2020 James Island Yacht Club Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
(Opti)
William McIntosh    
(Opti)
Mason Fisher 788255Q    
(Laser Full)
Rob Bowden    
(Lightning)
Will Sloger    
(Open skiff)
Rutledge Hyman    
(Opti)
Marcus Durlach    
(lightning)
leonard krawcheck 137591D    
(Opti)
mary margaret hagood    
(Opti)
virgini Hagood    
(Waszp)
reed baldridge 401918p    
- (Lightning)
Drew Lisicki    
13774 (Opti)
Nevie Collins 789401T    
159815 (Laser 4.7)
Arabella Duer 756725U    
172075 (Laser Full)
Ashley Byrd    
17772 (Opti)
Mina Bernthal 775256M    
18599 (Opti)
Kai Bernthal 797990F    
1st Place (420)
Walker Hussey    
20188 (Opti)
River Keysers 795550S    
206154 (Laser Radial)
Elyse Bernthal 775255B    
21407 (Opti)
Jackson Shealy    
21762 (Opti)
Wyatt Lipp    
22181 (Opti)
Elliott Lipp 761665V    
Another Bad Idea (VX One)
Mark Liebel 233426O USAML8 Group 1  
Blue Weenie (Lightning)
Ryan Davidson 391583B    
Boat with no name (Opti)
Will Bryant    
Chianti (Y Flyer)
David and Kristen Buckley 743382v    
Copasetic (Opti)
Samuel Sablotsky 779778X    
Evil Duer (Laser)
Chris Duer 225941U    
fast (Opti)
Sawyer Norman 755841u    
FigJam (Lightning)
Willliam McKenzie    
flounder (SIOD)
Michael Miller USA41MM   Group 1  
Gamecocks (420)
Emily Loring    
GC (Opti)
Georgia Caroline England    
Gratum wabbit (Y Flyer)
Henry McCray 168597j    
Grey Ghost (SIOD)
George Durst 745127R    
grEy Goose (Waszp)
Conner Blouin    
harvest time (Laser Radial)
ryan Sullivan 799169Y    
ILCA ?? (Laser Full)
Max Zhalilo 727621R    
Island Spirit (SIOD)
Sam Gervais    
James Island Yacht Club Boat (Opti)
Madeleine Kopf    
JIYC 420 (420)
john settles    
JIYC Club Boat (Opti)
Hank Bashford    
JIYC Club Boat (Opti)
Ellis Frampton    
JIYCL (Lightning)
Carson Shaw 778569T    
Julip (Y Flier)
Joel Bays    
Know Class (Beneteau First 18 OD)
Luke Ackerman Skipper   Group 1  
Brittany Eller Bow   Group 1  
Laser (Laser Full)
Graham Cosby 752548S   Group 1  
laser (Laser Radial)
Bradlee Anderson 728563QI usaba48  
Laser (Laser Radial)
William weinbecker    
Laser (Laser Radial)
Walter Blessing 749445S    
Laser (Laser Radial)
Henry Ciszewski 776736T    
Laser (Laser Radial)
Andrew Ciszewski 768699Q    
laser (Laser Radial)
William Tebrake 727970z   Group 1  
laser (Laser 4.7)
Wyatt Norman 7651697y    
laser (Laser Full)
Eric Norman 261958z    
Laser (Laser)
Andy Culver    
Laser (Laser)
William Gilden   Group 1  
Laser (Laser)
Walter Everett 745316S    
Laser (Laser Radial)
McGill Woodward    
Laser Full (Laser Full)
Manning Unger    
Level Pelican (J 24)
Crisp McDonald 703892Z    
Little Miss Magic (VX One)
Stanley Hassinger 259751F    
Lucas' boat (Laser)
Travis Tucker    
Maestro (Laser Full)
Shane Sablotsky 261722L    
Magic Bus (VX One)
Jerry Callahan 141055J    
Manatee Missile (Laser 4.7)
Bode Snider 767520V    
Marcheta (SIOD)
Stan LaRoche    
Matadora (J 24)
