2020 Boomerang Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A L'Assaut (Dufour 40 Performance)
Kurt Cerny    
Aah, Breeze (Beneteau 331)
Robert Marino    
Allegiant (J 42)
Albert Bossar 754225P    
Anneliese (B-40)
Joseph Zebleckes 748500S    
Artemis II (Tartan Ten)
Michael McNamara    
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm/AJ Syndicate 188268i    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Carina (J 37)
Will Passano 147880E USAWP6  
Celerity (Beneteau 473)
Rick Lober 250491S USARL130 Group 1  
Cheshire Cat (Stilletto-Xr)
John Enderle 395763H    
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Cimarron (J 110)
Lynn McClaskey 712236E    
Cookie Monster (Salona 380)
Steve H 792589Q    
Delirium (J 33)
David McCullough 125285X    
Enigma (Dehler 39)
Matt and Wendy Sheldrick    
Flashpoint (J 100)
Dan and Susan Leonard 729465N    
Flipper (Gougeon G32)
john Wayshner    
Gemini (Catamaran 34)
Jere & Lloyd Glover 117745X    
Gun (S2 9.1)
Charles McCord    
Heaven Can Wait (Beneteau 45F5)
Uwe Mewes 410801E   Group 1  
Incommunicado (Omega 36)
Tracey / Polk 225247T    
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 1  
Aaron Seligson Headsail Trimmer   Group 1  
Maggie (J 35)
James McNeely    
Mama Tried (Beneteau First Class 10 M)
Andrew Noel 658880E USAAN32 Group 1  
Miles To Go (Beneteau Oceanis 41.1)
Erik Halverson 403336P    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis / Fredrik Salvesen 168518Z USACL32 Group 1  
Mischief (Grand Soleil 40)
Peter Henry 228034S    
Mondial (J 30)
Michael Ruzzi 59617   Group 1  
Mummbles (Farr 30)
Brad Kauffman 263487D USABK27  
No Surrender (J 120)
Rick Hanson 234199D    
Odette (Frers 56)
Alex Adams 739048Q    
Jasen Adams 247005N    
Pegasus (C&C 35Mk3)
Patrick Hylant   Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill & Linsley Carruth 191298B   Group 1  
ReJoyce (C&C 115)
Dennis Glackin 321554p    
Resolute (Tartan 3500)
David Adams   Group 1  
Reverie (Jeanneau s/o 39i)
Christopher Rogers 354196e   Group 1  
Revolution (CS 30)
Douglas Ellmore, Sr. 737457P USADE51 Group 1  
RIVAL (Carkeek 40)
Bob Cantwell 709943Y USARC123 Group 1  
Jason Currie Watch Captain USAJC149 Group 3  
Mark Sims In the way   Group 3  
Santas Reign, Dear (J105)
Donald Santa 207626u   Group 1  
Sette (GP26)
Phillip Clarke Spinnaker trimmer   Group 1  
Griffin Harrington Pit Assist   Group 1  
Mickey Panayiotakis    
Mark Shortz Pit   Group 1  
Stanley Shortz 274450T USASS202  
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C    
Skadi (J 120)
Todd Berget   Group 1  
SLY (XP44)
Bob Fox 225142N USABF16 Group 1  
Syndicate (J 105)
Kevin / Mike Ward / Brown    
Temple of the Wind (Corsair 31 Aft Cabin)
dougdykman@gmail.com Dykman 398840H   Group 1  
TOTALed MAYHEM (J 30)
Doug and Amy Stryker    
Triple threat (Corsair 43)
Timothy Lyons    
Trouble No Trouble (Mini Transat 6.50)
Bria Gray 743376P USA831 Group 1  
Valhalla (J 35)
Mike Wood / Valhalla Sailing Project 750172R    
Velvet Hammer (J 105)
Brian Robinson 124928T USABR48 Group 1  
Victorine (Columbia 32)
David Conlon 784112H   Group 1  
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5 Group 1  

Main Menu

Grump's Cafe Annapolis SpinSheet West Marine Curtis Stokes & Associates
George's Mixes Weather Routing, Inc.   

Copyright © Interactive Creations 2000-2020