2021 Royal Southern Summer Series – Land Union September Regatta incorporating the HP30 Class National Championship 2021
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Athena (XOD)
David McGregor    
Freddie McGregor    
Mike Moss    
Attabuoy (RS21)
Philip Grannum    
Calypso (J/70)
J. Calascione & M. King   Group 1  
Catch 22 (Humphrey)
Mark Jephcott    
Cockleshell (One-off Classic Dayboat)
Jonty Sherwill   Group 1  
Cogital (FarEast 28R)
Alain Waha   Group 1  
Joshua Waha Helm   Group 1  
Matthew Waite Main Trimmer   Group 1  
Dads 'N' Lads (J/70)
Tim Simpson Ole Bettum   Group 1  
Darcey (J/70)
Andrew Caird    
DSP (J/70)
doug struth   Group 1  
Elaine Again (JPK 1010)
Mike Bridges    
EV Experts (J/70)
Tim Collins   Group 1  
Fanatic (Cape 31)
Johnny Cooper GBR3958R GBR3958R  
Fantasy (XOD)
Andrew Pimm    
Fargo (IC37)
Bertie Bicket    
Flawless J (J/105)
Adrian Johnson   Group 1  
GBR Blind Sailing/Olympia’s Tigress (First 40 )
Susan Glenny    
Geisha (J/70)
Lutz Strangemann    
Genesta (J/70)
Jeremy Bennett   Group 1  
Lucy Bennett Mast   Group 1  
Nicky Kary Other   Group 1  
Dominic Pickavance    
Hooligan (Trapper 950)
Charles Hindson    
J70 (J/70)
Duncan McCarthy    
Jackatoo (J/70)
Robert Orr GBRRO23 Group 1  
Jahmali (J/122)
Michael Wallis    
Jellyfish (J/70)
Finley Dickinson   Group 1  
Stephenie Dickinson    
Timothy Dickinson   Group 1  
charlie south    
Jolene (J/111)
Julie Fawcett    
Justify (J/80)
Ross Bowdler    
La Réponse (Ker 39 (modified))
Andrew McIrvine   Group 1  
Lightfoot (J/70)
Kai-Uwe Hollweg    
Magic (Elan 40)
Graham Nixon   Group 1  
Malice (HOD 35)
Mike Moxley    
Mitten's Revenge (FarEast 28R)
Andrew Peake   Group 1  
Nifty (Cape 31)
Ashley Bower    
Rogan Josh (First 40)
Richard Powell    
RTYC (J/70)
Dominic Hurndall GBRDH99 Group 1  
Rumbleflurg (Ker 39)
David Cummins   Group 1  
Ryde School (J/70)
Henry Bagnall    
Scallion (Platu 25)
Cara Golden    
Swuzzlebubble (1/2 ton)
Phil Plumtree    
Tokoloshe IV (Cape 31)
David Bartholomew    
Michael Bartholomew RSAMB2  
George Kennedy   Group 1  
David Lenz Tactician   Group 3  
Clive Macey Bow   Group 1  
Pete Redmond    
Robbie Southwell Navigator   Group 3  
Touchpaper (Corby 29)
David Mallett    
Vendetta (FarEast 28R)
Lucian Stone    
Xarifa (X342 Masthead)
Teresa Whelan    
Zero II (Custom Mills 39)
James Gair    

Main Menu

Land Union    

Copyright © Interactive Creations 2000-2021