2021 Charleston Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
201 (VX One)
Cesar Roca 663555w   Group 1  
3 1/2 Men (Melges 24)
Steve Suddath 163492Y USASS136 Group 1  
4 Sport (J 70)
Daniel Coffman Mast USADC192 Group 1  
Benjamin Ferraro Other USABF68 Group 1  
Brendan Guthrie Tactician USABG98 Group 1  
Gregg Zurmuhlen Helm 715617T USAGZ3 Group 1  
Albondigas (J 88)
Brian Burke    
Chris Manson-Hing Main Trimmer USACM167 Group 1  
Timothy Price Pit 668798N USATP45 Group 1  
Justin Scagnelli Tim Price    
Simon Wills Bow   Group 1  
Alchemy (J 88)
Carter Little Bow 700996q   Group 1  
Greg Polek Pit 786264Q    
John Polek Skipper 785883P   Group 1  
Colin Rupp Headsail Trimmer    
Tim W Main Trimmer    
Sims Whalen Mast    
Alexandria 2 (X-Yachts 4.0)
Matt Conder    
Garrett Cook Princess    
Jacqueline Hanna Handicaper   Group 1  
Joseph Hanna 710627V USAJH297 Group 1  
Walker Mullin Chef    
Ian Smith Chef    
Jacob Smock    
Carl Wist    
Alternative Facts (VX One)
Paul Murphy Tim Desmond 762933m    
Angry Baboon (VX One)
Doug Clark    
Rod Favela Yachting Gigolo    
Emmi Triplett In the way   Group 1  
Another Bad Idea (VX One)
Kaitlyn Liebel    
Mark Liebel 233427O USML8 Group 1  
Jordan Wiggins Spinnaker trimmer   Group 1  
Arrow (J 35)
willy Schwenzfeier 170271M    
Augment Skis (Melges 24)
Geoff Hurwitch 217137T   Group 1  
Ryan Mazzella Spinnaker trimmer USARM212 Group 3  
Steve Rowlands Foil Trimmer   Group 1  
Rene Ward Spinnaker trimmer   Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Andrew Girrell Pit 334798k USAAG109 Group 1  
Sarah Sullivan Tactician   Group 3  
Katy Zimmerman Spinnaker trimmer   Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
Beachcraft (Beneteau Oceanis 41)
Jason Loeffler Princess    
Jennifer Uhl Princess    
Adam Weekes Princess    
Hunter Weekes Owner    
Parker Weekes Strategist    
Bearnarchy (J 70)
Luke Adams    
James Barry Captain   Group 1  
Megan Grapengeter-Rudnick Main Trimmer   Group 1  
Kelly McGlynn   Group 1  
Blow'viate (J 24)
Pete Kassal Tactician 260469V   Group 1  
Wesley Marshall Headsail Trimmer 205176V    
Samuel McGuire Captain 777188w    
Jack powers Mast   Group 1  
Patrick Powers Bow   Group 1  
Blue (J 88)
Charlie Jackson Pit   Group 1  
John Killeen Headsail Trimmer   Group 1  
Kerry Klingler Tactician   Group 3  
Kerrie Lalli Bow   Group 1  
Pete Lalli Mast USAPL13 Group 1  
Brian O'Malley Skipper 410885Y USABO12 Group 1  
Blue Lobster (VX One)
Curtis Adam Autopilot   Group 1  
Ian Maccini 699912X USAIM15  
Jacqueline Tobin    
Blueprint (Beneteau First 36.7)
Ryan Boyle Headsail Trimmer    
Curtis Knie Floater    
Dave Kowert Tactician    
William Monts Bow 685510U   Group 1  
Ty Sayman Headsail Trimmer   Group 1  
Drew Smith Main Trimmer   Group 1  
Magnolia Smith Pit   Group 1  
Jake Sokol    
Luke Spink Skipper    
Bombora (J 70)
Ron Buzil 245909W USARB231 Group 1  
