2021 Rolex Big Boat Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1FA (J 70)
Owen Beckley Headsail Trimmer   Group 1  
Geoff McDonald Foil Trimmer 118197F USAGM23 Group 1  
Mike Nunes Bow   Group 1  
Doug Robbins Runners   Group 1  
Hailey Sellers Main Trimmer USAHS76 Group 1  
Merritt Sellers Bow USAMS340 Group 1  
Scott Sellers Skipper 231306E USASS83 Group 1  
Adjudicator (Fast 40)
Norman Berge Bow   Group 3  
Rodney Daniel Pit   Group 3  
Paul Dorsey    
Christine Dubuc Mid Bow   Group 1  
Rob Dubuc   Group 1  
Alex Higby    
Hartwell Jordan In the way   Group 3  
Christopher Lewis    
ryan lynch Grinder   Group 1  
Ben Mitchell Main Trimmer   Group 3  
Neil Stapleton Offside trimmer   Group 1  
Joel Turmel Runners   Group 1  
Akula (J 105)
Doug Bailey 325291Z    
Ben Brough Tactician USABB155 Group 1  
Nehal Gajjar Pit USANG39 Group 1  
Roberto Giramonti Main Trimmer ITARG1 Group 1  
Arne Vandenbroucke Spinnaker trimmer BELAV22 Group 1  
Les Yamamoto Bow 210980Q USALY2 Group 1  
Aquavit (J 105)
Mitchell Carroll Mast USAMC242  
Jason Chan Headsail Trimmer CANJC60 Group 1  
Jonathan Crabtree Main Trimmer USAJC332 Group 1  
David Crone Main Trimmer USADC158 Group 1  
Stacy Guthmann Pit USASG123 Group 1  
Jo Hainsworth Pit CANJH32 Group 1  
JF Hervy Mast USAJH393 Group 1  
Donald Olgado Helm USADO31 Group 1  
Joshua Ott Headsail Trimmer USAJO97 Group 1  
Matt Richardson Spinnaker trimmer USAMR157 Group 1  
Sergey Yudin Pit RUSSY4 Group 1  
Arbitrage (J 105)
Nicole Breault Tactician 120108z USANB20 Group 1  
Bob Dearborn Bow USARD69 Group 1  
Claire Dennis Bow USACD26 Group 1  
Mitch Gordon Pit USAMG157 Group 1  
Travis Greenberg Floater USATG90 Group 1  
Halsey Richartz Headsail Trimmer USAHR13 Group 1  
Bruce Stone Skipper 260545o USABS49 Group 1  
Arrived! (J 105)
Linda bradford Main Trimmer   Group 1  
Erik Breedlove Bow   Group 1  
Viktor German Bow USAVG9 Group 1  
Patti Johnson    
Dale Scoggin Spinnaker trimmer 753030R USADS161 Group 1  
Tom Struttmann 804524S    
Trent Struttmann    
Arsenal (J 125)
Tina Baykaner    
Jeremy Boyette Spinnaker trimmer   Group 1  
Jessica Brownlow Pit 807523W   Group 1  
Gregg Golembeski Grinder   Group 1  
Sebastian Gomez Biggeri Bow   Group 1  
Derek Gregg Mast    
Alex Kent Main Trimmer 764236N   Group 1  
Joe Krzeminski    
Dylan Maney Bow   Group 1  
Andy McCormick Leeward Runner   Group 3  
Andrew Picel 655140Y   Group 1  
Chris Sherrard    
Ron Young Tactician 161958X   Group 1  
Azure (Cal 40)
Michael Andrews Tactician    
Cliff Fischer Grinder    
Liv Jensen Mast   Group 1  
Rodney Pimentel Skipper 353148U    
Don Ross Pit    
Patrick Treacy Grinder   Group 1  
Jim Vickers Grinder 350938U   Group 1  
Thaddeus Wozniak Bow    
Ghaida Zahran Mid Bow 782293C   Group 1  
Blackhawk (J 105)
Nico Colomb USANP22  
Brent Draney Main Trimmer USABD41 Group 1  
Jonathan Rosen Rush Chairman USAJR191 Group 1  
Kristin Simmons USAKM79  
Ryan Simmons USARS124  
Collette Zaro Bow NZLCM17 Group 1  
Bodacious+ (1D 48)
Mark Bird    
Andrew Brady Strategist    
Germain Brion Bow   Group 1  
Duane Brumm Bow    
Will Burkhart Main Trimmer 776806P   Group 1  
Rose Cano    
John Clauser Skipper 102088Q    
