Helly Hansen Annapolis NOOD Regatta 2015
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1093 (J 22)
Robert Martensson 652301F    
1371 (Etchells)
Ken Womack 234996I USAKW38  
Africa (J 70)
William Felder Strategist   Group 3  
Alex Steele Tactician   Group 1  
Will Stocke Skipper 342874a USAWS73 Group 1  
Annie (Etchells)
Gary Gilbert 224952v usagg13  
Aquaholiks (J 70)
August Hernandez Headsail Trimmer 389883T USAAH26 Group 1  
Jorgen Johnsson Co-Skipper 715649R USAJJ16 Group 1  
Martin Johnsson Owner 201751K USAMJ12 Group 1  
Sue O'Neil Bow 223233J USASO16 Group 1  
Arrow (J 80)
Nizar Abuzeni Skipper 668621A    
Mark Berens Headsail Trimmer   Group 1  
Dave Kenyon Spinnaker trimmer   Group 1  
Brian Mathewson Helm 735885U   Group 1  
At-Tack (J 105)
Pete Baker Headsail Trimmer    
Kenneth Eng Bow   Group 1  
Dennis McCloud 271818R USADM95  
Duane Moore Headsail Trimmer   Group 1  
Dan Porter Main Trimmer usadp87 Group 3  
Debbie Tekavec Bow   Group 1  
Paige Wisdom Headsail Trimmer   Group 1  
Aunt Jean (J 35)
James/Jerry Sagerholm/Christofel 188268i    
Avenger (J 30)
Bruce Airey Pit    
Igor Bazarov Other    
Jeremy George Mast    
David Johnson Helm 667518N    
Geoff McHenry Tactician    
Michael Rowe Headsail Trimmer    
Tom Skilton Pit    
Steve Svoboda Bow    
Pete Tollini Main Trimmer   Group 1  
Avita (J 30)
George Watson 118462x    
B Squared (J 70)
Bryan Cameron & Brian Elliott 237068B USABC27 Group 1  
Mike Carr Headsail Trimmer   Group 1  
brian elliott Helm 198690L USABE2 Group 1  
Eric Lawrence Headsail Trimmer USAEL53 Group 1  
Bad News (J 22)
Mike Marshall    
Bang Ding Ow (J 70)
Peter Mcchesney Other 262401f usapm130 Group 1  
Scott Snyder Other USASS6 Group 1  
Shane Zwingelberg Medic/Doctor USASZ2 Group 1  
Bash (J 24)
Isabel Anderson Mast    
Chris Calhoun Headsail Trimmer    
Sandy Cross Bow    
Ron Medlin, Jr. 218323R    
Jeff Woodard Tactician    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Bebop (J 30)
Brad Blash Headsail Trimmer    
Mike Costello Tactician    
Barry Deren Mast USABD52 Group 1  
Alan Drew Tactician   Group 3  
Janie Gittleman    
Bob Rutsch Skipper 180025F USARR44 Group 1  
Poncie Rutsch Spinnaker trimmer   Group 1  
Ricardo Ventura    
Matthew Wienold Bowman    
Better Mousetrap (J 105)
Cathy Cotell Headsail Trimmer USACC146 Group 1  
Mary Grealy Pit 118436V USAMG120 Group 1  
Eric Johnson Spinnaker trimmer USAEJ3 Group 1  
Michael Mark Tactician 199421y usamm24 Group 1  
Robert Putnam Skipper 118436V USARP97  
Ted Sensenbrenner Bow   Group 1  
Blind Squirrel (J 80)
Bill Blank 276050T    
Blue Skies (Etchells)
Michael Champion Spinnaker trimmer USAMC169 Group 3  
Emre Kalaycioglu Headsail Trimmer    
Martin Kiely 187741A    
Boat (Farr 280)
Justin DaMore Main Trimmer USAJD24 Group 3  
Ian Gordon    
Alan Johnson Headsail Trimmer 273155T canaj1 Group 1  
William Markel Helm 129818A USAWM63 Group 1  
Andrew Neal Pitman USAAN19 Group 1  
Breakaway (J 105)
John Burns Bow CANJB52 Group 1  
Glenn Byus Bow   Group 1  
Jack Gardner Headsail Trimmer 406060S USAJG182 Group 1  
