2021 CRAB Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
#5 (Beneteau)
Jay Streit    
#998ForACure (Italia 9.98)
John Dodge 189793Q usajd217 Group 1  
AfterSchock (Schock 35)
Paul Susie 252922O    
Allegro (Harbor 20)
Patrick Shannon Gita Maitra & Liam Shannon    
Andrea (Beneteau)
Jim Ledyard    
Arctic Tern (Cal 25)
H. Marie Harkenrider    
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Bingo! (New York 36)
Brent & Caroline Allen Helm 252942S   Group 1  
Chris Brandt Foil Trimmer   Group 1  
Marie Crump Strategist   Group 1  
William Crump Floater   Group 1  
Aden Keithley Mast   Group 1  
Ben Sumpter Grinder   Group 1  
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V   Group 1  
Caroline (Alerion 28)
Amanda McNeil Tactician   Group 1  
Kevin McNeil 212054j    
Rod McNeil Main Trimmer   Group 1  
Matt Ogden Offside trimmer   Group 1  
Celerity (Beneteau 473)
Richard Lober 250491S USARL130 Group 1  
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X    
Cimarron (J 110)
Lynn McClaskey 712236E    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Committed (J 22)
Tracey Golde Warren Richter    
Cookie Monster (Salona 380)
Stephen Hale 792589Q   Group 1  
Cowboy's DREAM (J/80)
Lizzy Scales 781142U   Group 1  
Curlew (Valiant)
David Densmore 684117T    
Deep State (Viper 640)
Walt Pletcher 212912I USAWP9 Group 1  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
Elske (McCurdy & Rhodes 46)
Mark Dusyk Pit Assist   Group 1  
Maurice Koningstein    
Jeff Petersohn Floater   Group 1  
Martino Pic    
Berry (Norbertus) Robben Floater    
Gerald van Wilgen   Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Escapade (J 30)
Carl Zawistoski    
Evil Hiss (Viper 640)
Mary Ewenson   Group 1  
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Flagfest (Pearson 31-2 WK)
Daniel Flagler    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
Robert Dunsky 261865X   Group 1  
Gotcha (Beneteau)
Paul Bellezza 756499A    
Himmel (Dehler 39)
Mary Bischoff    
Hugh Caldwell    
Randy Pittman Headsail Trimmer    
Donald Snelgrove 756059Z    
Michael Teets Bow   Group 1  
Bodo Wolters Watch Captain   Group 1  
Hot Pepper (J/120)
Steven Toole    
Huck’s Finn (Dehler 36)
Jeffrey Leigh 806607P    
Incommunicado (Omega 36)
Tracey / Polk 225247T    
Ippon (X-332)
Sean Gallagher 216961Z    
juice (Alerion 28)
Richard Franyo    
Kaya (Jeanneau Sunshine 36CB)
John Uelmen 333552S    
Lainie (Beneteau)
Tony Caparella    
Last Hurrah (Harbor 20)
david matteson Tactician   Group 1  
David Smith    
Lindy (Beneteau)
Tim McGee    
Liquid Limit II (S2 9.1)
david kozera 356242V    
Little Bit (Beneteau)
Robert Fecteau    
Maggie (J 35)
Jim McNeely 799479Y    
Miles To Go (Beneteau Oceanis 41.1)
Erik Halverson 403336P    
Katie Halverson Switch Flipper    
MOJO (wauquiez)
julian bigden    
Muskrat (J 105 Mod.)
Nicholas Iliff, Jr. 105351M    
Night Owl (Pearson Renegade)
David Hankey 710314J    
One Love (J 30)
Jamie Gregory   Group 1  
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
Owl Moon (Tartan 4300)
John Butler    
Pazuzu (Sabre 402)
Nick Randolph    
Pegasus (C&C 35 MkIII)
Patrick Hylant   Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill & Linsley Carruth 191298B    
Pleiades (Sabre 402)
Vicki Saporta   Group 1  
Puffin (Harbor 20)
Bell Carty    
QUERENCIA II (C&C 35)
Kurt Abendschein    
Quintet (Cal 25)
Mike Miller    
REVOLUTION (CS 30)
Steven Baier-Anderson Bow   Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. 737457P USADE51 Group 1  
Rhea (J 24)
Stephen Grimm    
Ronin (Cal25)
Christopher Rogers   Group 1  
Salome (Alerion 28 Express)
Dale Clark    
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u    
Seaya Later (CS34)
Craig Lisk 226303K    
Second Chance (Canadian Sailcraft)
Janice Cannon    
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Snowstorm (J 80)
Anthony Flake    
SpinDoctor (C&C 110)
Ben Heacock Headsail Trimmer    
Babak Rajaee 732300N    
Jill Rajaee Helm   Group 1  
SR 25 (SR 25)
Nicholas Draper 354062T    
Stella Maris (Hanse 370)
Justin Hardeman    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
SWifty (Harbor 20)
RICK WEAVER 418    
Tranquility (Bristol 40)
Jonathan Adams   Group 1  
True North (Dufour 405 GL)
Scott Crosse In the way   Group 1  
Dan Howe Tactician   Group 1  
Elizabeth Huebner Co-Skipper   Group 1  
Lanese Jorgensen Strategist   Group 1  
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
VAYU (J 80)
David Andril 275186E    
Velella (Harbor 20)
Marino diMarzo 652189F    
Voalition (Harbor 20)
James Hutchinson 749900S    
WaterDog (Beneteau Oceanis)
Donna Clapp Owner 743466Y    
Roger Clapp Skipper 743463R   Group 1  
William Folkerts Headsail Trimmer   Group 1  
Timothy Mooney Spinnaker trimmer   Group 1  
Greg Pitser    
Max Poston Floater   Group 1  
Sarah Trees In the way    
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  
Whatshername (Beneteau First 40.7)
Dave Sossamon 691434R USADS253 Group 1  
Whoa Dudes (Beneteau First 22A)
Kevin Detwiler    
Widow Maker (C&C 44)
Russ Matijevich 742550Y USARM189 Group 1  
Wiggy Wiggy (Rainbow)
Julianne Fettus 778359T    

Main Menu

Boatyard Bar & Grill    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy