   Group 1  
MJ Mintz Navigator    
Robert Mintz II Skipper USARM171 Group 1  
J Wallace Bow    
Illyria (J 120 CF)
John Keenan 382506P    
indigo (Pearson Vanguard)
Paul DeVeaux Grinder    
Elliott Dodds Skipper    
Bill Jones Strategist    
David Kascak Grinder    
Island Flyer (Wauquiez Centurion 40s)
Noel Brockman Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Ericsson Main Trimmer    
Eugeen Hageniers Spinnaker trimmer    
Spencer Lightfoot Bow   Group 1  
Denny Manrique Skipper 271826R   Group 1  
Dave Randall Mid Mast   Group 1  
Mo Regnier Helmsman CANMR19 Group 1  
Joel Santerre Headsail Trimmer    
Scott Schulze Headsail Trimmer   Group 1  
John Schurke Headsail Trimmer    
Jenny (Viper 640)
Ian Coleman Spinnaker trimmer USAIC11  
Zeke Horowitz 276486J    
Danny Pletsch Tactician    
Jo Mamma (J 24)
Mike Palazzo 309980J USAMP72  
Joust (J 70)
Dwight Leblanc Runners USADL84 Group 1  
Johnny Lovell Tactician 197596O USAJL6 Group 1  
Tim Molony Helm 118233Q USATM125 Group 1  
Charles Singer Bow USACS223 Group 1  
Joyridin' (J 70)
Wade Arsenault Mast CANWA9 Group 1  
Graeme Carr Owner CANGC22 Group 1  
Allan McKearney Owner 738716X CANAM43 Group 1  
Ron Switzer Main Trimmer CANRS27 Group 1  
Junior (J 70)
Jake Doyle Offside trimmer 287377K Usajd114 Group 1  
Tim Finkle Pit Assist usatf49 Group 1  
Jordan Paxhia Mid Mast Usajp198 Group 1  
Morgan Paxhia Watch Captain 249490I USAMP36 Group 1  
Kelly Krew (Catalina 385 WK)
Templeton Fletcher Tactician    
Jackson Kelly Headsail Trimmer    
Tim Kelly Skipper    
Phil Liberty Main Trimmer    
George McLaughlin Strategist    
Kill Bill (VX One)
william griffin 148085D    
Kinetic (J 111)
Robert Stein    
Kittiwake (Catalina 30)
Daniel Cobb    
Kiva (Aerodyne 47)
David Peel 321402C    
Kleine Rainbow (Melges 24)
Bent Dietrich    
Kuai (Audi Melges 20)
Daniel Thielman    
Las Brisas (J 30)
Mark Swatta    
Layla (Beneteau Oceanis 461)
Nils Brennom Other USAnb4 Group 1  
Pontus Deverdier Headsail Trimmer SWEPD13 Group 1  
Rick Gardner Other    
Brian Golumbeck Spinnaker trimmer 397933H    
Stephen Hohman Pit    
Sarah Johnson    
Vincenzo Lalli Bow    
Sue VanGrevenhof Other   Group 1  
Leda (Melges 24)
Avery Field Grinder USAAF49 Group 1  
Chris Field Helm 347538D USAJF36 Group 1  
Jack Field Tactician 234593B USAFJF125 Group 1  
Vicki Field Watch Captain 185827z USAVF5 Group 1  
Jon Wenderoth Spinnaker trimmer 256655c USAJW182 Group 1  
Let's Get Knotty (J 22)
Jacob Raymond    
Lickity Split (J 70)
Stanley Edwards    
Lifted (J 70)
Jim Cunningham 692334Z USAJC225 Group 1  
Chris Hufstader Main Trimmer 137548A USACH76 Group 1  
Bill Lynn Tactician 183557Y USAWL4 Group 1  
Nick Martin Spinnaker trimmer 237925z USANM11 Group 1  
lil' Grizzly (J 70)
