2021/2022 AYC Frostbite Series 2
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aeaea (Jeanneau Sun Odyssey 349)
Charles Elmer Boat Captain   Group 1  
Julie Elmer Headsail Trimmer    
Steven Ho In the way    
Shane Kilberg In the way   Group 1  
Allegiant (J 42)
Albert Bossar 754225P    
Allegro (Harbor 20)
Craig Kiker   Group 1  
Duffy Knoll Co-Skipper   Group 1  
Emma Knoll Other   Group 1  
Artemis (Italia Yachts 13.98)
John Dodge Medic/Doctor 189793Q usajd217 Group 1  
Erik Haaland Foil Trimmer   Group 1  
Katherine Kennedy In the way   Group 1  
Sarah Kennedy Leeward Runner 789060S USAJK195 Group 1  
Mark Sweeney Pit 222061J   Group 1  
Andrew Waters   Group 3  
Ray Wulff Switch Flipper   Group 1  
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
At-Tack (J 105)
Joyce Bolton Headsail Trimmer    
Michael Coleman Floater   Group 1  
Chris Guthrie Main Trimmer    
Richard Joklik    
DEBORAH KUBA Spinnaker trimmer   Group 1  
Dennis McCloud Helm 271818R USADM95 Group 1  
Laura Seuschek Other    
Dean Surett Headsail Trimmer    
Ronald Talarico Runners   Group 1  
Debbie Tekavec Spinnaker trimmer   Group 1  
Leslie Toussaint Bow   Group 1  
Bad News Bears (J22)
Billy Brady Nav/Tac   Group 1  
Brian Conway    
Myles Conway Nav/Tac   Group 1  
Bat IV (J 105)
Andrew/Ray Kennedy/Wulff 365406s USAAK35  
Blinding Fury (Schock 35)
Eric Richardson 803486S    
Blitz (J 30)
James McGinnis 674869K    
Blow'viate (J 24)
Samuel McGuire 777188w    
Blue Lunch (J 29)
Jonathan Bartlett Autopilot   Group 3  
brian flynn Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Ronald Katz Other   Group 1  
Joe Krolak Tactician 217971D   Group 1  
John Lecourt Main Trimmer   Group 1  
Donna Morrow Floater   Group 1  
Tony Rankin Headsail Trimmer   Group 1  
Amy Teeling Helm   Group 1  
Bossy Girl (Ranger 23)
Corinne Smith    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Brilliant (Harbor 20)
Ward Anderson Foil Trimmer    
Kenneth Appleton Skipper 654965F    
MARK BIRD Switch Flipper 765472Y   Group 1  
Caliente (Cal 25)
Gerard Field    
Callipygian (Cal 25)
Steve/Scott/Bruce Reeves/Dodge/Bingman 125496C   Group 1  
Caper (J 22)
Alex Baker Alternate 797775R   Group 1  
Lilly Baker Princess 797774V    
Tricia Baker    
James Baker & Craig Schwartz 797771X    
Carla Schwartz Pit   Group 1  
Cooper Schwartz Autopilot   Group 1  
Craig Schwartz Co-Skipper   Group 1  
Caroline (Alerion 28)
Kevin McNeil 212054j   Group 1  
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Chill (J 80)
Will McCollum    
Coalition (J/70)
Charles Kowalyshyn 322089X    
Committed (J 22)
Warren Richter Tracey Golde    
Derecho (J/70)
Jim Golden 215402H USAJG3  
Dirty Harry (J 29)
David Jurkowski Main Trimmer   Group 1  
Nick Mattingly Bow   Group 1  
Jack McGuire    
Charlie Saville Switch Flipper   Group 1  
Karl von Schwarz Other 123975Y USAKV6 Group 1  
DogHouse (J 105)
Arthur Tom Libby Carter 225683B USAAL30 Group 1  
Dragonfly (J 80)
Amy Batdorf Staysail trimmer   Group 1  
Christopher Johnson    
