2021 Chicago to Waukegan - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
9 Lives IV (Hunter legend )
CHRISSY LANG Co-Skipper    
George Seaverns Owner 375620t    
Janet Seaverns Skipper    
TREVOR SEAVERNS Helm    
ITZA VALTIERRE Strategist    
Alpha Puppy (J 35)
Rick Stage    
Altair III (C&C 40 +2)
Kevin Donovan Grinder    
Shell Dummer Watch Captain   Group 1  
Andrew Kumiega Bow   Group 1  
Learon McGinn    
Gordon Molek Grinder   Group 1  
James Syme Main Trimmer    
Randall Syme Captain 241761Q    
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Antares (Ericson 35-3)
Colleen Aleksic Headsail Trimmer    
Lisa Brock   Group 1  
Cara Cazzini 777128Z   Group 1  
Karl Cazzini Other   Group 1  
Randy Conner Co-Skipper    
Brian Markey Headsail Trimmer   Group 1  
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Assassin (Soverel 33)
Holly Collins Pit   Group 1  
Robbie Devlin Main Trimmer    
Sandy Lee   Group 1  
Liam Parker Main Trimmer   Group 1  
Robert Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Matt Voight Other   Group 1  
Larissa Zando Headsail Trimmer   Group 1  
Kris Zeigler Spinnaker trimmer 283143Q   Group 1  
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 227770B    
BRAWNDO (Beneteau First 36.7)
Matt Lescohier   Group 1  
Cahoots (Peterson 34)
Michael Ciechanowski 715639P    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
CheepNDeep II (J 44)
Jim/Randy Richter/Kuhn 652886J    
Courageous (J 109)
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y USARD8 Group 1  
Cynthia (Morgan 41)
Andrew Grootendorst 689661J    
Das Boot 3.0 (Italia 9.98)
Ed Frankowski Mast   Group 1  
Cindy Muller Chef   Group 1  
Jay Muller 260099X    
Hunter Ratliff Tactician 289553I USAHR9 Group 1  
Bernd Ruschmeyer Headsail Trimmer GERBR5 Group 1  
Alex Simon 269659N USAAS54 Group 1  
Defiance (J/V 66)
team defiance smirl 116795A    
Dire Wolf (1D35)
Jeffrey (Dewey) Janicek   Group 1  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
Ecstasea (Pearson 36)
Troy Mass Owner 804211P    
Entourage II (1D35)
Michael Dannecker   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Andrew Godmer Bow   Group 1  
Judith McLean Owner 729032V USAJM386 Group 1  
Ross McLean Owner 730162W USARM180 Group 1  
Anne Michaud Bow   Group 1  
Katye Michaud Pit   Group 1  
Christina Rice Headsail Trimmer 744728N USACR98 Group 1  
Exile (J 88)
Tim Bestler Main Trimmer   Group 1  
Kyle Doyle Switch Flipper USAKD65 Group 1  
Scott Eisenhardt Offside trimmer USASE45 Group 1  
Andy Graff 255164W   Group 1  
Fandango (J109)
Martin Luken 51909    
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U USADM261 Group 1  
Fastnet (Baltic 38 DP)
Tracy Stevenson 753997H   Group 1  
Felicity (Crealock 34)
Eddie Harrison 672791B    
Flying Spaghetti Monster (J 35)
Mitchell Wiseman Dom Merritt    
Dom Merritt 767836Z USADM270 Group 1  
FOG (Beneteau First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
FREEDOM (Mariner M28)
Collin Palmer    
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Honey Badger (T10)
Thomas Kane 166389I   Group 1  
Intention (30 ft. Catalina Tall Rig)
Bob Garrett    
It Wasn’t Me (J 105)
Branwell Lepp    
Javelin (Beneteau 10R)
Toby Gandy    
Kamikaze (T-10)
Darren Beck / Andrew Fernandez 325949E    
Kinship (J 105)
Will Broseman Mast 795164v   Group 1  
Quin Doughty    
Ted Luton Main Trimmer 770445V   Group 1  
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Laura Lutton Bow 798128Q   Group 1  
Koko Loko 2 (Beneteau First 40.7)
Tomasz Kokocinski    
Le Rêve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Liquid Lounge II (J 109)
jim caesar 652603u    
Lizard (Tartan Ten)
Eric Routman    
Lucille Marie (Columbia 10.7)
James Maivald 778652V    
M*A*S*H (LS 10)
Sam Ephraim Other   Group 1  
Roseann Goritz    
OLANNE HEALY Mast   Group 1  
Ron Kallen    
SCOTT MUMMERT Helm   Group 1  
Karina Suyen Bow   Group 1  
Nancy Zamorski Offside trimmer   Group 1  
Randi Zillmer Headsail Trimmer   Group 1  
Madcap (SC 52)
John & Marian Hoskins 235724 USAJH140  
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Greg Alm Mast USAGA39 Group 1  
Carl Arentzen Navigator USACA45   Group 1  
Richard Gadzala Offside trimmer USARG91 Group 1  
