2020 Anchorage Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
2NXS (Catalina MKii)
Shawn Hudson    
AƱejo (Chaser 33)
Andrew Koop 789372P    
Baneberry (C&C MK1)
Nathaniel Beighley 674227Y    
Bearly Movin (Dufour 44 )
Tom Jansen 226963C    
Certian Way (Hunter 33)
Chad Warden    
crescendo (ericson 38)
gary miller    
De Stijl (J 80)
Mark Beckman 700795Y    
ENCORE (S2 10.3)
Robert Johnson 744344Q    
Frank Lloyd Starboard (J 30 OD)
Dennis Dryer 227034Q   Group 1  
GAUNTLET (NEW ENGLAND BOATWORKS )
william woodwoth guy hiestand 163303G    
Green (Melges 24)
Sam Nedeau 130055G    
Hold On! (Holder 20)
Todd DeBoode 778689R    
Hydro-Therapy (Hunter 28.5)
Patrick MCGANN 775891Q    
Jobsite (Pearson)
Betty Clark Other 320435J   Group 1  
Patti Edwards    
Duane Schoeder    
Cheryl Smithe Helm 755187X    
Robert Smithe 755187X    
Linda VanPortfliet    
Lady K (J 133)
Mike Stewart    
M-43 (S2 9.1m)
Tyler Wilson 689828r    
Marauder (J29)
Walter Parker 262366V   Group 1  
Mas tiempo (GP42)
Bill Hoyer 6615250    
Meistari (J 30)
Mary Kelly    
Brian Kelly/Pitsch 321295V    
Dave Morgan    
Chuck Pitsch    
MoXie (Islander)
Vicki Travis 50504    
Nancy Anne (Jeanneau Sun Odyssey 419)
Patrick Nowak 61419    
No Quarter (J 111)
Mark & Colin Caliban    
PAX (Harmony 22)
Frederick Jaeger Cat 3 Cooler Jockey    
Dylan Lavine Skipper 793125U    
Sam Nelson Other   Group 1  
Quiet Refuge (Hunter Legend)
Joel Bouwkamp Runners   Group 1  
Rod Leonard 292789J    
Jude McDonagh Grinder    
Nancy Moseler Floater   Group 1  
Andrew Radomski Grinder   Group 1  
Sarah Stryd Floater    
Steven Stryd Main Trimmer    
Dawn Wolfe Headsail Trimmer   Group 1  
Gerald Wyse Spinnaker trimmer   Group 1  
Quiet Storm (Farr )
Eric Bert 211299W   Group 1  
'R' Dream Buoy (Hunter 'legend')
thomas redmond 3779441    
Red Dog (S2 7.9)
Daniel Grabowski 777951T   Group 1  
Redemption (C&C)
Lance sjoerdsma    
Risky Business (Andrews 30)
Brad Alkema 309771G   Group 1  
Shorthanded (J 111)
Bob Hughes    
Spirit Walker (Sydney 41)
J. Andrew Woodruff 742967R    
Sufficient Reason (Club Swan 42)
Mitchell Padnos 113501B    
Tsuru (Bennett 46)
Brian VanWieren 223366T USABV26 Group 1  
Usual Suspects (Farr 400)
eric wynsma 218808X   Group 1  
Utah (J 111)
Bradley and Ian Faber 391791D USABF46 Group 1  
Whitecap (Pearson 37)
Todd Beyer 712200B    
willow (Gulfstar ketch)
Terry Cross    
Wind sprint (C&C 29)
Owen Sanborn    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020