2020 DIYC - PHRF Wednesday Race Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Ardent (Nonsuch 30)
Jeffrey Ott    
Augenblick (J 109)
John Amendola    
Roger Bauman Main Trimmer 209806w USARB200 Group 1  
Fred Beckham 275771D usaff12  
Brian Chiappa Pit    
Brendan Coyne Foil Trimmer   Group 1  
Dave Fasulo    
Amanda Jones    
John Keithan    
Jack Orr    
Charlie Vigorita    
Michele Wytas    
Black Hawk (Frers 33)
Stan Brunell Bow    
Kristin Connell Co-Skipper    
Robert Connell Owner 293188E    
Sue Connell Spinnaker trimmer    
Mark Fortin Pit USAMF65 Group 1  
Birgit Gillman Offside trimmer 275688L   Group 1  
Stephen Menard Grinder   Group 1  
Justin Nolf Tactician    
Linda Suravich Main Trimmer    
Lorra Webb Mid Mast   Group 1  
Coyote (Cal 33)
Robert Powers 253092V    
Cranky Pants (MX-20)
Doug Carlisle Owner   Group 1  
Mark Kondracky Tactician   Group 1  
Revell Sandberg-Diment In the way   Group 1  
Fusion (Tripp 37)
Evan Cooper Main Trimmer    
Marianne Davies Pit    
Laura Dempsey Pit   Group 1  
Alex Diana Headsail Trimmer   Group 1  
Teresa Donahue Pit Assist   Group 1  
Ray Dragoo Mast   Group 1  
Alan Eddy Pit    
Sandy Fern Spinnaker trimmer    
Robert Hathaway Main Trimmer 300621D    
Robert Hubbard Mid Mast    
Joan Kirsch Floater   Group 1  
Betty Ann Robbins Navigator   Group 1  
Amy Salerno Bow   Group 1  
Carol Salerno Headsail Trimmer    
Mark Salerno Owner 331836R    
Adam Weissman Bow    
Prism (C&C 29 Mk. II)
Joel Mangini 777571R    
Rattlesnake (Melges 24)
Carter Robertson 710932R    
Reepicheep (Ranger 22)
peter floyd 662864L    
Rumor (Soverel 27)
Jeff Bugbee Mast   Group 1  
Chatham Carillo Bow   Group 1  
Bob Leary    
Sue Reilly In the way USASR Group 1  
Matt Rennie 715596Q    
Jennifer Tabor- Rennie Owner   Group 1  
Scoots (Wavelength 24)
Lance Brown Owner   Group 1  
Marley Connor    
Joe Coyne   Group 1  
Michael Fitzsousa    
Drew Hudson Bow   Group 1  
Joan Kirsch    
Chip Ragan Headsail Trimmer   Group 1  
Slainte (Soverel 33)
G. Mark McCarthy 248664G    
Snow Bird (Schock 35)
Roger Bauman Other 209806W USARB200 Group 1  
SAM ELTY    
Russel Hodge Main Trimmer   Group 1  
Matthew Melius    
Chris Morano    
Joe Pelletier    
Tijae Pelletier Pit   Group 1  
Jane Reilly    
Dan Rennie Boat Captain   Group 1  
Bill Robinson    
Owen Sordillo Mast   Group 1  
Paul von Maffei Skipper 73407 USAPV26  
Sofia (Pearson 36-2)
John Cicchiello Medic/Doctor    
robert mango Bow   Group 1  
Michael Peck   Group 1  
Mary Possidento Main Trimmer    
Mike Possidento    
Possidento Possidento Captain    
Stephen Possidento Grinder   Group 1  
william tynan Navigator   Group 1  
Dennis Unites Grinder   Group 1  
Velocity (J 29)
Thomas Fanciullo Pit    
Daniel Gilmore    
David Gilmore 121556N   Group 1  
Maria Gilmore   Group 1  
Justin Litwin    
Wolverine (Frers 33)
Bobbie Fisher In the way   Group 1  
Matt Konrad Main Trimmer   Group 1  
Robin Konrad Mid Mast   Group 1  
Bruce Lawrence Bow   Group 1  
Lynne Maccubbin Pit   Group 1  
Don Melillo Headsail Trimmer   Group 1  
David Nauber Skipper 225799K USADN23  
Kathy Nauber Spinnaker trimmer   Group 1  
XLR8 (Carrera 280)
Todd Berman Helm USATB7 Group 3  
Kevin Carse Headsail Trimmer 662490w   Group 1  
Kyle Carse Runners   Group 1  
Erik Eisensmith Mast   Group 1  
Brad Porter    
Nicholas Porter Bow   Group 1  
Brian Weinstein Medic/Doctor   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020