2021 Lauderdale to Key West Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alexandria 2 (X-Yachts 4.0)
Jacqueline Hanna Headsail Trimmer    
Joseph Hanna Skipper 710627V USAJH297 Group 1  
Dan McGraw Other   Group 1  
Greg Williamson Floater    
Arctos (Andrews 70)
Chris Baubie Bow   Group 1  
Charles Bayer Skipper 161426K USACB58  
Bruce Burton Helm 124237N USABB66 Group 1  
Chris Clark 179377L USACC50 Group 1  
Robert Declercq Medic/Doctor 163871X USARD29 Group 1  
Fred Detwiler Floater USAFD5 Group 1  
Peter Griffin Navigator USAPG27 Group 1  
Bill Henderson Pitman USAWH51 Group 1  
Michael b. Hoey Navigator 304020e Usamh14 Group 3  
Todd Jones Foil Trimmer USATJ4 Group 1  
Lynn Kotwicki Pit 304794D USALK8 Group 1  
Tim LaBute Switch Flipper 270009g CANTL2 Group 1  
Robert Niederoest Main Trimmer USARN43   Group 1  
Tom Ritter Headsail Trimmer   Group 1  
Timothy Schultes Mast 789163P USATS170 Group 1  
Chuck Stormes Headsail Trimmer 183740R USACS290 Group 1  
Clune Walsh III Other USACW65 Group 1  
Argo (MOD 70)
Ben Bardwell   Group 3  
Westy Barlow   Group 3  
Jason Carroll Helm 246511O USAJC117  
Chad Corning Navigator   Group 3  
Anthony Kotoun   Group 3  
Chris Maxted   Group 3  
Chuck Norris   Group 3  
Charlie Ogletree   Group 3  
Brian Thompson   Group 3  
Catabatic (Seawind 1190)
Joe Geller Bow   Group 1  
Larry Geller 302639R   Group 1  
Robert Onsgard Foil Trimmer   Group 1  
Alfredo (Freddie) Sambolin Spinnaker trimmer 138437Y   Group 3  
Kenneth Scott Navigator   Group 1  
Dragon (Class 40)
Cole Brauer Co-Skipper    
Michael Hennessy 318502Q USAMH76 Group 3  
Flat Stanley Racing (Melges 32)
Zygmund Beatty Spinnaker trimmer   Group 1  
Brad Boston Tactician CANBB24 Group 3  
John Evans Cat 3 Cooler Jockey 785156U   Group 1  
Evans McSweeney Myers Sheehan 338674J USAJS77  
Trey Sheehan Skipper 338674J USAJS77  
Nick Ward Navigator USANW13 Group 1  
Flight Simulator (Corsair Cruze 970)
mike McGarry Main Trimmer   Group 1  
Thomas Reese 173751T   Group 1  
Robert Remmers Pit   Group 1  
Philip Styne Headsail Trimmer 190850P   Group 1  
Harm's Way (J 109)
Jacob Brechan Floater 773286T   Group 1  
Owen Goodhew Bow   Group 1  
JD Hill Helm 296150W USAJH345 Group 1  
Bruce Martin Nav/Tac   Group 1  
Rod Nichols Watch Captain   Group 1  
Veljko Roskar Pit CROVR4 Group 1  
Eric Simonson Princess 711857X USAES78 Group 1  
Andy Wescoat 304415L USAAW112 Group 1  
HeeJung Wescoat Bow 792116S   Group 1  
Hillbilly (J 92)
Sebastian Gauza Mast   Group 1  
Scott Hubel Floater 182574   Group 1  
David Nesbitt Helm   Group 1  
Marty Stoll Spinnaker trimmer   Group 1  
Angela Stowers Bow   Group 1  
Bradley Stowers Skipper 782790R    
Imagine (Kaufman 47)
Brenda Duvall Spinnaker trimmer   Group 1  
Michael Duvall Owner    
Shir Goldberg Other   Group 1  
David Hoffman Bow   Group 1  
Geoff Jarvis Other 799057W GBRGJ22 Group 1  
Tom Jockers Main Trimmer   Group 1  
