2015 T-Ten North American Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Bear (T-10)
Brian Barker Headsail Trimmer   Group 1  
Christy Barker    
Elizabeth Barker    
John Barker Skipper 320963s    
Tom Irwin Chef    
Charles Vanderhorst    
Megan Vanderhorst    
Blueprint (T-10)
Jim Blackwood Headsail Trimmer   Group 1  
Valerie Brady Mast    
Greg Conger Bow   Group 1  
David Jerominski Main Trimmer    
Dennis Kane Pit    
Chris Moll Skipper 244170R USACM198  
Pete Moll Headsail Trimmer    
Britsar (T-10)
Ken Schram 218164y    
Cracker (T-10)
Scott Jayne    
Louis Krae    
Brad Sackett    
Jim Sackett Tactician   Group 1  
Steve Sackett    
Taylor Sackett    
Karen Sackett-Rampe    
Richard Spine    
Distant Thunder (T-10)
Robb Finicle 263303I    
Double Jeopardy (T-10)
Paul Lee Main Trimmer   Group 1  
Bill McLaughlin Main Trimmer   Group 1  
Kelli Murphy Pit    
Sean/Kelli Murphy Helm USASM181 Group 1  
Alex Schwallbach Grinder USAAS200 Group 1  
Nial Wykes Bow 739434J GBRNW46 Group 1  
Friendship (T-10)
Doug Scheibner 160394t    
Gotcha (T-10)
Kim and Dave Disbrow 189530Z    
Honour Too (T-10)
Philip Barnard Tactician   Group 3  
Kelly Boston Chef   Group 1  
Tac Boston Helm   Group 3  
Jonah Kember Pit   Group 1  
Nick Lounsbury Bow CANNL7 Group 1  
Scott McNeill Co-Skipper   Group 1  
Blay Schoenherr Headsail Trimmer USAES86 Group 1  
Macho Duck (T-10)
Leann Keeley Mast    
dave klaasen Co-Skipper 111782Q    
tom ouellette    
douglas petersen    
larry Petersen Co-Skipper 178083E   Group 1  
ben skinner    
Ronald Utz    
Norebase (T-10)
Linda & Ralph Richards 205724P    
Nuts (T-10)
Heidi Backus 139915Z    
Perfect (T-10)
ted Pinkerton    
Proper Villain (T-10)
Brad Boston Pit Assist 198973N CANBB4 Group 3  
Greg Kinney Helm 687189T USAGK25 Group 1  
Mike Koch Bow   Group 1  
Philip Porte Bow   Group 1  
Nick Ward Headsail Trimmer 352062P USANW13 Group 1  
Evan Wilkins Mid Mast USAEW70 Group 1  
Pulsation (T-10)
John Schaeffer 148944D    
PurSue (T-10)
Sue McIntyre / Suzie Florence 281315K USASM177  
Retention (LS 10)
Blaze Bohlig Bow   Group 1  
Dave Brady   Group 1  
Mike Considine   Group 3  
Gretchen Croll Headsail Trimmer 295682H USAGC48 Group 1  
John Croll 295683I   Group 1  
Mark Croll 295680F   Group 1  
Peter Dubois   Group 1  
Sara Otto Spinnaker trimmer   Group 1  
Rumours (T-10)
Tim Mullins    
Tar Baby (T-10)
Donald Lang 123866W    
Jeff Raynal Mast   Group 1  
Kyle Taylor Bow    
Mike Varsava Main Trimmer 688228J CANMV10 Group 1  
Daniel Wehby Tactician   Group 1  
TAZ (T-10)
Hanson Bratton 244065T    
Team Iball (T-10)
Scott Irwin 115895E    
Winnebago (T-10)
Tim Rathbun 171439q    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021