Richard Hinds 127246U USARH75  
Terri Sawyer Pit   Group 1  
John Villani Main Trimmer USAJV61 Group 1  
Brotherly (J 70)
Kyle Comerford 343698g    
Bruce Jenner (J 70)
Andy Elder Medic/Doctor USAAE10 Group 1  
Andrew Noel Chef 658880E   Group 1  
Tyler Raven Watch Captain    
Bruiser (J 22)
Jonathan Phillips 652197U    
Bruschetta (J 70)
Mauricio Santa Cruz BRAMS4  
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V USAMN9  
bump... (J 30)
Pam morris    
BZing (J 35)
Travis/Steal Travis    
CAN 550 (J 70)
Matthew Christie Tactician CANMC21 Group 1  
Geoffrey Dalzell CANMC21 Group 1  
Spencer Dalzell CANMC21  
Stu McCrea CANSM38  
Caramba (Etchells)
Jose Fuentes 187272C USAJF46  
Catapult (J 70)
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Celerity (Beneteau 473)
Roger Coney Offside trimmer 2328866b    
Doug Kay Headsail Trimmer    
Dean Lands Tactician   Group 1  
Holly Lash Pit    
Russ Matijevich Tactician   Group 1  
Chaos (J 30)
Lee Buress Co-Skipper    
Armelle deLaforcade Mid Bow    
Phil Heldrich    
Michael Preston Headsail Trimmer   Group 1  
John Riina Tactician   Group 1  
Drew Talbott    
Ryan Zohr Bow   Group 1  
Cheeky Monkey (S2 7.9)
Caroline Garrett Mid Mast 711537H USACG103 Group 1  
Matt Newborn Tactician 688264V USAMN44 Group 1  
Alex O'Toole Bow USAAO23 Group 1  
Julie Ann Wash Headsail Trimmer 732484W    
Paul & Julie Ann Wash 698021R    
Chessie (J 105)
Collin Jones    
Church Key (J 80)
Jesse McKnight 690961P USAJM254  
Clean Execution (Etchells)
Michael Gavin 363484C USAMG124  
Guy Gurney    
Guy Rittger Bow 715951X USAGR15 Group 1  
Cloud Nine (J 70)
Bruno Felix Spinnaker trimmer    
Phil Haegler    
Brian Kamilar USASG65  
Marcelo Kroeff    
Coalition (J 70)
Charley Kowalyshyn Chef    
Dina Kowalyshyn 153112e    
Kaylee Schwitzer Headsail Trimmer   Group 1  
Britton Steele   Group 1  
Committed (J 22)
Chris Gaffney 245872C    
Jenny Gaffney Bow 295022P    
Warren Richter Tactician    
Cool J (J 80)
Mark Fitzgerald Spinnaker trimmer IRLMF16 Group 1  
Holger Hinsch Mast 244051N GERHH4 Group 1  
Alexander Kraus Helm 689222N GERAK13  
Eric Mentzell Tactician 222348P USAEM13 Group 1  
Corner of Sanity and Madness (J 22)
Eric Haneberg Headsail Trimmer    
Doug Josberger Bow USADJ25 Group 1  
Chris Junge 177410P USACJ12  
Courageous (J 80)
Gary Panariello 309455D    
Crash (J 105)
Andrew Cherner 737356S    
Barry Dwyer Headsail Trimmer USABD15 Group 1  
Michael Lerner    
Seth Morell    
Paul Murphy    
Cuore Di Leone (J 111)
Tony Culotta 196706W    
Danely (Alberg 30)
David cooper Navigator    
Charles Fell Headsail Trimmer    
troy fitrell Headsail Trimmer    
Doug Havas Headsail Trimmer   Group 1  
Danger Mouse (J 70)
Taz Coffey 688042v USATC96  
DarkHorse (J 111)
David McCreight 672796R USADM226  
Dazzler (J 70)
Allan Terhune, Jr. 238003m USAAT13  
Defiant (S2 7.9)
Wayne Baumgartner Spinnaker trimmer   Group 1  
Fred Caison Owner 196051U    
Jenny Caison Mast   Group 1  
Adam Cowles Helmsman 1021551   Group 1  
Clare Mamerow Pitman   Group 1  
Monaca Noble Headsail Trimmer   Group 1  
Derecho (J 70)
