2021 Chicago Beer Can Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
18 Degrees (Nautor's Swan)
Jerrold Senser 245484C    
Alpha Puppy (J 35)
Rick Stage    
Alydar (Catalina 27)
Trisha Gula    
David Horabic    
Julie Masci Yachting Gigolo   Group 1  
Lucas Rodgers Captain    
big meanie (benetau 42s7)
james prendergast us145t   Group 1  
Blizzard (T-10)
Warren Udelson    
Bloodline (J 109)
Woody Hansmann 257254Z    
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Blue Star (Tofinou 12)
James Lidbury    
Bravo Zulu (J-100)
George Edwards 348626C    
Brawndo (Beneteau 36.7)
Matthew Lescohier   Group 1  
Cahoots (Peterson 34)
Michael Ciechanowski 715639P    
Caliente (White 44)
Michael Steck 244400G    
Cigare Volant (tartan)
Bill Easom    
mike gallagher    
Cookie Monster (Nautor Swan 40)
Peter Goldman 123270M USAPG61 Group 1  
Dash (Beneteau First 36.7)
Joseph Curnyn   Group 1  
de novo (J 105)
William Metzdorff    
Denne (X Yachts)
Peter Ackerman    
Eclipse (Beneteau 36.7)
Peter Nielsen USAPN10 Group 1  
Escorpión Borracho (Coronado)
Anthony Halawith 779642W    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Fastnet (Baltic 38 DP)
Tracy Stevenson 753997H   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
Flying Spaghetti Monster (J 35)
Mitchell Weisman    
FOG (Beneteau First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Fortunate Sun (Tartan 4100)
John Dunlevy 337238Z    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Killian Tobin Co-Skipper USAKT24   Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Grateful (Jeanneau 44DS)
Greg Doerr    
Marc Doerr    
Jon Fraser    
Tim Hartman    
Justin Kopczynski    
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Geoffrey Davis 671685B    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Hot Sauce (T-10)
Mike & Karen Better    
Intention (Catalina Tall Rig)
Bob Garrett    
Kyle Langer Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jahazi (J 120)
Tom O’Donohue    
Jemkid (Beneteau Moorings 39)
Mark Levin 666982F    
Kahuna (S2 9.1)
Loren Thompson    
La Belizza (beneteau)
simon beemsterboer    
Le Rêve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Liquid Lounge (Beneteau 35S5)
Doug Sibery 52817    
Loyal (C30)
Alexa Ceballos Co-Skipper   Group 1  
Pedro Garcia Co-Skipper   Group 1  
Luna (Tartan 10)
Jeremy Alexis 181824O   Group 1  
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Peter Wright   Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller    
Mazal Tov (J 120)
Arne Fliflet 329388N   Group 1  
Milli (Hunter 30 TM)
Jacob Larson 766155R    
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton 749375Y USABB167 Group 1  
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L    
More Panache (Hunter Legend 37)
Mark Trumpy    
No Reverse (Hunter Legend 37.5)
Bob HorenKamp 655189T    
Nyctosaur (J 105)
Mark Fruin    
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
Out of the Blue (T-Ten)
Jeffery Cross 363208O    
Painkiller 5 (Beneteau 36.7 )
Alice Martin    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Peregrine (J 105)
Megan Stoll 188062A   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Planxty (J 30)
Dennis Bartley 157957H   Group 1  
Ranger (Hunter 355)
William Bartz   Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Tone Martin 732797T    
Scout (Sydney)
brian koloms    
Sea Phoenix (T35)
Gary Knappenberger 323472U   Group 1  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Serenity (Beneteau 1st 42)
Arnold Hirsch 197380E    
Shamrock (Hunter 34)
David Mellinger    
Shoe String (Olson 34)
Jay Grizzell    
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Smee Again (J 109)
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON USAGM62 Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice    
Success (Wylie 39)
Kasey Iwasyk 748504p    
Tejas (Hobie 33)
Nate,Eric,Vytenis,Aras Chamberlin,Rivard,Karaitis,Karaitis    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Turning Point (Beneteau First 40.7)
David Hardy 343934V USADH101 Group 1  
Valhalla (J 105)
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41 Group 1  
Vanda III (J 109)
Jack Toliver   Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
White River (C&C 41)
gary daggett    
White River (C&C 41)
gary daggett    
Windo (Hunter 30)
Sean Sullivan 671598M    
Winnebago (LS10)
Stephen Pratt USASP90  
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V    
Yukon (J 105)
Ralph Krauss 271   Group 1  
ZaZen (Catalina 320 WK)
Bill Van Emburg    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022