Drake Huges Pit   Group 1  
Neil Lawson    
Cheryl Lincoln    
Chris Nicholson    
David Reese Runners   Group 1  
Jennifer Thornton Floater    
Joshua Wilkie Mast    
Steven Worrall Bow    
Box of Rain (J 105)
Laura Graham Pit 738760N USALG62 Group 1  
Jamie Jimenez Mast USAJJ156 Group 1  
James Kammert Bow USAJK228 Group 1  
Herb Menhert USAHM59  
Charlie Pick USACP145 Group 1  
Rebecca Scanlon Spinnaker trimmer USABS205 Group 1  
Christopher Schreiber Tactician USACS327 Group 1  
Bretwalda3 (Rogers 46)
Hogan Beatie    
John Bonds 147548B USAJB57 Group 1  
Wallace Cross Main Trimmer   Group 3  
Jay Davis Navigator   Group 3  
Patrick Farrell Bow   Group 3  
Jonathan Hoover Mast   Group 1  
Robert Pethick Skipper 236126Q USARP89 Group 1  
Tybur Reed Headsail Trimmer   Group 3  
Brad Ruetenik Spinnaker trimmer 2377762C   Group 1  
Bob Smetanka Grinder   Group 1  
Gary Warner USAGW46 Group 1  
Butcher (J 88)
Matthew Buffleben Headsail Trimmer USAMB183 Group 1  
dave Corbin Owner 181839V USADC136 Group 1  
Tim Gulley Main Trimmer USATG61 Group 1  
Jeff Harte Bow 805763S USAJH296 Group 1  
Michelle Larose Mast USAML189 Group 1  
adam simmonds Headsail Trimmer USAAS263 Group 1  
Chance (J 120)
Anne Alward Pit   Group 1  
Richard Banthin Other 792035Q   Group 1  
Matt Borasi Mid Mast   Group 1  
Christian DiCarlo Headsail Trimmer   Group 1  
Aaron Elder Mast 787555X   Group 1  
Scott Kozinchik Main Trimmer 224653T USASK49 Group 1  
Barry Lewis Helm 292763z   Group 1  
Bryan Murdock Bow   Group 1  
Michael Redmond Headsail Trimmer   Group 1  
Ryan West Mid Bow    
Seamus Wilmot Tactician 220556N USASW135 Group 1  
Cool Story, Bro. (J 70)
Eric Anderson    
John Brigden Helm 207293B Usajb298 Group 1  
Nevin Snow   Group 3  
Willem van Waay Chef   Group 3  
Courageous (J 88)
Ryan Barnett Mast   Group 1  
GARY PANARIELLO 309455D USAGP57 Group 1  
Blaine Soohoo Bow   Group 1  
Harrison Turner Tactician 233701H USAHT7 Group 1  
Elizabeth Weiler Strategist USAEW60 Group 1  
Matt Whitfield Spinnaker trimmer   Group 1  
Destin (Landmark 43)
Raffi Baumann Bow 400469T SUIRB12 Group 1  
Nathan Bossett    
Daniel Carr    
Katie Cornetta Headsail Trimmer   Group 1  
Duncan Ferguson    
Ian ferguson   Group 1  
David Janinis Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Kamen Navigator 112394   Group 1  
Andrew Kerr Tactician 215381v GBRAK19 Group 3  
Hawkeye King 784977D USAHK26 Group 1  
Bleiz Larzul Mast   Group 1  
Romeo Uriarte Skipper    
Deviation (J 88)
Alan Capellin 138558E USAAC46  
Dave Coughlin Tactician 690515S USADC52 Group 1  
Tim Longo Bow USATL24 Group 1  
Bill McCulloch Headsail Trimmer USAWM121 Group 1  
Kevin Morgan Headsail Trimmer 141210Y USAKM81 Group 1  
Iris Vogel Skipper 154629U USAIV2 Group 1  
Donkey Jack (J 105)
Rolf Kaiser 198501T USARK28 Group 1  
David Kelly Bow 298568O USADK61 Group 1  
Steve Kleha Spinnaker trimmer   Group 1  
Shannon Ryan Pit   Group 1  
Doug Sloan    
Patti Sloan    
Duende (Cal 40)
Anne Aldridge    
Kevin Clark    
Billy Cook Bow   Group 1  
Rusty Draper Chef    
Ken Fries    
Giuseppe Lavelle Helm    
Philip Lavelle In the way    
Hank Linderman    
Andrew Misch    
William Pryor    
Theo Rohr    
Eclipse (Express 37)
Sandy Andersen Wertanen Skipper 777113S   Group 1  
Stephanie Campbell Spinnaker trimmer   Group 1  
Katie Cherbini Pit   Group 1  
Anna Christensen Pit Assist   Group 1  
Rosanne de Vries Mast 781684B   Group 1  
Cindy Evans Main Trimmer   Group 1  
Stacy Guthmann Mid Mast USASG123   Group 1  
Dana Maddex Headsail Trimmer 793291V   Group 1  
Karen Munro Rose Alternate   Group 1  
Laura Parent Tactician   Group 1  
Jennifer Ryner Alternate   Group 1  
Lori Tewksbury Bow   Group 1  
Eight Ball (J 100)
Scott Easom 782446T   Group 3  
David Gruver    
Brian Janney    
Kim Krogstad Bow   Group 1  
Ben Mercer    
Elan (Express 37)
Hadley Burroughs Pit   Group 1  
Scott Davidson Headsail Trimmer   Group 1  
John Duncan Strategist 730212Y USAJD234  
Sanchit Joshi Mast   Group 1  
Zac Judkins Headsail Trimmer   Group 1  
Hicham Mejjaty    
Jack Peurach 690578T    
Derek Schmidt Main Trimmer   Group 1  
Nick Schmidt Pro Bowler   Group 1  
Elusive (Swan 42 Club)
Benjamin Allen Bow    
Elsa Balton Pit   Group 1  
Peter Clark Switch Flipper   Group 1  
Emily Derenne Pit   Group 1  
Thomas Furlong Helm 169950F USAFT9  
Tim Galligan Headsail Trimmer   Group 1  
Logan Jager Headsail Trimmer   Group 1  
Peter King Navigator    
Daniel Miller Mast   Group 1  
Patrick O'Connor Main Trimmer    
Blaine Pedlow Runners    
Tony Rey Tactician   Group 3  
Expeditious (Express 37)
Phillipe Bellevin Headsail Trimmer    
Paul Caturegli Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Craig Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Hackett Strategist   Group 1  
andrew kirsch Bow   Group 1  
Elizabeth Little Pit   Group 1  
Denis Marriott Mast   Group 1  
Bartz Schneider Skipper 152610F   Group 1  
Marshall Schneider Tactician   Group 1  
Michael Vergalla Main Trimmer   Group 1  
Favonius (Dehler 46)
Mike Blunt Mid Bow   Group 3  
Brendan Busch Main Trimmer   Group 3  
Christopher Deaver Other    
Greg Dorn Autopilot 666986P   Group 1  
Nick Dorn Bow   Group 1  
Casey Gray Floater   Group 1  
Elliott James Switch Flipper    
Dave Morris Pit Assist   Group 1  
William Paxton Tactician   Group 3  
Ashley Perrin Boat Captain   Group 1  
Matthew Sessions Headsail Trimmer 294617W USAMS337 Group 1  
Gerry SWINTON Other   Group 1  
Mike Tarwacki Floater   Group 1  
Cameron Tuttle Pit   Group 1  
Feather (J 100)
Karl Baldauf Spinnaker trimmer    
Jack Barton Floater    
Ethan Berkowitz Nav/Tac    
Ruth Berkowitz Pit    
Zach Berkowitz Skipper    
David Blanchfield Bow    
Flotek (J 70)
Greg Flederman Tactician    
Justin D. Foox Helm 60   Group 1  
Sharlene Foox Co-Skipper    
Dominique Monteil Spinnaker trimmer   Group 1  
Flying Jenny (IC 37)
Sandra Askew    
Trevor Baylis    
Jason Currie    
Nicholas Ford Bow   Group 3  
Kyle Kandt    
alan nakanishi    
Dave Shriner    
Grant Spanhake Main Trimmer 205467X   Group 3  
John von Schwarz Spinnaker trimmer   Group 3  
Godot (J 105)
Jennafer Anderson Pit USAJA32 Group 1  
Drew Cannon Spinnaker trimmer USADC89 Group 1  
Tone Chin Bow USATC40 Group 1  
Andrew Holbrook Mast 742376B USARH188 Group 1  
Phillip Laby Skipper 653453W USAKL35 Group 1  
DeAnna Robear Mid Bow USADR156 Group 1  
