2015 Figawi Race Weekend
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenaline (J 97)
Andy Herlihy Chef    
Andrew Meincke Captain 395163B    
Jay Moynagh Headsail Trimmer    
Rory Nickerson Strategist    
Peter Schock Bow    
Aeris (Power)
george graeber    
Agora (Beneteau First 36.7)
Monica Antezana Pit    
Mike Cohen Bow    
Bob Cousineau    
Joe Crimmins Owner    
Marc Eichler    
Mike Farina Mast    
David Powers 226611N    
David Powers 226611N    
Tom Powers Owner   Group 1  
Dana Robinson    
Bill Zimmerman Chef    
Donna Zimmerman Grinder    
Alquemie (C&C 37)
Marc Bucklen Owner 338806B    
Ambiance (C & C)
Mike McWilliams    
An Sibin (SeaRay )
Daniel Kelly    
Justin Krom    
John MacLean    
Bill Meda    
Aphrodite (Soveral 28)
Paul Sweeney    
Ares (C&C 40-2TR)
Chad English Grinder   Group 1  
Richard English Tactician   Group 1  
Linda Hosking Skipper 162703i   Group 1  
Peter Jackson Headsail Trimmer   Group 1  
Benoit Molinie Grinder   Group 1  
Annie Surette Bow   Group 1  
Bennett Wilson Mast    
Ariadne (Little Harbor)
Wesley Cain Strategist 254649A USAWC62 Group 1  
Michael Schnitt Owner 260638Q USAMS98 Group 1  
Chris Waskom Grinder    
Ariel (Tartan 40)
Douglas Ryan 353740S    
Artful Dodger (Tartan 3500)
PATRICK BROWN Headsail Trimmer    
Jules Gaudreau@gmail.com Headsail Trimmer    
Dylan Maney Main Trimmer    
Steve Mojo Co-Skipper   Group 1  
Michael Powers Co-Skipper 2081011    
Atlantic Wavedancer (Cal 44 SD)
Marcella Bradway Medic/Doctor    
Chris Everest Headsail Trimmer    
Nils Everest Strategist    
Ryan Everest Co-Skipper    
Wallie Everest Co-Skipper 51770    
Tom Fitzgerald Main Trimmer    
Kathy Wojtkowski Offside trimmer    
Tom Wojtkowski Navigator    
Audrey Rose (MJM 36Z)
Dan Gastman Other    
RICHARD GRAVER    
Austerity (C&C 38)
Jay Fisher Owner 660070F    
Avalon (Alberg 37)
ryan mann 674306N    
Beau Soleil (Catalina)
Margot Elmaleh    
Being There (Freedom 38)
Chuck Adams   Group 1  
Edward Reiss    
Shay Sims    
Mark Urbanek    
Big Sandwich (J/24)
Hayley Reifeiss Skipper 664292O    
Payton Reifeiss Co-Skipper 664293Z    
Black Seal (Sabre 38 Mk II)
Filomena DiGiovanni    
Mark DiGiovanni Owner    
Flynn Lincoln Pit Assist    
Rush Lincoln Owner 306248W   Group 1  
Bob Notarnicola Captain    
Kieran O'Connell    
Bryn Powell Pit    
Jared Rodriguez   Group 1  
Blue Sky (Hanse 400eSD)
David Adriaansen    
Jennifer Brown    
Sheila Greska Bow USASG71 Group 1  
Mary Hennessey Main Trimmer    
Brent Jones Mast    
Kate Kavanagh Grinder    
Mark Linker Other 757019X    
John Powley Tactician USAJP213 Group 3  
Nichole Savenor    
Chris Twombly    
Joe Zajac Main Trimmer    
Bonspiel (Nordic 44)
David Aziz Grinder   Group 1  
Deanna Eng Pit Assist   Group 1  
Alex Kazarian Navigator   Group 1  
Jonathan Kazarian Captain   Group 1  
Ronna Kazarian Chef   Group 1  
Richard Tully Owner   Group 1  
Boondoggle (X-Yachts X-37)
Jenn Caiazzo Bow    
Shane Caiazzo Pit    
Erin Kirkpatrick    
Gavin Kirkpatrick    
Heather Kirkpatrick    
Scott Kirkpatrick 329414W    
C.C. N' Water III (Viking)
Brian Cooney    
Callisto (Beneteau First)
Ben Urann    
Calusa (Sabre 386)
Peter Holmes 60386 USAPH80  
Calypso (Pearson P35)
Denis Yannatos 305807R    
Caper (Sabre 36)
Seth Greenwald 263497F USASG46  
Erin Malnight    
Cassiopeia (Islander B-30)
Evan McCormick 184647Z    
Cat's Paw (C&C 35 Mk II)
Marshall Cook    
Peter Cook III    
Peter Cook, Jr.    
