|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
ACE (Mumm 36) |
|
Michael Ahearn |
Pit |
|
|
|
|
|
Mark Backman |
Grinder |
|
|
|
|
|
Bart Bies |
Chef |
|
|
|
|
|
Jennifer Bird |
Runners |
|
|
|
|
|
Michael Cullen |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Kris Davis |
Skipper |
|
|
|
|
|
Nathan Greene |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Peter Smith |
Grinder |
|
|
|
|
|
Afterburn (Dash 34) |
|
Mark Bowman |
Strategist |
|
|
|
|
|
Jairo Castellanos |
Runners |
|
|
|
|
|
Tim Denney |
Bow |
|
|
|
|
|
Cheech Gornall |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Doug Gornall |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Jesse Gornall |
Chef |
|
|
|
|
|
Craig Pirie |
Helm |
|
|
|
|
|
Chris Viscount |
Tactician |
|
|
|
|
|
Against the Wind (Sabre 34) |
|
Rob McVicar |
|
|
|
|
|
|
Richard Rutsch |
|
|
CANRR18 |
Group 1 |
|
|
Air Force (Beneteau 36.7) |
|
Michael Apkon |
Main Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Yves Demontigny |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
John Ferreira |
Skipper |
|
CANJF16 |
|
|
|
Jim Graham |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Bud Greasley |
Bow |
|
|
|
|
|
Adam Henderson |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Michael Wytiahlowskyj |
Pit |
|
CANMW37 |
Group 1 |
|
|
Alchemist (C&C 29 Mk 2) |
|
Ron Ander |
Skipper |
|
|
|
|
|
Kurt Becker |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Edmonds |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Kurt Wege |
Mast |
|
|
|
|
|
Ali-Kat (J 105) |
|
Ed Berkhout |
|
|
CANEB16 |
|
|
|
nancy berkhout |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
jose correa |
Bow |
|
|
|
|
|
JEFF PERRY |
|
|
|
|
|
|
ART VANKRIMPEN |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
DENNIS WETTLAUFER |
Main Trimmer |
176030N |
USADW101 |
Group 1 |
|
|
JOHN WILSON |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Another Hazard (J 105) |
|
Peter Wolniak |
|
|
CANPW22 |
|
|
|
Aria (C&C 110) |
|
Peter Bartrem |
Grinder |
|
|
Group 3 |
|
|
Steve Wernham |
Mast |
|
|
Group 3 |
|
|
Artemis (Beneteau First 285 WK) |
|
Amit Das |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Kerim Gomleksiz |
Chef |
|
|
|
|
|
Peter Nicoll |
Strategist |
|
|
|
|
|
Carlos Sanchez |
Navigator |
|
|
|
|
|
Kerim Terzioglu |
Helm |
|
|
|
|
|
Better Still (Elite 326) |
|
john Bucknam |
Grinder |
|
|
|
|
|
David Courtney |
Skipper |
|
|
|
|
|
Ross Noel |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Rick Verbeek |
Bow |
|
|
|
|
|
John Wilkinson |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Blast (Beneteau First 10R) |
|
Trevor Bender |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Chris Bobyk |
Skipper |
|
CANCB20 |
Group 1 |
|
|
Pauline Bobyk |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Ryan Bobyk |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Trevor Bobyk |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Joe Greenwood |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Dave Rankin |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Blue Streak (J 109) |
|
Derek Anderson |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Brian Durkin |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Robert Eckersley |
|
|
|
|
|
|
Rachel Harris |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Alan MacDonald |
Bow |
|
|
|
|
|
Jason Martyn |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Eric Whan |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Bow Movement (Hunter 36) |
|
Steve Allen |
Other |
|
|
|
|
|
John Deakin |
Grinder |
|
|
|
|
|
Don Fletcher |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
David Smith |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
David Stewart |
Grinder |
|
|
|
|
|
Casual Elegance (J 105) |
|
Rob Bartholomew |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Geoff Clarke |
Skipper |