Bert Collins Spinnaker trimmer 117732S USABC2 Group 1  
James Golden Skipper 215402H   Group 1  
Jim Golden Tactician   Group 3  
Neil Sullivan Headsail Trimmer USANS45 Group 1  
Distant Passion (J 105)
Jon Corless Main Trimmer   Group 3  
Mary Justine Geraghty Bow   Group 1  
James Macdonald Helm BERJM1 Group 1  
Jeff Roach Headsail Trimmer   Group 1  
Walter Smith Bow   Group 1  
Paul Watson Spinnaker trimmer GBRPW72 Group 1  
DogHouse (J 105)
Thomas Carter Mast 369698W USATC93 Group 1  
Jeff Craig Main Trimmer usajc172 Group 1  
John Morrison Chef Jm371 Group 1  
Arthur Libby, tom Carter 225683B USAAL30  
Stanley Welle Mast USASW59 Group 1  
Down the Line (J 70)
Dave Manheimer 280535O    
Dragonfly (J 80)
Chris Johnson 339684N    
Eagles Wings (J 80)
ben smith Spinnaker trimmer    
David Smith Main Trimmer 308598N    
Lisa Smith Helm    
Zak Smith Headsail Trimmer    
Eagles Wings (J 70)
John Gottwald 275862D USAJG150  
Ekas (J 22)
Ernest Ayukawa Chef   Group 1  
Jason Ipe Helm 729035S   Group 1  
Johanna Rodriguez Mid Bow    
Farley Will Headsail Trimmer   Group 1  
Eleven (J 80)
Scott Allan Jr. Tactician    
Bert Carp 206319Q    
Seamus Duffy    
Laura Richards Mast    
Salley Wood Mid Bow    
Emotional Rescue (J 80)
Christof Stahel 662710K    
Eowyn (J 70)
Marie Granger Mast    
Stephen Granger Spinnaker trimmer    
Camden Winkelstein Helm 318796Q USACW126  
Peter Winkelstein Owner 264861Z USAPW59  
Fahrvergnügen (Cal 25)
Laura Adam Pit Assist 716157V    
Marcus Adam Pit Assist 716157V    
Steven Milby Skipper 732383X    
Tom O Farrell Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Olson Bow 743391U   Group 1  
Family Truckster (J 80)
Clarke McKinney 151994A USACM76  
Firebrand (J 105)
Andrew Arola    
Alice Christman    
Rob Danegger    
Laura Davis Spinnaker trimmer 527   Group 1  
Shirley Franko Main Trimmer   Group 1  
Jon Slabaugh 713684Z    
Steve Weiss Watch Captain   Group 1  
Christine Zebrowski    
FKA (J 80)
Les Beckwith 322930N    
Flojito Y Cooperando (J 70)
Erik Brockmann Bow   Group 3  
Julian Fernandez Neckelmann MEXJF  
Bill Hardesty Tactician   Group 3  
Willem Van Waay Headsail Trimmer USAWV6 Group 3  
Froya (J 105)
Sarah Angell Pit USASA20  
Mitch Bennett Main Trimmer USAMB127 Group 1  
Oakley Jones Bow USAOJ1 Group 1  
Chuck Lawrence Headsail Trimmer 652344X USACL85  
Daniel Lawrence Helm USADL42 Group 1  
Kris Wilson Spinnaker trimmer    
Full Circle (J/42)
Paul Mikulski 665823    
Full Monty (J 70)
Denis Hope-Ross Tactician IRLDH39 Group 1  
Steve Kistler Mast USASK89 Group 1  
Latane Montague 192675A USAJM385 Group 1  
Galatea (Dufore)
Norman Gold    
Gladiator (J 24)
Matthew Goushy 688633K    
Gnixe (J 70)
Chip Steiner Bow 710796X usacs225 Group 1  
Kabler Steve Headsail Trimmer usask19 Group 1  
Bill Vickers usawv11 Group 1  
Jake Vickers usajv62 Group 1  
Godspeed (J 22)
Robin Clark Bow    
James McKenna Skipper 654523E    
Pete McKenna Spinnaker trimmer    
Megan McNeilly Bow    
Goofyfoot (J 70)
John Wilsey 108497H    
Gotcha (Farr 30)
Keith Carew Main Trimmer    
Chris Cochran Bow    
Alon Finkelstein Helm 298922E    