Eric Frank Owner 729045P    
Penny Patterson Other    
Edwin Sargent Watch Captain   Group 1  
Jim Sargent    
Cecelia (Sloop)
Ron Andersen Helm USARA48 Group 1  
Thomas Ash Helm    
William Connolly Owner 740226S USAWC76 Group 1  
Dave Fisher Helm 741886P    
Clare Island (Bayliner 38)
William Riley 133132G    
Cool J (J 80)
Alexander Kraus 689222N GERAK13  
Courtship (C&C 35 MK III)
Matthew & Diane Beaulieu 278791N    
Crazy Horse (Baltic 50)
Kevin McLaughlin 661457T USAKM118  
Cricket (Passport 40)
C Brad Curtis    
Dark 'n Stormy (J 105)
Joyce/Reservitz/ Wagner    
Dark Star (Hinckley Sou'Wester Yawl)
Kevin Crowley    
Mike Crowley Strategist   Group 1  
Greg Deegan Captain 183665Z    
Meg Deegan    
John Griffin    
Owen Kasser    
Catherine Manning    
Gerry Manning Watch Captain    
Marian Manning    
Ashley Tietz    
Devante's Dream (Jeanneau Sun Odyssey 40.3)
Alec Tarberry    
Dolphin (Islander 34)
Paul Murphy 208906V    
Double Black (C&C 40)
Adam Marks    
Duck Soup (C&C R/XL)
William Clavin    
Eagle Eye (Fareast 28R)
Matt Wake Skipper    
eMOTION (E33)
CJ Tomas    
Benjamin, Jr Weber Headsail Trimmer    
Endless Summer (Beneteau 42)
Tim Curran Mast    
ALEXANDER KENNEDY Other   Group 1  
GEORGE KENNEDY Co-Skipper    
GEORGE KENNEDY III Strategist    
Ravi Parmar Chef    
John Swenson Headsail Trimmer    
GREGORY WINSOR Captain    
John Zimmel Tactician    
Entropy (Tripp 41)
Frank Arabia 306315O USAFA14  
Joseph Ballow Pit    
Cam Chafee Headsail Trimmer    
Ben Greenfield Tactician 280936T USABG69 Group 1  
Paul Hamilton Owner 242525M USAPH10 Group 1  
Erica Lush Other   Group 1  
Caitlin Niemic Main Trimmer 339102q USACN30  
Samantha Sawan    
Andrew Sayre Mast 299872P USAAS119 Group 1  
Katie Smith 242016G USAKS61  
Max Tringale    
Patricia Young Owner 289869T USAPY1  
Eroica (Baltic 38 DP)
Christian Nebergall    
Evening Star (Redline 41)
Nick Freund Strategist    
Bryan Gordon Owner    
Ian Gordon Owner USAIG7 Group 1  
Scott Malcolm Navigator    
Expedient (Pearson 32)
peter coward Helm   Group 1  
mitchell lamb Bow   Group 1  
Stephen Lamb Owner 373840v usasl14  
Rob Queisser Tactician   Group 1  
Facet (Bristol 355)
Tom Tetrault 220773Q    
Fearless (Baltic 55)
Shaun Ensor    
Flagship (Catalina 42 MKII)
Dan Gage Grinder    
Doug Gage Headsail Trimmer    
Mike Shea Medic/Doctor    
Alex Shore Tactician 321827P    
George Varga Strategist    
Flock of Siegels (Powerboat)
Adam Siegel    
Flying Lady (Swan 46 Mk 1)
Phillip Dickey 139002L USAPD37  
Framed (Hatteras)
Patrick Bergin    
Gabagoo (Power)
T.J. Martucci 5 5  
Gallop (Hanse 430)
Dennis Ferreira Captain usadf77 Group 1  
Laken Ferreira Bow   Group 1  
Taylor Ferreira Headsail Trimmer   Group 1  
Ryan Glew Offside trimmer   Group 1  
Donald Marcus Co-Skipper   Group 1  
Brendan Obrien Grinder   Group 1  
Gallop (Jeanneau)
Doug Manchester    
Glissé (Swan 62-104 FD)