Christopher Wenisch Main Trimmer USACW80 Group 1  
Grace (J 100)
Tim Burks    
Parker Davis Bow   Group 1  
Greg Mitchell Main Trimmer 215170Q   Group 1  
Ted Rogers 173891C   Group 1  
Karen Tara Pit   Group 1  
Kirk Twardowski Other   Group 1  
Hazardous Waste (J 105)
Soeren Brinkmann Spinnaker trimmer GERSB58 Group 1  
Chuck Cihak Helm USACC101 Group 1  
Peter Faraone Bow USAPF66 Group 1  
Kurt Hemmingsen Tactician USAKH29 Group 1  
Amy Henry Pit USAAH94 Group 1  
Delaney Lynch Mid Bow 310491Q USADL102 Group 1  
Hijinks (J 88)
Laura Levy Bow USALL56 Group 1  
Logan Ashcraft   Group 1  
Maggie Bacon Headsail Trimmer USAMB152 Group 1  
Chris Hume Grinder 803109S USACH223 Group 1  
Sally Mace Main Trimmer USAM229 Group 1  
Alberto Rivera Mast 772529V PURAR7 Group 1  
Samuel Semwangu Pit USASS295 Group 1  
Hurrica V (Nicholson Ketch)
KC Coverdell    
Joe Driscoll    
Robin Driscoll Helm   Group 1  
Adam Gambel Floater   Group 1  
Bill Hackel    
Keith Hubbard    
Paul Kettle Floater   Group 1  
mark sanders Owner   Group 1  
Paul Zupan    
Inconceivable (J 88)
Ben Coquillette Headsail Trimmer USABC141 Group 1  
Dominic Dabrowiecki Mast USADD162 Group 1  
Steven Gordon Helm USASG120 Group 1  
Charles King Bow USACK110 Group 1  
Will Law Mast USAWL52 Group 1  
Kira Maixner Pit USAKM175 Group 1  
Richard Reitmeyer Main Trimmer USARR174 Group 1  
Invictus (Sunfast 3600)
Jacques Benkoski Co-Skipper   Group 1  
Nathan de Vries Spinnaker trimmer 797623T AUSND17 Group 1  
Gerhard Esterhuizen Main Trimmer 741234T   Group 1  
Garett Greenhalgh    
Drew Harper    
Burak Kocal Headsail Trimmer    
Nicolas Popp US39    
Nicolas - Jacques Popp - Benkoski 760932E    
Bill Walters Headsail Trimmer   Group 1  
jabberwocky (J 105)
andrew branagh Main Trimmer usaab83 Group 1  
simon king Bow USASK48 Group 1  
peter phillips usapp18 Group 1  
Paul reyff Spinnaker trimmer USAPR39 Group 1  
Dennis Rowedder Watch Captain usadr111 Group 1  
andrew tuthill usaat21 Group 1  
brent vaughan 207569E USABV10  
Jam Session (J 105)
Jamal Berkeley    
Matt Clark usamc45 Group 1  
Melinda Erkelens Pit   Group 1  
William Lucky    
Adam Spiegel 215464v USAAS10  
Seth Spiegel    
Christos Zalidis Headsail Trimmer GRECZ1 Group 1  
Jolene (J 70)
Ken Harris Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Miha Krumpak 660287Q   Group 1  
Erwan Menard Pit   Group 1  
Hoel Menard Helm   Group 1  
Juju (J 105)
brian cogley Pit 697603P USABC150 Group 1  
paul dines usapd56  
volker frank gervf6  
Ilya Letuchy Bow usail13 Group 1  
shawny maclaggan Pit   Group 1  
Eric Stang 242593Y USAes58 Group 1  
trent struttman USATS199  
tim sullivan usats80  
Kangaroo Jockey (J 70)
Jonathan Anderson USAJA97 Group 1  
Peter Cameron USAPC9 Group 1  
Drake Jensen Bow USADJ34 Group 1  
Marcos McGee Spinnaker trimmer 716120T usamm351 Group 1  
Kay of Göteborg (Sparkman & Stephens Yawl)
Charles Bronson Staysail trimmer   Group 1  
Mattia Cosmi Grinder   Group 1  
Andy Eggler    
Jan Gerlach    
Kelly Gibbs    
Neil Gibbs Foil Trimmer    
Steve Hoffman Pit   Group 1  
Skip Kleger    
Don Lindsey    
Mark McLaughlin    
Barry Stompe Tactician   Group 1  
Sylvia Stompe Pit   Group 1  
Kestrel (J 105)
