2020 The Donzo Wednesday Night Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
19th Nervous Breakdown (J 111)
Mark Boivin Main Trimmer   Group 1  
Marybeth Boivin    
Nick Canzellarini    
Andrew Dyjak Mast   Group 1  
RUMEN EFREMOV    
Danny O’Connell Mid Bow   Group 1  
Marian Raczkowski Pit    
Eric Roise    
John & Sue Sutherland 182770V    
2nd Chance (C&C 35 MkIII)
Jon Bawabe 662612z    
AMITIE (Kelt 7.6)
Eric A. Johnson 779441T    
Arrow (Peterson 34)
Paul Harren 276456D    
Balance (J 109)
James Ohlheiser   Group 1  
Bananaquit - NS (Nonsuch 30U)
Travis Epes Other    
Dan Montgomery Other   Group 1  
Bill Wigglesworth Owner 706414Y    
Brer Rabbit III (C&C 33)
Peter Austin    
Casual Encounter (C&C 29)
Matthew Nullet    
Cluster Duck (J 24)
Connor and Jack McCrea    
Committed (Melges 24)
Paul Bergendahl 220469R   Group 1  
Cosmic Debris (Kiwi)
Andy Fesenmeyer   Group 1  
Defiant (C&C 36)
Matt Champney 702287E    
Desna (Tartan T-37)
Adam Van Voorhis 756271S    
Details - NS (Andrews 30 MK1)
John Fries    
Don Quixote (J 120)
Jack Rodgers    
Dragin-Z-Balz (J 24)
Christopher Wenderoth    
Equal Opportunity (Melges 24)
Mudratz Sailing    
Fast Attack (Viper 640)
David Youtt    
Gimlet II - NS (Nonsuch 33)
Barbara Melanson 654225D    
Margaret Murphy Tactician   Group 1  
Ani Watson Strategist   Group 1  
Ginch (IOD)
Wes Maxwell   Group 1  
IZZY MAYhem (Nelson Marek 30)
Luke Georgian    
Jazz/Finale (J 99)
Thomas OConnell 325017N    
Jollymon - NS (C&C redwing 30)
geordie loveday forgot    
Leda (Melges 24)
Chris & Vicki Field 347538D USAJF36 Group 1  
Life Aquatic (J 24 ODR)
Claudia Koerting    
Prescott Littlefield 174604N    
Sarah McCart    
Quinne Murphy Spinnaker trimmer    
Liz Sistare    
Liquid Foundation 2.0 (Catalina 275)
Bill Gaynor 343254S    
Miss America (J 24)
Michael Zeller    
Opportunity (Melges 24)
Mudratz Sportboat    
Patriot (Baltic 39)
Toby Halsey    
Red sky - NS (J 24)
Douglas Hope    
Ringle X - NS (X-Yacht 44)
Robert Rodgers 2131261   Group 1  
Ripcord (Melges 24)
Jason McKinley    
Sans Souci (Ensign)
Ted Parker    
Se Therin (Catalina 22)
Richard Magner 271448T    
Sea Dog (Catalina)
James & Laurie Finkenauer    
James & Laurie Finkenauer    
Simone (Pearson 30)
Clyde & David Gordon & Martin    
Smilin' Bob (Viper 640)
Andy Stoddard / Mat Jademec 226094A   Group 1  
Sparky (J 24)
Jamie Rice    
Stout (J 29 MHOB)
Matthew Strand 718744Z    
Swiss Cheese (J 24)
Henry Maxwell    
The Ocho (Capo 30)
Mark Cika 670116p    
Thunder Chicken (J 22)
Scott Loweth 285777K    
Ticker (Tripp 37)
christopher cole 754695N    
Vitesse (NY32)
Matthew Schoman    
Wardance (Melges 24)
Peter Bergendahl 115349T usapb64  
What the Puppy? (J 24)
RJ Austin-LaFrance Robert Bruno 702931U    
Zallee (IOD)
Jonathan Farrar    

Main Menu


Copyright © Interactive Creations 2000-2020