Bob Proulx Headsail Trimmer   Group 1  
DIANE ROGERSON   Group 1  
Carl Wehe Stunt Owner   Group 1  
Jeffrey Zirulnick Headsail Trimmer   Group 1  
Kenai (J 44)
James Berry    
Emmett Dickheiser Spinnaker trimmer 702539V USAED37 Group 3  
Chris Lewis 255258z GBRCL44 Group 1  
Karen Lewis Mid Mast   Group 1  
Christopher Simon Staysail trimmer   Group 1  
Tim Snyder Strategist 117610L USATS150 Group 1  
Sarah Wilkinson USASW122 Group 1  
Bill Zartler Foil Trimmer 245820Q USAWZ3 Group 1  
Longbow (Class 40)
James Carolla Watch Captain 779446W   Group 1  
Lincoln Day Pit   Group 1  
Stan Day Co-Skipper   Group 1  
Christopher Gill Nav/Tac USACG49 Group 1  
Zach Mason Bow   Group 3  
DUNCAN Nevard Switch Flipper   Group 1  
christopher stroh Chef   Group 1  
Mach Schnell (Gunboat 62)
Kent Haeger    
Meridian Xl (Carkeek 40)
Michael Collins Pit    
Jeremiah Dull Headsail Trimmer   Group 1  
Greg Gendell Bow   Group 3  
Liam Harr Bow USAlh45 Group 3  
Ron McLean Main Trimmer 168256C   Group 1  
Maxwell Plarr Rush Chairman 387192J USAMP123 Group 3  
Rob Scrivenor Autopilot   Group 3  
W.S. Shelhorse 173138Q    
Will Van Cleef Boat Captain   Group 3  
Harold Warren Grinder 213612H   Group 1  
Mark Wheeler Navigator 109386F USAMW15 Group 1  
Merlin (Bill Lee Custom)
Grant Dumas Chef   Group 1  
Miro Kaffka Other 670729T   Group 1  
Jeff Linton 19666 USAJL47 Group 1  
Brian Malone   Group 3  
Chip Merlin    
Dan Peckham Floater None Group 3  
Sarah Renz USASR10 Group 1  
OH Rodgers 669381Y    
Chris Watts Main Trimmer USACW2 Group 1  
Dylan Watts Bow   Group 1  
Mr. Brightside (Farr 40 OD)
Alex Sastre    
Mutiny (Club Swan 42)
Alisa Albrecht Main Trimmer   Group 1  
Stephen Antworth   Group 3  
Mike Booker    
Lance Herrstromer In the way   Group 1  
Mats Herrstromer Owner 785388X    
Martin Kullman Nav/Tac   Group 3  
Paul Mallory Switch Flipper   Group 1  
Crisp McDonald Floater 703892Z   Group 1  
Rob Morrow Mid Bow   Group 1  
Sarah Ragle Bow   Group 1  
Katrina Williams   Group 1  
Obsession (Morgan 41)
Andrew Clarke Floater   Group 1  
David Boone Main Trimmer   Group 1  
ROBERT BROWN Mast   Group 1  
Norman L Church Jr Owner 110164G   Group 1  
Bill Dlubac Helm   Group 1  
Eric Glaser Bow   Group 1  
Henry Rimmer Navigator   Group 1  
Travis Wright Bow   Group 1  
Opportunity (Figaro 3)
Francesca Clapcich Co-Skipper 801432S ITAFC24 Group 3  
Jan Majer Autopilot 391648V USAJM75 Group 3  
Petisa (Salona 44)
Michael Adams Bow   Group 1  
Harold Brandan    
Mike Lovelady Spinnaker trimmer    
Randy Stanton Bow   Group 1  
Geoff Sutcliffe Navigator   Group 1  
Nate wing Headsail Trimmer   Group 1  
Privateer (Class 40)
Hamish Chilvers Navigator   Group 1  
Llwyd Ecclestone III Headsail Trimmer   Group 1  
Carl LC Kah Owner   Group 1  
Christopher Kah Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dave Oswald Watch Captain    
Prospector (Mills 68)
Carina Becker Runners USCB204   Group 1  