Josh Gothard Captain USAJG206 Group 1  
Colin Keogh Other USACK77 Group 1  
Rachel Keogh Chef   Group 1  
Ben Knowles Other   Group 1  
Caroline Pierce Other   Group 1  
Grace Romanowsky Other   Group 3  
Jan Romanowsky Other   Group 1  
Twanette Tharp Helm   Group 1  
Glory (J-120)
David Follett 318735B    
Goombay (Tartan 3700)
Emily Babbitt Chef   Group 1  
Ike Babbitt    
Jib Babbitt    
Karen Babbitt    
Sarah Borup    
Gotta Go (Viking)
John Bertolon    
Grace (Alerion Express 38)
Bill Liddle 729377N    
Hafftail (Bristol 35.5C)
Adolf Haffenreffer    
Hailstorm (Pearson 28)
David Kellner Skipper    
Gary Kellner Co-Skipper    
Mike Kellner Pit   Group 3  
Patrick Lynch Bow   Group 1  
Mike Mendes Mast    
Hakuna Matata (Cal 39 TM)
Chris Andrews 670496R USACA9  
Denise Bettencourt    
Ronald Bettencourt Navigator 672844X USARB144 Group 1  
Bill Drake Main Trimmer   Group 1  
Steve duMont Tactician    
Dan Miner Watch Captain 671442u USADM183 Group 1  
Hardtack (J 105)
Matthew & Lisa Schmitt 296101N    
Helios (Alberg 35)
Charlie Prefontaine 190883Y    
Here Comes The Sun (Olson 34)
tom brown    
paul mcAskill    
kevin mccoole    
david nielsen    
Imagine (Beneteau 461)
Nick Barnard Helm    
Kelly Kennedy Grinder    
Andrew Nawn Tactician USAAN15 USAAN15  
Bradford Nugent Co-Skipper    
William Nugent Skipper    
In Deep (Dufour Classic)
Steve Osbourne Bow   Group 1  
Bob Warren Skipper 273794G   Group 1  
Nick Warren Headsail Trimmer   Group 1  
Phil Warren Tactician   Group 1  
Rick Warren Navigator 318871G   Group 1  
Irie 2 (Kerr 55)
jeff Baker   Group 1  
Kate Collins   Group 1  
Brian Cunha Skipper 179170C USABC106 Group 1  
jeffery Desmond Grinder    
Thomas Henneberry Grinder USATH94 Group 1  
Richard Hyde Main Trimmer 110607C USARH28 Group 1  
Ronald Lecomte Tactician   Group 1  
Kevin Magee Pit USAKM109 Group 1  
Kimberly Olson Chef 344520N USAKO5  
Jonathan Riley Strategist   Group 1  
mark riley Headsail Trimmer USAMR93 Group 1  
Janet Spurr    
Mark Weislik Other   Group 1  
Renee Wightman Pit Assist usarw126 Group 1  
neily williamson Bow AUSNW4 Group 1  
Irish Wake (Pearson 33-2)
Kevin McManus    
Irrational Too (Beneteau 40)
Brent Byers    
Jaggernaut (tartan 28)
William Bubenicek Headsail Trimmer    
Charles Doherty    
Mark Hamlyn Skipper    
John McGinnis    
Mark Murphy Tactician    
Jazz (J-40)
Kirk Brown 144052    
Jesse Rae (Sabre 34 Express)
Steve Finer    
Joe Creek (Artekno)
Christopher Jones Skipper    
Joshua Jones Strategist    
Warren Jones Captain    
Taylor Lange Helm    
Journey (Catalina 445)
Zander Adams    
Bobby Feltault Strategist    
Christopher Fitzgibbon    
Jack Moriarty    
John Moriarty Owner 396611W    
Juno (Beneteau 423)
Sydney Greenley-Kois Other   Group 1  
Harry Levinson Co-Skipper    
Kate Levinson    
Sally Levinson    
Sarah Levinson    
Karyn Louise II (Back Cove 41)
Ron Coughlin Tactician   Group 1  