|
CANGC21 |
|
|
|
Dominik Jableck |
Headsail Trimmer |
|
CANDJ10 |
Group 1 |
|
|
Mathew Watson |
Spinnaker trimmer |
|
CANMW25 |
Group 1 |
|
|
Shane Watson |
Pit Assist |
|
|
Group 1 |
|
|
Cerulean (Beneteau JK First 30) |
|
Elaine Neely |
|
|
|
|
|
|
Chariot (Killing 40) |
|
Phil Bowen |
Bow |
|
|
|
|
|
Ash Cond |
|
|
|
|
|
|
Jason Loewe |
|
|
|
|
|
|
jamie maccorkindale |
Skipper |
|
|
|
|
|
Sara MacCorkindale |
|
|
|
|
|
|
Gary Mackay |
|
|
|
|
|
|
Amy Pedersen |
|
|
|
|
|
|
Ryan Reichert |
Mast |
|
|
|
|
|
Cirrus (Morgan 27) |
|
Jonathan Goode |
Grinder |
|
|
|
|
|
Ryan Johnston |
Bowman |
|
|
|
|
|
Christopher Toller |
Pit |
|
|
|
|
|
Cloud Dancer (C&C 32 SD) |
|
Bill Bromley |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Daybreak (J 33) |
|
Charlene DiGiuseppe |
|
2015002402 |
|
|
|
|
Paul Farnan |
Bow |
|
CANPF10 |
|
|
|
Phil Obendorf |
|
|
|
|
|
|
Bonnie Reib |
Skipper |
|
|
|
|
|
James Wilson |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Disco Volante (C&C 35 MK II) |
|
Nick Abrahams |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Joe Bales |
Navigator |
|
|
|
|
|
Jeff Gowland |
Bow |
|
|
|
|
|
William Harney |
Skipper |
|
|
|
|
|
Paul Lehal |
Bow |
|
|
|
|
|
Paul Noskiewicz |
Helm |
|
|
|
|
|
Doubletime (C&C 27 MK V) |
|
Brian Mitchell |
Pit Assist |
|
|
|
|
|
Dragonfly (Ericson 30-2) |
|
Kelvin Kellman |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
William Moss |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Jeff Pickles |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
David Robinson |
Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Jonathan Spencer |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Charles Waterman |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
EauZone (S2 10.3) |
|
Christian Eyram |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian Hutcheson |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Jonathan Lewis |
Watch Captain |
|
CANJL26 |
Group 1 |
|
|
Jerry VAN WIRDUM |
Pit |
|
NEDJV68 |
Group 1 |
|
|
Dave Zinger |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Eight Sails (Contessa 32) |
|
John Clark |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Emerald (Elvstrom 1/2 ton) |
|
JJ "Bugeye" Jackson |
Strategist |
|
|
|
|
|
Murad "software" Saadi |
Tactician |
|
|
|
|
|
Paul "Tacking" Willis |
Skipper |
|
|
|
|
|
Peter"VMG" Willis |
Navigator |
|
|
Group 3 |
|
|
Encore (Sabre 386 TM) |
|
Tony Byrne |
|
|
|
|
|
|
EN'YO (HANSE 415) |
|
Doug Henson |
Navigator |
|
|
|
|
|
Gary Love |
Skipper |
|
|
|
|
|
Margaret Love |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Scott Love |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Even Tide (Alberg 30) |
|
John B Ball |
|
|
|
|
|
|
Five-Fifteen (IMX-38) |
|
Allie Baxter |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
David Holmes |
|
|
CANDH20 |
Group 1 |
|
|
Shawn Lise |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jim McGuinness |
|
|
CANJM13 |
Group 1 |
|
|
Christopher Reil |
Spinnaker trimmer |
|
CANCR2 |
Group 1 |
|
|
Tristan Story |
Bow |
|
|
Group 3 |
|
|
Craig Zaluski |
Other |
|
Cancz1 |
Group 1 |
|
|
Freestyle (CS 40) |
|
Keith Carroll |
Helm |
|
|
|
|
|
warwick meadus |
Bow |
|
|
|
|
|
Jim Oldershaw |
|
5209 |
|
|
|
|
Paul Oldershaw |
Helm |
5209 |
|
|
|
|
Chuck Steed |
|
|
|
|
|
|
Frank Vetricek |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Gaucho (Farr 44) |
|
Maggie Macdonald |
|
|
|
|
|
|
Ginja Ninja (CS Merlin) |
|
Dave Carrigan |
Mast |
|
|
|
|
|
Mark Cripps |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Christine DeNottbeck |
Pit |
|
|
|
|
|
Will French |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Sean Furniss |
Skipper |
|
|
|
|
|
Stephanie McKenzie |
Bow |
|
|
|
|
|
Bev Wiltshire |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Hammertime II (Beneteau First 36.7) |
|
Pasquale Leone |
|
|
|
|
|
|
Chris Maslowski |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
graham pearson |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
kevin sheedy |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Michelle Shung |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Jeff Stubbs |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Iliad (Mirage 33) |
|
David Boorne |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Ted Crouse |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Kirk Hillsley |
Mid Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Ryan Huntley |
Strategist |
|
|
|
|
|
Roger Petersen |
Owner |
|
|
|
|
|
IMXtreme (IMX 38) |
|
Gayle Gray |
Bow |
|
|
|
|
|
Dave Leon |
Helm |
|
|
|
|
|
dave read |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
keith riley |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Paul Sandiford |
Tactician |
|
CANPS9 |
Group 1 |
|
|
Boyd Taylor |
Owner |
|
|
Group 3 |
|
|
In The Moment (Catalina 320) |
|
Justin Singer |
Helm |
|
|
Group 3 |
|
|
Steve Singer |
Skipper |
|
|
|
|
|
Infringer (C&C 115) |
|
Gavin Fairweather |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
David McFadgen |
Skipper |
|
|
|
|
|
Braxton Quatrale |
Bow |
|
|
|
|
|
Mike Quatrale |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Daryl Rideout |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Jaeger (J 35) |
|
Przemek Buczynski |
|
|
|
|
|
|
Jerry Bulkowski |
|
|
CANJB17 |
|
|
|
Richard Gorski |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Bartlomiej Maciejczuk |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Renata Marciniak |
|
|
|
|
|
|
Peter Rudy |
Other |
|
|
|
|
|
Leszek Siek |
|
|
|
|
|
|
Wladek Zajezierski |
|
|
|
|
|
|
Jersey Girl (Olson 911S) |
|
Andy Davies |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Dee (Deirdre) Hogan |
Pit |
|
|
|
|
|
Emily Searle |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Searle |
Skipper |
|
|
|
|
|
Dean Staring |
Mast |
|
|
|
|
|
JoelyRose (Catalina 36 Type I) |
|
Knut Buschman |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Clyde German |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Gene Joelson |
Owner |
|
|
|
|
|
Florian Meyer |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Ron Quesnelle |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Kachina (C&C33 MKII) |
|
Sandra Biggar |
|
|
|
|
|
|
Jeremy Getson |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Donald Locke |
|
|
|
|
|
|
Toze Medeiros |
|
|
|
|
|
|
Katbird (Dufour 34 Performance) |
|
Christine Bortkiewicz |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian Flett |
Pit Assist |
|
|
|
|
|
Ian Lindsell |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Gord Timmis |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Kathleen Timmis |
Skipper |
|
|
|
|
|
Jon Van Buskirk |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Keego II (Hunter Legend 35) |
|
Peter Chalkley |
|
|
|
|
|
|
Bob Hickson |
|
|
|
|
|
|
Doug Welch |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Karl Zeeb |
|
|
|
|
|
|
Lady Windy I (Hunter 33) |
|
John Aldridge |
Helm |
|
|
|
|
|
Alec KO |
Tactician |
|
|
|
|
|
Craig Mills |
Spinnaker trimmer |
|
CANCM33 |
Group 1 |
|
|
Adrian Olsthoorn |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mike Truffer |
Owner |
408 |
|
|
|
|
Little Bird (Archambault 31) |
|
Sadia Butt |
|
|
|
|
|
|
Heather Flemming |
Main Trimmer |
|
CANHF2 |
Group 1 |
|
|
Ian Matthews |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Robert Wagner |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Lively (J 109) |
|
Nick Bolden |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Nathan Fraser |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Gitte Frederiksen |
Mid Bow |
|
|
|
|
|
Murray Gainer |
|
|
|
|
|
|
Winnie Gainer |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Kyle Harvey |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Maroca II (CS36 Merlin) |