Chris Churchill Tactician USAJC208 Group 1  
Jeannette Daroosh Pit USAJD198 Group 1  
Kim Heade USAKH119 Group 1  
Eric Patterson Owner 805141S USAEP72 Group 1  
Don Ringer Mast USADR143 Group 1  
Edward Sharp Headsail Trimmer 710477U JAMES1 Group 1  
Alex Volkovitsky Bow USAAV38 Group 1  
Kuai (Melges 32)
Jen Canestra Bow USAJC256 Group 1  
Richard Clarke Tactician   Group 3  
alex Curtiss Main Trimmer   Group 3  
Fizz Foster Mast   Group 3  
Auric Horneman Headsail Trimmer   Group 1  
Lance Kim In the way 407925A USALK15 Group 1  
Terre Layton Pit   Group 1  
David Lee Mid Bow   Group 1  
Daniel Thielman    
Mike Wolfs Spinnaker trimmer CANMW7 Group 3  
Limitless (Express 37)
James Clark Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Hugh Spinnaker trimmer 711686F   Group 1  
Shawn Ivie Skipper 190158Q   Group 1  
Alan McGlashan Main Trimmer   Group 3  
Michael Quinn Nav/Tac   Group 1  
Marcy Rye Pit 786522W USAMR192 Group 1  
Dave Sandkulla Headsail Trimmer USADS188   Group 1  
Don Schultz   Group 1  
Roland Vollmann Mast 712338E   Group 1  
Ted Winer Bow   Group 1  
Loca Motion (Express 37)
David Anderson Main Trimmer   Group 1  
Kenneth Bodiley Bow 764699T   Group 1  
Ben Carver    
Liam Chaffey    
Heidi Hall    
Mark Chaffey / Heidi Hall 218542W   Group 1  
Betsy Jeffers Pit   Group 1  
Jeff Kise Mast 798771P   Group 1  
Chris Perle    
Dan Pruzan Switch Flipper 242409L   Group 1  
Lucky Duck (Rogers 46)
Jaimie Bartlett Pit Assist 403640O   Group 1  
Austin Book Bow   Group 1  
John Hansen Pit   Group 3  
Ashley Hobson Headsail Trimmer   Group 1  
Robin Jeffers Mast   Group 3  
Jacob Kowalski Mid Mast   Group 1  
David Liebenberg Headsail Trimmer    
Dave MacEwen Skipper 166933Y   Group 1  
Mark Michael Mid Mast   Group 1  
Steve Natvig Main Trimmer   Group 3  
Jeff Thorpe Tactician    
Noah Weissich Grinder   Group 1  
Patrick Whitmarsh Navigator   Group 3  
Maverick (J 105)
Ian Charles Rush Chairman 260450K USAIC15 Group 1  
Natalie Charles Mid Mast USANC46 Group 1  
Andre Denais Bow 311482R USAAD67 Group 1  
Mays Dickey Spinnaker trimmer 671972Y USADD58 Group 1  
Chris Lotz Headsail Trimmer USACL34 Group 1  
Erica Mattson Siegel Mid Bow 142963U USAEM120 Group 1  
John Oldham Tactician 200961M   Group 1  
Mayan (Alden Schooner)
Lance Berc Navigator USALB28 Group 1  
Matthew Coale Floater   Group 3  
Nadine Franczyk Spinnaker trimmer   Group 1  
Rob Franks Other 163567Y   Group 1  
Charles Hawley Grinder 187487L   Group 1  
Paul Heineken Mid Mast 335292B   Group 1  
David Hodges In the way   Group 3  
Chris Hofmann Mid Mast 740013X   Group 1  
Liz Kroft Mid Bow   Group 1  
jeffrey lawson Main Trimmer   Group 1  
Tom Lewin Foil Trimmer   Group 1  
Blake Loncharich Other   Group 1  
Thom Maslow Staysail trimmer   Group 1  
Peter Mattsson    
Michael Moradzadeh Switch Flipper   Group 1  
Lou Pambianco Strategist   Group 1  
Chad Peddy    
Synthia Petroka Bow 264851X   Group 3  
Alex Rickabaugh Headsail Trimmer    
Beau & Stacey Vrolyk 661807C USABV13 Group 1  
Stacey Vrolyk    
Kurt Wessels    
Merlin (Bill Lee Custom)
Theresa Brandner   Group 1  
Akira Bratti Headsail Trimmer   Group 1  
Doug Grant Spinnaker trimmer 151106C   Group 1  