J.R. Maxwell Tactician 220141C   Group 1  
Jenn Millar   Group 1  
Luke Shingledecker Headsail Trimmer    
Nan Walker Pit 17989Y   Group 1  
Grace (Beneteau Oceanis 45)
Marc Anderson    
Gromit (J 80)
Jimmy Praley    
Harlequin (Cal 25)
Leo Surla 207910P    
Heat Wave (J 111)
Gary Weisberg 3632240 USAGW49  
Horizon (S2 7.9)
Greg Dupier Tactician 652328T USAGD13 Group 1  
Lisa Fleck Headsail Trimmer    
Laurie Frye Spinnaker trimmer   Group 1  
kevin lineberger Bow    
Hot Toddy (J 22)
Chip Carr Strategist 268851F   Group 1  
Chris Ryan Bow    
Jeffrey Todd 119705T    
Hotticket (J 22)
Sandy Adzick    
Anne Kirkpatrick Spinnaker trimmer 363266Y    
Pete Sutch Spinnaker trimmer 2302830 USAPS112  
Vicky Tai Bow 714191V    
Infectious Smile (J 30)
Monica Arnold    
Heather Ersts Headsail Trimmer   Group 1  
Sheila Keen Headsail Trimmer    
Tristan Keen Skipper 713987k    
Tom Miller Main Trimmer USATM117 Group 1  
Kobel Price Spinnaker trimmer    
Bob Sanderson Bow   Group 1  
Bob Shoemaker Mast   Group 1  
Curt Wells Tactician   Group 3  
Inigo (J 105)
Jim Konigsberg 276739 USAJK61  
Insatiable (J 30)
Josh Alspector Main Trimmer   Group 1  
Ron Anderson 186257B    
Jim Burdick Bow   Group 1  
Tom Crowe Bow    
Joe Leonard Headsail Trimmer    
Claire Martin Mast    
Lynn McClaskey Other   Group 1  
Ari Schragger    
Trevor Voegele   Group 1  
ingrid werber Grinder    
Tonya White Mast    
Invictus (Jeanneau Sun Fast 3600)
Ted Ruegg 388825H USAER58  
Jester (J 105)
Matthew Alsobrook Other   Group 1  
Henry Bethell    
Hugh Bethell Skipper 170160I    
Jason Cusick Bow 686285F USAJC270 Group 1  
Madeleine Schroeher Other USAMS268 Group 1  
Karin Smith Pit USAKS112 Group 1  
Michael Woolen Main Trimmer   Group 1  
Jezebel (J 80)
Chris Lindsay 212216F    
Dan Prucnal    
Dave Prucnal Pit Assist   Group 1  
Josh Prucnal Captain   Group 1  
Joint Custody (J 70)
Jake Doyle Runners 287377K USAJD114 Group 1  
Ray Wulff   Group 1  
Julian Associates (J 22)
Brad Julian 394385H    
Colin Robertson Bow   Group 1  
Matthew Schubert Tactician   Group 1  
Junior (J 70)
Tim Finkle USATF49 Group 1  
John Goller Mid Mast USAJG18 Group 1  
Christian Schwabe Chef USACS236 Group 1  
Jason Suitor 666741N USAJS103 Group 1  
Kinetic (J 111)
Robert Stein    
Latika (Alberg 30)
William Woodford    
Laughing Gull (Alberg 30)
Bill Carter Mid Mast   Group 1  
Dan Flagler Headsail Trimmer 661958    
David Hankey Main Trimmer 710314j    
Ali Kishbaugh Pit   Group 3  
Mathews Pierson Staysail trimmer    
Rich Wiles Bow   Group 1  
Leading Edge (J 70)
Todd Hiller 185058Y USATH8  
lil Grizzly (J 70)
Chuck Bayer Owner   Group 1  
Charles Bayer, III. Medic/Doctor   Group 1  
Bill Henderson Pitman USAWH51 Group 1  
Clune Walsh III Other 181960T   Group 1  
Lil' Puffy (J 22)
James Rawlings Tactician   Group 1  
Greg Skinner Other   Group 1  
Christopher Wilson 700045V    
LinGin (Alberg 30)
Glen Becker Tactician    
Ryan Larson Main Trimmer    
Garrett McWilliams Main Trimmer   Group 1  
Ray Meyer Pit    
Brian Palmer    
Tim Williams 198982O    
Love Shack (Cal 25)