Andy Camarda Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Wendy Enerson USAWE14 Group 1  
Bryan Hayes Helm USABH65 Group 1  
Erica Trejo    
Bully Circus (Farr 30 Evo)
Mimi Denton Bow   Group 1  
Chandos Erwin Headsail Trimmer   Group 1  
Buster Pike Helm 144932R USABP62 Group 1  
Erik Pike Pit   Group 1  
Ben Towery Main Trimmer   Group 1  
Henry Williams Headsail Trimmer 706408H   Group 1  
Button Fly (J 70)
Andrew Fisher 298175j USAAF4 Group 1  
Melissa Fisher Owner 298614b USAMF57 Group 1  
C of C #4 (J 22)
Damian Beisner 735968P    
Max Berry-Stoelzle Bow   Group 1  
Will Bryant Bow 748002C   Group 1  
Stephanie Griffin    
C of C J22 (J 22)
SCYC JR team   Group 1  
Catapult (J 70)
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Celadon (Moorings 51 )
Franny Boyd Mast 796996N   Group 1  
Arthur Dupuy    
Sydney Ferrara    
Will Howard    
Nienke Jumelet    
Craig Leach Bow    
Bill Lynch    
Jake McQueen    
Fred Moore    
Paul Rodgers Pit   Group 1  
Jason Rose    
Colin Skinner Floater   Group 1  
Ray Spellerberg   Group 1  
Wes Webb    
Charleston tide (S2 7.9)
Jerry Reynolds    
Cheers (Santana 30/30 GP)
Tom Mackin    
Chicora (J 24)
Don Hill    
Choppy Seas (Melges 24)
Hannah Baylis Pit   Group 1  
Jeff Gentzen    
Kevin Jewett   Group 3  
Thomas Loutrel    
Hunter Stunzi    
Cinner (J 70)
Jim Bright 774743Q USAJB445 Group 1  
CofC #7 (J 22)
Frederick Piasecki    
Ali Reed    
Tracy Venella    
Columbia (J 70)
Alec Anderson Headsail Trimmer    
Nelson Mills 762826X    
River Paquin Bow    
Goncalo Ribeiro Tactician    
Committed (Melges 24)
Charlie Bergendahl Strategist USACB249 Group 1  
Paul Bergendahl 220469R   Group 1  
Fritz Finkenauer Tactician USAFF11 Group 1  
Anne Longo Pit   Group 1  
OJ OConnell In the way   Group 1  
Cool Beans (VX One)
Mark Marenakos    
Cougar (Melges 30)
Edward Goss    
count me in (VX One)
Chandler Self Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Shores USABS123 Group 1  
Tim Withall Spinnaker trimmer   Group 1  
Counterproductive (VX One)
Christopher Alexander 241081N   Group 1  
Madeline Gill    
James Roe Tactician   Group 1  
Crazy Train (Melges 24)
Brigette Croke Helm 373776G USABC86 Group 1  
Patrick Croke In the way 301816K usapc38 Group 1  
James Greenfield Tactician USAJG221 Group 1  
Nick Johnstone Headsail Trimmer USANJ14 Group 1  
Megan Roach Bow USAMR174 Group 1  
Dang (Melges 24)
Clinton Webb 652964g    
Dangerous When Wet (VX One)
Craig Milling 288373I    
Dark Energy (Melges 24)
Cole Brauer Princess   Group 1  
Taylor Canfield Tactician   Group 3  
Scott Ewing Switch Flipper USASE46 Group 1  
Laura Grondin 700622P USALG43 Group 1  
Richard Peale Bow 698697M USARP77 Group 1  
Dead on Arrival (J 105)
Joe Highsmith 203327K    
Decorum (Melges 24)
Rob Britts Watch Captain Usarb88 Group 1  
Hunter Ratliff Helm usahr9 Group 1  
Megan Ratliff 289552H USAMR135 Group 1  
Thomas Sawchuk Headsail Trimmer USATS67 Group 1  
Mark Teborek USAMT36 Group 1  