Charles Bayer Other 161426K USACB58 Group 1  
Peter Griffin Grinder 120956P USAPG27 Group 1  
Nancy Kuspa Strategist USANC17 Group 1  
Art LeVasseur Chef USAAL70 Group 1  
Loki (J 70)
Chris Foley Grinder 393417U USACF74  
Jane Millican Staysail trimmer 661746O USAJM397 Group 1  
Drew Plominski Chef 350954U USAJP120 Group 1  
Ryan Zupon Runners 308431T USARZ5 Group 1  
Loonatictu (J 70)
R Noel Clinard Skipper 309375G USARC114 Group 1  
Jerry Dasson Other 703241N USAJD205 Group 1  
Sophie Massie Bow USASM160 Group 1  
Tris Worth Spinnaker trimmer 721576S Usatw11 Group 1  
Los Tres Bigotes (J 22)
Robert Boger Bow   Group 1  
Stefan Kuehn 341066Q    
Roy Shaw    
L'Outrage (Beneteau 10M)
Dave Chinea Mast    
Lisa Clayton Pit    
Scott Dodge Medic/Doctor USASD15 Group 1  
Bruce Gardner 24127OM    
Brian Hetherington 205005F    
Florian Heyder Other    
Kevin McKee Headsail Trimmer    
Warren Ritcher Main Trimmer    
Luana (J 24)
Johnny Chandler    
Lucky Dog / Gill Race Team (Audi Melges 20)
Travis Weisleder    
Madcow2 (B-32)
David/Ed German/Ruark 194447Y    
Magic 8 Ball (J 22)
David Buckley Skipper    
Kristen Buckley Headsail Trimmer    
Dick Wing Mast    
Magic In Motion (J 80)
Jeremy Reynolds    
Makaira (Audi Melges 20)
Ethan Bixby Headsail Trimmer 130576Q USAEB5 Group 3  
Jeff Madrigali Tactician USAJM91 Group 3  
Skip Shapiro Helm 155655Y USAES  
Mango (J 80)
Ken Mangano 258132U    
Meltemi II (VX One)
Alexander Korakis 337700Q    
Scott MacDonald Tactician    
Menace (J 70)
Kerry Klingler 103972T USAKK45  
Mental Floss (J 24)
Aidan Glackin 209809Z    
Midlife Crisis (Audi Melges 20)
Richard Clarke Tactician CANRC5 Group 3  
Bruce Golison 143093T USABG32  
Jay Golison Bow USAJG188 Group 1  
Midnight Blue (Audi Melges 20)
Jason Michas 339546G USAJM295  
Mighty Puffin (J 29 MH)
Ben Chwalk Mid Mast   Group 1  
Donn Hamilton Main Trimmer   Group 1  
Ian Hopkins Bow   Group 1  
Bob Malcolm Bow USA269 USARM83 Group 1  
David Materne Headsail Trimmer   Group 1  
Dave Norton Headsail Trimmer    
Steve Thurston 138550W   Group 3  
Miss Vixen (Cal 31)
jacob fox    
Mojito (J 70)
Catharine Evans 672563Q USACE29  
Larry Leonard Tactician USALL20 Group 3  
Katie Mallory Bow 266833Z Usakm117 Group 1  
Carlo Vroon Chef NEDCV1 Group 1  
Mojito (Viper 640)
Mark Engelhardt 368560F    
Monkey Business (J 70)
Sara Fox Headsail Trimmer USASF7 Group 1  
John Guth Spinnaker trimmer 253159V USAJG202 Group 1  
Jonathan Pollak Skipper 686064S USAJP188 Group 1  
Peter Rich Tactician USAPR52 Group 1  
Monsoon (Melges 24)
Brucey Ayres USAMB20  
Moose Down (J 120 CF)
Rick Moore 720017Q    
Moxie (J 70)
Cole Allsopp Chef 286564f USACA46  
James Allsopp Bow 286563E USAJA48  
Greg Fisher Strategist 123371o   Group 3  
