2015 STC Annapolis Fall Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Anema & Core (C&C 30 One Design)
Chuck O'Malley USACO45  
Ennio Staffini 253606N USAES23  
Baby Bella (Dunning 42)
Jim Grundy 401287V USAJG163  
BobSled (C&C 30 One Design)
Grady Byus Bow USAGB52 Group 1  
Mike Coe USAMC38 Group 3  
Russ Miller   Group 1  
Bob Moran Owner 665068S USARM116 Group 1  
Checkmate (C&C 30 One Design)
Nigel Biggs GBRNB5  
Christopher Dragon (Sydney 43 )
Andrew & Linda Weiss 352216l    
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Cooper Owner 178837G USABL10  
Kyle Fast Navigator   Group 1  
Jonathan Howland Mid Bow USAJH217 Group 1  
Richard Jordan Headsail Trimmer   Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Ed Liberty Helmsman   Group 1  
Patrick Murphy Mid Bow   Group 1  
Paul Nahon Mast 178837G USABL10 Group 1  
Andrew Pappas Mast   Group 1  
Andrew Waine Main Trimmer   Group 1  
Alex Whipple Headsail Trimmer   Group 1  
Extreme2 (C&C 30 One Design)
Bryn Bachman Runners USABB138 Group 1  
Dan Cheresh 169459J USADC15  
Petey Crawford    
Morgan Reeser USAMR38  
Keiran Searle Chef AUSKS6 Group 1  
Dave Shriner    
Eric Vigrass    
HH42 (HH 42)
Lee Chrisman Headsail Trimmer USALC37 Group 1  
Chris Connors Chef USACC118 Group 1  
Dobbs Davis Runners   Group 3  
Aaron Freeman Grinder    
Gijs Gunnerman Tactician    
Trevor Harney Runners USATH84 Group 3  
Luke Merchant Bow   Group 1  
John O'Connor Main Trimmer   Group 1  
Darren Walters Pit    
Glenn Walters Skipper 651598D    
Hooligan (C&C 30 One Design)
Max Buerman    
Interlodge (Botin HPR 44)
Thomas Allin Headsail Trimmer   Group 3  
Chris Cantrick Pit   Group 3  
Rod Dawson Main Trimmer NZLRD1  
Andy Estcourt Runners   Group 3  
Austin Fragomen Helmsman    
Austin and Gwen Fragomen    
Gwen Fragomen Other USAGF28  
Andy Horton Tactician USAAH6  
Zach Hurst Spinnaker trimmer   Group 3  
Kris Matthews Bow    
Tom Odonnell Grinder USATO11 Group 3  
John Plume Grinder   Group 3  
Andrea Visintini Navigator ITAAV8 Group 3  
Just A Friend (C&C 30 One Design)
Clayton Deutsch 278662H USACD15  
Nancy Deutsch 278662H USACD15  
Geoff Ewenson Rush Chairman   Group 3  
Emily Fetherston Bow   Group 1  
Jesse Fielding Captain 285435X USAJF64 Group 3  
Alex Hood   Group 1  
John Moran 111850J USAJM24  
Little Big Man (C&C 30 One Design)
Dominick Cannavo 697973N    
Orion (J 122)
Paul Milo 661310L USAPM110  
Rush (J 109)
Bill Sweetser 229960F USABS61  
Stark Raving Mad VIII (C&C 30 One Design)
James Madden 153968c USAJM123  
Themis (C&C 30 One Design)
Jason Currie Main Trimmer   Group 3  
Lara Dallman-Weiss Headsail Trimmer   Group 1  
Geoff ewenson Tactician usage2 Group 3  
Nick Ewenson Helm USANE10 Group 1  
brandon flack Headsail Trimmer 208873F USABF15 Group 1  
Jason Hill Bow USAJH215 Group 1  
Walt Thirion Navigator   Group 1  
Velocity (J 111)
James Allsopp Watch Captain 286563E USAJA48  
Rob Beach    
Rich Bowen    
Andrew Eyring USAAE18  
David Gross    
Paul Luisi    
Jeff Riedle Headsail Trimmer 349552F USAJR160  
Martin Roesch Helm 349552F USAJR160  
Brady Stagg Pit USABS147 Group 1  

Main Menu

Spinsheet Magazine    

Copyright © Interactive Creations 2000-2020