Deviation (J 88)
Alan Capellin 138558E USAAC46  
Kevin Costello Mast USAKC64 Group 1  
Dave Coughlin Tactician 690515S USADC52 Group 1  
Tim Longo Bow   Group 1  
Bill McCulloch USAWM121 Group 1  
Iris Vogel Skipper 154629U USAIV2  
Diligence (Beneteau 62)
Warrior Sailing Warrior Sailing   Group 1  
Direction (30/2)
JOHN SPRINGER    
Dutch (J 88)
Brian Burgess Pit 234003E USABB191 Group 1  
Dan Burns Bow 266763E USADB136 Group 1  
Will Holz Main Trimmer USAWH53 Group 1  
John Leahey Skipper 242398B USAJL226 Group 1  
Graham Post Headsail Trimmer    
Michael Rusin Mast USAMR190 Group 1  
Easterly (e-33)
John Barnes Main Trimmer   Group 1  
Evan Caroll Bow    
Sarah Hendrickson Mid Bow   Group 1  
Will Cramer John Barnes    
Troy Ockerman Headsail Trimmer   Group 1  
Electric Pickle (J 70)
Craig Appleman Bow   Group 1  
John Mollicone Tactician   Group 3  
Mike Schroff Helm 109450U USAMS193 Group 1  
Tyler Woodworth Main Trimmer   Group 1  
Emocean (J 120)
Bill Hanckel 143922n    
Empeiria (J 70)
Will Felder Spinnaker trimmer USAWF26 Group 3  
John Heaton    
Zeke Horowitz Headsail Trimmer   Group 3  
Zach Mason   Group 3  
Erato (Jeanneau 409)
Michael Brandon    
Alice Crenshaw    
Bryce Davis Staysail trimmer    
John Fink    
Stan Radev    
Matt Thompson    
Exfil (Beneteau Oceanis 461)
Roy Bauer Other   Group 1  
Jeff Buchanan Headsail Trimmer    
John Nickerson Alternate    
Corey Oliver Bow    
Arthur Sawyer Headsail Trimmer   Group 1  
Nena Sinclair Cat 3 Cooler Jockey    
Mcqueen Smith Captain 752666P    
Bill Spires Helm    
Tonya Wise Strategist   Group 1  
Exile (J 88)
Kyle Doyle Switch Flipper USAKD65 Group 1  
Graham Eger Shirtless USAGE31 Group 1  
Scott Eisenhardt Headsail Trimmer USASE45 Group 1  
Andy Graff 255164W USAAG112 Group 1  
Martin Johnsson   Group 1  
Luke LeCoche Mast 780488V USALL61 Group 1  
Fantasia (Alajuela 37)
Gregory Hickman    
Fearless (Melges 32)
John/Marc Lucas/Durlach 141933m   Group 1  
Final Final (Melges 24)
Richard Osborne 225238S   Group 1  
Final Final (J 105)
Kevin Funsch Tactician USAKF18 Group 1  
Ken Horne Skipper 243503I USAKH9 Group 1  
Jon Larson Bow 404821P USAJL219 Group 1  
Brian Tyrrell Headsail Trimmer 209988P USABT5 Group 1  
Bill Worsham Main Trimmer USAWW53 Group 1  
Brad Worsham Pit 167344X USABW119 Group 1  
Flying Jenny (Melges 24)
Sandra Askew    
Mike Buckley    
Nick Ford    
Alan Nakanishi Foil Trimmer   Group 1  
Dave Shriner Spinnaker trimmer   Group 3  
Fogdog (1D35)
Andrew Guhl 743378U    
Fortitude (J 24)
Matt Alburn Chef   Group 1  
Emma Gouiran Mast    
Will Kibler Headsail Trimmer    
Michael McCorkendale Pit USAMM391 Group 1  
James Thurlow Skipper 745367N   Group 1  
Full Throttle (Melges 24)
Brian Porter    
Gamecock (Melges 24)
Allie Gray Pit   Group 1  
thomas Loughborough Bow   Group 3  
Peter McClennen Helm   Group 1  
Scott Nixon Tactician    
Wilson STOUT Pit   Group 1  
Gaucho (J 88)
GAVIN SMITH Mast   Group 1  
Mike Stasko Pit   Group 1  
Dave Tufts Helm 766671V USADT82 Group 1  
Kiki Voss Tactician   Group 1  
Mike Wilde Main Trimmer 288203T USAMW162 Group 1  
Austin Zauner Headsail Trimmer USAAZ11 Group 1  
Habanero (J 24)
Denny Vaughan 687795G    
Havoc (Kirby 25)
Eric deJAger    
barnwell grimball    
Marianna Mcmillian    
J W O'Connor Bow    
James O'Connor Helm    
Hermes (c) (Melges 24)
Tony Callamare Tactician   Group 1  
Mike Kirschner Spinnaker trimmer   Group 1  
Tiffany Schaefer Bow 610   Group 1  
Chapin Smith Headsail Trimmer USACS341   Group 1  
Tony Stanley   Group 1  
Hooligan52: Flat Stanley Racing (TP52)
Evans / McSweeney Myers / Sheehan 338674J USAJS77  
Illyria (J 120 CF)
John Keenan 382506P   Group 1  
Invictus (J 24)
Jacob George Switch Flipper 796463D    
Jessica Marcusa Bow   Group 1  
Willem Oswald Spinnaker trimmer    
Chris Sheldon Owner    
Julie Wright    
Island Flyer (Wauquiez 40)
Denny Manrique 271826R   Group 1  
J 22 (J 22)
Mark Newman    
J-Magikk (J 24)
Mary Corbett Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jennifer Hayes Bow   Group 1  
Veronica Lane Mast   Group 1  
Kathy Lindgren 107687F USAKL11 Group 1  
Angela Locke Headsail Trimmer   Group 1  
Gina Shaw Pit   Group 1  
Jo Mamma (J 24)
Mike Palazzo 309980J USAMP72  
Joyride (J 105)
Johnny Cordray    
Ben Gilbertson Mid Bow   Group 1  
Dave Moffly    
Oscar Oberly    
Elizabeth Pilcher    
Eric Saenger Pit 146326R   Group 1  
Maarten Zonjee 118805S   Group 1  
Julia (J 88)
Kevin Arrow Main Trimmer    
Adam Dolkart Spinnaker trimmer   Group 1  
Michael Gillian Helm 231721H   Group 1  
Michael J Gillian Headsail Trimmer   Group 1  
Meghan O'Rourke Bow 792112P   Group 1  
Sean Wilson Tactician    
KAMMA (Melges 24)
Myles Cornwell   Group 1  
Kerry Gendron Skipper 140370J USAKG57 Group 1  
Adam Holmes Pit 736730H   Group 1  
Matt McGovern   Group 1  
Anne-Lise Perrin Other   Group 1  
Karma (Jeanneau 44)
Bill Payzant 799956N   Group 1  
Keelforce (J 120)
Richard Moore 720017Q   Group 1  
Las Brisas (J 30)
Mark Swatta    
Level 5 (J 70)
Al Minella 276055Y USAAM170 Group 1  
Chip Nyborg Bowman USAGN19 Group 1  
Max Skelley Tactician   Group 3  
Robert Tanner Co-Skipper USART25 Group 1  
Level Pelican (J 24)
Crisp McDonald 703892Z    
Lime (VX One)
Reggie Fairchild 218683G   Group 1  
Little Miss Magic (VX One)
Stanley Hassinger 259751F    
Loki (J 121)
Mike Beasley Autopilot 215301F   Group 3  
Mike Boucher    
Robert Christoph Owner 769964U    
Robert Christoph Jr. Co-Skipper   Group 1  
Michael Craig Spinnaker trimmer   Group 1  
T.J. Craig Headsail Trimmer   Group 1  
JOSEPH GIBSON Headsail Trimmer   Group 1  
Ucar Muriel Headsail Trimmer    
Mathew Weimer Mast    
London Calling (J 105)
David Beaudry Spinnaker trimmer    
Paul Beaudry Tactician   Group 3  
Gene Bernache    
pete boland Helm 359122W    
Robert Harrison Main Trimmer   Group 1  
Mike Hogland Mast    
Erik Pavelka    
