2021 Screwpile Lighthouse Challenge
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aces and Eights (J 88)
Steve Campbell    
Ian Coleman    
Ben Ferraro Pro Bowler USABF68   Group 1  
Pete Firey Chef   Group 1  
Paul Green 803170Q   Group 1  
Ridgely Mackenzie Other   Group 1  
Andrew Nowak    
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm/AJ Syndicate 188268i    
Bad Cat (J 111)
Eric Andreas Mast   Group 1  
John Durniak Main Trimmer    
Mandy Keegan Pit   Group 1  
Michael Major Navigator USAMM314 Group 1  
Robert Miller Helm 768617U USARM188 Group 1  
Barbara Whited Skipper 401904J   Group 1  
Bandit (Rossi 33 R/C)
Daniel Rossi 217659E    
Barba Roja (Pearson 31)
Laura Birchfield Alternate   Group 1  
Steven Birchfield    
Thomas Birchfield Co-Skipper   Group 1  
Dewey Melton Bow    
Jonathan Nepini Headsail Trimmer   Group 1  
Bob Ohler    
Dave Ohler    
Anna Silveria Headsail Trimmer    
Brian Steuart Headsail Trimmer   Group 1  
Blow'viate (J 24)
Dan Baker Mast   Group 1  
Capt Wes Marshall Headsail Trimmer 205176V    
Samuel McGuire 777188w    
Patrick Powers Bow 801513y   Group 1  
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V   Group 1  
Cheetah (Mumm 36 UC Mod)
Lee Bradshaw    
Marc Briere 372146S USAMB200 Group 1  
Rebecca Briere Spinnaker trimmer   Group 1  
Bob David Pit   Group 1  
Jim Gotsch Mid Bow   Group 1  
Bill McCartney Other   Group 1  
Megan Roberts Spinnaker trimmer   Group 1  
Dan Sadosky In the way   Group 1  
Phillip Weiser Bow   Group 1  
Delirium (J 33)
David McCullough 125285X   Group 1  
Destiny (Beneteau 473)
BETSY dODGE    
Christopher Eggert   Group 1  
bruce grant    
CORY grant    
Douglas Smith    
Endorphin (Soto 40)
Erik Wulff   Group 1  
Harm's Way (J 109)
Owen Goodhew Bow   Group 1  
Bruce Martin Nav/Tac   Group 1  
Don Peloquin Floater 356252X   Group 1  
Mike Royer Switch Flipper   Group 1  
Roscoe Taylor Spinnaker trimmer   Group 1  
Andy Wescoat 304415L USAAW112 Group 1  
HeeJung Wescoat Bow   Group 1  
Hullabaloo (Sabre 362)
Mark Shaffer    
Ippon (X-332)
Sean Gallagher 216961Z    
JRay (J 70)
Larry Ray 728736H USALR31  
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 3  
Leopolis (Performance Cruiser)
John Buck Helm   Group 1  
Askold Sandursky   Group 1  
Loki (Olson 30)
Justin Wright Skipper   Group 1  
Look Close (Sabre 362)
Cindy Ballard Strategist   Group 1  
robert ballard 676015D    
Charles Ferguson Strategist    
Pat Ferguson Headsail Trimmer    
Brenda Hilgartner Mid Bow   Group 1  
Bruce Hilgartner Bow    
Betsey Royston Offside trimmer   Group 1  
Tim Royston Navigator   Group 1  
Meridian Xl (Carkeek 40)
W.S. Shelhorse 173138Q    
One Trick Pony (Melges 32)
David & Jacki Meiser 212868X    
Pointless (Esse 850)
Johnathan Schlossberg    
Pursuit (Custom)
Norm@pursuitsailing.com Dawley 235104I USAND6 Group 1  
Rakali (J 105)
Mark & Robin Witte 167765G    
Ramrod (J 111)
Rodrick Jabin    
Rattle and Rum (GP 26)
Mike Beasley 215301F NZLMB20  
Sitella (J 111)
Ian Hill 749772Z    
Skeleton Key (J/111)
Peter Wagner 272978G USAPW42 Group 1  
Spice (J70)
Holly Graf   Group 1  
Stingray (Dufour 40)
Elliott Peterson 813645W    
USA 4201 (J 24)
Terry Reese 335644X    
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
Velocity (J 111)
Marty Roesch    
Walkabout (Catalina400)
David Zonderman    
Whirlaway (Frers 33)
Frank Walter 801625Z    
Wicked Good (Tartan Pride P270)
Mark Gyorgy 279184K    
Wild Horses (Melges 32)
Hawk Caldwell In the way 730985Q USAJC247 Group 1  
Stephanie Caldwell Chef 730987Q   Group 1  
Tim Dillinger Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Clarke McKinney Autopilot 151994A USACM76 Group 3  
Neal McKinney Pro Bowler   Group 1  
Scott Patterson Medic/Doctor USASP67  
Kyle Potts Rush Chairman   Group 1  
Stefanie Potts Switch Flipper   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021