Brendan Healy Medic/Doctor 265217S   Group 3  
Moxie (J 24)
Michael Pentaleri 391141N    
Mummbles (Farr 280)
Edward Brady Headsail Trimmer USAEB52 Group 1  
Brad Kauffman 263487D USABK27  
Russell Miller Headsail Trimmer    
Murder Incorporated (J 24)
Gregor Owen    
My Sharona (J 111)
George Gamble Owner 332448T USAGG60 Group 1  
Kyle Gamble 332448T USAGG60  
Scott Nixon Tactician   Group 3  
Mike Pedersen Offside trimmer USAMP76 Group 1  
Scott Raines Mast USAJR192 Group 1  
Derek Riddle Bow   Group 1  
Keiran Searle Chef AUSKS6 Group 1  
Phil Wehrheim    
Naut-on-Call (Beneteau Oceanis 381)
Eddie Evans 319572G USAEE26  
Nitemare (J 70)
Mark Foster Tactician 254531p USAMF6 Group 1  
Amy Neill usaan12 Group 1  
John Stanley Spinnaker trimmer 157541V USAJS30 Group 1  
Tyler Woodworth Usatw67 Group 1  
No Filter (J 70)
Ben Hulse USABH93 Group 1  
Jon Lancto Other USAJL184 Group 1  
Robert Lowrance Tactician USARL87  
Alan Simonini Helm 142689C USAAS186 Group 1  
Norboy (J 70)
David Gerber Tactician USADG74 Group 3  
Melissa Grim Headsail Trimmer USAMJ52 Group 1  
Laura Sigmond Mast 287791M USALS94 Group 1  
Leif Sigmond 200260E USALS46  
Norwegian Steam (J 70)
Lasse Berthelsen   Group 3  
Thomas Nilsson NORTN1 Group 3  
Kristoffer Spone Helm NORKS1 Group 1  
Pal Tonnessen   Group 1  
Nostalgia (J 70)
Will Crump Tactician USAWC32 Group 1  
Blake & Lud Kimbrough 253729V USABK37  
Julia Kimbrough Bowman   Group 1  
Ludwell Kimbrough III Navigator 253728U USALK28 Group 1  
Nugget (J 24)
Bob Cowen 191194W    
Nyabinghi (C&C 30 One-Design)
Ted Chwalk Headsail Trimmer   Group 3  
Angus Davis Owner 399977X USAAD22 Group 1  
Nathan Frizzell Bow    
Andy Green Tactician GBRAG13 Group 3  
Pete Levesque Main Trimmer   Group 3  
Leeds Mitchell Pit USALM39 Group 1  
Old School (S2 9.1)
Paul Jacques    
Olive Juice (Freedom 44)
Teddy Turner    
Only a Single Shade of Grey (Viper 640)
Jonathan Nye 200259L    
Orion (J 122)
Tom Babel Tactician 163996H USATB47  
Bobby Brooks Spinnaker trimmer   Group 1  
Tad Hutchins Main Trimmer   Group 3  
Mickey Lawlor Pit 263052o VIEML1 Group 1  
Robert Mampe Pit Assist   Group 1  
Ken McLean Headsail Trimmer 242960T USAKM39 Group 1  
Paul Milo Skipper 661310L USAPM110  
Matthias Mueller Bow GERMM6 Group 1  
Colin Rupp Mid Bow   Group 1  
Brendon Scanlon Mast USABS62 Group 1  
Oshunmare (Viper 640)
Steve Chapman NGRSC1 Group 1  
Christophe Ledent Other    
Warren Walhaug Headsail Trimmer    
Overproof (Viper 640)
Butch Agnew Chef CANWA5  
Somers Kempe Co-Skipper    
William Thompson Grinder    
Pablo (VX One)
Joe Highsmith    
Pacific Yankee (Audi Melges 20)
Drew Freides USADF9  
Mark Ivey Pit Assist USAMI2 Group 3  
Charlie Smythe Chef USACS60  
Party Girl (Melges 24)
