2021 AYC Annual Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
339 (Harbor 20)
Paul Luisi    
4 Sail - This Side Down (J 70)
Daniel Coffman Mast USADC192 Group 1  
Don Daniel Mid Mast USADD112 Group 1  
Logan Hearn Staysail trimmer USALH54 Group 1  
Gregg Zurmuhlen 715617T USAGZ3  
Avenger (J 30)
Steve Dirkse Headsail Trimmer   Group 1  
Phil Heldrich Pro Bowler 319619C   Group 1  
David Johnson Skipper 667518N    
Geoff McHenry Tactician   Group 1  
Mike Ryan Mast   Group 1  
Steve Svoboda Bow   Group 1  
Avita (J 30)
Dan Watson 792937R   Group 1  
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy / Warren Richter    
Blofish (Viper 640)
Dailey Tipton 256500M   Group 1  
Breakaway (J 105)
Jameson Chalmers Bow   Group 1  
Michael Coleman Headsail Trimmer   Group 1  
Dale Conklin Headsail Trimmer   Group 1  
Richard Hinds Owner 127246U USARH75 Group 1  
John Vilani Main Trimmer   Group 1  
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Bullfrog (Harbor 20)
Tim Adelman    
Chessie (J/105)
John Kircher    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Cicada (Viper 640)
Ron / Scott Steele 161663R    
Coalition (J 70)
Charles Kowalyshyn 322089X USACK123 Group 1  
Daniel Kowalyshyn Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dina Kowalyshyn Co-Skipper 153112E USADHK1 Group 1  
Britton Steele In the way   Group 1  
Committed (J 22)
Tracey Golde Headsail Trimmer   Group 1  
Warren Richter Tracey Golde    
Corner of Sanity and Madness (J 22)
Christian Junge 177410P USACJ12 Group 1  
Cowboy's DREAM (J/80)
Alice Chiochetti Main Trimmer   Group 1  
John Chiochetti Usajc135 Group 1  
Andrew Fransen    
Benny Fransen    
Lizzy Scales Skipper 781142U   Group 1  
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino 373256X usaag80  
Deep State (Viper 640)
Walt Pletcher 212912I USAWP9 Group 1  
Delirium (J 33)
David McCullough 125285X   Group 1  
Derecho (J 70)
Jim Golden 215402H USAJG3  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
Endorphin (Soto 40)
Erik Wulff   Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Evil Hiss (Viper 640)
Mary Ewenson   Group 1  
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
William Sutton 789232N    
Gnixe (Viper 640)
Bill Vickers   Group 1  
Good Trade (J 105)
Peter Bowe 293717V USABB195  
Todd Jenner Main Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
Mike Mann Pit USAMM305 Group 1  
Michael McNamara Tactician usamm270 Group 1  
Madeleine Schroeher Pit   Group 1  
Tyler Waldron Headsail Trimmer   Group 1  
Hello Mary Lou (J 30)
amy cline Grinder   Group 1  
David Gens Offside trimmer   Group 1  
Elizabeth Hartge Grinder   Group 1  
Nick Sorci    
Amy Stryker Switch Flipper   Group 1  
Josh Tromp Bow   Group 1  
Hot Ticket (J 22)
Sandy Adzick 291811M    
Nick Piasecki Chef   Group 1  
Alison Reed Pro Bowler    
Yanni Tsetsekos Bow   Group 1  
Infectious Smile (J 30)
Sheila & Tristan Keen 713987k Gbrtk23  
inigo (J 105)
Jim Konigsberg    
Insatiable (J 30)
Ronald Anderson 186257B    
Jester (J 105)
Hugh Bethell 170160I    
Johnny Thunder (J 70)
Brian Wood 352648X USABW7 Group 1  
Just Wing It (J 22)
Drew Mutch    
Last Hurrah (Harbor 20)
David Matteson Main Trimmer   Group 1  
David Smith    
Love Shack (CAL25)
Barton Goldenberg 388416C    
M'am'selle (J 122)
Ed and Cindy Hartman    
MAYHEM (J105)
Doug & Amy Stryker    
MEADEOR (HARBOR 20)
JIM & RACHEL MEAD    
Meltemi (J 80)
Mike Hobson   Group 1  
Merlyn (Harbor 20)
Ward Anderson    
Mighty Pearl (Harbor 20)
Walter Laird 771406Z    
Mighty Pearl 771406Z   Group 1  
Mighty Pearl 771406Z   Group 1  
Mofongo (Harbor20)
Rick Hill   Group 1  
Monkey Dust (Tripp 33)
Craig & Dotty Saunders 755203N    
Murder Hornet (J/70)
Cate Muller-Terhune Skipper   Group 1  
Allan Terhune In the way   Group 3  
Max Vinocur Pro Bowler   Group 1  
Muskrat (J 105 Mod)
nick iliff 779514Q    
Muskrat Love (J 22)
Michael Furlane Spinnaker trimmer   Group 1  
Derek Kozak Bow   Group 1  
Hannah Oswalt Other   Group 1  
Jessica Oswalt    
Narrow Escape III (Dehler 30 OD)
Ben Corson 244184X    
Brian Grey    
Marta Hansen Owner    
Nessuna (J 70)
Todd Johnson Helm 174791D USATJ17 Group 1  
Per Lindell Headsail Trimmer 795355B USAPL83 Group 1  
Alex McPhail Owner 753811X USAAM137 Group 1  
Sam Septembre Main Trimmer    
One Eyed Jack (Cal 25)
Kyle Bollhorst    
One Love (J 30)
Vickery Brewer    
Jamie Gregory   Group 1  
Ben Lyon Strategist   Group 1  
Scott Medeiros Yachting Gigolo   Group 1  
Travis Paez Bow   Group 1  
Osprey (J 70)
Roger Link 215552S USARL114 Group 1  
George Saunders Spinnaker trimmer USAGS140 Group 1  
Xan Schlegel Headsail Trimmer USATS188 Group 1  
Madde Vachon Bow 656021J USAMV47 Group 1  
Outlaws (J 80)
Derick Lynch 139654d    
Patriot IV (Melges 24)
US Patriot Sailing / Steve Young 718731V USASY10 Group 1  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Pogo (J 30)
Caroline Fetterolf Pit Assist   Group 1  
Jamie Fetterolf Pit Assist   Group 1  
Tom Fetterolf Main Trimmer   Group 1  
Robert Lossing Headsail Trimmer   Group 1  
Charles Lutz Skipper 71263k   Group 1  
Frederick Patt Pit   Group 1  
Don Shea Bow   Group 1  
Progress (J 70)
Nicole Bruno    
Steve Campbell    
Ben Ferraro Main Trimmer USABF68   Group 1  
Paul Green 803170Q   Group 1  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty/ George Hughes    
Rag Doll (J 30)
Rob and Beth Lundahl 684353s    
Relentless (J 105)
Brian Boyle Main Trimmer   Group 1  
Elle Carberry Pit    
Derek Kozak Floater   Group 1  
David McKee 799330S    
Andrew Medico Floater 793837Y   Group 1  
Theresa Rosbeck Floater   Group 1  
Riptide (Harbor 20)
Jose Fuentes & Ed Freitag 18727C   Group 1  
RONIN (Cal 25)
Peter, John. Chris Sheils, Wooldridge, Rogers 654806s    
Santas Reign, Dear (J 105)
Chris Adriance Mast   Group 1  
Tommy Branning Bow   Group 1  
Wesley Marshall Pro Bowler 205176V    
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Donald Santa 207626u    
William York Switch Flipper 711594H USAWY4 Group 1  
Scamp (J/80)
J.R. Maxwell 220141C   Group 1  
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C    
Skimmer (Harbor 20)
Peter Trogdon & Margaret Podlich USAMPOD1  
Smoke 'n Oakum (J 105)
David Scheidt    
SqueeZeplay (IMX 40)
Gregg Brinegar 241626M    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
Suzie Q (J 30)
Heidi Frist 715061D    
Tea Dance Snake (J 70)
Todd Jenner Headsail Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
Ashley Love Tactician usaml48 Group 1  
Michael McNamara Tactician usamm270 Group 1  
Tenacious (J 105)
Carl Gitchell 373254V USACG41  
Turbo Sloth (J 80)
Michael Coe In the way   Group 3  
Kelly Fitzgerald In the way   Group 1  
Aaron Galvin Other   Group 1  
Greg lines Spinnaker trimmer   Group 1  
Daniel Wittig 318036V    
USA 977 (J 22)
J Gode 121853N    
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
Valhalla2 (J 80)
Valhalla Sailing Project / Bo Darlington    
Vayu (J 80)
David Andril 275186E    
Velella (Harbor 20)
Marino diMarzo 652189F    
Virtucon (Abbott 33)
John and Kevin White - 114973X    
Vitesse (J 80)
Eunice Lin 737673Z USAEL47 Group 1  
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  
Yellow Jacket (Harbor 20)
Scholz Sullivan Syndicate 120245F USAJS231  
Zephyr (Cal 25)
David Hoyt 143871V   Group 1  
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021