Fred Atwood Helm   Group 1  
Seth Bloom Bow    
Barton Goldenberg    
Zach Nathan Grinder    
Forrest Wilhoit Headsail Trimmer    
Mach 5 (Farr 30)
Clay Bartel Main Trimmer 120767Q USACB24 Group 1  
Matt Beck Tactician   Group 1  
Sophia Clap Skipper    
Ed Hartman Skipper 711844C USAEH64 Group 1  
Jim Michie Watch Captain   Group 1  
Brendan O'Connell Headsail Trimmer   Group 1  
Jonathan Quigley Bowman USAJQ4 Group 1  
Maggie (J 35)
Peter Scheidt    
Make Mine A Double (Etchells)
Jeff Borland 126912P USAJB8  
Mango (J 80)
John Chiochetti Spinnaker trimmer 703249W USAJC135 Group 1  
Aaron Freeman Tactician   Group 1  
Erik Fridley Bow    
Dave Galloway Strategist   Group 1  
Ken Mangano 258132U    
Maniac (S2 7.9)
Kate Ferris Spinnaker trimmer USAKF42 Group 1  
Cheryl Harvey Skipper 310706G USACH126 Group 1  
Patricia Katz    
Amy Kvistad Bow    
Megan Melch Main Trimmer    
Patty Soliozy Headsail Trimmer   Group 1  
Mary Lou (J 30)
Joel Aronson Main Trimmer    
Stan Carroll Bowman 697706w USASC126 Group 1  
Matt Gaston Headsail Trimmer   Group 3  
Clark Hoffman Mast    
Michael Lovendusky Pit    
Kathleen McGill Helmsman    
Maximón (J 70)
Paul Cannon Owner 125201D USAPC36 Group 1  
Richard Carlo Bow 344284 Group 1  
Julian Fraize    
Justin Hays    
Medicine Man (J 35)
John Flanigan Pit   Group 1  
Leo Gracie Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Hardin Headsail Trimmer   Group 1  
Jon Hilbert Headsail Trimmer   Group 1  
Chuck Kohlerman IV Helm 192025K   Group 1  
Charles F Kohlerman,III Main Trimmer   Group 1  
Matt Silverman Bow   Group 1  
Tina Welch Mast   Group 1  
Meltemi (J 80)
Joanna Haaland USAJH323  
Mike Hobson    
Simon King Bow   Group 1  
John Meiser Watch Captain USAJM155 Group 1  
Mirage (J 105)
Lewis/ Salvesen 168518Z    
Miss Trixie (Farr 30)
Dylan Stewart 373412N    
Mo' Money (J 22)
Victor Snyder 183307m    
Mojito (J 70)
Catharine Evans 672563Q USACE29  
MONKEY DUST (Tripp)
Craig & Dotty Saunders    
Moxie (J 70)
Cole Allsopp Captain 286564f USACA46 Group 1  
James Allsopp Watch Captain 286563E USAJA48  
Brendan Healy Medic/Doctor 265217S   Group 3  
Nick Martin Chef 237925z USANM11  
Mummbles (J 70)
Brad Kauffman 263487D USABK27  
MUSE (J 70)
Joe Bardenheier Helm USAJB185 Group 1  
Stu Johnstone Chef usasj6 Group 1  
Patrick Powell Chef usasp92 Group 1  
Emory Williams usaew57 Group 1  
My Sharona (J 111)
George Gamble 332448T USAGG60  
Navega Racing (J 70)
Kurt Winkelmann    
Norboy (J 70)
Melissa Grim Skipper USAMJ52 Group 1  
Jeff Olshesky Bow   Group 1  
Nordlys (J 109)
Patrick Bloomstine Headsail Trimmer 322037L    
Laura Browning Spinnaker trimmer USALB57 Group 1  
Ryan Christie Main Trimmer USARC18 Group 1  
Alicia Massey Pit Assist   Group 1  
Tom Powers Mid Mast USATP43 Group 1  
Bob Schwartz 390987H USABS92  
Eli Schwartz Bow USAES64 Group 1  
Bradford Webster Headsail Trimmer USABW75 Group 1  
Occams Razor (J 70)
John Moran Tactician 111850J USAJM24 Group 1  
Michael Nagao Main Trimmer   Group 1  
Patricia Pletcher Strategist USAPP42 USAPP42 Group 1  
Walt and Tricia Pletcher 212912I USAWP9  
