2021 Hospice Cup XL
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
#998ForACure / Artemis (Italia 13.98)
John Dodge 189793Q usajd217 Group 1  
Aah, Breeze (Beneteau 331)
Robert Marino    
AnnaMae (Gulfstar 40)
Robert Michaelson    
Anneliese (B-40)
Joseph Zebleckes 748500S   Group 1  
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Avenger (J 105)
Renee Bonner Chef   Group 1  
Virendra Ghate Stunt Owner   Group 1  
Javier Jimenez Kane Helm   Group 1  
Trey Pennington Rush Chairman   Group 1  
August Taylor In the way   Group 1  
MIDN 1/C Kelly White    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35 Group 1  
Belican (Beneteau Oceanis 321)
Kati Ball    
William (Bill) Ball 243595C   Group 1  
Mary Ericson    
Roy Ericson Headsail Trimmer 198551D   Group 1  
Dave Kimball Headsail Trimmer    
Alex Livingston In the way   Group 1  
Bennu (Cherubini Ketch)
Julianne Fettus 778359T    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Mark Bird Floater    
Caliente (Cal 25)
Gerard Field    
Calypso (Sabre)
Rick Hill    
Caroline (Alerion 28)
Kevin McNeil 212054j   Group 1  
Celerity (Beneteau 473)
Richard Lober 250491S USARL130 Group 1  
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Constellation (J 105)
Frank Carter Bow   Group 1  
Joe Garcia Medic/Doctor   Group 1  
MIDN 1/C Luke Gillcrist Chef   Group 1  
Sydney Richardson Headsail Trimmer   Group 1  
Rowan Suarez Helm 762262Z USARS292 Group 1  
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino 373256X usaag80  
Curlew (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
DogHouse (J 105)
Arthur Libby 225683B USAAL30 Group 1  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Dreadnought (J/105)
MIDN 1/C Zach Medeiros    
Elixir (Harbor 20)
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Escapade (J 30)
Carl Zawistoski    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z   Group 1  
Five O'clock (O'Day 40)
David Brewer Headsail Trimmer   Group 1  
Ellen Forsyth Floater   Group 1  
Dave Granata Main Trimmer   Group 1  
Elizabeth Hartke Headsail Trimmer   Group 1  
john Hartke Tactician   Group 1  
Michael Jewell 700131V    
Jonny Reese    
Gotcha (Beneteau)
Paul Bellezza 756499A    
Hero Squad (Alerion 28)
Andrew Eyring   Group 1  
Ingenuity (Ranger 28)
Joe Lombardo 43438    
inigo (J 105)
Jim Konigsberg    
Jahazi (Bavaria 38)
David Dodson 244380V   Group 1  
Kyrie (Tartan 4100)
Beth Berry 227476E   Group 1  
Love Shack (Cal 25)
Barton Goldenberg 388416C   Group 1  
Lucky Eights (J 124)
Keith Cole 382778H USAKC35 Group 1  
Mayhem (J 105)
Jesse McKnight 688864H USADS249  
Mighty Pearl (Harbor 20)
Walter Laird 771406Z    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis / Fredrik Salvesen 168518Z USACL32  
Mofongo (Harbor 20)
Patrick Shannon    
Mojo (Wauquiez Centurion 40)
julian bigden    
NauitGirl (Beneteau Oceanis 350 WK)
Michael Falk    
One Love (J 30)
Jamie Gregory   Group 1  
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
Pandora (J 24)
Stephen Grimm    
Pazuzu (Sabre 402)
Nick Randolph    
Pegasus (C&C 35 MkIII)
Patrick Hylant   Group 1  
Pleiades (Sabre 402)
Vicki Saporta   Group 3  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty    
Quintet (Cal 25)
Mike Miller   Group 1  
Revolution (CS 30)
Rich Benda Bow USARB236 Group 1  
David Dickerson Pit USADD153 Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rhapsody (Sabre 362)
Brad Barnhart Floater   Group 1  
Andrew Borja Headsail Trimmer   Group 1  
John Goodill    
Rob Goodill    
RONIN (Cal 25)
Peter Sheils 654806s    
Salome (Alerion 28)
Dale Clark    
Santas Reign, Dear (J 105)
Kassie Barrett   Group 1  
Capt. Wes Marshall Pro Bowler 205176V    
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Scott Mucci Switch Flipper   Group 1  
Donald Santa 207626u    
William York In the way 711594H USAWY4 Group 1  
Seahawk Endorphin (Melges 32)
John Pica 767111Q    
Seaya Later (CS 34)
Craig Lisk 226303K    
Skimmer (Harbor 20)
Peter Trogdon & Margaret Podlich USAMPOD1  
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
SpinDoctor (C&C 110)
Babak Rajaee 732300N    
Starbird (Tartan 101)
Frank Martien 654121C    
Stella Maris (Hanse 370)
Justin Hardeman    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
Tenacious (J 105)
CHRISTOPHER CHADWICK Rush Chairman   Group 1  
Allan Wilkins Autopilot 320351I RSAAW1 Group 1  
Trim (J 105)
Marty Hublitz    
Jack Hunt   Group 1  
Chris Junge    
Robert M Taylor Main Trimmer 796799Q USART12 Group 1  
William Sutton    
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
Velella (Harbor 20)
Marino diMarzo 652189F    
Velvet Hammer (J 105)
Kristen Robinson / Thomas Bowen 689050B USAKR36  
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  
Whatshername (Beneteau First 40.7)
Dave Sossamon 691434R USADS253 Group 1  
Widow Maker (C&C 44)
Russ Matijevich 742550Y USARM189 Group 1  
Winsome Ride (Bavaria Cruiser 46)
Mark Lister 806717N    
Yellow Jacket (Harbor 20)
Jeffrey Scholz Skipper 120245F    
Rudolph Joseph Trejo Nav/Tac   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021