Bob Fine Captain    
Ken Fine    
Karyn Freitas Strategist    
Kinsale (P 36-2)
Robert Cheney Headsail Trimmer    
Allen Eddy 375856H    
Richard Lawrenson Bowman    
Kinship (Baltic 52)
Tom Selldorff    
Knotty Dog (Catalina 30)
Garran Peterson Skipper    
Kolea (Hanse 430e)
Karl Freienmuth Watch Captain 663296S    
RICHARD GRAVER Chef    
Merry Beth Hovey    
Elizabeth Jones    
Michael Jones    
Patricia Anne Likos    
Stephen Likos Bow    
Thomas Likos Owner 395698Q    
Louis Quick    
Lady Love (Catalina 36)
John Love    
L'Amarre (Alberg)
Robert Mintz Skipper USARM171 Group 1  
Greyland Mull Navigator    
Stephen Ragalevsky Grinder    
Tom Sharkey Pit    
Legacy (taylor 42)
Scott Bancroft    
Legacy (C&C 24)
Celeste "the poet" Andsheknowit Medic/Doctor    
Jman Conductor Grinder    
John Plominski Skipper 350954U USAJP120  
GnT Ralph Pit    
Jason "the Pollock" Tomchik Mast   Group 1  
The Voice Strategist    
LibbyLou (Jenneau Sunrise)
Sam Silberman    
Loon (Morris M42)
Ted Hood Jr Tactician    
Geoff Jacoby Captain    
Brian Storms Skipper    
Loose Goose (Pointin29)
Garry Blank 264908V    
Lua Pirata (Sabre 452)
richard sneider    
Luna (Jeaneau SO39I)
Michelle Austin Co-Skipper    
Ryan Austin Helm    
Thomas Austin Captain    
Eric Critzer Runners    
Alexandra Flournoy Chef    
Amy Folsom Watch Captain    
Joe Mcmenamy Medic/Doctor    
Joanna Weinstein Strategist    
Lunasea (Beneteau first 285)
Tyler Dimare Tactician    
jack foster    
William LeFevre    
Spencer Poole Chef   Group 1  
Marvin Rosen    
Lynley III (little Harbor 60)
Brianne Barnes    
Jim Barnes USA61702    
William E Barnes    
William W Barnes Chef    
Claudia Pratt Strategist    
Carter Thomas MD    
Jim Wetherald    
Mason Wetherald    
Lyric (J 105)
Pete Lebish    
Mad Czech (Chaser 33 - 3/4 ton)
Craig Barrett Headsail Trimmer    
Tom De Costas Mid Mast    
Amanda Gallagher    
VERA GIERKE Strategist    
Ryan Stankowitz Main Trimmer    
Mad Wave (CAL 33)
Anthony Coutlis    
MADRock (Riviera)
Andrew Rocklage    
David Rocklage Co-Skipper    
Marbella (Beneteau 423 )
Samuel Cargill    
Marlon Monroe (Intrepid)
Jerry Zarrella    
Ménage a Trois (C &C)
Peter ogren    
Meridian (Tartan 4600)
Alexander Beach Grinder    
Bryan Beach Helm    
Maximillian Beach Watch Captain    
Abbie Frey Offside trimmer    
Mermaid (Pearson 36)
Dan Darosa Tactician    
Craig Fidler Mid Mast    
Gary Langley Pit    
John P. Mathieu Mid Mast    
Grace Medley Main Trimmer    
Joseph Mozzone Skipper 706048W    
Henry Robinson Bow    
Steve Robinson Mid Mast    
Manny Silva Headsail Trimmer    
Migration (Swan 42)
Adrian Ionescu Owner 669680W USAAI10 Group 1  
Moose (Frers 33)
Rich peirce    
Moxiee (J 122)
John Hanson USAJH307 Group 1  
Daniel Heun Owner 211528K    
Jack Heun    
Rob Kyle Spinnaker trimmer 293126Q   Group 1  
Andrew Urban Grinder USAAA88 Group 1  
