|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Abu (Classic 6 Metre) |
|
Simon Williams |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Aeolus (30 Square Metre) |
|
Richard Hargreaves |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Aeolus (Gaff cutter) |
|
Terry Lockwood |
In the way |
|
|
Group 1 |
|
|
Stuart Lund |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Anthony Wheaton |
|
|
|
|
|
|
Kate Woodward |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Amokura (Bermudan Yawl) |
|
Paul Moxon |
|
|
|
|
|
|
Astralita (XOD) |
|
Tim Copsey |
|
|
|
|
|
|
Fraser Graham |
|
|
|
|
|
|
John Tremlett |
|
|
X91 |
|
|
|
Athena (XOD) |
|
David McGregor |
|
|
|
|
|
|
Freddie McGregor |
|
|
|
|
|
|
Mike Moss |
|
|
|
|
|
|
Aurora (Dragon) |
|
Tobin Green |
|
|
|
|
|
|
Blueberry (S&S 34) |
|
Adam James |
|
|
|
|
|
|
Nicola Simper |
Owner |
|
|
|
|
|
Cetewayo (Laurent Giles 7/8ths Sloop) |
|
David Murrin |
|
|
|
|
|
|
Cidron Too (Nordic Folkboat) |
|
Simon Osgood |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Clarionet (S&S Sloop) |
|
andrew harvey |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Cockleshell (One-off Classic Dayboat) |
|
Jonty Sherwill |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Crystal II (One off cruiser) |
|
Robin Powell |
|
|
|
|
|
|
Dorothy (Thames rater) |
|
Ossie Stewart |
|
|
|
|
|
|
Fanfare (International Dragon) |
|
michael issaias |
|
|
gbrmi3 |
Group 1 |
|
|
Felix (XOD) |
|
Peter Baines |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Rupert Smalley |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Folkdance (British Folkboat) |
|
Susan Rutter |
|
|
|
|
|
|
Furious (International Dragon) |
|
Owen Pay |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Gem (xod) |
|
Peter Diamond |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Glaurung (Dragon) |
|
RICHARD CULLEN |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Glen Mhor (Nicholson 32) |
|
Philip Holloway |
|
|
|
|
|
|
Helen (Mylne Int 8M) |
|
Christopher Courage |
|
|
|
|
|
|
Iona (XOD) |
|
Andrew Bates |
|
|
|
|
|
|
Jerboa (Dragon) |
|
Gavia Wilkinson-Cox |
|
|
GBRGW40 |
Group 1 |
|
|
Kelpie (Solent 38 one design) |
|
Pelham Olive |
|
|
|
|
|
|
Lak II (One off sloop) |
|
Louise Morton |
|
|
|
|
|
|
Little X (XOD) |
|
Gary Rossall |
|
|
|
|
|
|
Madelaine (Nordic Folkboat) |
|
Edward Donald |
|
|
FGBR707 |
Group 1 |
|
|
Melita (6 metre) |
|
john mellows |
|
|
|
|
|
|
Mikado (Clyde Linear 30) |
|
Michael Briggs |
|
|
6 |
|
|
|
Mischief (XOD) |
|
simon dewhirst |
|
|
|
|
|
|
Mojitabel (Swan37) |
|
Rory Heron |
|
|
|
|
|
|
Myrtle (XOD) |
|
Cordelia Ellis |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Nausikaa (Gauntlet 8T) |
|
philip cotton |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Njord of Cowes (First Rule Eight Metre) |
|
Andrew Davidson |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Christopher Fry |
|
|
|
|
|
|
Jason Fry |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Bruce Macfarlane |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
Richard Oswald |
|
|
|
|
|
|
Charlie White |
|
|
|
|
|
|
Orthops (Hustler 30) |
|
Jane Challener |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
John Costello |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Andy McGregor |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
James McNeilly |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Robin Revill Johnson |
Nav/Tac |
|
|
|
|
|
Polly Agatha (Bristol Pilot Cutter Replica) |
|
jeremy john |
|
|
|
|
|
|
Samiotisa (Nicholson 35) |
|
Simon Frost |
|
|
|
|
|
|
Scherzo of Cowes (S&S Swan 36) |
|
Peter Morton |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Sioma (Classic Six Metre) |
|
Fenton Burgin |
|
|
|
|
|
|
Suvretta (West Solent One Design) |
|
christopher preston |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Svenja (Nordic Folkboat) |
|
M Stoner |
|
|
|
|
|
|
Teela (Contessa 32) |
|
Mark Catherall |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Thalia (Gaff Cutter) |
|
David Aisher |
|
|
|
|
|
|
Tivoli (Nicholson 32) |
|
Alan Thorne |
|
|
|
|
|
|
Ugly Duckling (S&S Sagitta 35) |
|
George Beevor & Oliver Bewes |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Valhalla (Nordic Folkboat) |
|
Kim Morley |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Whimbrel (XOD) |
|
Ian Wilson |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Whimbrel (Golant Gaffer) |
|
Will Howe |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Will Maskell |
|
|
|
|
|
|
Whooper (Laurent Giles Classic) |
|
Giovanni Belgrano |
|
|
|
|
|
|
Wild Rival (Rival 34) |
|
Mike Bunton |
Bow |
|
|
|
|
|
Miranda Camping-Bunton |
Mast |
|
|
|
|
|
Cathy Lacey |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Steve Lacey |
Owner |
|
|
|
|
|
Woodwind (Jarrett 34) |
|
Serge Constantinesco |
|
|
|
|
|
|
Greg Dunn |
|
|
|
Group 1 |
|
|
John Evans |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Roger Jarrett |
|
|
|
|
|
|
Stephen Jarrett |
|
|
|
|
|
|
Hilary Peyton |
|
|
|
|
|
|