2021 Cleveland Race Week - One Design
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1126 (Jet 14)
PJ Blonski    
530 (Jet 14)
Chuck Connors   Group 1  
Afterberner (J 70)
Shelly Rothenbuhler Bow   Group 1  
Ryan Thomas Other   Group 1  
Brian Williams 268796R usabw115 Group 1  
Jeff Williams Skipper    
Alchemy (T-10)
Christopher Glynn    
Aquaholiks (J 70)
August Hernandez Headsail Trimmer 389883T USAAH26 Group 1  
Lindsay Hernandez Bow USALB26 Group 1  
Polly Jarman Spinnaker trimmer GBRPJ39 Group 1  
Martin Johnsson USAMJ12 Group 1  
Bear (T-10)
John Barker 320963s    
Blue Meanie (Ensign)
Sherrie Desmond 101758P    
Bobsled (VX One)
Nico Cottone 257638D USANC2  
Ben Sutterlin Main Trimmer 778094V USABS128 Group 1  
Chancer (Ensign)
Melissa & Jim O'Leary 790284R    
Chief Wahoo (VX One)
Ryan Kyle    
Jake Thomas 399807I    
Cracker (T-10)
Sackett Sackett 664065V    
Dangerous (VX One)
Ben France    
Dark N Stormy (J 105)
ronald chris carson 766752g    
Destiny's Bounty (VX One )
Jim Ward 198048D   Group 1  
Fall Line (J 105)
Chip Schaffner 214590W    
FM (J 70)
Peter Frissell Usapf53 Group 1  
Blair Hamilton USABH99 Group 1  
John Rampe Stunt Owner 120755M USAJR9 Group 1  
Tod Sackett 134337P USATS65 Group 1  
Free Energy (VX One)
John Zelli   Group 1  
Gorilla Dust (VX One)
Paul Murphy Rusty Deane 762933m   Group 1  
Green Dolphin (Ensign)
Robert Conkey 337038X    
Grin Factor (VX One)
Craig/Kevin Kvale/Milligan    
Hall Pass (J 24)
Dean Riedy    
Herbs and Spices (Jet 14 )
Marsha Kneller   Group 1  
Hooligan Flat Stanley Racing (T-10)
Trey Sheehan Terry McSweeney    
Ictal Waves (J 70)
Jim Uhlir Andy Cornwell 251070L   Group 1  
Indepedence (T-10)
Wes Blazer Skipper    
Anne Humphrey Spinnaker trimmer 162504H    
Jager (Ensign)
Jim and Greg Collins    
Jammin' Jelly (J 24)
Denise Duffy    
Jobin (J 70)
Mike DeDario    
Junior (J 70)
Tim Finkle   Group 1  
Julian Fraize   Group 1  
Bryan Mackey Chef   Group 1  
Michael Purinton USAMP169 Group 1  
Kokomo (J 70)
Christopher Kuhn 808375V    
Kraken (T-10)
David Samanich    
Level Pelican (J 24)
Crisp McDonald 703892Z   Group 1  
Little Debbie (Jet 14)
Richard Parker    
Little Side Hustle (J 70)
Ted Pinkerton    
MBSS Medalla (Ensign)
Nicholas Lubar 298269M    
Menace (J 24)
D Blackburn USADB208 Group 1  
Miss Killer (J 70)
Don Glover 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer USAGG68 Group 1  
Derek Keen Other   Group 1  
Vince Wyborski Chef   Group 1  
Mongoose (VX One)
Jim Mackey 278549J   Group 1  
Christopher Winkel Floater    
NA PAME (Jet 14)
David Michos    
NUTS (T-10)
Heidi Backus Riddle 139915Z    
OnePass (T-10)
Todd Imbler 152641M   Group 1  
Orange Whip (J 24)
Mark Sprenger 321912J   Group 1  
Ovation (J 105)
Cindy and Tom Einhouse 288898W   Group 1  
PrivateAirplane (T-10)
Tac Boston Switch Flipper   Group 3  
John Evans    
Michael Sheehan John Evans 787327P USAMS148  
Matt Koch Bow   Group 1  
Matt Koch    
Zach Mason   Group 3  
Keegan Sheehan Mast   Group 1  
Caroline Sundman 274893I USACS155 Group 1  
Kyle Vowels Other   Group 3  
Proper Villain (T-10)
Greg Kinney Helm 687189T USAGK25 Group 1  
Mike Koch Bow   Group 1  
Philip Porte Bow 709905R USAPP55 Group 1  
C.J. Ruffing Headsail Trimmer 233356S USACR48 Group 1  
Jake Schott Pit USAJS345 Group 1  
Nick Ward Main Trimmer USA13NW Group 1  
PurSue (T-10)
Jay Marshall / Suzie Zack 807855V    
Red White and Blew (Jet 14)
Ernest Michaud 661185C    
Anna Petronzio Bow   Group 1  
Re-Planed (Jet 14)
Scott Michaud    
Reveille (J 70)
Justin Hays   Group 1  
RUFKM (J 70)
David Koski 104657t    
Rum Runner (VX One)
Terence Ford 777965U usatf73 Group 1  
Rumming On Empty (J 24)
Ryan Lashaway 290074R    
Sideshow (VX One)
Doug Clark    
Jeff Hayden    
Sriracha (Ensign)
Steve Wnuk 744294X    
Star Ten (T-10)
Harald Bransch 321495X    
Stratos (VX One)
Marcus Wunderlich 652123T USAMW80  
Team Iball (T-10)
Scott Irwin USASI9  
Thomas Irwin Bow   Group 1  
Steve Morrow Mid Mast 219321R USASM94 Group 1  
Rick Rothenbuhler Main Trimmer USARR39 Group 3  
George Sipel Floater USAGS129 Group 1  
Dan Synowiec Bow   Group 1  
Team Vanpire Racing VXOne 304 (VX One)
Willem van Heeckeren 121615F    
thinkinblue (T-10)
disbrow gary    
Tootles (J 70)
Seth Young Andy Deak 215950U USASY2 Group 1  
Tree Shaker (VX One)
Kevin Holland   Group 1  
Trio (J 105)
Paul and Joe Uhlir Tim Roberts 807487R   Group 1  
Unbridled (J 105)
Robert Mock 195053u usaRM13 Group 1  
USA 1516 (J 70)
Lee Sackett / Dave Kerr USALS87 Group 1  
USA 169 (VX One)
Jake Kremel    
Bobby Sessions In the way   Group 1  
USA 275 (VX One)
Jeff Eiber / Skip Barnes 285567G   Group 3  
Vulcan (Ensign)
Robert Anschuetz 174289E    
VXpun (VX One)
Conor Hawkins 248643B   Group 1  
Whistler (J 105)
Taylor Gang   Group 1  
Jon Gibson Mast    
Madeline Lark Pit    
Craig Mueller Stunt Owner 755137T   Group 1  
Nathan St. Clair Rush Chairman   Group 1  
Ethan Taylor Skipper   Group 1  
William Taylor Strategist 732408Y USAWT47 Group 1  

Main Menu

Sailing Inc. Pusser's Rum Platform Corralejo Tequila
Evolution Sails    

Copyright © Interactive Creations 2000-2021