Mike Vandenboom    
Lone Star (J 24)
Paul Jacques    
Lucifer's Hammer (J 24)
Christopher Jackson   Group 1  
John Shirley Mast   Group 1  
Jonathan Stewart Medic/Doctor   Group 1  
Ansley Turner Wife    
Wesley Turner Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Lucky Dog (Melges 24)
John Bowden    
Collin Leon   Group 3  
Mark Mendleblatt    
Travis Weisleder    
Magatron (J 70)
Jareese Finch Bow   Group 3  
Brian Kamilar   Group 3  
Margaret McKillen   Group 1  
Orrin Starr Headsail Trimmer    
Magic 8 Ball (VX One)
Ken Corsig Strategist 661499B USAKC85 Group 1  
Pete Marriott Skipper   Group 1  
Magic Bus (VX One)
Jerry Callahan 141055J   Group 1  
Matadora (J 24)
Dan Rogge    
Mental Floss (J 24)
Scott Apmann Spinnaker trimmer    
Geoff Becker Tactician 177204p usagb025 Group 3  
Chris Fischer Bow    
Aidan Glackin   Group 1  
Eric Nash Headsail Trimmer   Group 1  
Mini Max (J 70)
Greg Elmgren USAGE17 Group 1  
John Porter USAJP227 Group 1  
Merlin Suggs III Pit USAMS243 Group 1  
Matthew York Rush Chairman USAMY6 Group 1  
Monsoon (Melges 24)
Bruce Ayres    
Tomas Dietrich ARGTD1 Group 3  
Ted Hackney    
Chelsea Simms    
Jeremy Wilmot   Group 3  
Murder Hornet (J 70)
Guy Avellon Rush Chairman   Group 1  
Cate Muller-Terhune 260099X   Group 1  
Jenn Norwood Wulff   Group 1  
Nick Turney    
Mutiny (Club Swan 42)
Mats Herrstromer 785388X    
Naut-on-Call (Beneteau Oceanis 381)
Eddie Evans 319572G USAEE26  
George Groves Runners    
Ken Juergens Main Trimmer    
Lance McLeroy Main Trimmer   Group 1  
Chantale Phillips Spinnaker trimmer   Group 1  
Kirk Weichsel Bow    
New England Ropes (Melges 24)
norman berge Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Bora Gulari Autopilot 669671W usabg Group 3  
Michael Menninger Watch Captain    
Kyle Navin Yachting Gigolo    
Shmian Shmiberty Stunt Owner    
Next (RM 36)
Jon Desmond    
No Rules (J 24)
Seth Rosenthal 657826M    
NoName (J 24)
Matt Bologna    
Catherine Bost    
Michael Quaid 247081z   Group 1  
Todd Wulfson Foil Trimmer   Group 1  
Oakcliff Magic School Bus (Melges 24)
Ian Brown    
Andres Guerra Font   Group 3  
JJ Klempen    
Kit Mattikow    
Jack Mckenzie    
Oakcliff School Bus (Melges 24)
Chris Booher    
Ethan Johnson   Group 3  
Esteban Pedroza    
Joe Seiffert    
Anna Sems Bow   Group 1  
One Too Many (J 88)
Andrew Weiss Skipper 352216l   Group 1  
Suzy Bradford Mast   Group 1  
Emmett Dickheiser Main Trimmer 702539V USAED37 Group 3  
Andy Kaplan Tactician USAAK76 Group 1  
Byron LaMotte Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Weiss Bow USACW44 Group 1  
Opportunity (Melges 24)
Jack Derry Skipper 734533W   Group 1  
Dylan Flack Bow   Group 1  
Lily Flack Spinnaker trimmer 365952D USALF29 Group 1  
Braedon Hansen Rush Chairman 734957P   Group 1  
Ellie Menezes Bow 166175A   Group 1  
Paladin (J 105)
John Wrangle    
Patriot IV (c) (Melges 24)
Steve Young / US Patriot Sailing Skipper 718731V USASY10 Group 1  
