2020 100 Boats on a Beercan
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alize (Catalina 400)
AnnMarie Anderson    
Alpha Puppy (J 35)
Rick Stage    
Always Heelin’ (Ericson 26)
Kirsten Geary    
Michael Geary    
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Andale (T 10)
Richard Baumann 671177y    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z    
Avatar (C&C 29 MK1 )
Lee Goss Co-Skipper   Group 1  
Thomas Malcolm Bow   Group 1  
Johnny Mercer Helm    
Sophie Schouten Headsail Trimmer   Group 1  
Hannah Stygal Main Trimmer   Group 1  
Kyle Wilson Co-Skipper   Group 1  
Banter (J 88)
Ben Marden    
Blizzard (T-10)
Warren Udelson    
Bloodline (J 109)
Woody Hansmann 257254Z    
Boat Grant - Regulators (J 24)
Erica Trejo    
Brawndo (Beneteau First 36.7)
Matthew Lescohier   Group 1  
Cahoots (Peterson 34)
Michael Ciechanowski 715639P    
Caliente (White 44)
Michael Steck 244400G    
Certainly (J 109)
Donald Meyer    
Dash (Beneteau First 36.7)
Joseph Curnyn    
Dutch (J 88)
John & Jordan Leahey    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Edward B Stein (C&C 39)
Dennis Hansen 662347K    
Endeavour (Beneteau 37)
Matthew & Emily Gallagher 653295M USAMG84 Group 1  
Entourage II (1D35)
Michael Dannecker   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
Flying Spaghetti Monster (J 35)
Mitchell Weisman 333394A    
FOG (Beneteau First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Free Radical (Beneteau First 36.7)
ROBERT NELSON 262970X   Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y    
Glider 4 (J 105)
Joe Kestler 752395N USAJK154  
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C USAMH145  
Goat Rodeo (J 109)
Robert Evans    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
HeadRoom (J 111)
Boyd Jarrell 736915Z    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Hot Sauce (T-10)
Mike & Karen Better    
Incommunicado (Hunter 28.5)
Jeffrey Mills   Group 1  
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd 147503O usapd10 Group 1  
Intention (Catalina 30 TR)
Bob Garrett    
Ixoye (Soverel 41)
Mark Luksich 778436R    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Jambo (Beneteau First 36.7)
Joe & Cindy Marciniak 752146U    
Junior (Catalina 30)
Michael Jeongco   Group 1  
La Flo Rose (Lippincott 340)
Charles Wettersten ROSE    
Lighten Up (Beneteau Oceanis 43)
Charles Goodbar 76668U    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
M*A*S*H (LS 10)
Ron Kallen    
Maiden Michigan (S2 7.9 IB)
Mitch Polgar 277180C USAMP94 Group 1  
MASKWA (C&C 115)
Donald Waller    
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton 749375Y USABB167 Group 1  
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L    
Nebbiolo (C&C 36XL)
Anna Cook    
Lorrie Peccatiello    
Joe Repetto    
Rachel Riccardo    
Harry Schlehan    
Steve Spontak    
Taylor Spontak    
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan    
No Problem (Olson 25)
timothy deutsch    
No Reverse (Hunter Legend 37.5)
Bob HORENKAMP 655189T    
NV (Schock 35)
Darius Keblinskas 332272R    
Ob La Di! (J 35)
Rick Reed 661639G    
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
alice martin   Group 1  
Pandora (Swan 46)
Hank Graziano 335608T    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Peregrine (J 105)
Mark Stoll 188062A   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Adam Collins, Bob Cohen 697321R   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Phenix (PDQ 32 Catamaran)
Kevin Smith    
Providence (Ericson)
Greg Miarecki 286909C   Group 1  
Proving Run (T-10)
Andrew Roccasalva    
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Quicksilver (Schock 41)
Vilia Sutkus-Kiela 376530W    
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Ranger (Hunter 355)
William Bartz    
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (LS 10)
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Sail Monkey (Beneteau First 36.7)
William McGuinn 281599G    
sea Dancer (C&C 33 mk2)
gary daggett    
Serenity (Beneteau)
Arnold Hirsch 197380E    
Shamrock (Hunter 34)
David Mellinger    
Skidmarks (T-10)
Jamie Sunderland 760950W    
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice / Rollin Pierce    
Split Decision (Beneteau First 36.7)
Mark and Nick Norris 160597y USAMN21 Group 1  
Tejas (Hobie 33)
Nate,James,Vytenis,Aras Chamberlin,Herman,Karaitis,Karaitis    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
The Last One (Beneteau 373)
Cristina Petrea Headsail Trimmer USACP112 Group 1  
Silviu Petrea Skipper 780535P USASP97 Group 1  
Phillip Podlasek Main Trimmer USAPP54 Group 1  
TinoTime (J24)
Brian Mond    
Truly Madley (Hunter Legend 375)
Gareth Reeves    
Vanda III (J 109)
Jack Toliver   Group 1  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    
Venteux (Beneteau First 36.7)
Jon Van Norman    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Vivace' (Merit 25)
Charlie Mueller 719648W   Group 1  
Water Works (T-10)
Rick & Mary Ann Lillie 171871U   Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti/ Chuck Norton 372020H    
Y-Not (J 105)
Gerhard Zinserling 6615591    
Yukon (J 105)
Ralph Krauss 271   Group 1  
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020