Richard Hayes Navigator 193481Y USARH189 Group 1  
Dina Howell Mid Bow USADH183   Group 1  
Tony Orlebeke Bow   Group 1  
Basil Souder Headsail Trimmer USABS103 Group 1  
Peter Wright   Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Minister (LS10)
Blane Boynton    
Mutiny (T-10)
John Schellenbach 205310F   Group 1  
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
No Bad Days (Jeanneau 469)
Mark Birringer Watch Captain   Group 1  
Montana Birringer Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Eisenhauer Bow   Group 1  
Jerry Gurthet Skipper 786974N    
Matthew Henderson Headsail Trimmer    
Angelina McNeill Floater    
Dave Mellinger Other   Group 1  
Billy Quaranto Bow   Group 1  
NORTENA (Catalina 28)
CHARLES OLSEN    
Northstar (J 109)
David Gustman 276603S    
NV (Schock 35)
Claudia Hawkins    
Anya Keblinskas    
Ari Keblinskas    
Darius Keblinskas 332272R   Group 1  
Greg Mino   Group 1  
Obsession (Endeavour 42'cc)
Marc Adams    
Anthony Marten    
Matthew Nurre 744016Q    
Bill Spaulding Pit    
Ohana (Dehler 34C)
Robert Smetters   Group 1  
Pandora (Swan 46)
Hank Graziano 335608T    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Peregrine (J 105)
Megan Stoll 188062A   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Pumpkin Ears (Catalina 34)
David Harris   Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Rambler (J 99)
Team Rambler   Group 1  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Jamie Downing 757282W USAJD245 Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (T-10)
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan & Brian Goldman    
Runaway (Elan 40)
Tom Gorey 100799w    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Tone Martin 732797T    
Sails Call (O’Day 39)
Cristen Bolan Mast    
Kerrie Czajka Headsail Trimmer    
Todd Dahlquist Bow   Group 1  
Amanda DeKok Chef   Group 1  
Bernard DeKok Skipper 807261S    
Robert Klueg Main Trimmer    
Melinda Miculinich Medic/Doctor   Group 1  
Tara Moncada Chef    
Nikola Radosavljevic Owner   Group 1  
Joseph Voss Helm 807116X    
James Willoughby Main Trimmer    
Sealark (J 105)
Sonny Jenema Main Trimmer    
Jay Lynch    
Clark Pellett 308269F USACP56  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Ned Sher Headsail Trimmer   Group 1  
Craig Warner Helm   Group 1  
Serenity (Jeanneau Sun Odyssey 36.2)
Johnathan Gaetz 783573Q   Group 1  
Shoe String (Olson 34)
Jay Grizzell    
Sirocco (J 160)
Robert Klairmont 326750x   Group 1  
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Slapshot II (J 109)
Scott Sims 392477E USASS198 Group 1  
Smee Again (J 109)
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON USAGM62 Group 1  
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice    
Spitfire (Franklin 40)
Jonathan Burba 335408R    
Suspect (Perry 59)
Tony Bowker    
Greg Fyksen Main Trimmer   Group 1  
Adam Maletic Headsail Trimmer   Group 1  
Marko Marko    
James Shipley    
bryan sims    
Vivian Smith    
William Smith Navigator    
James Thomas    
Larry Woods    
Syzygy (Express 34)
Michael Tobey    
Tejas (Hobie 33)
Nate,Eric,Vytenis,Aras Chamberlin,Rivard,Karaitis,Karaitis    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Turning Point (Beneteau First 40.7)
David Hardy 343934V USADH101 Group 1  
Unknown Lady2 (Frers 36)
David Ward 384765G    
Vayu (Beneteau First 40.7)
Asa Buzil Mast    
Ron Buzil 245909W   Group 1  
HANNAH GREEN Bow   Group 1  
Jennifer Jarland Spinnaker trimmer   Group 1  
James Judge Spinnaker trimmer 224951U   Group 1  
Daniel Le Headsail Trimmer    
Dominic Le Bow   Group 1  
Robin Munden Headsail Trimmer 137734w USARM41 Group 1  
Dana Smith Mast   Group 1  
Amy Wingo Spinnaker trimmer    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Warlock (J 111)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
Windo (Hunter 30)
Jake Larson    
Sean Sullivan 671598M    
Wine Knot (Oceanis 41.1 )
Malcom Harsch    
Paul Jaros    
Richard Lillie    
Jeffrey Mills Main Trimmer   Group 1  
Patrick Pilch Mid Bow    
John Rudnick 773042H    
Alyssa Van Horn    
Alex Verslype    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Y-Not (J 105)
Gerhard Zinserling 6615591    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021