Zack Bayhan Headsail Trimmer   Group 1  
Jack Regan Floater   Group 1  
Aaron Sikorski   Group 1  
Pen Segal (J 70)
Thomas Davy FRATD50 Group 1  
Mathieu de Premorel FRAMD98 Group 1  
Thibault Dufour FRATD51 Group 1  
Jean-Marc Papin FRAJP50 Group 1  
Peregrine (Beneteau First 456)
Timothy Vienneau 331544O    
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
John Meiser Chef Usajm155 Group 1  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Trent (Xan) Schlegel Spinnaker trimmer USATS188 Group 1  
Pipeline (Melges 24)
Michael Brusic Headsail Trimmer USAMB276 Group 1  
James Fales Spinnaker trimmer 375960E USAJF112 Group 1  
James Hannah Skipper 311088T USAJH236 Group 1  
Kip Watson Pit   Group 1  
Polly Esther (X Yacht XP-44)
David Poston    
Proof (J 70)
Pat Britton-Harr Skipper   Group 1  
Tracy Deckman Wife   Group 1  
Liam Harr Rush Chairman   Group 3  
Sean Harr Pro Bowler   Group 3  
Keenan Hilsinger Switch Flipper   Group 3  
Puff Daddy (J 24)
Charles Lent 767690N    
Rapscallion (Melges 24)
Jeffrey Irvine Tactician USAJI11 Group 1  
William Morang USAWM131 Group 1  
will paschal USAWP31 Group 1  
will thran USAWT46 Group 1  
Rosebud (VX One)
John Morreale USAJM434 Group 1  
Jim Thompson Foil Trimmer USAJT101 Group 1  
Ruckus (J 105)
Patrick Chisum Foil Trimmer 696780Y USAPC123 Group 1  
Matthew Seif 765082T   Group 1  
Russell Smith    
RUMbunctious (Melges 24)
Beverly Cady Bow USABC140 Group 1  
Michael Lonchar Main Trimmer USAML181 Group 1  
Abigail Paul Princess USAAP115 Group 1  
Steve Pirie 295346A AFGSP1 Group 1  
Noah Robitshek Tactician USANR31 Group 1  
RumFront (J 105)
Thomas Bowen Wife   Group 1  
Renee Levert Offside trimmer    
Katie Mallory Skipper   Group 1  
Bill McKenzie Owner   Group 1  
Frances McKenzie Princess   Group 1  
William McKenzie    
Will Sloger Headsail Trimmer   Group 1  
Rush Hour (J 24)
Kent Bartlett Mast 709679W   Group 1  
Mike Coe Wife 201152F   Group 3  
Kelly FitzGerald In the way 754486D   Group 1  
Pat FitzGerald Skipper 169057D   Group 1  
Meredith Jacob Bow 255300I   Group 1  
Sabotage (J 70)
Jacob Fisker-Andersen Switch Flipper 716028N USAJF153 Group 1  
Michael Sabinash 126913Q USAMS255 Group 1  
Andrew Van Sickle Foil Trimmer 777903W USAAV33 Group 1  
Preston Wake Autopilot 228674G USAPW33 Group 1  
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Sceptre (J 130)
Robert Musor    
Screaming Mimi (Melges 24)
Marc Bailey 302991Y USAMB75 Group 1  
Will DeHart 804882U USAWD48 Group 1  
William Leonard Spinnaker trimmer 765458S USAWL36 Group 1  
Derek Lord USADL100 Group 1  
SDR (VX One)
Ryan Davidson Autopilot    
Jo Ann Fisher Bow   Group 1  
Jack Jorgensen    
Second Line (VX One)
Richard Heausler 199083i    
Send It (VX One)
James Anfossi   Group 1  
Jason Saints    
Shaka (Melges 24)
Jackson Benvenutti Tactician   Group 3  
Roger Counihan Helm    
David Furst Headsail Trimmer   Group 1  