Mustang (W46)
Pascal Antonetti    
Zack Dusseau    
Chad Hudnut    
Harvey Jones 321802G    
Joe Lloyd    
Brian Sager Mast    
Eli Slater    
Namaste (Jenneau)
Brendan Feitelberg Captain    
Nefertiti II (Catalina 40 MKII)
Gilbert Allen 409799U    
Nepenthe (Sabre 38 Mk 2)
Marc Fater Owner 339128A    
Northern Light (OC 40)
Ann DeYoung Co-Skipper    
Brandon DeYoung Skipper 742575Z    
James Hill Helm    
Dan Singer Grinder    
Linsey Thompsan Other    
Nyabinghi (C&C 30 One Design)
Angus Davis 399977X USAAD22  
Ohana 5 (Sea Ray)
Sam Starr    
Olivia (Pearson Vanguard)
Doug Cleary Navigator    
James Conway Main Trimmer    
Andrew Dunne Skipper 705703P    
Andrew Dunne IV Tactician    
Sam Lawrence Grinder    
Fernando Perfas Headsail Trimmer    
Orion (Bristol 56.6)
Christian Hnat    
Eric Hnat    
Stephen Hnat    
Sigurd Wathne    
Osprey (cape dory )
Larry Burke    
Osprey II (C&C 40)
Tom Hutchinson 202514F    
Panacea (Jeanneau 43)
Bill Campbell 711944T    
Passion I (Pearson 30)
Mason Almeida Skipper   Group 3  
Stace Balitsos Headsail Trimmer   Group 3  
Henry degroot Chef 321022C   Group 3  
David Yeo Headsail Trimmer   Group 3  
Patriot (Gulfstar Custom 40)
Garrick Connelly Grinder    
Derek Cook Other    
Michelle Cook Other    
Mike Cuccurullo Navigator    
Sue Cuccurullo Other    
Marc Knittle Skipper 231171L    
Mimi Knittle Co-Skipper    
Shelly Toohey Other    
Christian Tosi Tactician    
Elissa Tosi Other    
Peningo (Dubois)
peter dougherty    
Perfect Summer (49 Jeanneau D/S)
Bob Solomon, Friends & WW Heroes    
Posted Up (Post Marine SF)
Don Sprague    
Pressure Drop (Arcona 430 )
Dave Alexander 342540N    
Prima (J 105)
Steve Widdis    
Provisions (265 Express)
Jeff Cantrell    
Quantum (Hanse 385)
Samuel Adelman 398639M    
Rabbit (Black Watch 37)
Dan Dyer 102580N    
Raven (Pearson 31)
Mike Opal    
Reconciled (Beneteau 40.7)
Phillip Roshak 60170    
Redstart (Little Harbor 44)
Scott Alexander Tactician   Group 1  
Hill Danforth Skipper 713340n   Group 1  
Nathaniel Danforth Navigator   Group 1  
Nicholas Danforth Co-Skipper   Group 1  
Reflections (Tartan 37-2)
Dave Carlson    
James Gustafson    
John Malenfant Mast    
Jay Walker Chef    
Rendezvous II (Beneteau Oceanis 461)
Robert Bova    
Fred de Napoli Tactician 663348H   Group 1  
Michele Deeney Chef    
Steven Deeney    
Stephen Gleason Co-Skipper    
Kenneth Hughes Mast    
Peter Jackson    
Dana Jolly    
Debra Kekar Pit   Group 1  
Lindsay Kick Mid Bow   Group 3  
Michele Knutson    
Randy Knutson    
Heather Mason Owner 373762A    
Michael Mason Captain 373762A    
Jon McClain Bow    
Lesli Mead Pit Assist   Group 3  
Kimberly Phillips    
Elyse Raymond Other    
Michael Shovak Other   Group 3  
Brad Silsbee Grinder   Group 1  
Restless (Beneteau 473)
Andrew Lynn    
Riot (Orion 50)
Coleman Bowen    
Rivky (Oyster 66)
Daniel Adelson Skipper    
Justin Adelson Grinder    
