2020 Ted Hood Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Africa (Tripp 41)
Irina Beloborodova Bow RUSIB6  
David Covino Runners   Group 1  
Kenny Harvey Main Trimmer   Group 3  
Jim Mellen Mast   Group 1  
Marcel Nyffenegger Headsail Trimmer 231466R SUIMN1 Group 1  
Cindy Smith Co-Skipper   Group 1  
Lindsay Smith Pit   Group 1  
Jay Watt Grinder 319990M   Group 1  
Andrew White Foil Trimmer   Group 1  
Bump Wilcox Co-Skipper   Group 3  
Agora (Beneteau First 36.7)
Monica Antezana Pit   Group 1  
Kristine Auwers Spinnaker trimmer    
Bob Cousineau Strategist   Group 1  
Joe Crimmins Owner   Group 1  
Tobias Karlsson Bow   Group 1  
Bryan Lee Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dorothy Liftig Martin Grinder    
gurhan ozen Other   Group 1  
Emily Peterson Headsail Trimmer   Group 1  
David Powers Owner 226611N    
Tom Powers Owner    
Air Express (J 105)
Steven Goldberg Helm 219562C   Group 1  
Cheryl Harvey Runners 310706G USACH126 Group 1  
Peter Jackson Headsail Trimmer USAPJ37 Group 1  
Fritz Koopman In the way USAFK5 Group 1  
Justin Marshall Tactician   Group 1  
David Sherman Headsail Trimmer   Group 1  
Jessalynn Wiley Pit USAJW246 Group 1  
Allegro Malvagio (J 124)
Kimberly Barrows Bow 197471E   Group 1  
Fred deNapoli Helm 663348H    
Bruce Durkee Main Trimmer    
Steve Gleason Spinnaker trimmer    
Nathanial Herring Pit 799568X   Group 1  
Zander Hyde Navigator   Group 1  
Brian Potvin Grinder   Group 1  
Anhtony Warren Bow   Group 1  
Arcturus (Tripp 33)
George Pawle 203082O   Group 1  
Dan Pratt Main Trimmer   Group 1  
Graham Sharp Pit 798426W   Group 1  
Dan Workman    
Atalanta (J 105)
Marty Galligan 236439Y   Group 1  
Atalanta (Sabre 28 ketch)
Richard Sides 138474D   Group 1  
Blown Away (J 105)
Ben Chigier Helm   Group 1  
Shelly Chigier Headsail Trimmer   Group 1  
Kyle Jachney Spinnaker trimmer   Group 1  
Jennifer Royer Pit   Group 1  
Michael Royer Runners   Group 1  
Jon Samel Bow 333698H USAJS95 Group 1  
Blue Pigeon (Swan 38)
Nathaniel Cahill   Group 1  
John Doub 347558H   Group 1  
Amir Durrani   Group 1  
Scott Kline   Group 1  
Brouhaha (J 105)
Dick Boardman Boardman Spinnaker trimmer    
Ric Dexter Skipper 232415I USARD95  
John Hassett Headsail Trimmer USAJH229 Group 1  
Jason Maher Tactician 238912w USAJM160 Group 1  
Patti O O'Neil Bow    
Erika Richards Richards In the way    
Calgon (Rhodes 19)
Jocelyn Cook Helm 775841Q    
Kate Thomson Bow    
Susannah Winder Headsail Trimmer    
Cerberus (J 105)
Ken Dieselman    
Chariad (Farr 37)
Carolyn Bunch Mast   Group 1  
Rick Guardia Headsail Trimmer    
Chris Hardy    
Mary Hennessey    
Chris Lombardo Tactician USACL91 Group 1  
Avery Meyer    
Steve Perry    
Richard Sides    
Stuart Starkweather Headsail Trimmer 716160W   Group 1  
Doris Wells Pit Assist   Group 1  
Rick Williams 147507s    
Destiny (Etchells)
Edmund Barker    
Josh Phypers    
Ian Taylor    
Dream Catcher (Show 34)
Brian Alexander Co-Skipper   Group 1  
Robert Bova Captain   Group 1  
Hafa Adai (J 109)
Eliot Shanabrook 235287C    
Reid Shanabrook Co-Skipper   Group 1  
Hall pass (Frers36)
John Thompson    
