2021 Islands Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Artemis (Botin 65 )
Raymond Paul 61305   Group 1  
Bolt (Nelson Marek 68)
Craig Reynolds    
Compadres (Andrews 77)
John Clement Owner 652030T   Group 1  
David Dahl   Group 1  
Michael Dahl    
Sean Dahl    
El Hefe Skipper 799433X   Group 1  
Patrick Leber Rush Chairman    
Daniel Pegg Switch Flipper    
Bart Scott    
Brett Scott Princess 799433X   Group 1  
Anton Visser    
Travis Winsor Floater 145771Y   Group 1  
Tyler Wolk Watch Captain   Group 3  
David Wood In the way    
Don Yahn    
Creative (J boat)
Ed Sanford    
Destroyer (TP52)
Jim Bailey/Alisal Bay LLC 774598N    
Fast Exit II (Ker-51)
Alan Andrews Watch Captain 143972X USAAA12  
Garrett Brown Main Trimmer   Group 3  
Pike Harris Headsail Trimmer   Group 3  
Doug Johnstone Navigator   Group 3  
Stephen Mader Pit 764986T   Group 1  
ClĂ©ment Maestri Bow   Group 3  
Zachary Maxam Headsail Trimmer   Group 3  
RANDALL MORENO Pit   Group 3  
Tom O'Keefe Headsail Trimmer   Group 1  
John Raymont Skipper 270977B   Group 1  
Grand Illusion (Santa Cruz 70)
David H. Clark 111289S    
Horizon (Santa Cruz 50)
Len Bose    
'io (Antrim 27C)
Hill Blackett III 137402L   Group 1  
Juno (Express 37)
Dan Merino 391553V   Group 1  
Kookaburra (Schock 35M)
Mark Mallaby    
Medicine Man (Andrews 63)
peter cabot Pit   Group 1  
Daniel Gorman    
Robert Greb Headsail Trimmer   Group 1  
Busch John 27323M USAJB32 Group 1  
Ives Keith    
Andrew Lamb    
Bob Lane 139201M   Group 1  
Alec Offenberger Bow   Group 1  
Justin Palm    
Randall Smith Navigator   Group 1  
Mike Tande    
Martin Wilson Switch Flipper   Group 1  
Pyewacket 70 (Volvo 70 Modified)
Roy Disney 161286U   Group 1  
Saga (Beneteau First 40)
John Brynjolfsson Owner 799759U    
Chris Doolittle Other   Group 3  
Herb Eidt   Group 1  
Ivan Skobtsov    
Stark Raving Mad VII (Swan 601)
Jim Madden 153968C    
Vitesse (RP 52)
Thomas Furlong 169950F USAFT9  
Warrior Won (Pac52)
Stu Bannatyne Tactician   Group 3  
Scott Ewing Grinder USASE46 Group 1  
Mo Gutenkunst Offside trimmer   Group 3  
Hartwell Jordan Main Trimmer   Group 3  
Collin Leon Boat Captain   Group 3  
Christopher Lewis Navigator   Group 1  
Malcolm Parker Headsail Trimmer   Group 3  
Chris Sheehan Skipper   Group 1  
Dylan Vogel Bow   Group 3  
WASABI (TP 52)
Dale / Chris Williams / Raab 223778B   Group 1  
Zero Gravity (Soto 40)
Ivan Batanov USAIB9  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021