2020 Sheldon Clark Regatta - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Banter (J 88)
Chris Berger Offside trimmer   Group 1  
Bill Faude 177139z USAWF6 Group 1  
Ben Marden    
Chris Murray Rush Chairman GBRCM61 Group 1  
John Schellenbach Switch Flipper   Group 1  
theresa trejo Bow USATT72 Group 1  
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 227770B    
Courageous (J 109)
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y    
Dire Wolf (1D35)
Jeffrey (Dewey) Janicek   Group 1  
Dutch (J 88)
Brian Burgess Spinnaker trimmer 234003E USABB191 Group 1  
Dan Burns Headsail Trimmer 266763E USADB136 Group 1  
Will Holz Tactician USAWH53 Group 1  
Morgan Kinney Bow Usaek43 Group 1  
John Leahey Helm 242398B USAJL226 Group 1  
Michael Rusin Mast   Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Douglas Gifford Jr Main Trimmer 252558W   Group 1  
Thomas Keeble Bow 375732Y GBRTK15 Group 1  
Bork Maronn Pit 201095P   Group 1  
Jerry ONeill Skipper   Group 1  
Ann O'Neill Spinnaker trimmer    
Shawn O'Neill Skipper   Group 1  
Jan Promer Spinnaker trimmer 124036k   Group 1  
Sandy Stone Headsail Trimmer 186398L   Group 1  
Entourage II (1D35)
Michael Dannecker   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Erizo de Mar (Benetau 36.7)
Waldemar Emmerich    
Exile (J 88)
Kyle Doyle Switch Flipper USAKD65 Group 1  
Scott Eisenhardt Tactician USASE45 Group 1  
Andy Graff 255164W   Group 1  
Sarah Graff Bow USASG108 Group 1  
Luke LeCoche Mast 780488V USALL61 Group 1  
Nick van Antwerp Runners USANV15 Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
FOG (Beneteau First 36.7)
Michael Andelman Headsail Trimmer 317124Q USAMA96 Group 1  
David Brandon Headsail Trimmer USADB237 Group 1  
Andrew Dillenburg Bow USAAD92 Group 1  
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Martin Sandoval Main Trimmer 270881W USAMS71 Group 1  
Jeff Shuert Mast   Group 1  
Lance Steffey Mast USALS110 Group 1  
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X   Group 1  
Full Tilt (J 109)
mike coan Tactician USAMC98 Group 1  
George Dorsch Spinnaker trimmer   Group 1  
Tom Meyer Other   Group 1  
Peter Priede 371954y    
Derek Rees Pit    
Prajwal Shetty Bow   Group 1  
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Joint Venture (Hunter Legend 37)
Donald Bush Rush Chairman 279360E USADB229  
Phil Bush Co-Skipper 767759W    
Dan Gardiner Floater   Group 1  
Paul Schroder Watch Captain   Group 1  
Julia (J 88)
Adam Dolkart Main Trimmer   Group 1  
Elizabeth Foulston Spinnaker trimmer   Group 1  
Michael Gillian 231721H   Group 1  
Meghan O'Rourke Bow   Group 1  
Sean Wilson Tactician    
Matthew Woodworth    
Kamikaze (God Bless RBG) (T10)
Darren Beck    
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Liquid Lounge II (J 109)
jim caesar 652603u    
Luke Gossman Bow   Group 1  
adam wolfe Bow   Group 1  
Ashley Wood Spinnaker trimmer   Group 1  
M*A*S*H (LS 10 (T10))
Ron Kallen    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller    
Meat (T-10)
Edward Mui, Craig Roehl    
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton 749375Y USABB167 Group 1  
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L    
Norse (J 88)
Jorgen Christiansen    
Julija Petkus Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Laura Roudebush    
james shipley    
timothy trollope Bow   Group 1  
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Alexander Abell 199029C   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Perspicacity (T-10)
Adam Collins, Bob Cohen 697321R   Group 1  
Robert Cohen Skipper 697321R   Group 1  
Liz Fairweather Headsail Trimmer   Group 1  
Spencer Klingman Bow   Group 1  
Kate Milleker    
William Milleker Pit   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Retention (T-10)
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Skidmarks (T-10)
Jamie Sunderland 760950W    
Skull Cracker (J 111)
Daniel Kitchens 320673R USADK97  
Slapshot II (J 109)
Sonja Elmquist    
Trey Ritter Strategist 170659U    
Preston Scruggs Bow    
Scott Sims Skipper 392477E USASS198 Group 1  
Smee Again (J 109)
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON    
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice    
Taipan (Farr 40)
Lloyd Karzen 310605E uslk45 Group 1  
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S    
Vayu (Beneteau First 40.7)
Quinn Barrett Grinder    
Ron Buzil Helm 245909W   Group 1  
James Judge Spinnaker trimmer 224951U   Group 1  
Mike Klich Mast   Group 1  
Dominic Le Bow   Group 1  
Scott Reich Main Trimmer    
Umut Soysal Headsail Trimmer    
Maddison Wignall Spinnaker trimmer   Group 1  
Wojtek Wolantkowski Headsail Trimmer   Group 1  
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Windsong (J88)
Tim Wade 732257Y    
Wine Knot (Oceanis 41.1 )
John Rudnick    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020