Koral McKenna Foil Trimmer   Group 1  
Ekas (J 22)
Jason Ipe 729035S    
Eleven (J 80)
Todd Baker Watch Captain    
Bert Carp 206319Q    
David Gross Tactician   Group 1  
Elvis (Beneteau 10R)
Tony/Celia Moynagh 206166V   Group 1  
EmmaJ (J22)
Ian Jones    
Emotional Rescue (J 80)
J World Annapolis 188831B    
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Alisa Finney    
Patrick Seidel In the way    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z   Group 1  
Five O'clock (O'Day 40)
David Brewer Headsail Trimmer   Group 1  
Julianne Degraw-Fettus Floater 778359T   Group 1  
Heather Ersts    
Ellen Forsyth Floater   Group 1  
Dave Granata Main Trimmer   Group 1  
Elizabeth Hartke Headsail Trimmer   Group 1  
john Hartke Tactician   Group 1  
Michael Jewell 700131V    
Patrick McLaughlin Grinder   Group 1  
Jonny Reese Main Trimmer    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
Robert Dunsky 261865X   Group 1  
Godspeed (J 22)
James McKenna 654523E    
Happy Hour (J22)
Stephanie Sams    
Lori Stout    
Michele Ward    
Hello Mary Lou (J 30)
Ryan Joe    
Hiwassee (J/88)
john Bell 2801064   Group 1  
Illegally Blonde (J 22)
Aden King   Group 1  
Inconceivable (J/70)
Bob Fox 225142N USABF16 Group 1  
Infectious Smile (J 105)
Sheila & Tristan Keen 713987k Gbrtk23  
Jammin' (J/80)
J World Annapolis    
Javelin (J80)
Bradley King 804478Y USABK93 Group 1  
Just Wing It (J/22)
Drew Mutch    
Love Shack (Cal 25)
Barton Goldenberg 388416C   Group 1  
Lucky Eights (J 124)
Keith Cole 382778H USAKC35 Group 1  
Makani (Cal25)
Jim Burdick    
MAYHEM (J105)
Doug Stryker 688864H USADS249 Group 1  
Merlyn (Harbor 20)
Grealy Putnam 118436V USARP97  
Minor Trouble (J/80)
Lizzy Scales 781142U   Group 1  
Moe Foe (Ultimate 20)
Erik Lostrom 255064V    
Mofongo (Schock)
Rick Hill    
Mondial (J 30)
Michael Ruzzi 59617   Group 1  
Nemesis (Fun 23)
Larissa Hannon Mast    
Billy Martin In the way USABM118 Group 1  
Frances Zarkowsky Strategist 306477D    
Janel Zarkowsky Chef 26749G USAJZ20 Group 3  
John Zarkowsky 306477D    
No Problem (J 22)
David Chinea Rush Chairman   Group 1  
Robert Kotler Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Timothy Libby    
One Eyed Jack (Cal 25)
Lee & Kyle Bollhorst    
One Love (J 30)
Jamie Gregory   Group 1  
Painkiller (J22)
Ben Fransen    
Pandamonium on the Funny Farm (J 24)
Mark Miller 132187T    
PATRIOT (FARR 30)
US Patriot Sailing / Steve Young / Zack Bayhan 718731V USASY10 Group 1  
Peregrine (J 105)
Jack BeVier Main Trimmer USAJB470 Group 1  
Bill Carruth 191298B USABC152 Group 1  
Linsley Carruth Chef   Group 1  
Hannah Dickmyer Spinnaker trimmer 402612I USAHD29 Group 1  
Problem Child (BC 27)
gwen Gibson    
Joseph Gibson   Group 1  
Ted Kaczmarski In the way   Group 1  
Jenn Norwood Chef Usajw18   Group 1  
Matthew Weimer Mid Mast   Group 1  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty    
Radical J (J 24)
Clay Barrow    
Rattle and Rum (GP 26)
Mike Beasley 215301F NZLMB20  
Riptide (Harbor 20)
Ed/Joe Freitag/Fuentes 148455b    
RONIN (Cal 25)