|
Andrew Heim |
Skipper |
|
|
|
|
|
Barbara Heim |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Michael Heim |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Merlin M2 (Thomas 35) |
|
Connor Bowman |
Bow |
|
|
|
|
|
Larry Harrison |
|
|
|
|
|
|
Alan jenkins |
Helm |
|
|
|
|
|
Darryl Jenkins |
Mid Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Johnston |
Pit |
|
|
|
|
|
Barbara Spavins |
Bow |
|
|
|
|
|
Ralph Weckesser |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Midnight Express (Express 30) |
|
Michael Bauer |
Skipper |
|
|
|
|
|
Jim MacIntyre |
Other |
|
|
|
|
|
Sean Matthews |
|
|
|
|
|
|
Chris Ritvo |
|
|
|
|
|
|
Mister Ed (IMX 38) |
|
Brian Ceelen |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Zel Knezevic |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian McAllister |
|
|
|
|
|
|
Andrea Mooney |
|
|
|
|
|
|
Henry Veenhoven |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mystic (C&C 27 mkV) |
|
Pablo Rusjan |
|
|
|
|
|
|
Neptune's Car (Beneteau First 36.7) |
|
Rob Chiasson |
Bow |
|
|
|
|
|
Darren Lewis |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Peter Low |
Tactician |
|
|
|
|
|
Steve Okun |
Pit |
|
|
|
|
|
Brian Rutter |
|
CYA |
|
|
|
|
Brianne Rutter |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Kelly Slater |
Headsail Trimmer |
|
CANKS15 |
Group 1 |
|
|
Shayna Whiteford |
|
|
|
|
|
|
Never Say Never (Hunter 36) |
|
Rob Sampson |
Strategist |
|
|
|
|
|
Darcy Thomson |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
NorthCaught (J 30) |
|
Wendy Northcotte |
|
|
|
|
|
|
Northern Dancer II (C&C 41) |
|
Charles Boulakia |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Marcus Hulton |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Roy MacDonald |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Bruce Pierce |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Quigley |
Pit |
|
|
|
|
|
Christopher Rankin |
Skipper |
|
CANCR15 |
Group 1 |
|
|
Edward (Eddie) Rankin |
Grinder |
|
usaer71 |
Group 1 |
|
|
Oasis (Hunter 36) |
|
Bryson Dell |
|
|
|
|
|
|
Horst Mielke |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Gavin Pedder |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Jan Pedder |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Evan Steed |
Skipper |
|
|
|
|
|
Nolan Steed |
Chef |
|
|
|
|
|
Matthew Wrigglesworth |
Other |
|
|
|
|
|
Oh Chute (Laser 28) |
|
David Black |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Christopher Jones |
Skipper |
|
|
|
|
|
Onawa (C&C 27 MK III) |
|
Christian Bedard |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Marc Bernier |
Skipper |
|
|
|
|
|
Jane Bowman |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Maciek Foltyn |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Brian Gernon |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Cisco Le Ray Armstrong |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
One (Benteau Figaro 1) |
|
Stuart Rice |
|
usa419 |
|
|
|
|
Out Of Bounds (O'Day 322) |
|
Adam Mitchell |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Pam Renton |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Cheryl Soldaat |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Kevin Soldaat |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Mike Thomlinson |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Terry Wagg |
Owner |
|
|
Group 1 |
|
|
Papillon (Express 30) |
|
Tyler Cowan |
Bow |
697299J |
|
|
|
|
Jim DeBresser |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Brian Fehst |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Patty Niles |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Rob Pepin |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Sophia Weber |
Other |
|
|
|
|
|
Pearl (C&C 35) |
|
Brent Hughes |
|
|
|
|
|
|
Plika (Benteau10r ) |
|
Brandy Cocoroch |
Strategist |
|
|
|