Jonathan Donoghue Grinder    
Andrew East Grinder    
Craig Feld Grinder   Group 1  
Matt Hedrick Captain    
Domenic Licata Grinder    
Ben Waltuck Navigator    
Ruse (Swan 44 Mark II)
William Marsh 264603N USAWM82  
Sea LLegs III (Power)
Timothy Brennan    
Secret (Ranger 30)
Gerry Panuczak    
Seefest (J 29 MH OB)
Ira Perry 255914U USAIP3  
Selchie (Cheoy Lee Offshore 38)
John Carroll    
Greg Deterding    
Mike Hartmann    
Scott McBurney 294503p    
Sequoia (sloop)
Sean Devine Bow    
Harshal Patel Pit Assist    
David Severance Captain    
Ted Severance    
Kerry Tkaczuk    
Shadow (Bristol 355)
Tim Keohan Co-Skipper    
Timothy Keohan    
Shadowfax (J 28)
Bradford Butman Skipper 338530W    
Jeremy Butman    
John Butman    
Toby Sackton Main Trimmer    
Shamrock Sensation (Nelson Marek 40)
Ralph DiMattia 117060P    
Shout (Farr 40)
John Chuang 401331G USAJC136  
Silver Pearl (Moody 45)
Connor Doherty    
Ben Gilmore    
Corey Gilmore    
Jeffrey Gilmore    
Taylor Kash Bow   Group 1  
Briggs Patterson    
Spilman Pumphrey    
Mark Vanderwall    
Simpatico (Pearson 39)
William Riley 133132G    
Slide Rule (First 44.7)
Scott Bearse 152587Z USASB37  
Smitten (J40)
Jack Attridge USAJA87  
Scott Fillenworth    
Karl Hoyt    
Bill Jones 132557R    
Philip Pavlovich    
Mike Staff    
Sophie's Inheritance (Power)
John Bigonette    
Southern Dream (Beneteau 50)
James Flanagan 169902X USAJF20  
Sparkle Pony (Kirie Elite)
Bill Finn Francis Shiman-Hackett    
Special K (C&C 35 MKII)
JOHN STANTON    
Speculation (Hunter 25.5)
Gregory Kelly 185287F    
Spray (Mason)
A. Hugh Scott    
Spray (Tartan 37)
Jason Calianos 264327s    
Star Gazer (Meri40)
Thomas Zauli 244681z    
Sticky Business (30)
Chris Garvey Grinder    
Peter Licnikas Co-Skipper    
Brian Moore Headsail Trimmer    
Brendan Parnell Main Trimmer    
Daniel Schermerhorn Owner    
John Takvorian Pit    
Summer Breeze 5 (Benateau 423)
George Cuchural    
Summer Dreams (Beneteau 423)
Kate Wilson 352496D Usakw29  
Summer Fun - Willis D (Oceanis 45)
Mike McNamara y amigos    
Surf Scoter (hinckley Pilot 35)
Jason Gurskis Headsail Trimmer 735930y usajg208 Group 1  
Robert McDonough Bow    
Ken Olsen Captain    
Pete Rebovich Tactician    
John "Jaco" Sarkis Headsail Trimmer    
Synergy (Tartan 4100)
Eric Bauer Strategist   Group 1  
Jason Bauer Tactician   Group 1  
Stuart Bauer Captain   Group 3  
Debra Cohen Navigator    
Harold Tubman Helm    
Syrena (Hanse 375)
Richard Moscicki    
Tabu (Catalina)
John Lonergan    
Maeve Lonergan    
Peter Lonergan    
Dave McKenzie    
THOMAS MCKENZIE    
Tom McKenzie    
Wylie McKenzie    
Joey O'Loughlin    
Jo-Jo O'Loughlin    
Joseph O'Loughlin    
Mike O'Loughlin    
Sean O'Loughlin    
Shawna O'Loughlin    
tanqerray (Tiara)
Michael Sandorse    
Tashtego (Tartan 30)
Tom Burrorws 277571F    
Tequila Sunrise (C&C 32)
Chris Barclay Mast    
