23rd Annual Annapolis Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
At-Tack (J 105)
Dennis McCloud 271818R USADM95  
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm / Jerry Christofel 188268i    
Avita (J 30)
George Watson 118462x    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Better Mousetrap (J 105)
Cathy Cottell Headsail Trimmer USACC146 Group 1  
Mary Grealy Pit 118436V USAMG120 Group 1  
Eric Johnson Spinnaker trimmer   Group 1  
Todd Lochner Tactician 206897J USATL5 Group 1  
Robert Putnam 118436V USARP97  
Ted Sensenbrenner Bow   Group 1  
Chris Wilson Headsail Trimmer   Group 1  
Blazer (Harbor 20)
Chesapeake Boating Club 157877k USAKR4  
Blockade Runner (Farr 30)
Bruce Bingman / Taran Teague 125496C    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Bullfrog (Harbor 20)
Timothy Adelman    
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V USAMN9  
BZing (J 35)
benjamin Travis 742761n    
Cadence (BTY 35.5)
Ken Small    
Canvas Caper (C&C 115)
Andy Frix    
Capricorne (Beneteau First 36.7)
Laurent Givry 740109N USALL49  
Caribbean Magic (C&C 44)
Gary Schoolden    
Caroline (Alerion Express 28)
Amanda McNeil    
Celerity (Beneteau 473)
Rick Lober 250491S    
Andy Myers    
Joe Zebleckes 748500S    
Coalition (J 70)
Charley Kowalyshyn    
Daniel Kowalyshyn    
Dina Kowalyshyn 153112e    
Britton Steele    
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino USAAG80  
Cure (J 70)
John Dodge 189793Q USAJD222  
Cure Thing! (J 70)
Todd Olds / Thomas Iseler / Preben Ostberg 196132S USAT07  
Cure We Will (J 70)
Peter McChesney 262401f usapm130  
DAY DREAM (O'Day 25)
Jack LaMay    
Derecho (J 70)
Neil Sullivan USANS45  
Dream Builder (Catalina 350)
Pam Ray    
Elixir (Harbor 20)
Anne Lamoureux    
Patrick Shannon Co-Skipper    
Brian Wiersema Co-Skipper 731209P    
Endurance (Harbor 20)
Chris Heintz Headsail Trimmer    
John Heintz    
Ted Heintz Co-Skipper    
Endurance (Catamaran 34)
JEFFREY SHORT 225907S    
Escape (Alerion Express 28)
james kizziar    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Laura Adam 716157V    
Marcus Adam 716157V    
Steven Milby 732383X    
Brian Olson 743391U    
Fiona (Harbor 20)
Richard Turman 743590S    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Following Seas (Catalina 36)
robert heaney    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
William Sutton    
Gratitude (MG38)
Benedict Capuco 148314R    
H20 (Harbor 20)
Garth Hichens    
Halcyon (Alerion Express 28)
Jason Goscha 314924s    
Helios (J 105)
Steve and Gregg Sunshine 687303K    
Infectious Smile (J 30)
Monica Arnold Mast    
Heather Ersts Headsail Trimmer   Group 1  
Tristan & Sheila Keen 713987k    
Tom Miller Main Trimmer USATM117 Group 1  
Bob Sanderson Bow   Group 1  
Curt Wells Tactician   Group 3  
Insatiable (J 30)
Ron Anderson 186257B    
Kindred Spirit (Beneteau 42)
Robert Greve    
Wendy Greve    
Carroll McGillin    
Maggie (J 35)
Peter Scheidt 1217686F    
MEADEOR (Harbor 20)
JIM&RACHEL MEAD 321    
Medicine Man (J 35)
Charles F. Kohlermann IV 192025K    
Merlyn (Harbor 20)
William Cahill 344    
Mirage (J 105)
Ben duPont    
Misty (Harbor 20)
Marshall Steele    
Mofongo (Harbor 20)
Rick Hill    
Monkey Business (J 70)
Jonathan Pollak 686064S USAJP188  
MONKEY DUST (Tripp)
Craig & Dotty Saunders    
Mummbles (J 70)
Brad Kauffman 263487D USABK27  
Muy Vale (Catalina 36)
John Healy    
My Way (C &C)
peter holden 653914U    
Occams Cure (J 70)
Walt and Tricia Pletcher 212912I USAWP9  
Olive 'r Twist (Beneteau)
George Siegle    
Pearl (Harbor 20)
Mark Kiefaber    
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Puffin (Harbor 20)
Michael Smith 727682F    
Queen Ann(e) (Harbor 20)
Anne Harrington 731431U    
Quik (Dufour)
Debra Kennedy    
Rebel Yell (J 35)
Joel Hamburger 187740Z    
Redshift (Colgate 26)
Ken Koester 244812O    
Rhapsody (Harbor 20)
Dan Corenzwit 652413D    
Riptide (Harbor 20)
renee mehl    
Bob Shea Skipper    
Tracey Shea Owner    
Ronin (Cal 25)
Christopher Rogers 354196e    
Rooster (Harbor 20)
Chesapeake Boating Club 157877k USAKR4  
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u USADS97  
Sea Tango (Beneteau 393)
Dennis Krizek    
Sheila Marie (harbor 20)
bob kehoe 652323g    
Skimmer (Harbor 20)
Peter Trogdon    
Skimmer (Alerion Express 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Sonny (Harbor 20)
Chesapeake Boating Club 157877k USAKR4  
SqueeZeplay (IMX 40)
Gregg Brinegar 241626M    
T-Bone (J 35)
Bruce Artman 293244T    
Team Early Bird Charley for LLS (Niagara 31)
Kathy Downs 371132K    
Tenacious (J 105)
Scott Gitchell 272024J usasg21  
The Getaway (Hunter)
Tom Bostwick    
Trinity (COSAIR F31 UC)
David Way 217897A    
Triple Point (Corsair 28R)
Charles Rush 698842P    
Tru Blu (Harbor 20)
Cooper Rees    
Velella (Harbor 20)
Marino diMarzo 652189F    
Wind River (J 105)
Mark Elert 235113J    
Windependent (J 35)
Masci- McGonigle 320399Y    
Winter (Tartan 101)
Nathan Gorenstein 249120r    
Yellow Jacket (Harbor 20)
Jeffrey Scholz 120245F USAJS231  
ZEPHYR (Cal 25)
David Hoyt 143871V    
Zombie Cure (J 70)
Brian Robinson 660329O USARS120  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022