Harm's Way (Rhodes 19)
Mike Lane 246964F    
Heat Wave (J 111)
Gary Weisberg 363224O USAGW49 Group 1  
Hera (Etchells)
Grant Adam    
Hugh Greville 238741Z   Group 1  
Dan Tucker    
Dan Tucker    
Hijinx (R19)
Timmy Dittrich    
It's A Gift (Rhodes 19)
Peter Sorlien    
Jericho (Taylor 42)
Benoit Molinie 788787T   Group 1  
Magic Dragon (Etchells)
Dave Adriaansen Main Trimmer   Group 1  
Ned Breed Bow   Group 1  
Michael Jobin Helm 396049E USAMJ31 Group 1  
Panache (Etchells)
Paul McLaughlin 232949X USAPM137 Group 1  
Perezoso (Etchells)
Mark Luckes    
Pravda (J 111)
Frank Arabia Headsail Trimmer   Group 1  
Bruce Baker Headsail Trimmer   Group 1  
David Crowell    
Dimitri Kaye Floater    
Edward Kaye Skipper   Group 1  
Ian Peebles    
Jeff Silverman Pit   Group 1  
Dave Timberlake Headsail Trimmer    
Puff (Saffier 33)
Liz Dubovk Main Trimmer   Group 1  
Beanie Eissner   Group 1  
Alix Israel 105718P   Group 1  
Katie Rodger   Group 1  
Alex Romagnoli Spinnaker trimmer   Group 1  
Catherine Shanahan   Group 1  
Rallie (Rhodes 19)
Allen Ehrhardt    
Larry Ehrhardt 220052E    
Revolution (Aerodyne 38)
Eben Moulton 220475P    
Riptide (Nelson Marek)
Ethan Anderson    
James Collins Rush Chairman   Group 1  
Kyle Easton Stunt Owner   Group 1  
Will Hundahl Switch Flipper   Group 1  
Remington Hutchins Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Charlie Miller Chef   Group 1  
RockIt 2.0 (Columbia 30-2 Sport)
Mark Epstein Main Trimmer   Group 1  
Lance Ryley 200501W USALR12  
Roulette (Etchells)
Andrew Criezis Grinder   Group 1  
Tomas Hornos 257102M USATH48  
Josh Revkin    
Saraband (Frers 36)
Elke Backman 718388V    
Warren Backman    
Scherherazade (Farr 395)
Nancy Bellantoni Pit   Group 1  
Chris Bond Grinder   Group 1  
Peter Galipault Skipper   Group 1  
Henri-Louis Girard Spinnaker trimmer    
Ken Green Main Trimmer   Group 1  
Gretchen Guldbrandsen Floater   Group 1  
Oliver Jahn Bow   Group 1  
Betsy McCombs Navigator 297474J   Group 1  
Gianluca Meneghello Mast   Group 1  
Robert Swirbalus Headsail Trimmer   Group 1  
Sea Bliss (Farr 280)
Rob Gorman    
Sirocco (J 105)
Steve Hollis 206660U USASH93  
Sirocco (J 33)
Ward Blodgett / Liz Smith 113916M USAWB93 Group 1  
Tramontana (Swan 56)
Todd Barbera    
Urgent (C&C SR33)
John Alexander 209160V    
USA 664 (Etchells)
Edward Wolfe Switch Flipper USAEW82 Group 1  
Valiant (spin) (12 Metre)
Rob Borden Grinder   Group 1  
Richard (Rick) Bridges Bow   Group 1  
Robbie Doyle Chef   Group 1  
Tyler Doyle Other   Group 1  
Liam Gillis Grinder USA24 USA24 Group 1  
Matt Gillis    
Eliot Gregory Main Trimmer   Group 1  
Gary Gregory Navigator 197375H USAGG48  
Charles (Cutter) Herlihy Watch Captain   Group 1  
Doug Morgan Other   Group 1  
Glenn Walker Watch Captain WA280 Group 3  
Doug Zurn Headsail Trimmer USADZ11 Group 1  
WildThing (X-Yachts X4.3)
Dan Boyd 262250M USADB145  
Matt Curtis Headsail Trimmer USAMC31 Group 1  
Woodstock (Rhodes 19)
Clark Uhl Skipper    
Stephen Uhl    
Yankee Girl (Morris Justine 36)
Brian Gault USABG70   Group 1  
Thomas Vander Salm 378992S   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022