|
|
Dan Cunningham |
Pit Assist |
|
|
|
|
|
Ingrid Merry |
Other |
|
CANIM6 |
Group 1 |
|
|
Gord Stein |
Pit |
|
CANGS19 |
Group 1 |
|
|
Ian Struthers |
|
|
|
|
|
|
Ashley Warburton |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Prime Time II (Catalina 30T) |
|
Brian Field |
Other |
|
|
|
|
|
Robert Goldsmith |
|
|
|
|
|
|
Terence Kuehn |
Skipper |
|
|
|
|
|
Mark Lewis |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Walter Schoppmann |
|
|
|
|
|
|
Puffin (C&C 30 MK1) |
|
Pawel Cimek |
Co-Skipper |
|
|
Group 3 |
|
|
Livianna Tossutti |
Co-Skipper |
|
|
Group 3 |
|
|
Red Zone (40.7) |
|
Ken Bruce |
Owner |
|
|
|
|
|
Blake Gilbert |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Francisco Perez |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Erin Prisciak |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Claire Rourke |
Pit |
|
|
|
|
|
Emma Rourke |
Bow |
|
CANER24 |
Group 1 |
|
|
Matt Rourke |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Matthew Wallace |
|
|
|
|
|
|
RELENTLESS (FARR 40) |
|
David Bruce |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Glenn Clarke |
Navigator |
|
CANGC16 |
|
|
|
Che Decastro |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jim Leckie |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Mcginnis |
Bow |
|
CANMM15 |
Group 1 |
|
|
Meghan McOustra |
Pit |
|
|
|
|
|
David Megarry |
Pit |
|
CANDM15 |
Group 1 |
|
|
Geoff Moore |
Tactician |
|
USAGM6 |
Group 3 |
|
|
Roger Ryall |
Skipper |
|
|
|
|
|
Renaissance (C&C 38) |
|
Jay Kirkpatrick |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Peter Kirkwood |
|
|
|
|
|
|
Joe Kolosky |
|
|
|
|
|
|
Beata Sims |
Navigator |
|
|
|
|
|
Adam Spencer |
|
|
|
|
|
|
Sam Thompson |
Bow |
|
|
|
|
|
Greg VandeKraats |
Bowman |
|
|
|
|
|
Rodecrew (CS 30) |
|
Bob Sarna |
|
|
|
|
|
|
Sandpiper (Tartan 31) |
|
Les Abrams |
Helm |
|
|
|
|
|
Rob Archer |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Jim Blaney |
Tactician |
|
|
|
|
|
Neil Henderson |
Mid Bow |
|
|
|
|
|
Jim Lawson |
Staysail trimmer |
|
|
|
|
|
Tom Poon |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Sandpiper (Beneteau First 36.7) |
|
Mark Easden |
Tactician |
|
|
|
|
|
Jan Van Leeuwen |
|
|
|
|
|
|
Jesse Verhey |
Pit |
|
|
|
|
|
Leonard Verhey |
Owner |
|
|
|
|
|
Marcel Verhey |
Main Trimmer |
|
CANMV11 |
Group 1 |
|
|
Roland Verhey |
|
|
|
|
|
|
Sassafras (Swan 47) |
|
Colin Brown |
|
|
|
|
|
|
Serendipity (Tanzer 8.5) |
|
Jarrod Armstrong |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Michael Hatton |
Skipper |
|
|
|
|
|
Setanta (Hanse 400) |
|
Torstein Braaten |
Grinder |
|
|
|
|
|
bob bugbee |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Joe Doris |
Owner |
|
|
|
|
|
Mike Sandwell |
Tactician |
|
|
|
|
|
Brian Townsend |
Medic/Doctor |
|
|
|
|
|
Shock Therapy (Schock 40) |
|
Gary Benner |
|
|
|
|
|
|
Shockwave (Tartan 101) |
|
George Kutalowski |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Jane Pekar |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Richards |
Bow |
|
|
|
|
|
John Tsihlias |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Les Wardrop |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Shorthanded (J 35) |
|
Glenn Butt |
|
|
|
|
|
|
Kelly Flood |
Spinnaker trimmer |
|
CANKF2 |
Group 1 |
|
|
Wayne Merrithew |
Other |
|
|
|
|
|
Michael Pietz |
|
|
|
|
|
|
Brian Wright |
|
|
|
|
|
|
Sonic Boom (Aphrodite 101) |
|
Ben Gravelle |
|
|
CANBG12 |
|
|
|
Julian Howarth |
Captain |
|
CANJH14 |
|
|
|
Micheal Howarth |
|
|
|
|
|
|
Sottovento (J 105) |
|
Greg McDonnell |
Bow |
|
|
|
|
|
Luis Vieira |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Vanessa von Eicken |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Southern Cross (Sabre 402) |
|
Andrew Newbury |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Mike Newbury |
|
|
|
|
|
|
Star Chaser (Beneteau First 45) |
|
Keith Enhagen |
Watch Captain |
|
|
Group 3 |
|
|
Vanessa Head |
|
|
|
|
|
|
Artem Klyuka |
|
|
|
|
|
|
Kenneth Martin |
|
|
|
|
|
|
Andrew McAllister |
Grinder |
|
|
|
|
|
Sula Sula (C&C 115) |
|
peter campbell |
|
|
|
|
|
|
Carey Crawford-Brown |
|
|
|
|
|
|
armando hernandez rivera |
|
|
|
|
|
|
jon lelie |
|
|
|
|
|
|
M . Christopher Osborne |
Other |
|
CANCO2 |
Group 1 |
|
|
Sundance (Hunter 375 Legend) |
|
John Bedford |
Navigator |
|
CANJB62 |
|
|
|
Tony Duarte |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Bob Hill |
Skipper |
|
CANBH9 |
Group 1 |
|
|
Rod Wilson |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Switch (J 92) |
|
Paul Elter |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Doug Folsetter |
Offside trimmer |
|
|
|
|
|
Louis Johnson |
Medic/Doctor |
|
|
Group 1 |
|
|
Maureen Johnson |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrew Sharp |
|
208869J |
|
|
|
|
Ethan Sharp |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Tango (Beneteau First 36.7) |
|
Ceiran Bishop |
Bowman |
|
CANCB14 |
Group 1 |
|
|
Willi Powell |
Navigator |
|
CANWP02 |
Group 3 |
|
|
Pierre Savard |
|
|
CANPS7 |
|
|
|
Anna Sepko |
Other |
|
|
|
|
|
Mark Van Graft |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Steven Wood |
Main Trimmer |
|
CANSW13 |
Group 1 |
|
|
The Cat Came Back (J 120) |
|
Paul Banyard |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Gordon Burt |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Robert Feuerstake |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Stefan Heemsoth |
Mast |
|
|
|
|
|
Mike Macdonald |
Helmsman |
|
CANMM67 |
|
|
|
David Ross |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Emily Sawolak |
Pit |
|
|
|
|
|
Graham Toms |
Helm |
|
|
|
|
|
Tim Foolery (San Juan 34) |
|
Chris Cook |
Strategist |
|
|
|
|
|
Dean Cox |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Marcus Martyn-Jones |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Tim Thomas |
Skipper |
|
|
|
|
|
Transmission (C&C 115) |
|
Carolyn Chui |
Co-Skipper |
|
CANCC26 |
Group 1 |
|
|
Mike Kern |
Co-Skipper |
|
CANMK4 |
Group 1 |
|
|
Umitaka (C&C 35 Mk. III) |
|
Paul-Angus Bark |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Simon Bright |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Dennis Dice |
Skipper |
|
|
|
|
|
Eric Moran |
Mast |
|
|
|
|
|
Mark Powell |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Chris Ruch |
Mast |
|
|
|
|
|
Unknown Island (Hanse 400) |
|
Amanda Balasubramanian |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Peter Balasubramanian |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Upstart (Sunfast 3200) |
|
Mateo Aldaz |
Bow |
|
|
|
|
|
Bert Barrett |
Skipper |
675014Q |
|
Group 3 |
|
|
Peter Hafner |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Moises Lopez |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Windburn (C&C 30-1) |
|
Michael Brown |
Owner |
|
|
|
|
|
Stella Powelczyk |
Pit Assist |
|
|
|
|
|
John Scrivener |
|
|
|
|
|
|
Worthy Pearl (C&C 37) |
|
Ian McKenzie |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Xoomer Xpress (X-35) |
|
Eric Cogswell |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Mehnaz Cogswell |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Adam Farkas |
Skipper |
|
|
|
|
|
William Graham |
Tactician |
|
usawg19 |
Group 1 |
|
|
Matt Harman |
Mast |
|
CANMH22 |
Group 1 |
|
|
Brent Macbean |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Ryan Marr |
Watch Captain |
|
CANRM49 |
Group 1 |
|
|
PK Smith |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Zoom (Beneteau First 10R) |
|
Ted Bartlewski |
Tactician |
|
|
|
|
|
Greg Kubaczkowski |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Joe Pingitore |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mac Sadowski |
Chef |
|
|
|
|
|
Irek Zubko |
Strategist |
|
CANIZ |
Group 3 |
|
|
ZOOM (Tripp 26) |
|
Oliver Darroch |
|
|
|
|
|
|