Outlaws (J 80)
Charles Lynch    
Derick Lynch 139654D    
Ryan Lynch    
Richard Maurer Tactician    
Peregrine (J 105)
Jared Ackers Spinnaker trimmer    
Matt Alisch 702559W   Group 1  
Bill Carruth 191298B    
Linsley Carruth Bow    
Cory McNamara Other    
Rachael Moloney Spinnaker trimmer   Group 1  
Peregrine (S2 7.9)
Chris Exley Grinder    
bill foye Other   Group 3  
Roger Kuebel Bow   Group 1  
scott ross Main Trimmer 352682Z    
Bart Welden 671048R    
Phoenix (J 70)
Dan bowman Grinder    
Mike Felner Pit Assist    
Peter Firey 281443P Usapf34  
Jeff Robbins Tactician   Group 1  
Pied Piper (J 70)
Victor Diaz de Leon Tactician   Group 3  
Dan & Gannon Troutman 704481V USADT69  
John Wallace Headsail Trimmer USAJW90 Group 1  
Playmaker (Etchells)
Alan Kelly 253805O    
Pogo (J 30)
Robert Lossing Headsail Trimmer    
Charles Lutz Skipper 712632K   Group 1  
Suzanne Lutz Pit   Group 1  
Don Shea Bow   Group 1  
Steven Slojkowski Mast    
Karen Stelle Headsail Trimmer 377284J USAKS99 Group 1  
Tom Werner Pit    
R80 (J 80)
Will & Marie Crump / Thomas Klok 207193A    
Roger Kagan Grinder   Group 1  
Rag Doll (J 30)
Katherine Bardelman Spinnaker trimmer   Group 3  
Steve Bardelman    
Bill Dolan Headsail Trimmer   Group 1  
Ed Fabian Headsail Trimmer   Group 1  
Matthew Fenlon Bow   Group 1  
Larry Frye Pit 37252 Group 3  
Bill Harris    
Rob Lundahl 684353s    
Jock McKinley Headsail Trimmer USAJM257 Group 1  
Fiona Saunders Bow    
Brad Yetman Tactician   Group 1  
Ramrod (Farr 30)
Rodrick Jabin 259444d    
Rarity (J 70)
Marty McKenna 295774I USAMM163  
Rascal (J 80)
Susan Adams Headsail Trimmer USASA46 Group 1  
Kristen Berry Tactician 293716u USAKB4 Group 3  
Crispin Robinson Spinnaker trimmer GBRCR60 Group 1  
Laura Scandurra Spinnaker trimmer USALS92 Group 3  
Lucy Thomson Helm 359156G    
Ratchet (J 22)
Jessica Bennett    
Porter Kavle    
Lydia McPherson Shambarger    
Alexandra Pline    
Ben Podlich    
Raven (Farr 30)
Mike Kayusa 694565p    
Reach Around (J 70)
Thomas Bowen 140629L USATB91  
Rebel Yell (J 35)
Peter Buchan Mast   Group 1  
Robert Buckley Main Trimmer   Group 1  
Jeff Colman Pit   Group 1  
David Conlon Bow    
Joel Hamburger 187740Z    
Michael Nelson Grinder   Group 1  
Bruce Valliant Other    
Phillip Valliant PV19 Group 1  
RESOLUTE (J 109)
Francis Albert    
Rhumb Punch (Farr 30)
John and Linda Edwards 123005B JE57  
Rimette (J 70)
John Brim 198990O USAJB95  
Collin Leon 268583K USACL28 Group 3  
Ronin (Cal 25)
Peter Sheils 654806S    
Rosalita (J 109)
Tom Compton Spinnaker trimmer   Group 1  
Cindy Gamble Mid Mast USACG120  
Robert Gamble Headsail Trimmer    
Rachel Gregor Headsail Trimmer USARG86 Group 1  
Kyle Hanson Tactician USAKH50 Group 1  
Rick Hanson 234199D    
Susan Hanson Pit   Group 1  
Alex Razzook Bowman USAAR104 Group 1  
Rug Burn (J 22)
Terry Flynn 109473b    
Running Wild (J 70)
Brett Davis Main Trimmer 185047v   Group 3  
David Hiebert    
John MacCausland Captain 165900n USAJM31 Group 3  
Peter Vessella 108448Y    
Rush (J 109)
Bill Sweetser 229960F USABS61  
Rush Hour (J 24)
Mark Donovan    
