2020 Hospice Cup XXXIX
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aah, Breeze (NS) (Beneteau 331)
Robert Marino    
Anneliese (NS) (B-40)
Joseph Zebleckes 748500S    
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Banana Boat (Snipe)
Tyler Mowry    
BJPJ (Snipe)
Josh Paper    
Blackout (Harbor 20)
Ron Steele 161663R    
Blockade Runner (Farr 30)
Bruce Bingman / Taran Teague 125496C    
Breezy Girl (Feeling 346)
Tim Layne   Group 1  
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Mark Bird Tactician    
Caliente (Cal 25)
louis bloomfield    
louis bloomfield    
Gerard Field    
Gerard Field Skipper    
Gerard Field    
Calypso (Sabre 402)
Rick Hill    
Carry On (Beneteau 311)
Doug Kay Rush Chairman    
Karlyn Kay Bow    
Howard Marks Stunt Owner   Group 1  
Russ Matijevich 742550Y USARM189 Group 1  
Celerity (NS) (Beneteau 473)
Richard Lober 250491S USARL130  
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Committed (J 22)
Warren/Tracey Richter/Golde    
Crash (J 105)
Andy Cherner Helm 737356S    
Alice Christman Pit    
Barry Dwyer Headsail Trimmer USABD15 Group 1  
Michael Lerner Floater    
Ridgely Mackenzie Leeward Helm Usarm169 Group 1  
Sara Morgan Watters Main Trimmer    
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino 373256X usaag80 Group 1  
Curlew (NS) (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Anne Lamoureux Headsail Trimmer    
Brian Wiersema Skipper 731209P USABW63 Group 1  
Endorphin (Melges 32)
John Pica 767111Q    
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Equipoise (NS) (Sabre 34)
Amie Brooks Co-Skipper   Group 1  
Philip Otis    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z   Group 1  
Five O'clock (NS) (O'Day 40)
David Brewer Headsail Trimmer   Group 1  
Dave Granata Main Trimmer   Group 1  
john Hartke    
Michael Jewell 700131V    
Patrick McLaughlin Grinder   Group 1  
Jonny Reese    
Flagfest (Pearson 31-2 WK)
Daniel Flagler    
FuzzyLogic (Harbor 20)
William Sutton   Group 1  
Git *Er Done (Snipe)
Evan Hoffmann    
Himmel (Dehler 39)
Donald Snelgrove 756059Z    
Jager (Snipe)
Nikki Bruno    
Scott Steele   Group 3  
Jahazi (Bavaria 38)
David Dodson 244380V    
Last Hurrah! (Harbor 20)
David Smith    
Lekker (H-Boat 27)
Steve Madden    
Liberty (NS) (Pearson392)
robert richardson 399711D    
Live Fire (Snipe)
Todd Johnson 174791D   Group 1  
Lizzie (Snipe)
Lorie Stout   Group 1  
Merlyn (Harbor 20)
Ward Anderson    
Miles To Go (NS) (Beneteau Oceanis 41.1)
Erik Halverson 403336P    
Katie Halverson    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis / Fredrik Salvesen 168518Z USACL32 Group 1  
Mofongo (Harbor 20)
Patrick Shannon    
mojo (wauquiez)
julian bigden    
Moondust (Beneteau 36.7SD)
Tim Zimmermann 262746V   Group 1  
N/A (Snipe)
Marissa Milliken Skipper    
Elleanor Wells 690405A    
N/A (Snipe)
Sarah Alexander 389671N USASA54 Group 1  
Katja Sertl Navigator   Group 1  
N/A (Snipe)
Rich McVeigh 137214N    
NEMESIS (Fun 23)
John Zarkowsky 306477D    
Nomad (Sabre 38)
Seth Winnick 801936X    
Old Folks Boogie (Snipe)
Lisa Pline 287244A   Group 1  
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
Paladin (J 105)
Patrick McGuire   Group 1  
Pegasus (C&C 35 MkIII)
Patrick Hylant    
Peregrine (J 105)
Jack BeVier Main Trimmer   Group 1  
Bill & Linsley Carruth 191298B   Group 1  
Linsley Carruth Chef   Group 1  
Hannah Dickmyer Spinnaker trimmer 402612I   Group 1  
Jordan Stock Headsail Trimmer 663748L    
Gregg Sunshine    
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty George Hughes    
Quintet (Cal 25)
Mike Miller    
Revolution (CS 30)
Steven Baier-Anderso Bow USASB206 Group 1  
Rich Benda Headsail Trimmer USARB236 Group 1  
Douglas Ellmore Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rhea (J 24)
Stephen Grimm    
Santas Reign, Dear (J 105)
Wesley Marshall Pro Bowler 205176V    
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Tim Merryman    
Scott Mucci Main Trimmer   Group 1  
Donald Santa 207626u   Group 1  
William York Bow 711594H USAWY4 Group 1  
Seaya Later (CS34)
Craig Lisk 226303K    
Severence (Snipe)
Gavin OHare    
Sheila Marie (Harbor 20)
robert kehoe 652323g    
Skimmer (Harbor 20)
Margaret Podlich USAMPOD1  
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
SLY (XP44)
USA Fox 225142N USABF16 Group 1  
Snipey Swipey (Snipe)
Carter Cameron    
SpinDoctor (C&C 110)
Babak Rajaee 732300N    
Starbird (Tartan 101)
Frank Martien 654121C    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
Tacamo (Sabre 34)
Bevin Buchheister   Group 1  
Chris Buchheister Co-Skipper   Group 1  
Talisman (Sabre 362)
Jeff Weingarten    
Tenacious (J 105)
Carl Gitchell 373254V USACG41 Group 1  
The Mighty Pearl (Harbor 20)
Walt Laird    
Jim/Walt Mumper/Laird    
Too Much Tuna (Snipe)
Christian Filter    
Lydia McPherson-Shambarger    
Tru Blu (Harbor 20)
Rees/Kizziar/Kottler Syndicate    
Twenty Nine Thousand Nine Hundred and Ninety Seven (Snipe)
Martin Hermida    
Robert Ramirez Co-Skipper   Group 1  
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R   Group 1  
Velvet Hammer (J 105)
Lizzy Scales    
Whatshername (Beneteau First 40.7)
Dave Sossamon 691434R USADS253  
Wiggy Wiggy (Rainbow)
Julianne Fettus 778359T    
Wild Child (Snipe )
Henry Filter   Group 1  
Winsome Ride (Bavaria Cruiser 46)
Mark Lister    
Yellow Jacket (Harbor 20)
Scholz Sullivan Syndicate 120245F USAJS231  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020