Jay Davis Bow   Group 3  
Tim Keyworth Headsail Trimmer 247162X TKUSA33 Group 1  
Lawrence Landry Navigator 152698D   Group 1  
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Henry Little Other USAHL10 Group 3  
Stuart MacNeil Headsail Trimmer   Group 3  
Paul McDowell Helm USAPM135 Group 1  
Lucien Moore Princess   Group 3  
Dr David Siwicki Other 715934G USADS110 Group 1  
Leslie Snavely Other   Group 1  
Alec Snyder Other   Group 3  
Sara Stone Other   Group 3  
Quinn Tobin Pit   Group 3  
Shelter Island Transatlantic Partners 778480R USATG5  
Andrew Wolf Runners   Group 1  
Relentless III (Italia 9.98)
Daniel Castro Grinder   Group 1  
Erik Haaland Rush Chairman   Group 1  
Patricia Murphey Navigator   Group 1  
Carlos Santiago Co-Skipper   Group 1  
Vivian Sarvoni Bow   Group 1  
Oscar Valdes Skipper 192190U   Group 1  
Andrew Waters Other   Group 3  
Say Uncle (Henderson 30)
Jillian Aydelotte Bow   Group 1  
Rick Jarchow, Jr 113825M   Group 1  
Randy Lenz    
Ed Lewis Headsail Trimmer    
Andres Martinez Navigator   Group 1  
Shawn Pautz Navigator    
ERICK RODRIGUEZ Floater   Group 1  
Brian Schultz Mast   Group 1  
Senara (Farr 395)
James Bill Owner 766690s    
Eamonn deLisser Tactician 174228R   Group 3  
Stuart deLisser Floater   Group 1  
Phil Fleming Bow USAPF31 Group 1  
Issabel Galvan Bow   Group 1  
Scott Giering Other   Group 1  
Joseph Goulet Navigator 159888R USAJG124 Group 1  
Victor Leon Other   Group 1  
oliver waite Strategist   Group 1  
Thin Ice (Aerodyne 38)
Don Eduardo Cabassa Main Trimmer   Group 1  
Phillip "Lady Killer" Carlson Bow   Group 3  
H.L. DeVore Navigator   Group 1  
Stuart Hebb / John Vincent Owner    
Christopher Lanza Headsail Trimmer   Group 1  
Eric "Cowboy" Lawrence Princess   Group 3  
Mike " Hollow Leg" McCormick Pit    
Tobiko (Seacart 30)
Tim Britton    
Tripp Burd    
Christina Persson Headsail Trimmer   Group 1  
Stan Schreyer Main Trimmer   Group 3  
Randy Smyth Tactician   Group 3  
Tulas Endless Summer (Corsair 880)
Matt Graham Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
matthew knoll In the way   Group 1  
Donny Massey Switch Flipper   Group 3  
William Swezey Owner   Group 1  
Whistler (J 105)
Chris Cyrul Main Trimmer   Group 1  
Michael Cyrul Tactician   Group 1  
Dominic Rudd In the way   Group 1  
Matthew Schaedler Switch Flipper   Group 1  
Ethan Taylor Skipper   Group 1  
Schaedler Taylor Rush Chairman 732408Y   Group 1  
William Taylor Navigator 732408Y   Group 1  
Wings (J 121)
Reed Baldridge Boat Captain   Group 3  
Ryan Davidson Headsail Trimmer   Group 1  
Greg Fisher Strategist   Group 3  
Mark Liebel Main Trimmer 233427o USML8  
Ashley Maltempo Pit   Group 1  
Howard Meyers Bow   Group 1  
Brad Taylor Main Trimmer   Group 1  
Bill Wiggins Helm 240866U   Group 3  
Jordan Wiggins Pro Bowler    
XL (Antrim)
Antony Barran 301508h    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021