John Hayes USAJH157   Group 1  
Chad Howard Medic/Doctor    
Miro Kaffka Other 670729T   Group 1  
Beckett Kern Switch Flipper   Group 1  
Ryan Kern Headsail Trimmer USARK17 Group 1  
karen loutzenheiser Pit 295787N USAKL5 Group 1  
Brian Malone Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Chip Merlin   Group 1  
Orlando Montalvan   Group 1  
John Pytlak Mast   Group 1  
Michael Rohde Bow   Group 1  
Kip Wanaselja Bow   Group 1  
Chris Watts Main Trimmer USACW2 Group 1  
Hannah Weymuller Floater   Group 1  
Mojo (J 105)
Adam Borcherding USAAB10  
Evan Diola USAED62  
Brinley Ducharme Other USABD95 Group 1  
Jeff Littfin 187560B USAJL45 Group 1  
Matthew Nestor Bow USAMN56 Group 1  
Dustin Winn Pit USADW164 Group 1  
Ne*Ne (J 105)
John Claude Spinnaker trimmer usaJC138 Group 1  
Kyle Hunt Mast USAKH84  
Tim Russell 267529c    
Kelsy Tostenson USAKT8  
Nolan Van Dine Bow USANV13  
Ted Wilson Main Trimmer 263164T USATW45 Group 1  
Nuckelavee (Melges 32)
Gerald Demeunynck Headsail Trimmer   Group 1  
Gael jaffrezic Main Trimmer   Group 1  
Stefan Jensen Mast   Group 1  
grant kennedy Alternate   Group 1  
Mark Kennedy Skipper 275097G   Group 1  
Ross Kennedy Spinnaker trimmer 780198W   Group 1  
Brian Martin Mid Bow   Group 1  
Claudia McPherson Pit Assist   Group 1  
will paulsen Mid Mast   Group 1  
Pearl Prisco Pit 768236X USAPP60 Group 1  
Tom Warren Bow   Group 1  
Pelagia (J 88)
Vasily Belakov Mast USAVB18 Group 1  
Alex Budt Pit 773218B GERAB79 Group 1  
Max Chtangeev Bow 803531A USAMC215 Group 1  
Andrea Ciccardi Headsail Trimmer 802360E ITAAC326 Group 1  
Niklas Hache Spinnaker trimmer GERNH31 Group 1  
Christos Karamanolis Co-Skipper 805398Y USACK104 Group 1  
Sergey Lubarsky Co-Skipper USASL92 Group 1  
Alexis Midon    
Peregrine (J 120)
Chris Davison Bow   Group 1  
David Halliwill Owner 266324T   Group 1  
Dave Hansell Mast   Group 1  
Jennifer Krone Floater   Group 1  
Tad Lacey Helm   Group 1  
Mark Maymar Rush Chairman   Group 1  
Denis Mulligan Mid Bow   Group 1  
Michael O'Callaghan Main Trimmer   Group 1  
EJ Rowland Pit   Group 1  
Randy Smith Pro Bowler   Group 1  
John Verdoia Spinnaker trimmer 129031P   Group 1  
Jeff Wayne Headsail Trimmer   Group 1  
pHat Jack (Express 37)
Marcia Bever Pit   Group 1  
Ryan Bever Headsail Trimmer   Group 1  
Melissa Clarkson Runners   Group 1  
Domenic DeVincenzi Mast    
Geoff Evans Headsail Trimmer   Group 1  
Tanner Gee Main Trimmer   Group 1  
Josh Goldberg Spinnaker trimmer 784918P    
John Kearny Headsail Trimmer   Group 1  
Lewis Lanier Pit 262430K 58895 Group 1  
Jack Lugliani Bow 740196t    
Robert Lugliani Skipper 254188C    
Brady Moore Headsail Trimmer   Group 1  
Jay Moore Tactician   Group 1  
Michela Torchio Headsail Trimmer   Group 1  
Pinball Wizard (Santa Cruz 52)
Boris Baggerman Grinder    
Brendan Bradley Headsail Trimmer   Group 1  
Rex Cameron Mid Mast    
John Collins Mid Bow 199483M USAJC71 Group 1  
Bill Dana 278607A    
Lisa Dana Co-Skipper    
Mark Heer Pit    
Kole Kammerer Mast 773068z USAKK116 Group 3  
Pete McCormick Nav/Tac    
Robert McIntire Spinnaker trimmer    
Matt Merchant Grinder    
Sean O'Halloran Bow   Group 3  