Peter/John/Chris Sheils/Wooldridge/Rogers 654806s    
ROO (J 24)
Scott Amderson Headsail Trimmer 2532    
William Davenport 732856M    
Patrick McGuire Co-Skipper   Group 1  
Brad Young Co-Skipper   Group 1  
Rug Burn (J 22)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Rum Puppy (J 105)
Kevin Fitzgerald 770992T    
Rush Hour (J 24)
Mike Coe Princess   Group 3  
Gretchen Esbensen Medic/Doctor   Group 1  
Kelly FitzGerald 286757I   Group 1  
Meredith Jacob Watch Captain 255300I   Group 1  
Alex Westholm Medic/Doctor   Group 1  
Santas Reign, Dear (J 105)
Chris Adriance Mast   Group 1  
Jamie Kiley Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Macan Main Trimmer   Group 1  
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Meyer Mid Mast USAPM192 Group 1  
Donald Santa 207626u    
William York In the way 711594H USAWY4 Group 1  
Scamp (J/80)
Laura Kim Tactician   Group 1  
Eliza Maxwell Princess   Group 1  
J.R. Maxwell Skipper 220141C   Group 1  
Weseloh Maxwell Bow   Group 1  
William Maxwell Bow   Group 1  
Trevor Perkins    
Jim Schmicker 179971L    
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin / Jack Irvin 235378C    
Shenanigans (J 80)
Shannon Lockwood 272299E   Group 1  
Silver Heels IV (Marlin 23 (Herreshoff))
Joe Donahue 782801S    
Skimmer (Harbor 20)
Peter Trogdon & Margaret Podlich USAMPOD1  
Smoke 'n Oakum (J 105)
Beth Scheidt    
Snowstorm (J 80)
Anthony Flake    
Spaceman Spiff (J 24)
Pete Kassal 260469V   Group 1  
Stacked Deck (J 80)
Ramzi Bannura    
Starbird (Tartan 101)
Frank Martien 654121C    
Stormy Weather (J22)
Abby Hutchinson Skipper    
Bear Hutchinson Chef   Group 1  
James Hutchinson 749900S    
Deb Kontor Pit   Group 1  
John Kontor Pit   Group 1  
Suzie Q (J 30)
Heidi Frist 715061D    
Swiss Miss (Farr 230)
Gisela Shaughnessy 739294G    
Syndicate (J 105)
Claire Ward    
Syzygy (Catalina 38)
Madeline Vachon 626021J    
TACAMO (Sabre 34)
Kate Bohanan Floater   Group 1  
Bevin Ann Buchheister   Group 1  
Chris Buchheister Nav/Tac   Group 1  
Diane Butler    
Dan Douglas In the way   Group 1  
Art Holt Grinder   Group 1  
Chrissy Holt Grinder    
Dan Lawrence Nav/Tac 307664C USADL4 Group 1  
Anne Mazurek Other   Group 1  
Tracy McGranaghan    
Thomas Petty Grinder   Group 1  
Charlie Turner    
Tiger (J 22)
timothy cornell    
Uh Oh (J 22)
Denis Seynhaeve   Group 1  
USA 332 (J/70)
Isaac Breen-Franklin   Group 1  
Valkirie (Finn 351)
Scott Graf Co-Skipper 333906Q    
Stefani Graf Bow   Group 1  
David Ramos Tactician    
Scott Schmitz Owner    
VAYU (J 80)
David Andril 275186E   Group 1  
Velociteeny (Harbor 20)
Martin Roesch 696050P USAMR120 Group 1  
Velvet Hammer (J 105)
Brian Robinson 124928T USABR48 Group 1  
White Cap (Cal 25)
Timothy Bloomfield    
Wicked ()
Arthur Edwards   Group 1  
Wild Horses (J 80)
J World Annapolis 188831B    
Zephyr (Cal 25)
Andrew Anthony Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
David Hoyt 143871V   Group 1  
Eloise Hoyt Nav/Tac   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022