Ben Lynch Spinnaker trimmer IRLBL4 Group 1  
Elisabeth Whitener Bow USAEW85 Group 1  
Shredder (VX One)
Robert Key 195593H    
Skimmer (J 105)
Anthony Del Porto    
Ben Hagood Helm    
Elizabeth Hundt    
Miles Martschink Owner    
Cathy Swanson Pit 141870Q   Group 1  
John Tabb    
Katrina Williams    
Slippery (Melges 24)
Lisa Carlson USALC68 Group 1  
Scott Duensing USASD114 Group 1  
Craig Leppien USACL118 Group 1  
Jerry Miller 750103N USAJM489 Group 1  
Soak Racing (J 70)
charles thompson GBRCT45 Group 1  
Soul (J 36)
Edward Goss    
Spaceman Spiff (J 88)
Doug Moose Mast 358754I USADM34 Group 1  
Abigail Ruhlman Pit 286884M USAAR7 Group 1  
J Ryan Ruhlman Spinnaker trimmer 286885N USAJR106 Group 1  
Rob Ruhlman Skipper 172216J   Group 1  
Tesse Ruhlman Headsail Trimmer USATR70 Group 1  
Jim Sminchak Main Trimmer Usajs78 Group 1  
Spectacle (J 105)
Joe Pitcavage    
Spirit (Frers 45)
Dan & Katy Perrin    
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
Stratos (VX One)
Marcus Wunderlich 652123T USAMW80  
Surge (J 70)
Lucas Calabrese Tactician   Group 3  
Sam Loughborough Mast   Group 3  
Ryan McKillen   Group 1  
John Wallace Other USAJW90 Group 3  
T2 (J 70)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer USASC45 Group 3  
Nathan Hollerbach Tactician    
Alex Hume Bow USAAH52 Group 3  
TBD (VX One)
Kelly Cole 663944J USAKC1 Group 1  
TBD (J 22)
Nathan Bowen 760108W    
Teamwork (J 122)
Jonathan Bartlett Tactician    
Bill Fuqua Bow   Group 1  
Drew Niven Pit    
Jeff Riedle Headsail Trimmer   Group 3  
Kevin Ryman Main Trimmer 157877k USAKR4 Group 1  
Adam Team Spinnaker trimmer   Group 1  
Alston Team Mast   Group 1  
Coleman Team Bow   Group 1  
Robert Team Skipper 197463E USART23  
Matt Welborn Rush Chairman   Group 1  
That'll Do Pig (J 24)
Andrew Dodd Mast   Group 1  
Emilia Giovine Wife   Group 3  
Karl Martin In the way   Group 1  
Mitchell Odendahl Princess    
Cameron Rylance Rush Chairman    
The 300 (Melges 24)
Charlie Allen Mast   Group 1  
Cathy Boho    
Steven Boho 330718M usasb116  
Justin Hood    
Ted Keller Strategist   Group 3  
Triple Shot (VX One )
Matt Haddon Foil Trimmer    
Monica Morgan Bow    
Ched Proctor Helm    
Truckin' (J 70)
Peter Howell Headsail Trimmer USAPH95 Group 1  
Alex Meleney 234596E USAAM139 Group 1  
Paul Perry Bow USAPP34 Group 1  
Carl Segen Main Trimmer USACS104 Group 1  
Tudo Bem (VX One)
Michelle / Austin / Reed    
Tyrus (J 24)
Caleb King Foil Trimmer   Group 1  
Max Lopez   Group 1  
Kira Munger   Group 1  
Skylar Munger   Group 1  
kirk reynolds    
Upset (Melges 24)
Ryan Clulo Headsail Trimmer 691786R USARC165 Group 1  
Adelheid Fisher Princess 404027N USAAR102 Group 1  
Charles H. Morano In the way 655511S USACM268 Group 1  
Jeff Ragains Other USAJR273 Group 1  
Mister Trippe/Roop 270017g Usatr38 Group 1  
USA 1154 (J 70)
Blake Cabassa USABC56 Group 1  
Ashton Hamerlin USAAH125 Group 1  
Enrique Quintero USAEQ3 Group 1  