Bill FitzGerald Pit   Group 1  
Kelly FitzGerald Mast 2867571 USAKF32  
Pat FitzGerald Helm 169057D    
Justin Taubman Pit   Group 1  
Aaron Zankel Bow 289251d    
Sail22 fäle (J 70)
Ed Furry    
Santas Reign, Dear (J 105)
Laura Johnson Spinnaker trimmer   Group 1  
Scott Mucci Headsail Trimmer USASM132 Group 1  
Donald Santa 207626u USADS97  
Joe Titus Pit   Group 1  
Gerard VandenBerg Tactician 303126J USAGV10 Group 1  
Bill York Bow 711594H USAWY4 Group 1  
School's Out (J 70)
John Aras 145932T USAJA81  
Scooby (J 22)
J.R. Maxwell 220141C    
Sea Bags Sailing Team (J 70)
Geoff Becker 177204P USAGB25  
Laura Beigel Bow 379466n USALB62 Group 1  
John Loe USAJL48  
Will Welles    
Seabiscuit (Farr 30)
Lindsay Bartel Pit Assist USALB26 Group 1  
Rich Bowen   Group 3  
Ted Haaland    
Kevin McNeil 166984J    
Ginny Mininger Pit   Group 1  
Seth Mininger Mid Bow   Group 1  
Dave Scott Main Trimmer   Group 3  
Second-2-Nun (Alberg-30)
Harry Gamber    
Serenity (Dufour 36)
Frank McGowan 654966X    
Shake & Bake (J 22)
Keith Amelotte Headsail Trimmer 734336Z    
Kevin Coughlin    
David Wehr 242553Q    
Shenanigans (J 80)
Bill & Shannon Lockwood 272299E    
Simply Irresistible (J 70)
Glen Gault 260130K    
Brent Ruhne Staysail trimmer   Group 3  
George Szabo 224455t usags9 Group 3  
Bill Wiggins Headsail Trimmer 240866U USAWW12 Group 3  
Sirena (J 24)
Joseph Buonasera Skipper 730804R    
Chris Fischer    
Lisa Hemmert    
Matthew Miranda Tactician USAMM269  
Steven Thomas    
Skimmer (Alerion Express 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Skybird (Alberg 30)
Michael Nikolich 311965V    
Solstice (J 22)
Natalie Burls Skipper    
Sherri Korpella Bow 742713S    
David Neal Main Trimmer 742713S    
David Waiting Headsail Trimmer    
some respect (J 80)
Mark Coughlin Main Trimmer   Group 1  
John Downes Mast USAJD223 Group 1  
Richard Harrison 209309U    
Philip Smith Grinder   Group 1  
Soul (J 70)
David Koski 104657t    
Spaceman Spiff (J 24)
Pete Kassal 260469V    
Greg Lindvay Tactician    
Isaac Merrit Bow   Group 1  
Steve Ross Bow 305205J    
Bill Smith Headsail Trimmer    
Spice (J 70)
Holly Graf Skipper   Group 1  
Liam Kennedy    
Bryan Moon    
Keith Scala Mast USAKS124 Group 1  
Chris Strukus USACS19 Group 3  
Will Wagner Spinnaker trimmer   Group 1  
Elle Wells Other 690405A   Group 1  
Sport (J 70)
Mark Wagner usamw121  
SSA Juniors (J 22)
Nick Papadopoulos Tactician 704951U    
Harrison Reisinger Helm 716415R    
Max Ryder Headsail Trimmer 704191x    
Noah Strother Bow 743263W    
Stacked (J 80)
Ramzi Bannura    
Still Messin' (Farr 280 )
Adam Esselman Helm 675142X USAAE22 Group 1  
Garrett Falls Bow    
Harmen Rockler Headsail Trimmer 380474W   Group 1  
Drew Sullivan Main Trimmer USADS186 Group 1  
T-Bone (J 35)
Bruce Artman 293244T    
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe Co-Skipper   Group 1  
Todd Jenner 687255P USATJ26 Group 1  
Mike Mann Bow USAMM305 Group 1  
Mike McNamara 672153y USAMM270 Group 1  
Tenacious (J 105)
Carl / Scott Gitchell / Gitchell 373254V USACG41  
The J-Team (J 24)