Dan Rogge    
Mr. Birmingham (Laser Radial)
Tavia Smith 693286X    
My Name Jeff (Opti)
James Pine 757930P    
N/A (Laser 4.7)
Lawton Harper    
N/A (Opti)
Thomas Weil    
n/a (Laser Radial)
Ross Putnam    
N/A (Opti)
Stella Herford   Group 1  
N/A (Club 420)
Andrea Melnik    
N/A (nacre 17)
Neil Walters 674622Q    
NA (Opti)
Keegan Skipper    
NA (Opti)
Kaden Fenno 771082Y    
NA (Opti)
Kennedy Fenno    
NA (Open Skiff)
Felix Hagar    
NA (Opti)
Walker Glenn    
no name for this boat (Opti)
Leland Morrison    
None (Laser Full)
Jason Rucker    
none (Open Skiff)
Louise Martin    
none (Opti)
Will Martin    
none (Laser 4.7)
Will Rucker    
none (opti)
Collin Pirner    
none (opti)
Caden Pirner    
none (Laser Radial)
Hal Gilreath 147067z   Group 1  
none (Laser Radial)
Jacob Fisker-Andersen   Group 1  
none (420)
Zack Carvajal    
Savannah Hill    
Oli (Opti )
Oliver Johnston 790933R   Group 1  
Open Bic (Open Skiff)
Luke Ridgeway    
Open Skiff (Open Skiff)
Jackson Fisher 779188U    
Opti (Opti)
Hugh Nathan    
Opti (Opti)
Madeleine Harris    
Orange Crush (J 24)
Tyler Benjamin 793622X    
Otto Pilot (Waszp )
Thomas Otto DeMuth 702268C    
Privateer (SIOD)
Jimmer FitzGerald 799323W    
Puff Daddy (J 24)
Charles Lent 767690N    
Race Boat (Y Flyer)
Mary Hanckel    
Red Bay (E-Scow)
Kevin Jewett    
Royal Pig (Lightning)
Ryan Hamm 233860T   Group 1  
RWS (Lightning )
Patrick Chisum 696780Y USAPC123 Group 1  
Salty Bones (Laser Radial)
Wesley Myler    
Savage (E Scow)
Russell Cliff Owner    
Josh Putnam Tactician    
Se Puede (Open Skiff)
ryan Sullivan 790074R    
Shaguar (WASZP)
Austin Powers    
Shaka (Waszp)
David Loring   Group 1  
Shark Finn Soup (Opti)
Finn Robinson 20724 795992X  
Slopp E 2nds (E scow)
Will Hanckel 142487x    
Smella (420)
Ella Durst Headsail Trimmer    
Ashton Loring Skipper    
Square Grouper (Lightning )
Batton Kennon    
Squirt (Opti)
Lachlan Duer 756726V    
Sunfish 57557 (Sunfish)
Charles Frasch    
T Squared (Goodall C2 F18)
Thomas Sunderland 230248L    
TBD (Opti)
Kirill Siletskiy    
TBD (Open Skiff)
Granger Osborne 781289U    
TBD (Opti)
Whit Shealy    
TBD (Open Skiff)
Perrin Mueller    
TBD (Opti)
Coleman Emrich    
TBD (Open Skiff)
Liam Modzelewski    
TBD (420)
Reeves Bair 773322P    
TBD (420)
Mason Cogswell    
Tiger Shark (Opti)
Hannah Wright    
Tornado Squall (Opti)
Nathan Pine 757930P    
USA 166918 (Laser)
Mary Katherine Monahan    
USA 204419 (Laser Radial)
Bridget Monahan    
Vamoose (Escow )
Robby Wilkins    
Vee Patch (E Scow)
Walter Prause 156544w    
VX1 (VX One)
John Potter/Guggenheim 263513M   Group 1  
Why Knot? (420)
Michael Haynes Co-Skipper 792123W USAMH221 Group 1  
Conor Layne Skipper 785013N    
Y Knot Now? (Y Flyer)
Amy Woodard    
Y4U2 (Y Flyer)
Ned Goss 133107f    
Y-Knot (Y Flyer)
Melissa Creech 769031P    
Zoe (E Scow)
Crayton Walters    

Main Menu

Beneteau    

Copyright © Interactive Creations 2000-2020