|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Ad Astra (Cape Dory Typhoon) |
|
Elizabeth Crowther |
|
|
|
|
|
|
Aeriel (Catalina 30) |
|
Warren Hottle |
|
|
|
|
|
|
Albatross (Cape Dory 30) |
|
Robert Qualls |
|
|
|
|
|
|
Amazing Grace (Sabre 42) |
|
john henley |
|
NA |
NA |
|
|
|
Bella (Cape Dory Typhoon ) |
|
Greg Kirkbride |
|
|
|
|
|
|
Black Duck (Block Island 40) |
|
Jeff Schmidt |
|
|
|
|
|
|
CAHOOTS (Tartan 27 (inboard)) |
|
Michael Conroy |
|
132 |
|
|
|
|
CHECKO (MacGregor 26D) |
|
Barfield/Smith Syndicate |
|
|
|
|
|
|
Contentment (S2 9.2C ) |
|
Nick Hodges |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Ron Koris |
Tactician |
|
|
|
|
|
Ralph Leonard |
Skipper |
|
|
|
|
|
Park Terrell |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Cream Puff (Cape Dory Typhoon) |
|
Roger Gaby |
|
|
|
|
|
|
dolce (Cape Dory Typhoon) |
|
paul krop |
|
1098 |
|
|
|
|
Elixir (Alberg 37 Yawl) |
|
Joran Gendell |
|
|
|
|
|
|
Eroica (C&C invader sloop) |
|
Randy Alderks |
|
118 |
|
|
|
|
Eternity (Cape Dory Typhoon) |
|
Larry Worthington |
|
|
|
|
|
|
Fuggetaboutit (Cape Dory Typhoon) |
|
John Latell |
|
393555b |
Usajl87 |
|
|
|
Goldfinch (Cape Dory Typhoon) |
|
Mosby West |
|
|
|
|
|
|
Goose (CD Typhoon) |
|
Charles Carmichael |
|
|
|
|
|
|
Grey Fox (Alajeula 38) |
|
Jim Engle |
|
|
|
|
|
|
Gypsea (Pearson 35) |
|
Betsy Armstrong |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Russ Armstrong |
|
|
|
|
|
|
Betty Tidwell |
|
|
|
|
|
|
John Tidwell |
Skipper |
|
|
|
|
|
Hy Brasil (Tayana 37) |
|
Terrell Drum |
|
|
|
|
|
|
ILMATAR (YANKEE 38) |
|
ALLAN HEYWARD |
|
|
|
|
|
|
John B (Morgan outisland) |
|
Reginald Mason |
Skipper |
|
Usarm186 |
Group 1 |
|
|
Joie de Vie (Cape dory 33) |
|
Russ Seltzer |
|
|
|
|
|
|
KIMM (Cape Dory Typhoon) |
|
Franklin Birdsall |
|
|
|
|
|
|
Ladybug (Cape Dory Typhoon) |
|
Ned Crockett |
|
697469G |
|
|
|
|
Lee Penny (Hunter 34) |
|
Inga Clark |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jason Clark |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Joseph Evans |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Eric Fink |
|
|
|
|
|
|
Thomas Fink |
|
|
|
|
|
|
LIBERTY (CSY) |
|
David Leach |
Owner |
|
|
|
|
|
Ward LeHardy |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Nancy Staub |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Life of Riley (Catalina C27) |
|
Eddy Whichard |
|
|
|
|
|
|
Lodestone (Herreshoff Alerion) |
|
mark powell |
|
|
|
|
|
|
Mad Hatter (Olson 911S) |
|
Bob Fleck |
|
212906k |
USARF26 |
|
|
|
mahalo II (watkins27) |
|
Andrew Brennan |
Navigator |
|
|
|
|
|
Chris Grigga |
Navigator |
|
|
|
|
|
Millie Jo (Alden Zephyr) |
|
Nathan Beck |
|
|
|
|
|
|
NATIVE (Herreshoff Nereia ketch) |
|
Pat Fincham |
|
|
|
|
|
|
On Eagle's Wings (Morgan 35CB) |
|
Charlie Costelllo |
|
|
|
|
|
|
Pacem (Cape Dory 27) |
|
Larry Landgraff |
|
|
|
|
|
|
Rob Waring |
|
|
|
|
|
|
packer tacker (San Juan 21) |
|
chuck Thompson |
|
655 |
|
|
|
|
Patrick Henry (Kenner Skipjack 35) |
|
Jim Hamilton |
|
|
|
|
|
|
Arthur Roberts |
Owner |
|
|
|
|
|
Brendan Roberts |
|
|
|
|
|
|
Dick Royall |
|
|
|
|
|
|
Jeff Schroeder |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Pearl (Rhodes) |
|
Lori Close |
|
|
|
|
|
|
Bill Evans |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Pegasus (Beneteau First 38) |
|
Bob German |
Owner |
|
|
|
|
|
Eve German |
|
|
|
|
|
|
Sabina German |
Runners |
|
|
|
|
|
Sawyer German |
|
|
|
|
|
|
Doug Lyle |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Alex Resio |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Daniel Resio |
|
|
|
|
|
|
Darryl Resio |
|
|
|
|
|
|
Jennife Resio |
|
|
|
|
|
|
Phantom (Cape Dory Typhoon) |
|
Stan Coloff |
|
|
|
|
|
|
PIPIT (Cape Dory Typhoon) |
|
randy bozarth |
|
112 |
|
|
|
|
Play It Again (S2 7.9) |
|
Sam Marshall |
|
266747E |
|
|
|
|
plover (Bristol 35.5 cb) |
|
Peter Doherty |
|
737052N |
|
|
|
|
PUFFIN (CAL) |
|
Leslie Newman |
|
|
|
|
|
|
Radio Flyer (Cape Dory Typhoon) |
|
Tom Watkins |
|
|
|
|
|
|
Road Runner (San Juan 21) |
|
Mike Chesser |
Tactician |
221410A |
|
|
|
|
Hans Lassen |
Skipper |
237276D |
|
|
|
|
Sea Gal (Ericson 27) |
|
Jim Harding |
|
740320G |
|
|
|
|
Brian McCauley |
|
|
|
|
|
|
Tami McCauley |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Sea Wind (Cape Dory Typhoon) |
|
Pete Winters |
|
|
|
|
|
|
Serene (Pearson 33) |
|
Thomas Richardson |
|
|
|
|
|
|
Sierra Rose (Cape Dory Typhoon) |
|
Steve Harris |
|
|
|
|
|
|
Gordon Nelson |
|
|
|
|
|
|
skylark (Hinckley B-40 yawl) |
|
william morgan |
|
|
|
|
|
|
Thistledowne (SJ21) |
|
William (Bill) mcclure |
|
686553Z |
|
|
|
|
trilogy (Irwin 38) |
|
Wayland Rennie |
|
3194 |
|
|
|
|
Ty Affair (Cape Dory Typhoon) |
|
Danielle Kuper |
|
|
|
|
|
|
Victorious (McGruer custom (wood)) |
|
William Dickinson |
|
|
|
|
|
|
Whistler (J24) |
|
Warren Ryan |
|
|
|
|
|
|
Windancer (Islander) |
|
Georgia Garrett |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Reggie Garrett |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Reginald Garrett |
Skipper |
|
|
|
|
|
Ricky Garrett |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Windkeeper (Pearson 26) |
|
Richard Gill |
|
|
|
|
|
|