Zachary Segal USAZS9 Group 1  
USA 275 (VX One)
Jeff Eiber    
Kate O'Donnell    
Valhalla (Beneteau First 345)
Allen Neilsen    
Erik Oberg    
Tim Osbon    
John Ross    
Sam Shelley    
Paul VanWagenen    
Martin Wilhelm    
Kevin Wissell    
Velocidad (J 24)
Christopher Stone 377180E   Group 1  
Very ODD (J 70)
Ian Coleman    
Andy Horton    
David Jannetti    
Travis Odenbach    
Victory (J 70)
Buddy Cribb Helm 243801F USAVC9 Group 1  
Sam Hallowell Headsail Trimmer USASH72 Group 3  
Greiner Hobbs Main Trimmer   Group 1  
Charlie McHugh Headsail Trimmer    
Victory (VX One)
Christian Koppernaes USACK1  
Vortex (J 70)
SCYC Jr. Team   Group 1  
War Canoe (J 70 )
Michael Goldfarb    
Jonny Goldsberry    
Anthony Kotoun Tactician    
Chuck Norris    
Warrior 95 (J 95)
Warrior Sailing Warrior Sailing   Group 1  
Wave bye (Melges 24)
Amanda Heckler Pro Bowler 774970J   Group 1  
Davis Macleod 797297X   Group 1  
Kyle Meyhoefer In the way   Group 1  
Wheeler Sutton Cat 3 Cooler Jockey USAWS128 Group 1  
Isabel Weber Rush Chairman USIW10 Group 1  
Whatta Ride (Wavelength 24)
Christian Cyrul    
Whiskey & Knives (S&S 30)
Toby Hemmerling    
Whistler (J 105)
Madeline Lark Pit Assist   Group 1  
Craig Mueller Stunt Owner   Group 1  
Dominic Rudd In the way   Group 1  
Matthew Schaedler Switch Flipper   Group 1  
Ethan Taylor Skipper   Group 1  
Schaedler / Taylor 732408Y   Group 1  
William Taylor Bow 732408Y   Group 1  
Grace Vincens Main Trimmer 666077F   Group 1  
Wild Child (J 70)
Henry Filter Helm USAHF1 Group 1  
Tom Murray Bow USATM65 Group 1  
alex stout Watch Captain USAWS6 Group 1  
Will Wagner Spinnaker trimmer USAWW39 Group 1  
Wild Horses (Melges 32)
Hawk Caldwell In the way 730985Q USAJC247 Group 1  
Stephanie Caldwell Chef 730987Q   Group 1  
Tim Dillinger Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Clarke McKinney Autopilot 151994A USACM76 Group 3  
Neal McKinney Pro Bowler   Group 1  
Scott Patterson Medic/Doctor USASP67  
Kyle Potts Rush Chairman   Group 1  
Stefanie Potts Switch Flipper    
Windsong (J 88)
Todd Anderson    
Chris Murray    
Patrick Norris    
Mike Wade Bow   Group 1  
Tim Wade 732257Y    
Tripp Wade Spinnaker trimmer   Group 1  
Wings (J 121)
Simon Hunter Tactician   Group 3  
Ashley Maltempo Pit 733784F    
Logan Pifer Pit Assist    
Robin Puseyy Headsail Trimmer USAJH364 Group 3  
Daniel Rylance Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Stearns Bow    
Brad Taylor Main Trimmer    
Langdon Wallace Mast    
Bill Wiggins Skipper    
Wombmates Racing (Melges 24)
John Shockey co-owner Floater USAJS115 Group 1  
Mike Komar Headsail Trimmer USAMK75 Group 1  
Kevin Shockey Boat Captain USAKS19 Group 1  
Alex Tracy Rush Chairman USAAT42 Group 1  
Timothy Zacher Bow USATZ7 Group 1  
Yem (J 22)
Justin DaMore    
Zenda University (Melges 24)
Harry Melges IV    
Zoo Crew (VX One)
Stan Stanton    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021