2021 AYC Two Bridge Fiasco Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
4 Sail - This Side Down (J 70)
Bradford Carpenter Tactician   Group 1  
Charlie Carpenter Pro Bowler   Group 1  
4509 (J 24)
Alexander Westholm Chef   Group 1  
Marjorie Westholm    
Aah, Breeze (Beneteau 331)
Aubrey MARINO    
Robert Marino 767331V    
Bail Out (Daysailer)
Erik McCaffrey    
Mark Ragland Other   Group 1  
BEL29 (Windfoil Board)
Christophe Waerzeggers BEL29 Group 1  
Blow'viate (J 24)
Wesley Marshall Headsail Trimmer 205176V    
Samuel McGuire 777188w    
Bluebird (Day Sailer)
David Callahan Tactician   Group 1  
Matt White 31101    
Bombora (Wing Foil)
Alexander Westholm    
Cannonball 2.0 (J 30)
Jacob Wagner Headsail Trimmer    
Doug Wallop Skipper    
Caramba (Etchells)
Jose Fuentes 18727C   Group 1  
Greg hryniewicz      
Caroline (Alerion 28)
Kevin McNeil 212054j    
Matt Ogden Main Trimmer   Group 1  
Characters (Beneteau 46.1)
James Fehrmann    
Michael Riley Other 784712H USAMR196 Group 3  
CHILL (Stiletto)
Adam Ginsburg Cat 3 Cooler Jockey 798459Y    
David Ginsburg 252204F   Group 1  
Cimarron (J 110)
Lynn McClaskey 712236E    
Manuel Skow Bow   Group 1  
Committed (J22)
TRACEY GOLDE Headsail Trimmer    
Warren Richter Tracey Golde    
Cookie Monster (Salona 380)
Helen Hale Pit   Group 1  
Stephen Hale 792589Q   Group 1  
Curlew (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
LeAnn Myhre Co-Skipper   Group 1  
DARK RIDE (Classic Moth)
Craig Saunders 755203N   Group 1  
Deep State (Viper 640)
Walt Pletcher 212912I USAWP9 Group 1  
Jamila Schragger Headsail Trimmer 297364G   Group 1  
Eduardo Especial (Etchells)
Ed Holt 175870B    
Ekas (J 22)
Ernest Ayukawa In the way   Group 1  
Jason Ipe 729035S    
Elixir (Harbor 20)
Drew Beach In the way   Group 1  
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
ELVIS (Beneteau 10R)
celia moynagh Owner   Group 1  
Tony/Celia Moynagh Co-Skipper 206166V   Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Tyler Hughes Main Trimmer   Group 1  
Fanatic Falcon (Foiling Formula windsurf)
warren evans    
Felix (Sturdee Cat)
Kathy Anderson Watch Captain    
Ward Anderson    
Five O'clock (O'Day 40)
john Hartke Tactician   Group 1  
Michael Jewell 700131V    
Foiling Barn Door (Foiling Formula windsurf)
Guillaume Vernieres    
Gaynelle (J 22)
Isaac Breen-Franklin    
Nicholas Breen-Franklin In the way   Group 1  
Grinch (Star)
Bert Collins    
Colin McLaughlin Headsail Trimmer   Group 1  
Hero Squad III (ROTPC) (Alerion 28)
Andrew Eyring    
Martin Roesch Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Hexagonal (Viper 640)
Patrick Burnett   Group 1  
Christopher Cart Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Hiwassee (J 100)
John Bell 280106F   Group 1  
Hokupa'a (Outrigger Junior)
John Staub 777936U    
Hot Toddy (J 22)
Cassie Todd Co-Skipper   Group 1  
Jeffrey Todd    
IPA (Day Sailer)
Christopher Lewton 295422T    
Lionel Phillips Main Trimmer   Group 1  
Jahazi (Bavaria 38)
David Dodson 244380V   Group 1  
Simone Smith Floater 806433X   Group 1  
Just Wing It (J 22)
MA Ashford Princess   Group 1  
Drew Mutch    
Kanaka (Day Sailer)
Mary Forbes Other    
Robin Richards 106490W    
Last Hurrah (Harbor 20)
David Smith    
Lauwiliwilinukunukuoioi (Outrigger Junior)
John Harris   Group 1  
LEGACY (CS34)
Philip Maiese Boat Captain   Group 1  
Marshall Muller Helm   Group 1  
Lucky Eights (J 124)
Keith Cole Skipper 382778H USAKC35 Group 1  
Deborah Lowham Headsail Trimmer    
MAYHEM (Mistral Equipe II XR (Windsurfer) )
Doug Stryker 688864H USADS249 Group 1  
Meltemi (J 80)
John CantricK   Group 1  
Mike Hobson   Group 1  
MI-2 (J 88)
David Malkin    
Millenium Falcon (Foil Board)
Jesse Falsone 215625Q    
Mystic Wind (catboat)
timothy ligibel    
Narrow Escape III (Dehler 30 OD)
Ben Corson 244184X    
Marta Hansen Other   Group 1  
Nessuna (J 70)
Todd Johnson Helm 174791D USATJ17 Group 1  
Alex McPhail Owner 753811X USAAM137 Group 1  
Nomad (Vanguard Nomad)
Jeremiah Lyons    
Lincoln Lyons Headsail Trimmer    
Peregrine (J 105)
Bill & Linsley Carruth 191298B    
Gregg Sunshine      
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Jon Forst In the way USAJF52 Group 1  
Privateer (Colgate 26)
Mark Kiefaber Owner    
Mark/Walt Kiefaber/Laird      
Problem Child (BC27)
Gwen Gibson Medic/Doctor   Group 1  
Ron Katz Co-Skipper   Group 1  
Rush Hour (J 24)
Mike Coe Rush Chairman   Group 3  
Kelly FitzGerald 286757I   Group 1  
Scrimshaw (Daysailer)
Michelle Burke Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas Shaw 671224J USATS135 Group 1  
Solsidan (Etchells)
Jonathan Forsberg    
Spanish Mackerel (Buccaneer 18)
Dorian Haldeman 359020T    
Jeffrey Moore   Group 1  
Stormy Weather (J 22)
Richard Born    
Scott Parker Headsail Trimmer   Group 1  
Sundog (J 88)
Paul Parks 148107Q    
George Saunders Co-Skipper   Group 1  
Swiss Miss (Bavaria B/One Farr 230)
Gisela Shaughnessy 739294G    
Patrick Shaughnessy Boat Captain   Group 3  
Tiguidou (J 22)
Adam Murray Bow    
David Murray    
uno mas (J 70)
David Schoene 111178O USADS197 Group 1  
Matt Schoene In the way USAMS295 Group 1  
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
Valhalla2 (J 80)
Valhalla Sailing Project / Bo Darlington    
Jeremy Dublon Helm   Group 1  
Velella (Harbor 20)
Dario Caldara Mast   Group 1  
Marino diMarzo 652189F    
Velociteeny (Harbor 20)
Andrew Eyring Headsail Trimmer USAAE18 Group 1    
Martin Roesch Skipper 696050P USAMR120 Group 1  
Vixen (J 100)
David Andril 275186E    
Matthew Potvin Skipper   Group 1  
Weight Up! (J 70)
Bonnie Urban    
Wiggy Wiggy (Rainbow)
Julianne Fettus 778359T    
Wild*Card (Reynolds)
Tim Layne   Group 1  
Worrell Bros (Inter 20 Nacra)
Robert Lancaster    
Zesty Enterprise (J 22)
Jake Doyle    
Jamie Gilman Cat 3 Cooler Jockey    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022