66th Annual Edlu Distance Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Albondigas (J 88)
Justin Scagnelli    
American Girl (Dehler 42)
Daniel Galyon 319200N    
Antidote (J 133)
Ron Richman 263199E    
Atalanta (J 42)
Kurt Locher 742427V    
Benita (Figaro 2)
Midshipman Peter Vaseliades    
Black Diamond YCC (J 111)
Kenneth Luczynski    
BLUE FLAME (NAUTOR SWAN 59)
MARCO DIPPOLITO   Group 1  
Bolide (C&C 40)
Ned/Brian Roseberry/McClosky    
Borderline (C&C 35 MK3)
Jonathan Asch/ Stephen Bishop    
byte (Sunfast 3300)
Libby Alexander   Group 1  
Payton Alexander    
Robert Alexander 374806V   Group 1  
Camelot (Brenta)
Jonathan Litt 61378    
Cayuga (Laser Int 28)
Ian Milward    
Cougar (J 160)
Leonard Sitar 112566Q USALS50 Group 1  
Dauntless (J 112e)
Arthur Hanlon 685332F    
Daydream (Beneteau First 36.7)
Jeremi Jablonski Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Alexander Madzio Bow   Group 1  
Gregory Madzio 729170R USAGM77  
Marek Mirota Navigator   Group 1  
Charles Murphy    
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U    
Duet (Sun Fast 37)
Andrian (Andy) Lubimov    
Eagle (J 121)
Steven Levy 251603G 251603G Group 1  
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y    
Farr 40 Red (Farr 40 Mod)
Oakcliff Sailing    
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
Freedom (J 109)
Cory Eaves 706715P USACE48  
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke 380760T GBRAD74 Group 1  
Groupe 5 (Figaro 2)
Vlad Shoblinsky Ben Hunt    
Growth Spurt (J 109)
Kevin Costello Mast USAKC64 Group 1  
John Greifzu, Jr. Owner    
John Hughes Bow USAJH359 Group 1  
Christopher Malloy Headsail Trimmer   Group 1  
John McManus Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jason Raymond    
Richard West Pit    
Inisharon (Lyman Morse Seguin 49)
Jim Murphy / Kristin Murphy 247737C USAJM329 Group 1  
Isle of Skye (Sabre 34 mkII)
Charlie McMillan - SHYC 713465F    
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn 797567W USATD123 Group 1  
Loblolly (Sunfast 3600)
Christian Englert Co-Skipper   Group 1  
Michael Greene 745811Y    
Lora Ann (Express 37)
Richard du Moulin 113194   Group 1  
Magic (Santa Cruz 52)
John Corwin 51552    
John & Erica Corwin 51552    
Garrison Rushmore Corwin III    
Robert Fear Tactician 294118S CANRF15 Group 1  
Lori Giglia Leeward Runner   Group 1  
Sandison Weil Navigator    
Next Boat (Morris 45)
Mark Ellman USAME7    
Oh Jee !! (J 88)
Nicolas Delcourt    
Ohana (Dehler 42)
Ken Wisdom 771833R    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
One Too Many (J 88)
Andrew Weiss Co-Skipper 352216l    
Justin Bauer Bow USAJB152 Group 1  
Lawrence Cutler Co-Skipper 671786z usalc39 Group 1  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1  
Andrew Kaplan Tactician USAAK76 Group 1  
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y    
Phantom (XP44)
Wes Bemus Yachting Gigolo USAWB66 Group 1  
Rob Dailey Rush Chairman   Group 1  
Jeff Feehan Navigator   Group 1  
Dan Goldman    
Will Hundahl Mid Bow   Group 1  
JOHN MAWE Main Trimmer 351656V    
Douglas Milar Headsail Trimmer 689755Z   Group 1  
Chris Oliver   Group 3  
Tim Sawyer Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Schoen 379826J    
Matthew Tym Foil Trimmer   Group 1  
Kurt Weisenfluh Main Trimmer 331096V USAKW8 Group 1  
Rebelle (J 112E)
Erick Blanc    
Roepunzel (Beneteau)
Christopher Roe 60707    
Crosby Roe    
Dixson Roe    
June Roe    
Lincoln White    
Lucy White    
Scylla (Dehler 46)
Markus Lahrkamp 699744P    
Shooting Star (Freedom 35 WK)
Steven Leathers 806502Q    
Sirius (J 33)
Charles A. Taus 188740B    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X USAJA29 Group 1  
Smokeshow (GP 26)
Paul Sevigny 177474F   Group 1  
Southern Cross (Frers 33)
Brian Higgins USABH78   Group 1  
Surface Tension (Beneteau First 36.7)
Lou Melillo 250492T   Group 1  
Team Vineyard Vines (Dehler 38)
John & Molly BAXTER   Group 1  
Tenebrae (J 124)
William Ingraham 705082W    
Tolo (J105)
Richie Palmer 627    
Upsetter (J 80)
Jason Viseltear 660517C    
USA 35 YCC Powder (J 88)
Kenneth Luczynski    
Vamp YCC (J 44)
Kenneth Luczynski    
Velocity (J 88)
Kevin Marks USAKM176 Group 1  
Vixen (J 92)
Jim Weil/ EJ Haskell    
Waterdog (J 109)
Glenn Marck 244291X    
Patrick Silvestri Spinnaker trimmer   Group 1  
Williwaw - YCC (Figaro 2)
Ben Lilly 740297U   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021