29th Annual Annapolis Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
#998ForACure (Italia 9.98)
John Dodge 189793Q usajd217 Group 1  
Abientot (J 35)
Roger Lant 376990M    
Allegro (Harbor 20)
Kenneth Stevens 334128Q    
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm/AJ Syndicate 188268i    
Avenger (J 30)
Steve Dirkse Headsail Trimmer   Group 1  
David Johnson Helm 667518N    
Geoffrey McHenry Tactician   Group 1  
Mike Ryan Headsail Trimmer   Group 1  
Stephen Svoboda Bow   Group 1  
Joe Yoder Mast   Group 1  
Avita (J 30)
Martha Haines In the way 804460T   Group 1  
Daniel Korwan Other   Group 1  
Michael Lovendusky Mast   Group 1  
Daniel Watson 792937R    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Blofish (Viper 640)
Dailey Tipton 256500M   Group 1  
Breakaway (J 105)
Remy Bourget Headsail Trimmer   Group 1  
Jameson Chalmers Bow 799406N   Group 1  
Dale Conklin Headsail Trimmer 809451V   Group 1  
Richard Hinds Owner 127246U USARH75 Group 1  
John Villani Main Trimmer USAJV61 Group 1  
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Mark Bird Tactician 765472Y   Group 1  
Buen Camino (Outbound 44)
Richard Baseley    
Bullfrog (Harbor 20)
Tim Adelman    
Caribbean Magic (C&C 44 C/B)
Greg Schoolden    
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Cicada X (Viper 640)
Sammy Herin    
Ron Steele 161663R    
Scott Steele Co-Skipper 660329O   Group 3  
Bonnie Van Sciver-Steele    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Crescendo (J 105)
Angelo Guarino 373256X usaag80  
Curlew (Valiant 37)
David Densmore 684117T    
Day Dream (O'Day 25)
Jack LaMay    
Deep State (Viper 640)
Walt Pletcher 212912I USAWP9 Group 1  
Delirium (J 33)
David McCullough 125285X   Group 1  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Brian Wiersema 731209P USABW63 Group 1  
Endorphin (Melges 32)
John Pica 767111Q    
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Escapade (J 30)
Carl Zawistoski    
Etoile (Jeanneau SO 33i)
Barbie and Marcel Klik    
Evil Hiss (Viper 640)
Mary Ewenson   Group 1  
Fine Tuned (Oceanis 38.1)
Jason Fox Skipper 234916S    
Fiona (Harbor 20)
Richard Turman 743590S    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
First Strike Rebuild (Viper 640)
Patrick Burnett    
Firth of Tay (Beneteau Oceanis 35.1)
Peter Dezendorf    
Following seas (Catalina 36)
Robert Heaney   Group 1  
Fuzzy Logic (Harbor 20)
Robert Dunsky 261865X    
Gnixe (Viper 640)
Bill Vickers    
Goat Soup (Cal 39)
Kate Elliott Grinder    
Dina McIntyre Captain    
Scott McIntyre Main Trimmer    
Jillian Rebraca Grinder    
Avery Sipe Grinder    
Otto Sipe Co-Skipper    
Sam Sipe Co-Skipper 698154N USASS172 Group 1  
Kelly Sullivan In the way    
Haulin' Asp (Viper 640)
James Pokorski 748618P   Group 1  
Heart Breaker (S2 9 11)
Frederick Sieber   Group 1  
Anthony Steward    
Infectious Smile (J 30)
Tristan Keen 713987k Gbrtk23  
Ingenuity (Ranger 28)
william t knudsen maureen knudsen Navigator   Group 1  
Joe Lombardo 43438    
Art Schulman    
Jahazi (Bavaria 38)
Del Dizon Main Trimmer   Group 1  
David Dodson Skipper 244380V   Group 1  
Frederik Frederiksen Headsail Trimmer   Group 1  
Kieth Skowran Bow    
Simone Smith Tactician 806433X   Group 1  
David Wilson Spinnaker trimmer   Group 1  
Jubilation (Harbor 20)
James Hutchinson 749900S   Group 1  