Ernie Rodriguez Headsail Trimmer   Group 1  
Kermit Schickel Pit    
Steve Taft Strategist 130754M   Group 1  
Rampage (J 70)
John Burr Headsail Trimmer   Group 1  
Brett Dewire Bow   Group 1  
Robert Milligan Co-Skipper USARM8 Group 1  
Thomas Thayer Co-Skipper USATT8 Group 1  
Ravenette (J 88)
Brett Bastien Bow   Group 1  
Brice Dunwoodie Skipper 767832T USABD88 Group 1  
Ken Grayson Headsail Trimmer   Group 1  
Olivia Gugliemini Mast   Group 1  
Aisling Power Pit   Group 1  
Ian Schillebeeckx   Group 1  
Risk (J 105)
John Ederer Mast USAJE105 Group 1  
Gary Fung    
John Walter    
Ken Welter    
Scott Whitney    
Jason Woodley    
Rock & Roll (J 111)
Bill Blazer Headsail Trimmer 773649R USAWB53 Group 1  
Eric Chowanski    
Bernard Girod 222287V USABG18  
Julie Marvin Pit USAJM112 Group 1  
Kevin Miller Other   Group 3  
Kelley Jane Paradise    
Kent Pierce    
Jake Richter    
Jan Von Yurt    
Seadon Wijsen Tactician   Group 3  
Rufless (J 125)
Isabelle DuMoulin In the way USAID10 Group 1  
Jazzy Gerraty Floater    
Trygve (Trig) Liljestrand Skipper   Group 1  
Cassidy Lynch Pit   Group 1  
William McMullen Floater    
Aidan Mobley Bow    
Nick Nash Headsail Trimmer   Group 1  
Ian Rogers Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Scott Mast    
Chris Shepherd Headsail Trimmer 712226H   Group 1  
Vaughn Sifers Navigator    
Rufus Sjoberg Boat Captain   Group 3  
Nicolai Sponholtz Floater   Group 1  
Thomas Sponholtz Floater 222361M   Group 1  
Russian Roulette (J 105)
Sam Heller Spinnaker trimmer USASH110 Group 1  
Vadim Peschansky Mast USAVP7 Group 1  
Dave Polzer Pit USADP113 Group 1  
Mike Reed USAMR53 Group 1  
Catherine Reining Bow USACR140 Group 1  
William Woodruff USAWW80 Group 1  
Elizabeth Zhang Main Trimmer USAEZ9 Group 1  
Sandpiper (J 70)
Courtney Clamp Owner 298742G USACC174 Group 1  
Michael Clamp Bow   Group 1  
Carol Holder Bow   Group 1  
Jeff Holder Spinnaker trimmer   Group 1  
Michelle Slade Mid Bow   Group 1  
Tom Whitehurst Owner 109410M USADW121 Group 1  
Sapphire (Synergy1000)
Jason Bright Alternate   Group 1  
Valerie Bucholtz 773967X   Group 1  
Chris Chapman Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Dowdy 177102M   Group 1  
Robert Louie-Chelman Mid Mast   Group 1  
Zachary Miller Chef   Group 1  
Victor Piltch Bow   Group 1  
Kim Stuart USAKS25 Group 1  
Jenny Thompson    
Sharkey (J 105)
Michael Fingleton Spinnaker trimmer IRLMF23 Group 1  
Oslo Jacobson Mast   Group 1  
Kate Molitor Bow   Group 1  
Tyler Molitor Main Trimmer USATM123 Group 1  
Shane palmer Skipper 699181M   Group 1  
William Wilson Pit USAWW88 USAWW88 Group 1  
Spindrift V (Express 37)
Aaron Bronson    
Jim Coburn Leeward Runner   Group 1  
Nick Estvold    
Gabriel Hill 714037T    
Conrad Holbrook    
Eric Rimkus Autopilot   Group 1  
Mike Schiltz    
Andy Schwenk 806398Y    
Spirit (J 70)
Andy Dippel USAAD66 Group 1  
Tessa Greene Runners 799513Q   Group 1  
Parker Mitchell Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Carly Morgan Pit   Group 1  
Zach Shaplro Headsail Trimmer   Group 1  
Split Water (J 88)
David Britt 407123Q    
Randall Lesley    
Angie Liebert Spinnaker trimmer   Group 1  
Eric Ochs Main Trimmer USAEO22 Group 1  
