2021 Long Island Sound Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Apollo (J 105)
Michael Kontonotas    
Benita (Figaro 2)
Midshipman Peter Vaseliades    
Black Diamond YCC (J 111)
Midshipman Thomas Chairs    
Blue Fire (Summit 35)
Mark Parry 232766W   Group 1  
Camelot (Brenta)
Jonathan Litt 61378    
Cathexis (X382)
Bryan & Kara Schapperle    
Charlotte (J/120)
Brian Higgins    
Lawrence McGrath In the way   Group 1  
Roy Moss Navigator   Group 1  
Susan Olivier    
Jason Raymond    
Brook West Main Trimmer   Group 1  
Oliver West Mast   Group 1  
Richard West 275939F USARW108 Group 1  
Cush (J 105)
Warren Hofrichter Bow USAWH26 Group 1  
Gardner Horan    
Brian Joyce Main Trimmer 272025k   Group 1  
Patrick Schmidt Headsail Trimmer 274974G USAPS144 Group 1  
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Ghost (Sydney 38)
Jeff & Brad Neuberth 408578L   Group 1  
Groupe 5 YCC (Figaro 2)
Vlad Shablinsky 698267S   Group 1  
Honey Badger (J 105)
Michael Carducci In the way   Group 1  
Craig Copeland Headsail Trimmer USACC34 USACC34 Group 1  
Max Lopex Chef 320797A USAML55 Group 1  
Jordan Marshall    
Geoffrey Pierini    
LauraBea (J 105)
Max Kalehoff    
Lora Ann (Express 37)
Richard du Moulin 113194   Group 1  
loulou (J 105)
Paul Beaudin 222275R    
Lucida (J 27)
Ines Purcell    
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F USAKH99  
One Too Many (J 88)
Lawrence Cutler / Andrew Weiss 352216L   Group 1  
Redemption (Farr 395)
David Goldstone 39538    
Rumba (J 133)
Ove Haxthausen 669538S    
Sirius (J 33)
Charles A. Taus 188740B    
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne    
Tolo (J 105)
Richie Palmer    
Trifecta (J 105)
Thom Hering 123387w   Group 1  
Upsetter (J 80)
Jason Viseltear 660517C    
USA 35 YCC Powder (J 88)
Kenneth Luczynski    
Vicitan YCC (Figaro 2)
Zachary Doerr Skipper    
John Feleciano Spinnaker trimmer    
Phoebe Garrett Floater   Group 1  
Anna Lindberg Main Trimmer   Group 1  
Max Mah Floater    
Abner Mills Bow    
Eli Murray Headsail Trimmer   Group 1  
Vixen (J 92)
James Weil 317827A    
Wave Rider (Farr 30)
Benoit Ansart 312699E   Group 1  
Whirlwind (J 88)
William Purdy 331788C USAWP36  
Williwaw - YCC (Figaro 2)
Benjamin Lilly 740297U    
Wizard (J/99)
Adam Zakka   Group 1  
Xcelsior (IMX )
Rafelitro Acosta    
CHRIS CONNORS Other 140787W USACC118 Group 1  
Luis Juarbe    
Fernando Padro    
Mark Ploch Other   Group 3  
Stu Saffer    

Main Menu

Regatta Premium Craft Mixers    

Copyright © Interactive Creations 2000-2021