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Keith Mayes 335732U   Group 3  
Kaimana (Beneteau First 38)
Lee and Jon Budar-Danoff 759240Q    
Last Hurrah (Harbor 20)
david matteson Main Trimmer   Group 1  
David Smith    
Maggie (J 35)
Jim McNeely 799479Y    
Mama Tried (Beneteau FC 10)
Andrew Noel 658880E USAAN32 Group 1  
M'am'selle (J 122)
Ed and Cindy Hartman    
MAYHEM (J 105)
Doug & Amy Stryker 688864H USADS249  
Meadeor (Harbor 20)
Jim and Rachel Mead    
Merlyn (Harbor 20)
Ward Anderson    
Mofongo (Harbor 20)
Chris Dettra    
Liam Shannon    
Patrick Shannon    
mojo (wauquiez)
julian bigden    
julian bigden    
Murphy's Law (Beneteau Oceanis 38.1)
John Mason    
Roger Mason Skipper    
Kevin Meiners    
John (JP) Parker Strategist    
Muskrat (J 105 Mod)
nicholas iliff 779514Q    
Narrow Escape (Dragonfly 25 Sport)
Ben Corson 244184X    
Marta Hansen Other   Group 1  
Orion (Hanse 371)
Jon Opert    
Pegasus (C&C 35 MkIII)
Patrick Hylant   Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill & Linsley Carruth 191298B    
Poco a Poco (Beneteau 36.7)
David Marcic    
Puffin (Harbor 20)
George/Andy Hughes    
QUERENCIA II (C&C 35)
Kurt Abendschein    
Quintet (Cal 25)
Mike Miller   Group 1  
Reverie (Jeanneau s/o 39i)
Rhonda Cornelsen    
Walter Englehardt Headsail Trimmer   Group 1  
Christopher Rogers 354196e   Group 1  
Lauren Rogers Tactician    
REVOLUTION (CS 30)
Steven Baier-Anderson Main Trimmer USASB206 Group 1  
Rich Benda Mast USARB236 Group 1  
Antonio Chantre Headsail Trimmer   Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rhea (J 24)
Stephen Grimm    
Riptide (Harbor 20)
Jose Fuentes & Ed Freitag 18727C    
Sail Away (Sabre 402)
Mary Barnum Floater    
Shirley Brooks Co-Skipper    
Craig Coltharp Tactician    
George Hollendursky Skipper    
Mike Swift Grinder   Group 1  
Salome (Alerion 28 Express)
Dale Clark    
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u    
Seaya Later (CS34)
Craig Lisk 226303K    
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C    
Sheila Marie (Harbor 20)
robert kehoe 652323g    
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Skimmer (Harbor 20)
Peter Trogdon & Margaret Podlich USAMPOD1  
Slap & Tickle (J 80)
J World Annapolis    
Stella Maris (Hanse 370)
Justin Hardeman    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
Sweet Emotion (Beneteau Oceanis 38.1)
Vincent Sacchetti    
SWifty (Harbor 20)
RICK WEAVER 418    
TACAMO (Sabre 34)
Bevin Ann Buchheister   Group 1  
Chris Buchheister Nav/Tac   Group 1  
The Mighty Pearl (Harbor 20)
Walt Laird    
Walt/Jim Laird/Mumper Co-Skipper    
Traveling Sun (Sabre 30-1)
William Bryan Owner   Group 1  
Steve Burkholder Helm    
David Ginsburg Foil Trimmer   Group 1  
Treasure Hunter (Hunter 340)
Peter Harsh 401085R    
Penny Peters Navigator   Group 1  
Triple Point (Corsair 28R)
Charles Rush 698842P    
Tru Blu (Harbor 20)
Robert Kottler 121502Z    
Valhalla (J 35)
Valhalla Sailing Project / Mike Wood 750172R    
Velvet Hammer (J 105)
Brian & Krissy Robinson 689050B USAKR36 Group 1  
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  
Wild Horses (J 80)
J World Annapolis 188831B    
Yellow Jacket (Harbor 20)
Scholz Sullivan Syndicate 120245F USAJS231  
Zephyr (Cal 25)
David Hoyt 143871V    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy