2021 Columbia Y.C. Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
At Last (Catalina 36)
Richard Gaston    
Black Magic (First 10R)
Matt Dages Powder Monkey    
Rick Simek Other   Group 1  
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Defiance (J/V 66)
dale smirl 116295A    
Denne (X Yachts)
Peter Ackerman    
Dire Wolf (1D35)
Jeffrey (Dewey) Janicek   Group 1  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
FOG (Beneteau First 36.7)
Lori Henderson USALH29 Group 1  
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y   Group 1  
Gangbusters (J 105)
Mark Gannon Chef 130159L    
Tim McKenna Runners    
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C USAMH145 Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Tracey Baker    
Lauren Cushing Bow    
David Matz Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas McCarter   Group 1  
Micaela Stump    
Erik Zamudio Nav/Tac 770877F USAEZ10 Group 1  
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Intention (Catalina 30 (Tall Rig))
Bob Garrett    
Jasmin (Dufour 405)
Brian Addy    
Ted Anderson Skipper 668245S   Group 1  
Paige Bullins Bow 810636M   Group 1  
Chris Economos    
Pam Jacknow Helm   Group 1  
David Ormesher Owner    
Jon Sawyer Helm   Group 1  
Kahuna (S2 9.1)
Loren Thompson    
Karizmaddie (Catalina 320)
patrick reynolds 234905P    
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
KUTTY’S ARK (Pearson 36)
George Morrissey 187156B    
Le Rêve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Mazal Tov (J 120)
Shashwat Adhikari Bow    
Ben Dolnik    
Arne Fliflet Skipper 329388N   Group 1  
Deborah Fliflet Owner    
Robert Janura    
Gary Mogilner Floater   Group 1  
Igor Nartov Main Trimmer 735630U   Group 1  
Paul Pointer    
Nicole Scardigno Princess 780174R USANS70 Group 1  
Dave Taylor Other   Group 1  
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Sail Monkey (Beneteau First 36.7)
Gary Kochanek USAGK31 Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Suspect (Perry 59)
bryan sims    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
Tide The Knot (Jeanneau Sunfast 35)
Robert Metzen 266760B    
Touring Machine (Catalina 275 Sport)
Todd Gayley 790795R    
Valhalla (J 105)
Andrea Custer Pit    
Chris Karr Mast    
Evan Kennel Bow   Group 1  
Ed Newman Owner   Group 1  
Ellie Newman Headsail Trimmer   Group 1  
Kathleen Newman Main Trimmer    
Mike & Kathie Newman Owner 201940J USAMN41 Group 1  
Matt Skoda Headsail Trimmer    
Joe Wnek Spinnaker trimmer   Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
Wired (Beneteau 40.7)
Travis Wilhite 398143D   Group 1  
Honore Woodside Spinnaker trimmer   Group 1  
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022