Thomas Murray Mid Bow USATM65 Group 1  
Carl-Christian Stenrud Mid Bow NORCS7 Group 1  
Jens Altern Wathne Helm NORJW1  
Jørgen Altern Wathne Tactician NORJW3 Group 1  
Patched Up (Viper 640)
Cole Constantineau 735511Y    
Peshmerga (Audi Melges 20)
Benny Allen Strategist USABA39 Group 3  
Sam Rodgers USABA39 Group 3  
Drew Wierda USAAW19  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Kathleen Kwasniak Pit Usakk87 Group 1  
James Moran USAJM142 Group 1  
Sam Oldroyd Chef 381544T USASO37 Group 1  
Pied Piper (J 70)
Victor Diaz de Leon Tactician   Group 3  
Tomas Dietrich Spinnaker trimmer ARGTD1 Group 3  
Dan & Gannon Troutman Owner 704481V USADT69 Group 1  
Gannon Troutman Skipper 704481V USAGT37 Group 1  
Pipe Dream (J 24)
Mike Marshall    
Portobello (Audi Melges 20)
Cesar Gomes Neto BRACG1  
Puff Daddy (J 24)
Tommy Smith    
Purplexed (Viper 640)
Barry Canton    
Quicky (J 24)
Mike Veraldi 260544n    
Rarity (J 70)
Bill McKenna Headsail Trimmer USAWM96 Group 1  
Marty McKenna Helm 295774I USAMM163 Group 1  
Brian Murphy Spinnaker trimmer USABM131 Group 1  
Phil Niemen Main Trimmer USAPN4 Group 1  
Red (Farr 280 )
Joe Woods    
Red Sky Sailing Team (Audi Melges 20)
Andy Burdick Tactician USAAB59 Group 3  
Joe Kutschenreuter Mast USAJK176 Group 1  
Paul Reilly    
Relentless (Melges 24)
Scott Foxman 240603d usasf35  
Rimette (J 70)
John Brim 198990O USAJB95  
Collin Leon Headsail Trimmer 268583K USACL28 Group 3  
Stephanie Roble    
Dave Wright   Group 1  
ROO (J 24)
Shawn Murray    
Rooster (IC 24)
Jay Rucker    
Rougarou (J 70)
Bill Bill Barrett Spinnaker trimmer usawb85 Group 1  
Andy Lovell Skipper 272196a USAWL3 Group 1  
Jay Miles Tactician USAJM28 Group 1  
Emmy Stuart Bow USAES98 Group 1  
Rumbunctious (Melges 24)
Tony Amato Chef   Group 1  
Matt Henninger Tactician USAMH108 Group 1  
Steve Pirie Helm 295346A AFGSP1 Group 1  
luke whitley Spinnaker trimmer   Group 1  
Safe Haven (J 70)
Keith Donald    
Safety Third (J 70)
Wade Miller 698756Q    
Sail22 fäle (Viper 640)
Ed Furry Skipper    
Salt (C&C 30 One-Design)
Max Buerman    
Satisfaction (VX One)
Jim Myers 356532W USAJM92  
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Sceptre (J 130 SD CF)
Bpb Musor 28693    
Screaming Mimi (Melges 24)
Marc Bailey 302991Y USAMB75  
Sea Bags Sailing Team (J 70)
Rich Bowen Headsail Trimmer   Group 3  
John McCabe Bow   Group 3  
Will Welles Skipper   Group 3  
Carter White Tactician 198908E   Group 1  
SeaCan (Seascape 27)
Peter Hall Skipper   Group 1  
William Hall Headsail Trimmer   Group 1  
Svein Hubinette Owner    
Stuart Rice Main Trimmer   Group 3  
Stephen Waldie Tactician    
Section 16 (Audi Melges 20)
Richard Davies GBRRD67  
Shadow (Tartan 37)
Jackson Underwood    