Eric Rausch Bow   Group 1  
Ana Sofia Rufino Ferreira PORAR10 Group 1  
Stewball (Express 37)
Elizabeth Bishop Bow   Group 1  
Moni Blum Tactician 788493N   Group 1  
Annie Ellicott Pit   Group 1  
David Garcia Bow   Group 1  
Amber Moffat Bow   Group 1  
najlae nejar Runners   Group 1  
Jocelyn Nguyen Headsail Trimmer   Group 1  
Matthew Osborn    
Gabriel Serafini Main Trimmer 757740S    
Mark slamon    
Bob Walden 699195J    
Strangelove (J 105)
Paw Andersen Pit IDUSAPA49 Group 1  
Noah Barrengos Main Trimmer USANB53 Group 1  
Julia Cashin USAJC137 Group 1  
Will Cefali Mast USAWC52 Group 1  
Justin Oberbauer Skipper 310181L USAJO52 Group 1  
Dustin Wanco Bow USADW163 Group 1  
Dave Williams Headsail Trimmer 807586W USADW166 Group 1  
Streaker (J 105)
Greg Arkus Skipper 659906A USAGA37 Group 1  
Ethan Baum Bow 807085R USAEB143 Group 1  
Nicholas Grundl Spinnaker trimmer USANG43 Group 1  
Kyle Hayes Mast    
Joaquin Mejia Pit    
Ty Peterson Main Trimmer USATP101 Group 1  
Swift Ness (J 111)
Nesrin Basoz Owner   Group 1  
MARCUS CANESTRA Spinnaker trimmer 712455B AUSMC52 Group 1  
Jack Feller Headsail Trimmer   Group 1  
Stefano Lindt Mast   Group 1  
Reuben Rocci Helm 332222H   Group 1  
Greg Rohde Strategist   Group 1  
David Steichen Bow 767110X   Group 1  
Mark Warren Pit Assist   Group 1  
Ralph Wedge Main Trimmer   Group 1  
Tiny Tim (J 70)
Ales Koprivnikar Headsail Trimmer   Group 1  
Sydney Lange Main Trimmer Usasl118 Group 1  
Christian Lenz Pit 695686E USACL126 Group 1  
Caspar Lenz Anderson Skipper 708422X USACL127 Group 1  
Water Witch (P Class Cutter)
Andrew Egelston    
Gena Egelston    
John Egelston    
Jonathan Gibbs Headsail Trimmer   Group 1  
CAROLINE Lane   Group 1  
Phil Mills    
Wesley Nunez    
Brianna Rieser    
Alex Rothenberg Bow   Group 1  
Traci Thomas    
White Shadow (J 88)
Ben Burbridge    
Jim Hopp 751860Y USAJH361 Group 1  
shawn hwang Chef   Group 1  
William Pearson Main Trimmer   Group 3  
Christine Sasaridis   Group 1  
Anna-Pia Slothower Offside trimmer   Group 1  
David West Tactician 123214e   Group 1  
Wildcard (Santa Cruz 37)
Portia Brown Other   Group 1  
Howard Elfant Headsail Trimmer   Group 1  
Don Ford Headsail Trimmer   Group 1  
Nicholas Grebe Skipper 671123U USANG16 Group 1  
Anthony Jacuzzi Headsail Trimmer 783337V   Group 1  
Brandon Mercer Pit   Group 1  
James Mercer Mast 797011X   Group 1  
Randall Rasicot Tactician 322842Q   Group 3  
Stacy Riggs Bow 708139D   Group 1  
Cheri Schamun Headsail Trimmer    
Rosanne Scholl Main Trimmer 662874L   Group 1  
Yellowfin (J 105)
Andrew Dunkle Pit USAAD118 Group 1  
Steven Hill Headsail Trimmer CANSH27 Group 1  
Alejandro Huneeus Main Trimmer CHIAH6 Group 1  
Pablo Jimenez Bow CHIPJ2 Group 1  
Dick Maclay Helm 325937A USADM219  
Paul May Mast   Group 1  
Shaw Taylor Pit USAST59  
Pavlo Voloshyn Mast CANPV5 Group 1  
Yucca (8 Meter)
kevin burrell    
Hank Easom Skipper    
Hans List    
Beth Newman Pit 811937V    
peter schoen Headsail Trimmer 131874T   Group 1  
Robin Sodaro    
Vicki Sodaro    
Emmet Yeazell    
michael zolezzi Owner   Group 1  
Richard Zolezzi    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021