|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Albatross (Cape Dory 30) |
|
Robert Qualls |
|
|
|
|
|
|
Amazing Grace (Sabre) |
|
John Henley |
|
NONE |
None |
Group 1 |
|
|
Bayader (S&S New York 32) |
|
Jack Geier |
|
|
|
|
|
|
Bella (Cape Dory Typhoon ) |
|
Greg Kirkbride |
|
|
|
|
|
|
brightwindbridled (Hunter 27) |
|
James Ward |
|
|
|
|
|
|
Catitude (Catalina 320) |
|
Lew Thatcher |
|
|
|
|
|
|
CaVa (Typhoon Open) |
|
Gregg Shivers |
|
|
|
|
|
|
Cbrese (Cape Dory 27) |
|
DAWN CALABRESE |
|
|
|
|
|
|
Celebration (C&C 110) |
|
Gordon Nelson |
|
|
|
|
|
|
Checko (MacGregor 26D) |
|
Barfield/Smith Syndicate |
|
|
|
|
|
|
CIEL (Peterson 34) |
|
Ben Ackerly |
|
23246 |
|
|
|
|
Country Woman (Blackwatch 37) |
|
Norman Faulkner |
|
1830 |
|
|
|
|
Crescendo (Pearson 10M) |
|
Ron Buchanan |
|
3fjv4k |
|
|
|
|
Dharma (Cape Dory 22) |
|
Jacqueline Allen |
|
|
|
|
|
|
Linda Lowell |
Tactician |
|
|
|
|
|
DIANTHUS (CS 36M) |
|
David Tabor |
|
|
|
Group 1 |
|
|
DOLCEFARIENTE (Herreshoff S) |
|
Charles Shaffner |
|
|
|
|
|
|
Elixir (Alberg 37 Yawl) |
|
Joran Gendell |
|
|
|
|
|
|
Elizabeth Jane (Tartan 37) |
|
Jerry Guthrie |
|
|
|
|
|
|
Eroica (C&C invader sloop) |
|
Randy Alderks |
|
|
|
|
|
|
Exit Strategy (Catalina 400) |
|
Richard T. PETERSON |
|
|
|
|
|
|
First Light (Hans Christian 33T) |
|
Charles Hall |
|
|
|
|
|
|
Flowing Grace (Pearson 30) |
|
Mary Burgess |
In the way |
|
|
|
|
|
Cynthia Miller |
Owner |
|
|
Group 1 |
|
|
Gillian Thaxter |
|
|
|
|
|
|
Samantha Van Saun |
Skipper |
|
|
|
|
|
Freedom (Alerion 28 Express) |
|
glenn solt |
|
|
|
|
|
|
Friday's Child (Cape Dory Typhoon) |
|
John Friday |
|
|
|
|
|
|
Galeneia (Strider) |
|
Ian Ormesher |
|
|
|
|
|
|
Goldfinch (Cape Dory Typhoon) |
|
Mosby West |
|
|
|
|
|
|
Goshawk (Flying Scot) |
|
Glenn Oxford |
|
|
|
|
|
|
Grey Fox (Alajeula 38) |
|
Jim Engle |
|
|
|
|
|
|
Gypsea (Pearson 35) |
|
John Tidwell |
|
|
|
|
|
|
High Hopes (J24) |
|
Arabella Denvir |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Irrational Exuberance (J 30) |
|
Jesse Swartz |
|
|
|
|
|
|
Jaunty (Cape Dory Typhoon - Daysailer) |
|
mike miller |
|
|
|
|
|
|
John Bee (Tartan 30) |
|
Marco Monti |
Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
John's Dove (Beneteau 35 First) |
|
Scott Vail |
|
|
|
|
|
|
Joie de Vie (Cape dory 33) |
|
Russ Seltzer |
|
|
|
|
|
|
JOLLY (CatBoat) |
|
Rick Adams |
|
|
|
|
|
|
Kini ka (Beneteau 45f5) |
|
Bruce Anderson |
|
|
|
|
|
|
Margo Duncan |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
L'eaudanse (Santana 35) |
|
Timothy Scheid |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
LEE PENNY (Hunter 34) |
|
Thomas Fink |
|
|
|
|
|
|
Life of Riley (Catalina C27) |
|
Eddy Whichard |
|
|
|
|
|
|
Lizzies' Teau ( Beneteau First 38) |
|
Sage Sardelis |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
Tristian Sardelis |
Nav/Tac |
|
|
Group 1 |
|
|
Colleen Shore |
Boat Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Kayla Shore |
Leeward Runner |
|
|
Group 1 |
|
|
Meade Shore |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Meade Shore |
|
|
|
|
|
|
LONGEST HOUR (Flying Scot) |
|
Bruce Kozlowski |
|
|
|
|
|
|
Kyle Kozlowski |
|
|
|
|
|
|
Mad Cow (Cape Dory Typhoon) |
|
John Congdon |
|
|
|
|
|
|
Mad Hatter (Olson 911S) |
|
Bob Fleck |
|
212906k |
USARF26 |
Group 1 |