Shaka (Melges 24)
KC Shannon 712825W USAKS115  
Shake 'n Bake (J 70)
W Andrew Shea    
Shamrock (Allied XL 42)
James Sheegog Captain    
Bill Teague Headsail Trimmer    
Mary Ellen Woiler Pit    
Steve Woiler Tactician    
Simply Irresistible (J 70)
Glenn Gault 698657T    
Slingshot (Audi Melges 20)
Wes Whitmyer Jr 171032F usaww1  
Smokin 'J (J 70)
Don Trask 375462b    
Smoky (Beneteau FC 10 Mod)
Richard Zantzinger 335966G    
Solaia (J 22)
Gregory Dean    
Solas (Audi Melges 20)
Jeff Braun USAJB337 Group 1  
Bridget Murphy USABM147 Group 1  
Jack Murphy USAJM400 Group 1  
John Murphy 185993K USAJM399 Group 1  
Sole (J 36)
College of Charleston    
Sole Vento (S2 7.9)
Robert Bowden Skipper    
Adrian Cain Owner USAAC107  
Taylor Harris Headsail Trimmer    
Dave Kowert Tactician    
Matthew Milling Bow    
John Watkins Pit    
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79  
Spartina (Cheoy Lee Offshore)
Ricky Akers    
Dylan Feeser    
Walt Gnann    
Tedi Huszagh    
Simon Jenkins 664184M    
Spring (J 70)
Dave Franzel 178514W USADF55  
Stacked (J 80)
Ramzi Bannura    
Sean Gallagher Main Trimmer 216961z    
Dan Skinner Spinnaker trimmer USADS182 Group 1  
Stampede (J 70)
DAVE LORING    
Bruno Pasquinelli    
PATRICK WILSON    
Brian Zimmermann    
Stewart Neff (J 70)
Chad Atkins Other   Group 3  
Neal Fowler Tactician 125746V   Group 1  
Stewart Neff 157708W USASN20  
Emory Williams Medic/Doctor   Group 3  
Still Messin' (Farr 280 )
Kyle Bennett Tactician    
Adam Esselman Helm 675142X USAAE22 Group 1  
Garrett Falls Bow    
Parker Ives Headsail Trimmer   Group 1  
Adam Kaplon Headsail Trimmer   Group 1  
Drew Sullivan Main Trimmer USADS186 Group 1  
Stupendous Man (J 70)
Ryan Ruhlman Helm 286885N USAJR106  
Tesse Ruhlman Bow 715464A USATR70 Group 1  
Jesse Shedden Main Trimmer 733040x USAJS225 Group 1  
Nicole Shedden Headsail Trimmer 733040x USANS54  
Superfecta (J 70)
Kris Werner    
Surge (J 70)
Geoffrey Pierini 656323s USAGP27  
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin Helm CANDB37 Group 1  
Leo Logashov Tactician CANLL10 Group 1  
Aliaksandr Praskurnin Spinnaker trimmer CANAP18 Group 1  
Alexander Yakimov Mid Bow RUSAY9 Group 1  
Susimi X (X Yachts Xp 38)
Michael Carrington    
Taipan SB (J 70)
Micheal Considine Tactician   Group 3  
Lloyd Karzen Skipper 310605E USA45LK Group 1  
Sarah Renz Helm USASB10 Group 1  
TAZ (T-10)
Hanson Bratton 244065T    
Tea Dance Snake (J 70)
Todd Jenner 687255P USATJ26 Group 1  
Mike Mann Bow USAMM305 Group 1  
Mike McNamara 672153y USAMM270 Group 1  
Trevor Perkins Chef USATP49 Group 1  
Teamwork (J 122)
Jonathan Bartlett Tactician 155382y USAJB80 Group 3  
Bill Fuqua    
Drew Niven Pit   Group 1  
Jeff Riedle Headsail Trimmer 349552F USAJR160 Group 1  