Stuart Dickinson Main Trimmer    
Corey Farrell Mid Mast    
Scott Humber Headsail Trimmer    
John Jablonski Headsail Trimmer    
Bob Luiz Skipper    
Russell Luiz Tactician    
Three J's (Ocean Yacht)
Karl Harig NA NA  
Time Out (C&C 34)
JT Balben    
Matt Duggan    
Bryan Evans    
Courtney Evans USACE32  
Doug Evans Skipper    
Lindsay Evans USALE17  
Andy Henke    
Nick Jones    
Bryan McDavitt    
Tucker Merrigan    
Jeff Wojnar    
Tonga (Baltic)
Mark FitzGerald    
Toujours (Tartan)
Brian Bush 139026T    
Tralee (Tartan 31)
Andrew Doherty    
Brendan Doherty    
David Doherty    
Michael Mosser    
Trashy Thoughts (Cabo Convertible)
SHAWN DELUDE    
Trinity (C&C 37)
Stephen Hand    
David Lott    
David McDonough Captain 699051A    
Laurie Welch    
Trust Me (Moody 47)
Jeff Dowling 664756S    
Tupelo honey (Meridian )
Rande Diantuono    
Elizabeth McGraw Navigator    
Gerald Mcgraw    
UltraViolet (Baltic 37)
Matt Rosenberg 168554D    
Ursus maritimus (J 122)
Jimmy Masiero 240477T    
Valkyrie (Bristol 35.5C)
Alexander Blum Mid Bow    
Ben Blum Tactician    
Scott Dunphy Owner    
Matt Fitzsimmons    
Elizabeth Langenberg Chef    
Lynn Saladino Medic/Doctor    
Vela (Cal 33)
Melissa Bermudez    
Peter Bermudez    
Michelle Edelstein Runners 742894P    
Caroline Hall    
Cerise Potts Other    
James Simmons    
Veladare (C&C 42 Custom)
John Myles 245278C    
Veruca Salt (Dehler46)
Andrew Arnott Watch Captain    
Tanya Bryant Chef    
Jane Buoniconti Mid Mast    
Martin Buoniconti Navigator   Group 1  
Marney Chalmers Mid Bow    
Matthew Chalmers Captain    
Tom Chalmers Pit Assist    
Brian Dauphin Pit    
Elise Donoghue Mid Mast    
Leon Kharkhourin Grinder    
Andrea McElaney Mid Mast    
Marc Pearlstein Medic/Doctor    
Damon Seligson Grinder    
Watercolor (Cape Dory Intrepid 9M)
Graham Coates    
Ben McAndrew    
Justin Rogers    
Matt Sola    
Waterwolf (J 105)
Ed Lobo 402823N    
Weathervane (Nonsuch 30C)
vin raimo    
White Swan (Hunter 28)
Rick Beaulieu Headsail Trimmer    
Paul Shields Main Trimmer   Group 1  
Samuel Shucher Mast    
Scott Shucher Owner 169664I    
Mike Tillotson Headsail Trimmer    
William Henry II (Jeanneau SO 409)
Phil Marrandette 392089e    
Windigo (Sabre 426)
George Brown    
Wings (J 46)
RICHARD EGAN 404117M    
Winters Dream (Pearson 30)
Adam Cove Mid Bow USAAC74  
Paul Cove Watch Captain   Group 3  
Daniel DeMarco Mid Mast    
Vincenzo Giambrocco Medic/Doctor    
Andrew Nolan Tactician    
Richard O'Brien Chef    
Josh Wolf Strategist    
Wizard (Concordia Yawl)
Bill Scatchard 321027H    
Wroe boat (Tiara)
Evan Wroe    
Zingara (Peterson yawl)
Christopher Magee    
Zusammen (Pearson 36-2)
Duffy Ross Tactician    
John Schnauck Owner 662178H USAJS303 Group 1  
Emmett Sheehan Medic/Doctor    
Philip Thorn Strategist    
George "Bunt" Whitelaw Bow    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy