2021 Fawcett's Friday Night Beer Can Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abientot (J 35)
Roger Lant 376990M    
Anneliese (B-40)
Joseph Zebleckes 748500S    
Arctic Tern (Cal 25)
H. Marie Harkenrider    
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Avita (J 30)
Brian Barone Pit   Group 1  
Dale Eager Foil Trimmer 280919S USADE31 Group 1  
Martha Haines In the way 804460T   Group 1  
Daniel Korwan Other   Group 1  
Michael Lovendusky Mast   Group 1  
Corinne Smith Pit   Group 1  
Steve Van Pelt Cat 3 Cooler Jockey 780456Z   Group 1  
Dan Watson Rush Chairman 792937R    
Tom Watson Co-Skipper 324266W   Group 1  
Belican (Beneteau Oceanis 321)
William (Bill) Ball 243358C    
Mary Ericson    
Roy Ericson Headsail Trimmer 198551D   Group 1  
Don Gaines Mid Bow 667365P   Group 1  
Alex Livingston In the way   Group 1  
Jane Millman    
Blinding Fury (Schock 35)
Beth Crabtree Floater   Group 1  
David Cyphers    
Diana Lambird Main Trimmer    
Craig Porterfield Grinder   Group 1  
Jay Porterfield Tactician    
Eric Richardson 803486S    
Rob Ross Headsail Trimmer   Group 1  
Richard Schmitt Main Trimmer   Group 1  
Blitz (J 30)
James McGinnis 674869K    
Blofish (Viper 640)
Dailey Tipton 256500M   Group 1  
Bump.. (J 30)
Pam Morris 227476E    
Caliente (Cal 25)
Gerard Field    
Candide (Cal 25)
Stephen Fadullon   Group 1  
Celerity (Beneteau 473)
Richard Lober 250491S USARL130 Group 1  
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X    
Cicada X (Viper 640)
Ron / Scott Steele 161663R    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Comet (J80)
Lauren Bailey Floater   Group 1  
Tom Beck    
Michael Burgess Floater    
Dawn O'Brien Headsail Trimmer    
Cookie Monster (Salona 380)
Steve Hale 792589Q   Group 1  
Deep State (Viper 640)
Walt Pletcher 212912I USAWP9 Group 1  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Anne Lamoureux Headsail Trimmer    
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz 254417Q    
Evil Hiss (Viper 640)
Mary Ewenson   Group 1  
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Eric Prag    
Five O'clock (O'Day 40)
David Brewer Headsail Trimmer   Group 1  
Julianne Degraw-Fettus Floater   Group 1  
Heather Ersts    
Ellen Forsyth Floater   Group 1  
Dave Granata Main Trimmer   Group 1  
Elizabeth Hartke Headsail Trimmer   Group 1  
john Hartke Tactician   Group 1  
Michael Jewell 700131V    
Patrick McLaughlin Grinder   Group 1  
Jonny Reese Main Trimmer    
Gatsby (O'Day 31)
Charles Hernick    
Glory (Cal 25)
Betsy Beyer    
Gotcha (Beneteau)
Paul Bellezza 756499A    
Happy Hour (J22)
Stephanie Sams    
Harlequin (Cal 25)
Leo Surla 207910P    
Haulin' Asp (Viper 640)
James Pokorski 748618P   Group 1  
Hello Mary Lou (J 30)
Ryan Gens    
Hot Pepper (J/120)
Steven Toole    
Hucklebuck (J 22)
Mark Rivera    
Incognito (Andrews Star Turbo 30)
Greg Robinson 30106   Group 1  
Infectious Smile (J 30)
Erik Aubel Other   Group 1  
Gawen Keen 713987k    
Tristan Keen 713987k Gbrtk23 Group 1  
Ippon (X-332)
Sean Gallagher 216961Z    
Javelin (J80)
Amy Harris Spinnaker trimmer   Group 1  
Bradley King    
Jodie King    
Shannon Lockwood    
Last Hurrah (Harbor 20)
David Smith    
Leggo (Tartan)
Jeffrey Gilbert    
Lekker (H-Boat 27)
Steve Madden    
Maggie (J 35)
Jim McNeely 799479Y    
mojo (wauquiez)
julian bigden    
Mondial (J 30)
Michael Ruzzi 59617   Group 1  
More Cowbell (J 80)
Sarah Alexander    
One Love (J 30)
Scott Boyer Other    
Jamie Gregory    
Ryon Gregory Other   Group 1  
Ben Lyon    
Scott Medeiros Yachting Gigolo   Group 1  
Dan Nadash    
Mark Paster Other    
Elisha Rowe Pit   Group 1  
Patriot IV (Melges 24)
US Patriot Sailing / Steve Young 718731V USASY10 Group 1  
Pazuzu (Sabre 402)
Nick Randolph    
Peregrine (J 105)
Bill & Linsley Carruth 191298B    
Pocketship (PocketShip)
John Staub 777936U    
Puffin (Harbor 20)
William Carty 116671W    
Rag Doll (J 30)
Rob Lundahl 684353s   Group 1  
Ronin (Cal 25)
John Wooldridge    
Salome (Alerion 28 Express )
Dan Buan Yachting Gigolo   Group 1  
Dale O. CLARK   Group 1  
Mike Howard    
Matt O'Connor Headsail Trimmer    
Mary Beth Parkerson    
Joe Ports    
Will Saffell    
seth sill Main Trimmer   Group 1  
Scamp (J/80)
J.R. Maxwell 220141C   Group 1  
Sheesh (J 80)
Adam Ginsburg Switch Flipper    
David Ginsburg In the way 252204F   Group 1  
Connor McKee Spinnaker trimmer 741846T    
Heather McKee 741847S    
Kevin McKee Owner 158389L    
Sheila Marie (Harbor 20)
robert kehoe 652323g    
Silver Heels IV (MARLIN 23 (HERRESHOFF))
Patrick Donahue 807715X    
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Skimmer (Harbor 20)
Margaret Podlich USAMPOD1  
Suzie Q (J 30)
Heidi Frist 715061D    
Syzygy (Catalina 38)
Madeline Vachon Skipper 626021J   Group 1  
TACAMO (Sabre 34)
Bevin Buchheister Skipper   Group 1  
chris buchheister    
Dan Douglas In the way   Group 1  
Dan Lawrence Nav/Tac 307664C USADL4 Group 1  
Anne Mazurek Other   Group 1  
Charlie Turner    
The Mighty Pearl (Harbor 20)
Walter Laird    
Linda Mumper Tactician    
Jim/Walt Mumper/Laird    
This End Up (C&C 35 MK III)
John Carty 204642O   Group 1  
Tru Blu (Harbor 20)
Rees/Kizziar/Kottler Syndicate    
Turbo Sloth NS (J 80)
D Wittig Usadw7 Group 1  
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
Velella (Harbor 20)
marino dimarzo 652189F    
Velvet Hammer (J 105)
Brian Robinson 124928T USABR48 Group 1  
Waves - Best Boating Supplies (J 30)
Shane Kilberg    
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  

Main Menu

Curtis Stokes & Associates Valhalla Sailing Project   

Copyright © Interactive Creations 2000-2021