Kevin Ryman Navigator 157877k USAKR4 Group 1  
Adam Team Spinnaker trimmer    
Alston Team    
Coleman Team Bow   Group 1  
Robin Team 197463E 66276  
Matt Welborn    
Temptress (SR33)
Robert Hibdon    
The 300 (Melges 24)
Steve Boho    
The Great Cornholio (VX One)
Cornelius Hoekstra    
Bill Vining    
Tick Tock Croc (J 70)
Paul Hulsey Tactician 101876S USAPH9 Group 1  
Jessica Leben Bow USAJL185 Group 1  
Michael Lis USAML82 Group 1  
Richard Nesbett 178145z USARN40 Group 1  
Tohidu (Benneteau 423)
Dale Cook 331906M    
Tomoka (Viper 640)
Patrick Mauro Gabe Jostrom 659670P USAPM67  
Torqeedo (J 70)
Chris Carroll AUSCC2 Group 1  
Brandon Flack 208873F USABF15 Group 1  
Ben Mumford CANBM20 Group 1  
Lauri Niklason USALN17 Group 1  
Torqeedo Too (J 70)
Arthur Libby Skipper 225683B USAAL30 Group 1  
Tim Libby Navigator USATL25 Group 1  
John Meiser Strategist USAJM155 Group 1  
Tily Milburn Tactician USATM135 Group 1  
Touch2Play Racing (J 88)
Rob Butler Helm CANRB12 Group 1  
Traveller (Beneteau Oceanis 45)
Trey Brown Headsail Trimmer   Group 1  
Jeffrey Frohock Medic/Doctor    
Bjorn Kronquist 668190U    
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234595E    
Tumbling Dice (Viper 640)
Tyler Moore 285054W    
Turbo Duck (J 70)
Bodo & Nick von der Wense 175394E BV2USA  
turbo tuck (J 70)
Bodo & Nick von der Wense 175394E BV2USA  
Tutakrnaut (J 24)
Roger Dougal 172917R    
Ullman Sails (J 70)
Greg Koski gk17  
Keith Magnussen Strategist GBRKM4 Group 3  
Doug McLean 115892B USADM4  
Erik Shampain Runners 217017X USAEE3 Group 3  
Uptown Funk You Up (J 24)
Alex Bolan    
USA 3 (J 70)
Watt Duffy Headsail Trimmer 220197s USAJD231 Group 1  
Jack Franco 111292N USAJF139 Group 1  
Brian Janney Staysail trimmer 293018P USABJ2 Group 3  
Rob Lindley Bow   Group 3  
USA 378 (J 70)
Michael Hettel Co-Skipper 223103C USAMH145 Group 1  
Nick Ponsonby Pit USANP13 Group 1  
John Sandstrom Headsail Trimmer USAJS323 Group 1  
Jeff Schaefer Skipper 190815m usajs322 Group 1  
USA 425 (J 70)
Joe Baggett 114516K Usajb130  
USA 694 (J 70)
Noel Cruz 700184U USANC27 Group 1  
James Gigantelli Pit USAJG203 Group 1  
Megan Koch Bow USAMK107 Group 1  
Jack Neades 141959W USAJN31 Group 3  
USA 695 (J 70)
Nick Custer Helm USANC9 Group 1  
Andrew Goetz Headsail Trimmer USAAG94 Group 1  
Peter Reeve Pit USAPR59 Group 1  
Dan Siders Spinnaker trimmer USADS177  
USA 77 (Viper 640)
Brad Dumas    
USA 788 (J 80)
Clarke McKinney 151994A USACM76  
USA 98 (J 70)
lee echerd Bow USALE19 Group 1  
kevin orff Chef 727628R USAKO22 Group 1  
Al Poindexter 179033w usaap84 Group 1  
eric simonson Pit 711857X USAES78 Group 1  
Useless (J 70)
Sean Adams Other 290019K USASA49 Group 1  
Mays Dickey USADD58  
