2020 COLORS Columbia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Blind Squirrel (DF65)
Susan O’Neil    
BLUEHHO (DragonForce 65)
Daniel Burns    
Brawndo (Beneteau 36.7)
Matthew Lescohier   Group 1  
DF65 (DragonForce 65)
Timothy Trollope    
Dire Wolf (1D35)
Jeffrey (Dewey) Janicek   Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Entourage II (1D35)
Michael Dannecker   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Erizo de Mar (Beneteau)
Antoni/waldemar Czupryna/Emmerich   Group 1  
Ryszard Dlugosz Main Trimmer POLRD4 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Agnieszka Olejarz POLA011  
Emil Olejarz Mast POLEO02 Group 1  
Krzysztof Suita USAKS147 Group 1  
Arek Szawlowski Main Trimmer   Group 1  
Jacek Zawadzki Bow USAJZ33 Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exeter (J/V Baltic 35 TM)
John Notch 282831R    
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U    
Floating Argument (DF65)
Justin Kalb 759901S USAJK192  
FOG (Beneteau First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y    
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C USAMH145  
Grytviken (T-10)
robert briks Pit    
Tomasz Citak Nav/Tac    
andrzej kowal Spinnaker trimmer    
Arek Kusmider Spinnaker trimmer    
Piotr Madrzyk Helm 309998T    
Piotr Stanczak Staysail trimmer    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
HeadRoom (J 111)
Boyd Jarrell 736915Z    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Jambo (Beneteau First 36.7)
Joe & Cindy Marciniak 752146U    
Julia (J 88)
Michael Gillian 231721H   Group 1  
Junior (Catalina 30 TM)
Michael Jeongco   Group 1  
Khaleesi (DF 65)
John Poast    
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Liberté (Beneteau 41.1)
Brett August 795366R    
Lil Dickens (DF65)
Dick Newman    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
Meat (T-10)
Brian Kennalley, Edward Mui, Craig Roehl -    
Minister (LS 10)
Alex Baldwin Main Trimmer   Group 1  
Annie Baumann    
Blane & Cindy Boynton 749375Y USABB167 Group 1  
Hannah Goblirsch Pit    
Hannah Weaver Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Wynne Headsail Trimmer   Group 1  
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Paul Thompson   Group 1  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Gary Powell/ Scot Ruhlander 245241P   Group 1  
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L    
Norse (J 88)
mike better    
Jorgen Christiansen    
ian cook    
Conor O'Neil Bow   Group 1  
james shipley    
timothy trollope Bow   Group 1  
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Alexander Abell 199029C   Group 1  
Amanda Bohl Bow   Group 1  
Gerard O'Neil Leeward Runner   Group 1  
Sue O'Neil In the way   Group 1  
Timothy Shambrook Rush Chairman   Group 1  
Kate Snow Pit   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau 36.7)
alice martin   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Perspicacity (T-10)
Adam Collins, Bob Cohen 697321R   Group 1  
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Cat 3 Cooler Jockey USA1313 USAEA37 Group 1  
John Baxter Grinder   Group 3  
Kevin Foote Mid Mast 696672W USAKF49 Group 1  
Bob Glennie Pit Assist Usarg117 Group 1  
Allyson Haramia Bow USAAH113 Group 1  
Rick Johnson Strategist usarr149 Group 1  
Chris Metcalf Helm usacm216 Group 1  
John OConnor Spinnaker trimmer USAJO90 Group 1  
Proving Run (T-10)
Andrew Roccasalva    
Pura Vida (J 111)
James Elvart Chef   Group 1  
Tory Enerson Headsail Trimmer   Group 1  
Alon Finkelstein Switch Flipper   Group 1  
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Steve Kindra Pit 111097Q Usask112  
Maurin Lovera Bow 730644T FRAML80 Group 1  
Audrey Mense Bow   Group 1  
Remotey McBoatface (DF65)
Peter Nielsen USAPN10 Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (LS 10)
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Russ Radke Tactician USARR102 Group 1  
Steve Radke Pit USASR88  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Nathaniel Sher Headsail Trimmer USANS26 Group 1  
Sheep Shagger (DF65)
Gerard ONeil   Group 1  
StorminNorman (DF 65)
Jon Van Norman    
Taipan/Hotlips (Farr 40)
J C Whitford   Group 1  
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S    
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Windswept (DF65)
Vince Cushing   Group 1  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti/ Chuck Norton 372020H    
Zella (C&C 35-3)
L Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020