Mark Rivera 370700G    
The Jug 4 1 (J 22)
Chris Doyle 122646O USACD34  
Themis (C&C 30 OD)
Walt Thirion    
Tick Tock Croc (J 70)
Richard Nesbett 178145z    
Too Many Cooks (S2 7.9)
Nelson Pemberton    
Troublemaker (J 109)
Dale Barney Main Trimmer usadb146 Group 1  
Philip Cardelfe Mast USAPC79  
Eric Gordon Helm 324113I USAEG27 Group 1  
Marc Gordon Headsail Trimmer USAMG104 Group 1  
Taugh Lynch Main Trimmer USATL58 Group 1  
William Smith Bow 299392o USAWS78 Group 1  
Truckin' (J 70)
Wick Dudley Main Trimmer   Group 1  
Susan Dunn Bow USASD92 Group 1  
Andrew Jones Tactician USAAJ29 Group 1  
Alex Meleney Skipper 234596E USAAM139 Group 1  
Tsunami (J 70)
Todd Olds / Thomas Iseler / Preben Ostberg 196132S USAT07  
turbo tuck (J 70)
Bodo & Nick von der Wense 175394E BV2USA  
Unit 91 (J 70)
Brian McEwing 287513W    
USA 1162 (J 80)
John White 114973X    
USA 419 (J 70)
Terry Hutchinson    
USA 69 (J 70)
Joseph Colling 201051D USAJC123  
Suzie Florence Tactician USASW1 Group 1  
Bev Keeler Bow USABK25 Group 1  
Susan McIntyre Co-Skipper 281315K USASM177 Group 1  
Ian Moran Helm 655279Y USAIM12 Group 1  
CC Skoch Spinnaker trimmer 287411T USACS102 Group 1  
Vamanos / HardwareChimp.com (J 22)
Jake Booth Bow 38833H   Group 3  
David McBrier 264985I    
Melissa Trost Other    
VAYU (J 80)
David Andril 275186E    
Katie Andril Bow 319328A   Group 1  
Matt Fafoutis Bow   Group 1  
Eastman Lewis Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Potvin Tactician   Group 1  
Veloce (J 105)
James L. Collins Pit 697967W   Group 1  
Angelo Guarino Main Trimmer USAAG80 Group 1  
Larry Martin Headsail Trimmer   Group 1  
David Massey   Group 1  
Mark Masur Helm 223163O USAMM202 Group 1  
Josh Richline Spinnaker trimmer 742880R USAJR163 Group 1  
Velocity (J 111)
Martin Roesch 696050P    
Ventus (J 22)
Jennifer Bickford Other    
Scott Gelo Captain 221602C    
Jason Goscha Spinnaker trimmer 314924s    
VitaminJ (J 70)
Jim Dasilva Chef USAJD35 Group 1  
Shannon Johnson Staysail trimmer USASJ30 Group 1  
Ted Johnson Offside trimmer USATJ24 Group 1  
Chris Small Medic/Doctor USACS232 Group 1  
What! (J 22)
John Ambis Bowman 313058r   Group 1  
Glenn Brown Tactician    
Nick Imperato 686367Y    
Whirlwind (Etchells)
Christopher Brady Billy Fink 243573W    
White Cap (Cal 25)
Timothy Bloomfield    
Wild Child (J 70)
Henry Filter    
Wild Horses (J 80)
Kent Bartlett 709679W USAKB100  
Wind River (J 105)
Claire Coleman Mid Mast    
Michael Coleman Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Elert Skipper 235113J    
Daniel Gunlycke Main Trimmer   Group 1  
Patrick Henry Grinder   Group 1  
Barbie Klik    
Marcel Klik    
Windependent (J 35)
Masci- McGonigle 320399Y    
Windrider (J 80)
Dave Koepper Headsail Trimmer    
Scott Maurer Spinnaker trimmer    
john POTVIN Tactician    
Tom Walsh Helm 188666k    
Winter (Tartan 101)
Nathan Gorenstein 249120R    
ZEPHYR (Cal 25)
Marty Adkins    
Andrew Anthony Chef    
David Hoyt Skipper 143871V    
Dale Jacobson    
Phil Rost Main Trimmer    

Main Menu

   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy