2021/2022 AYC Frostbite Series 1
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aeaea (Jeanneau Sun Odyssey 349)
Charles Elmer Boat Captain   Group 1  
Julie Elmer Headsail Trimmer    
Steven Ho In the way    
Shane Kilberg In the way   Group 1  
Allegiant (J 42)
Albert Bossar 754225P    
Allegro (Harbor 20)
Craig Kiker   Group 1  
Duffy Knoll Co-Skipper   Group 1  
Emma Knoll Other   Group 1  
Artemis (Italia Yachts 13.98)
John Dodge Medic/Doctor 189793Q usajd217 Group 1  
Erik Haaland Foil Trimmer   Group 1  
Katherine Kennedy In the way   Group 1  
Sarah Kennedy Leeward Runner 789060S USAJK195 Group 1  
Mark Sweeney Pit 222061J   Group 1  
Andrew Waters   Group 3  
Ray Wulff Switch Flipper   Group 1  
At-Tack (J 105)
Joyce Bolton Headsail Trimmer    
Michael Coleman Floater   Group 1  
Chris Guthrie Main Trimmer    
DEBORAH KUBA Floater   Group 1  
Dennis McCloud Helm 271818R USADM95 Group 1  
Laura Seuschek Other    
Dean Surett Headsail Trimmer    
Ronald Talarico Runners   Group 1  
Debbie Tekavec Spinnaker trimmer   Group 1  
Avenger (J/105)
Ryan Basford   Group 1  
Nathan Broomfield    
Ulysses Buzan    
Cameron Coffelt Other   Group 1  
Rick Irving Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Bad News Bears (J22)
Billy Brady Nav/Tac   Group 1  
Brian Conway    
Myles Conway Nav/Tac   Group 1  
Bat IV (J 105)
Andrew/Ray Kennedy/Wulff 365406s USAAK35  
Blinding Fury (Schock 35)
Eric Richardson 803486S    
Blitz (J 30)
James McGinnis 674869K    
Blow'viate (J 24)
Samuel McGuire 777188w    
Blue Lunch (J 29)
Jonathan Bartlett Autopilot   Group 3  
brian flynn Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Ronald Katz Other   Group 1  
Joe Krolak Tactician 217971D   Group 1  
John Lecourt Main Trimmer   Group 1  
Donna Morrow Floater   Group 1  
Tony Rankin Headsail Trimmer   Group 1  
Amy Teeling Helm   Group 1  
Bossy Girl (Ranger 23)
Corinne Smith    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Brilliant (Harbor 20)
Ward Anderson Foil Trimmer    
Kenneth Appleton Skipper 654965F    
MARK BIRD Switch Flipper 765472Y   Group 1  
Caliente (Cal 25)
Gerard Field    
Callipygian (Cal 25)
Steve/Scott/Bruce Reeves/Dodge/Bingman 125496C   Group 1  
Caper (J 22)
Alex Baker Alternate 797775R   Group 1  
Lilly Baker Princess 797774V    
Tricia Baker    
James Baker & Craig Schwartz 797771X    
Carla Schwartz Pit   Group 1  
Cooper Schwartz Autopilot   Group 1  
Craig Schwartz Co-Skipper   Group 1  
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Chill (J 80)
Will McCollum    
Coalition (J 70)
Charles Kowalyshyn 322089X    
Committed (J 22)
Warren Richter Tracey Golde    
Dirty Harry (J 29)
David Jurkowski Main Trimmer   Group 1  
Nick Mattingly Bow   Group 1  
Jack McGuire    
Charlie Saville Switch Flipper   Group 1  
Karl von Schwarz Other 123975Y USAKV6 Group 1  
DogHouse (J 105)
Arthur Tom Libby Carter 225683B USAAL30 Group 1  
Dragonfly (J 80)
Amy Batdorf Staysail trimmer   Group 1  
Christopher Johnson    
Koral McKenna Foil Trimmer   Group 1  