|
|
Mental Floss (Cape Dory Typhoon) |
|
Bill Layton |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Kevin Stepko |
Skipper |
|
|
|
|
|
Merriwether (H356) |
|
Mike Burns |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Gail Cooper |
|
|
|
|
|
|
Vonda Roberts |
Skipper |
|
|
|
|
|
Marc Wester |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Mirabella II (Bristol 41.1) |
|
Chris Arias |
|
|
|
|
|
|
Miracle (Flicka 20) |
|
Antonio Martinez |
|
|
|
|
|
|
Morningstar Too (Morgan, Nelson Marek 45 (454)) |
|
Caitlin Faia |
|
|
|
|
|
|
Anj McClain |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Matt Miley |
Owner |
|
|
|
|
|
Stephen Smith |
Cat 3 Cooler Jockey |
|
|
Group 1 |
|
|
Moya (Farr/Beneteau 42s7) |
|
Thomas Asch |
|
|
|
|
|
|
Nauti Lady (Catalina 36 MkII) |
|
Dave Rockafellow |
|
|
|
|
|
|
On Eagle's Wings (Morgan 35CB) |
|
Charlie Costello |
|
|
|
|
|
|
Orion (Typhoon) |
|
Shaun Thaxter |
|
800660T |
|
Group 1 |
|
|
Osprey (Ericson 38) |
|
Douglas Miller |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Claire Newman |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Leslie Newman |
Captain |
|
|
|
|
|
Patrick Henry (Kenner Skipjack 35) |
|
Arthur Roberts |
|
|
|
Group 1 |
|
|
PELICAN (N33) |
|
Ed Strazzini |
|
|
|
|
|
|
RADIAN (Colvin Bugeye Ketch) |
|
Ryan Mellon |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Tonja Phillips |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Nadine Steele |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Jack Stortz |
Skipper |
|
|
|
|
|
Radio Flyier (Cape Dory Typhoon) |
|
Michael Kennedy |
|
|
|
|
|
|
Thomas Watkins |
Tactician |
|
|
|
|
|
Rejoice (pearson 35) |
|
charles magnant |
|
|
|
|
|
|
rafael magnant |
|
|
|
|
|
|
rhapsody (C&C 35 MK III) |
|
Jim Raper |
|
720700S |
|
|
|
|
Ricochet (Wm Atkin Ketch) |
|
Richard Williams |
|
|
|
|
|
|
Rocinante (Tartan 41) |
|
Bill Buhmann |
|
293522Q |
|
|
|
|
Ewan Hoppe |
|
|
|
|
|
|
ScubaKat (SJ21) |
|
Michael Chesser |
|
221410A |
|
Group 1 |
|
|
Second Wind (Cal 39) |
|
Brian Holdaway |
|
|
|
|
|
|
SEEKER (Catalina) |
|
Roy Combs |
|
|
|
|
|
|
Silver Fox (Santana) |
|
Ed Richardson |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Winthrop Schwab |
|
|
|
|
|
|
Tammy Jo (CD33) |
|
John Arsenault |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Tearaway (CS 27) |
|
Lauren Mainguy |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Fitz Miller |
|
|
|
|
|
|
The Cure (Hunter 30) |
|
Rob Waltenbaugh |
|
|
|
|
|
|
Thistledowne (SJ 21) |
|
William (Bill) McClure |
|
686553Z |
|
|
|
|
Trilogy (Irwin 38) |
|
wayland rennie |
|
3194 |
|
|
|
|
Ty Affair (Cape Dory Typhoon) |
|
Danielle Kuper |
|
|
|
|
|
|
TyToo (CD Typhoon (open)) |
|
George Kuper |
|
1592055 |
|
|
|
|
Victoria (Sabre 38 MkI) |
|
Mark Maiocco |
|
53588 |
|
Group 1 |
|
|
Volare (Stuart Knockabout) |
|
Christopher Little |
|
|
|
|
|
|
Ashley Trotter |
|
|
|
|
|
|
Nick Trotter |
|
|
|
|
|
|
Whistler (J 24) |
|
Warren Ryan |
|
|
|
|
|
|
Whistling Gypsy (S2-9.2) |
|
Anne Batte |
|
|
|
|
|
|
Tiffany Hazelwood |
Floater |
|
|
|
|
|
Moses Loehr |
|
|
|
|
|
|
William Shields |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Windblown (Ericson 38) |
|
Frank Miller |
|
|
|
|
|
|
Zephyr (Rodgers 33CB) |
|
Jacob McInnis |
|
|
|
|
|
|
Constantine Sotos |
|
|
|
|
|
|