2021 American Yacht Club Fall Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
63 (J 105)
George Ellis    
Antidote (J 133)
Ron Richman    
Arete (J 105)
Stuart Van Winkle 185909Y    
Ataraxis (J 105)
Matthew Carballa    
Andrew Dubel    
Willet Hossfeld Bow   Group 1  
David Kellogg Main Trimmer 103856S   Group 1  
Frank Latawiec 265793I    
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Big Boat (J 109)
Seth Barrows Tactician usasb136 Group 1  
Joan Butler Medic/Doctor   Group 1  
Fernando Gonzalez Bow Usafg12 Group 1  
Jake Hannah Headsail Trimmer USAJH280 Group 1  
Kyle McArdle Pit 311130C USAKM93 Group 1  
Sara Nightingale Runners USASN25 Group 1  
Will Pepi    
Bud Rogers Helm 219502q usawr45 Group 1  
James Rogers Main Trimmer USAJR174 Group 1  
Richard Skeen Mast USARS198 Group 1  
Anton Wein-Wislocki Alternate   Group 1  
Black Diamond YCC (J 111)
Kenneth Luczynski    
Breakaway (J 44)
Thomas Blackwell    
Byte (Sunfast 3300)
Libby Alexander Co-Skipper   Group 1  
Robert Alexander 374806V    
Charlie V (J 44)
Tristan Boro Stunt Owner   Group 1  
Gavin Cooper Floater   Group 1  
Sean Fogarty Mast   Group 1  
Marleigh Henehan Medic/Doctor    
SUNY Maritime    
Wes Pase Pro Bowler   Group 1  
Alex Paulich Pit   Group 1  
Norm Schulman Watch Captain   Group 1  
Carianne Sconzo Spinnaker trimmer   Group 1  
Cole Swensen Rush Chairman   Group 1  
James Willis Autopilot    
Alexander Wise Chef 321844Q   Group 1  
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
matt Brink Navigator   Group 1  
John Cooper Owner 262659Z   Group 1  
Rhone Findlay Mast   Group 1  
Daniel Goldman Mid Bow   Group 1  
Brandon Henne Headsail Trimmer   Group 1  
Samuel Hodges Headsail Trimmer   Group 1  
David Hyer Helm USADH94 Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Patrick Murphy Bow   Group 1  
Andrew Pappas Mast   Group 1  
Matthew Price Offside trimmer ISAMP182 Group 1  
Hailey Ullman Pit Assist   Group 1  
Andrew Waine Main Trimmer   Group 1  
Alex Whipple Spinnaker trimmer   Group 1  
Cougar (J 160)
Leonard Sitar 112566Q USALS50 Group 1  
Crazy Train (Melges 24)
Patrick Croke 301816K usapc38 Group 1  
Eagle (X-332)
Ernie Bivona 294957H    
Emoticon (J 109)
Jackson Chabot Floater USAJC316 Group 1  
Patrick James Headsail Trimmer USAPJ35 Group 1  
Michelle Newman Pit USAMN70 Group 1  
Gemini II (Swan 45)
James Coffman Skipper 324519S USAJC81 Group 1  
zachary omichinski Headsail Trimmer   Group 1  
Glory (J 44)
Nael Alami    
Luc Bay   Group 1  
Kurt Biederman    
Carter Boykin-Holland   Group 1  
Liam Long   Group 1  
Will O‚ÄôLeary   Group 1  
Coleman Pepperd   Group 1  
Sam stokes    
Charles Tulevech   Group 1  
Lea Walker   Group 1  
Lincoln White    
Grins (J/70)
Ghislain Descamps    
Groupe 5 (Figaro 2)
Vlad Shablinsky Sam Wright 698267S   Group 1  
Sam Wright    
Growth Spurt (J 109)
Wesley Bemus Rush Chairman USAWB66 Group 1  
Thomas Brennan Pit    
Kevin Costello Mast USAKC64 Group 1  
John Greifzu, Jr. Alternate   Group 1  
John Hughes Bow   Group 1  
Malcolm Kriegel Headsail Trimmer 728677U USAMK129 Group 1  
Ellen Quinn Main Trimmer    
Donal Ryan Main Trimmer   Group 1  
Hotspur (Sunfast 3200)
Rich Jessop 299551H   Group 1  
Incendiary (J 109)
Trevor Roach USATR73 Group 1  
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn 797567W USATD123 Group 1  
Loki (J 109)
David Rosow    
Muskoka (Hanse 545)
Neil Hindle    
Nordlys (J 109)
Robert Schwartz 390987H    
Oakcliff Farr 40 Blue (Farr 40)
Oakcliff Sailing    
Oakcliff Farr 40 Red (Farr 40)
Oakcliff Sailing    
Oh Jee !! (J 88)
Nicolas Delcourt    
Ohana (Dehler 42)
Jon Darling Headsail Trimmer   Group 1  
Mike Emmert Headsail Trimmer   Group 1  
Russell Hirsch Main Trimmer 798089K   Group 1  
Valeriya Minina Pit USAVM19 Group 1  
Yuri Petunovs Mid Bow   Group 1  
Andrew Ricks Bow    
Ken Wisdom 771833R    
One Too Many (J 88)
Lawrence Cutler / Andrew Weiss 352216L   Group 1  
Quintessence (Saffier 33)
Roger Widmann 118695I USARW19 Group 1  
Redemption (Farr 395)
David Goldstone    
Reviver (J 112e)
Scott Devine    
Rumba (J 133)
Ove Haxthausen 669538S    
skal (J 105)
Paul Zajac 256729B    
Summer Grace (J 122)
Kevin Kelley 700004M USAKK98  
Tenebrae (J 124)
William Ingraham 705082W    
Texas Rose (J 112e)
William Komaroff    
Thin Man (J 99)
Todd Aven 654842K USATA4 Group 1  
Upsetter (J 80)
Jason Viseltear 660517C    
Whirlwind (J 88)
William Purdy 331788C USAWP36  
Zammermoos (Swan 42)
Eric Belda Mid Mast    
David Fass    
Jamie Gurnell    
Matt Kelly    
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Robbert Macini    
Peter Maniion Pro Bowler    
Peter McCloskey In the way IRLPM38 Group 1  
Michael McClung Navigator   Group 1  
Chris Strukus Pit Assist   Group 1  
Nik Wendling Mast   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022