Ekas (J 22)
Jason Ipe 729035S    
Eleven (J 80)
Todd Baker Watch Captain    
Bert Carp 206319Q    
David Gross Tactician   Group 1  
Elvis (Beneteau 10R)
Tony/Celia Moynagh 206166V   Group 1  
Emotional Rescue (J 80)
J World Annapolis 188831B    
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Alisa Finney    
Patrick Seidel In the way    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z   Group 1  
Five O'clock (O'Day 40)
David Brewer Headsail Trimmer   Group 1  
Julianne Degraw-Fettus Floater 778359T   Group 1  
Heather Ersts    
Ellen Forsyth Floater   Group 1  
Dave Granata Main Trimmer   Group 1  
Elizabeth Hartke Headsail Trimmer   Group 1  
john Hartke Tactician   Group 1  
Michael Jewell 700131V    
Patrick McLaughlin Grinder   Group 1  
Jonny Reese Main Trimmer    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
Robert Dunsky 261865X   Group 1  
Godspeed (J 22)
James McKenna 654523E    
Happy Hour (J22)
Stephanie Sams    
Lori Stout    
Michele Ward    
Hello Mary Lou (J 30)
Ryan Joe    
Hiwassee (J/88)
john Bell 2801064   Group 1  
Illegally Blonde (J 22)
Aden King   Group 1  
Inconceivable (J 70)
Bob Fox 225142N USABF16 Group 1  
Infectious Smile (J 105)
Sheila & Tristan Keen 713987k Gbrtk23  
Jammin' (J/80)
J World Annapolis    
Javelin (J80)
Bradley King 804478Y USABK93 Group 1  
Just Wing It (J/22)
Drew Mutch    
Love Shack (Cal 25)
Barton Goldenberg 388416C   Group 1  
Lucky Eights (J 124)
Keith Cole 382778H USAKC35 Group 1  
Makani (Cal25)
Jim Burdick    
MAYHEM (J105)
Doug Stryker 688864H USADS249 Group 1  
Merlyn (Harbor 20)
Grealy Putnam 118436V USARP97  
Minor Trouble (J/80)
Lizzy Scales 781142U   Group 1  
Moe Foe (Ultimate 20)
Erik Lostrom 255064V    
Mofongo (Schock)
Rick Hill    
Mondial (J 30)
Michael Ruzzi 59617   Group 1  
Nemesis (Fun 23)
Larissa Hannon Mast    
Billy Martin In the way USABM118 Group 1  
Frances Zarkowsky Strategist 306477D    
Janel Zarkowsky Chef 26749G USAJZ20 Group 3  
John Zarkowsky 306477D    
No Problem (J 22)
David Chinea Rush Chairman   Group 1  
Robert Kotler Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Timothy Libby    
One Eyed Jack (Cal 25)
Lee & Kyle Bollhorst    
One Love (J 30)
Jamie Gregory   Group 1  
Painkiller (J22)
Ben Fransen    
Pandamonium on the Funny Farm (J 24)
Mark Miller 132187T    
PATRIOT (FARR 30)
US Patriot Sailing / Steve Young / Zack Bayhan 718731V USASY10 Group 1  
Peregrine (J 105)
Jack BeVier Main Trimmer USAJB470 Group 1  
Bill Carruth 191298B USABC152 Group 1  
Linsley Carruth Chef   Group 1  
Hannah Dickmyer Spinnaker trimmer 402612I USAHD29 Group 1  
Problem Child (BC 27)
gwen Gibson    
Joseph Gibson   Group 1  
Ted Kaczmarski In the way   Group 1  
Jenn Norwood Chef Usajw18   Group 1  
Matthew Weimer Mid Mast   Group 1  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty    
Radical J (J 24)
Clay Barrow    
Rattle and Rum (GP 26)
Mike Beasley 215301F NZLMB20  
Riptide (Harbor 20)
Ed/Joe Freitag/Fuentes 148455b    
RONIN (Cal 25)
Peter/John/Chris Sheils/Wooldridge/Rogers 654806s    
ROO (J 24)
Scott Amderson Headsail Trimmer 2532    
William Davenport 732856M    
Patrick McGuire Co-Skipper   Group 1  
Brad Young Co-Skipper   Group 1  
Rug Burn (J 22)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Rum Puppy (J 105)
Kevin Fitzgerald 770992T    
Rush Hour (J 24)
Mike Coe Princess   Group 3  
Gretchen Esbensen Medic/Doctor   Group 1  
Kelly FitzGerald 286757I   Group 1  
Meredith Jacob Watch Captain 255300I   Group 1  
Alex Westholm Medic/Doctor   Group 1  
Santas Reign, Dear (J 105)
Chris Adriance Mast   Group 1  
Jamie Kiley Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Macan Main Trimmer   Group 1  
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Meyer Mid Mast USAPM192 Group 1  
Donald Santa 207626u    
William York In the way 711594H USAWY4 Group 1  
Scamp (J/80)
Laura Kim Tactician   Group 1  
Eliza Maxwell Princess   Group 1  
J.R. Maxwell Skipper 220141C   Group 1  
Weseloh Maxwell Bow   Group 1  
William Maxwell Bow   Group 1  
Trevor Perkins    
Jim Schmicker 179971L    
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin / Jack Irvin 235378C    
Shenanigans (J 80)
Shannon Lockwood 272299E   Group 1  
Silver Heels IV (Marlin 23 (Herreshoff))
Joe Donahue 782801S    
Skimmer (Harbor 20)
Peter Trogdon & Margaret Podlich USAMPOD1  
Smoke 'n Oakum (J 105)
Beth Scheidt    
Snowstorm (J 80)
Anthony Flake    
Spaceman Spiff (J 24)
Pete Kassal 260469V   Group 1  
Stacked Deck (J 80)
Ramzi Bannura    
Starbird (Tartan 101)
Frank Martien 654121C    
Stormy Weather (J22)
Abby Hutchinson Skipper    
Bear Hutchinson Chef   Group 1  
James Hutchinson 749900S    
Deb Kontor Pit   Group 1  
John Kontor Pit   Group 1  
Suzie Q (J 30)
Heidi Frist 715061D    
Swiss Miss (Farr 230)
Gisela Shaughnessy 739294G    
Syndicate (J 105)
Claire Ward    
Syzygy (Catalina 38)
Madeline Vachon 626021J    
TACAMO (Sabre 34)
Kate Bohanan Floater   Group 1  
Bevin Ann Buchheister   Group 1  
Chris Buchheister Nav/Tac   Group 1  
Diane Butler    
Dan Douglas In the way   Group 1  
Art Holt Grinder   Group 1  
Chrissy Holt Grinder    
Dan Lawrence Nav/Tac 307664C USADL4 Group 1  
Anne Mazurek Other   Group 1  
Tracy McGranaghan    
Thomas Petty Grinder   Group 1  
Charlie Turner    
Tiger (J 22)
timothy cornell    
Uh Oh (J 22)
Denis Seynhaeve   Group 1  
USA 332 (J/70)
Isaac Breen-Franklin   Group 1  
Valkirie (Finn 351)
Scott Graf Co-Skipper 333906Q    
Stefani Graf Bow   Group 1  
David Ramos Tactician    
Scott Schmitz Owner    
VAYU (J 80)
David Andril 275186E   Group 1  
Velociteeny (Harbor 20)
Martin Roesch 696050P USAMR120 Group 1  
Velvet Hammer (J 105)
Brian Robinson 124928T USABR48 Group 1  
White Cap (Cal 25)
Timothy Bloomfield    
Wicked ()
Arthur Edwards   Group 1  
Wild Horses (J 80)
J World Annapolis 188831B    
Zephyr (Cal 25)
Andrew Anthony Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
David Hoyt 143871V   Group 1  
Eloise Hoyt Nav/Tac   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021