Stephanie Sipos 732611U USASS212  
Seth Young Skipper USASY2 Group 1  
Vamoose (Audi Melges 20)
Nick Ellyn    
Will Tyner Tactician    
Robert Wilkins Helm    
Vapour Trail (Melges 24)
Marc Steyn CANMS7  
Velocidad (J 24)
Christopher Stone 377180E    
Velocity (J 111)
Martin Roesch 696050P    
Victory (VX One)
Simon Jenkins Spinnaker trimmer    
Christian Koppernaes Skipper USACK1  
Viking (J 70)
Mauricio Santa Cruz BRAMS4  
VitaminJ (J 70)
Jim Dasilva Watch Captain USAJD35 Group 1  
Shannon Johnson Owner USASJ30 Group 1  
Ted Johnson Grinder    
Chris Small Chef USACS232 Group 1  
Vitesse (J 70)
Juan Pablo Del Solar Tactician   Group 3  
Todd Hudgens Helm   Group 1  
Timothy Mowry Strategist 288969S   Group 1  
Robert Sweet 737764Z   Group 1  
VLLN (J 70)
Scott Brue Headsail Trimmer usasb160 Group 1  
Nick Fider Mast USANF21 Group 1  
Mark Nichols Skipper 213007e USAMN50 Group 1  
Patrick Nichols Main Trimmer usapn23 Group 1  
Vollebak (Melges 24)
Ian Schillebeeckx Skipper 322052K    
Vortex (J 70)
Jose and Savannah Fuentes    
VX (VX One)
John Potter 263513M    
VX Racing (VX One)
Brian Bennett 659911B    
VX1 (VX One)
john Potter 410905J NZLDG1  
Wahine (VX One)
David Oliver 181628Q    
Warrior Sailing Team (J 22)
Ben Poucher    
Water Music (Hunter 28)
Greg Handal 661111p    
White Lightnin' (J 80)
Vince Kalish 233062N USAVK5  
White Rabbit (J 70)
Dennis Fisher Spinnaker trimmer 103996B USADF83 Group 1  
Steve Kiemele Helm 196530U USASK86 Group 1  
Anna Kay Lord Other USAAL79 USAAL79 Group 1  
Derek Lord Headsail Trimmer 295720U USADL100 Group 1  
Wicked 2.0 (J 111)
IKE BABBITT Chef   Group 1  
Douglas Curtiss 404271T USADC140  
HERLIHY ELIZABETH Watch Captain USAEH23 Group 1  
ROD Favela VENRF1 Group 1  
Timothy Greves Mast   Group 1  
ANDY HERLIHY Main Trimmer USAAH39 Group 1  
GARY LEDUC Headsail Trimmer 653951R USAGL2 Group 3  
JOHN SCHNUAUCK 662178H USAJS303  
Wild Deuces (Audi Melges 20 )
Justin Barnes Headsail Trimmer CANJB25 Group 1  
Paul Currie CANPC13  
David Mori Tactician CANDM33 Group 1  
Wind Czar (J 70)
Richard Lehmann 225698I USAKM20  
Wooton (J 111)
William Smith 212104A USAWS86  
Yo MOMMA (Audi Melges 20)
Jesse Fielding Tactician 285435X USAJF64 Group 3  
Gregg Griffin Bow 198831C USADM162 Group 3  
Devin McGranahan 198831C USADM162  
Zingara (Melges 24)
Richard Reid CANRR5  
Zombie (J 70)
Andrew Coyne 660329O USARS120 Group 1  
Brian Robinson 124928T USABR48 Group 1  
Kristen Robinson 660329O USARS120  
Scott Steele 660329O USARS120 Group 3  
Zoo (Melges 24)
Christoph Kalinski GERCK35  
Zuni Bear (J 70)
Rich Bergmann Owner 304378Z USARB63  
Tanner DePriest Tactician 688944Y USATD68 Group 1  
Aaron Hagen Mast 740083Z USAAH102 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021