2021 Off Soundings Spring Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
2nd Chance (C&C 35 MkIII)
Jon Bawabe 662612z    
Ackvavit (Aphrodite 34)
Paul Grady 400981U    
Altered States (S2 10.3)
John Brousseau 200609F    
Apache (New York 32)
Tyson Streeter 781245Y USATS180 Group 1  
Arabesque (Chance CTM 31)
Robert Bruno 247127U   Group 1  
Augenblick (J 109)
Fred Beckham 275771D usaff12  
Bagatelle (Kiss 44)
Thomas Doyle 185052s    
Balance (J 109)
Jim Ohlheiser    
Bananaquit (Nonsuch 30U)
Bill Wigglesworth 706414Y    
Banjo (J9 Daysailer)
Rodney Johnstone 105501e   Group 1  
Beau Che II (J 111)
Bill Thomas 764128N    
Blackbird (corsair 28R)
Alessandro Bocconcelli    
Andrew Nathanson Headsail Trimmer   Group 1  
Mattt Sutherland Other   Group 1  
Blu-By-U (C & C 115)
michael canuso    
Blue Heron (Nonsuch)
Jon Gibbs    
Sharon Tracy    
Blue Moon (F25C)
Jay Spalding   Group 1  
Born To Run (Nonsuch)
Michael Passero 222699D    
Brer Rabbit III (C&C 33)
David Strang/ Peter Austin 779264R    
Bright Side (Elan 31S)
Ian Merkle-Scotland 719647T    
Caliente (Tripp 36)
Joel Z. Green 188131u    
Checkered Demon (Holland 1/2 Ton)
Neal and Neal O'Connell and O'Connell, Jr. 105894C USANO10  
Checkmate (Alden 44)
Frank Flores 347548F    
Crystal (Nonsuch 30)
Jack Lombard 310147J   Group 1  
Curlew (C&C 33)
Ted Fisher 304999K   Group 1  
Dark Star (Evelyn 32M)
Kay Haedicke Pit    
Roger Lowlicht Skipper   Group 1  
Mike Mollow Co-Skipper    
Defiant (C&C 36)
Matt Champney 702287E    
Direwolf (IMX 45)
Lawrence Hennessy 288594P    
Dragonfly (J 133)
Skip Young 731386U   Group 1  
Fianna (Sabre 34 MKII)
Anne Hannan 262999k   Group 1  
Finale (J 99)
Thomas OConnell 325017N USATO22 Group 1  
First Light (Nonsuch 30)
Richard Steere   Group 1  
Fusion (Tripp 37)
Laura Dempsey Pit   Group 1  
Teresa Donahue Pit Assist   Group 1  
Ray Dragoo Mast   Group 1  
Betty Ann Robbins Headsail Trimmer   Group 1  
Amy Salerno Bow    
Mark Salerno 331836R    
Adam Weissman Bow   Group 1  
Gimlet II (Nonsuch 33)
Barbara Melanson 654225D    
Go Long (Corsair 37)
Catherine Greenwald    
Kent Greenwald    
Ivan Kirschner    
Joel Parry Helm   Group 1  
Goombay (J 28)
Stu Craig 222615j   Group 1  
Illusion (C&C 30)
John Bourget 299061E    
Indigo (C+C 35 MK 111)
Kevin Coady    
Irish Mist (Nonsuch)
Peter DePascale    
IZZY MAYhem (Nelson Marek 30)
Luke Georgian    
Jolly Mon (C&C redwing 30)
Geordie Loveday 319046Z    
Kona (Nonsuch 30)
Donna Epes    
Koru (Dufour 36P Shoal draft)
Albert Kraus    
Larvik (Pearson 10M)
Kim Andersen Owner 732567R   Group 1  
William Beebe Helm 732569Y   Group 1  
Eric Boudreau Bow   Group 1  
Alex Edwards Floater   Group 1  
Life Aquatic (J 24)
Prescott Littlefield 174604N    
Madaket (Nonsuch 30)
Joseph Carroll    
Madcap 1.5 (J 105 ODR)
Haley Brown Main Trimmer   Group 1  
Dan Bullard 265345W    
Magan (Olson 34 - Ericson)
Chris Buydos Tactician 711579J   Group 1  
Jim Buydos Skipper   Group 1  
Margery (Nonsuch 33 SD)
Ward Woodruff 112399W    
Marionette (Dolphin 24)
ron breault 163829V    
Mast Transit II (J 27)
David Kelly 127458a   Group 1  
Mentor (Pearson )
Mark Kondracky    
MilfordSailingFoundation.Org (Melges 32)
Bruce Kuryla 104060I    
Mistral (Nonsuch 30 Ultra)
James Davis   Group 1  
Osprey (C&C 35 MK 1)
George Martin 104854S    
Pachyderm (Frers 33)
Edgar Smith 352922Q USAES120 Group 1  
Park Place (O'Day 34)
Richard Mentelos 189669P    
Peregrine (J 111)
Ken McLean 242960T   Group 1  
Piper Too (Tartan 34c)
Robert Almeida 1383736 None  
R JMS (C&C 35 MK III)
Richard Spitzenberger    
Reckless (J 105)
Steven Marenakos 656802P   Group 1  
Red Stripe (Flying Tiger 10m)
Daniel DelBello    
Rogue (Herreshoff Newport 29 ctm)
Seville Simonds 206    
RUSH (Tripp 26)
Russ Certo Mast    
Todd Crouch Mast   Group 1  
George Davis Headsail Trimmer    
Henry duPont Skipper 303687B   Group 1  
Al Skinner Pit   Group 1  
Sagacious (Alsberg Express )
Giles Carter    
Santarella (Baltic 38DP CB )
Ross Mainville Grinder   Group 1  
Brian bgwiehler@gmail.com    
Bill Boltman Spinnaker trimmer   Group 1  
Jonathan Crowell Headsail Trimmer    
Tom Crowell Tactician   Group 1  
Jay Dube Headsail Trimmer   Group 1  
ken Pascarelli Bow   Group 1  
ken Pasquarelli    
Wayne Rogers    
James P. (Phil) Scalise Helm 174155T    
Screwball (Aerodyne)
Todd Berman Headsail Trimmer    
Andie Carse Pit    
Kevin Carse Skipper 662490W    
Kyle Carse Bow 711802P    
Dave Fasulo Headsail Trimmer   Group 1  
Benjamin Mazzucco Mast 787561s    
Bob Weinstein Navigator    
Brian Weinstein Headsail Trimmer    
Shearwater (Ericson 38-200)
Chris Griffin 769153Q    
Sir Prize (Sirena 38)
Constantine Manthous 707405Y    
Skedaddle (Corsair 28R)
Andrew Houlding 325944Z    
Snow Bird (Schock 35)
Lance Brown Headsail Trimmer   Group 1  
T. J. Buckley Other    
Cindy Gibbs    
Chris Morano Headsail Trimmer   Group 1  
Tijae Pelletier Pit   Group 1  
Jane Reilly   Group 1  
Dan Rennie Stunt Owner    
Bill Robinson Main Trimmer   Group 1  
Owen Sordillo Mast   Group 1  
Paul von Maffei 143467v USAPV26 Group 1  
Solas (S2 7.9)
John Kittel 791171X    
Sparky (J 24)
Jamie Rice    
Spectre (J 125)
Brian Prinz 247202m    
Splashdance (O'Day 34)
Harlan Fredericksen 262729U    
Swiss Cheese (J 24)
Henry Maxwell 805356Z    
TBD (X)
Dave Dickerson 186021N    
Terrain Avoidance (CAl 39)
Kristen Addabbo Wife    
Vito Addabbo Owner 340688A    
Gregory McMahon Headsail Trimmer 752448Ssa    
The Ocho (Capo 30)
Mark Cika 670116p    
Towhee (Cal 40)
Paul Jennings 187417X USAPJ2 Group 1  
Tynaje (Ohlson 38)
Daniel Fisher   Group 1  
William Gunther    
Austin Smyth Bow   Group 1  
Phil Smyth    
Briggs Tobin   Group 1  
David Whitney Pit   Group 1  
Velocity (J 29)
David Gilmore 121556N   Group 1  
VICE (Evelyn 32-2)
Matthew Nullet    
Vitesse (NY32)
Matthew Schoman    
Wolverine (Frers 33)
David & Kathy Nauber 225799K USADN23  
Yikes (J 100)
Paul Kreiling    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021