2021 Tri-State: Chicago to St. Joe - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Black Diamond (J 105)
Dale Brown 766412X   Group 1  
Bliss (Jeanneau 409)
George Pecherek    
Ruth Pecherek 332190S    
Mark Resch    
Captain Blood (Schock 35)
Patrick Nelson 666935U    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Cynthia (Morgan 41)
Andrew Grootendorst 689661J    
Defiance (J/V 66)
dale smirl 116295A    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
Ecstasea (Pearson 36)
Troy / Lauren Mass / Taylor 804211P    
Ed Stein (C&C)
David Shelton 16770    
Elixir (Catalina 400)
Tim Bury Bow    
Jim Geoff Main Trimmer    
Brent Glendening Headsail Trimmer   Group 1  
Ron Groth Skipper 739516N   Group 1  
Kurt Heilmen Strategist    
John Helsley Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Kohn Spinnaker trimmer    
Keith Wilson Floater   Group 1  
Endeavour (Beneteau 37)
Will Abbott Boat Captain    
Keegan Chatburn    
Lucia Duffy Bow   Group 1  
Charlie Gallagher Spinnaker trimmer   Group 1  
Matthew Gallagher 653295M USAMG84 Group 1  
Emery Sularz Bow   Group 1  
Tristan Tucker Headsail Trimmer 794331F   Group 1  
Harry Wu Spinnaker trimmer   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W   Group 1  
Fandango (J 109)
Martin Luken 51909    
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U USADM261 Group 1  
Fastnet (Baltic 38 DP)
Tracy Stevenson 753997H   Group 1  
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Fuzzy Logic (Dehler 34-2)
Dan Emery 149206s    
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Gem (S2 9.1)
Jim Lett 735941T    
Geronimo (C&C SR33)
Herb Philbrick 242156p   Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Husaria (farr 47)
robert borczyk Mid Mast   Group 1  
paul borowczak Watch Captain    
pawel gendek Headsail Trimmer   Group 1  
krzysztof kaminski Skipper 320575S   Group 1  
STANISLAW KASIARZ Watch Captain    
Tymon Kielb Floater   Group 1  
Hanna Kwiecinska Headsail Trimmer   Group 1  
Rafal Niedzielski Bow   Group 1  
yury raulushka Pit   Group 1  
Andy Sciwiarski Offside trimmer   Group 1  
Imagine (Farr 395)
Gintaras, Aras, Vytenis Karaitis 165183Y   Group 1  
Karizmaddie (Catalina 320)
Mike Busovsky Headsail Trimmer    
Jack Parson Main Trimmer   Group 1  
patrick reynolds 234905P    
Gretchen Schulfer Bow   Group 1  
Michael Schulfer Floater   Group 1  
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Le RĂªve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Longbow (Class 40)
FK Day 779446W    
Madcap (SC 52)
John & Marian Hoskins 235724 USAJH140  
Mary Gail (J 112e)
Laura Bestul Pit   Group 1  
Sean Koga Bow   Group 1  
Peter Spev    
Tom Tishbey Pit    
Sam Veilleux Co-Skipper   Group 1  
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Mercedes (Thomas 35)
Maya Fitzstephens Headsail Trimmer    
Zach Freye Main Trimmer    
Todd Groat Bow   Group 1  
Christopher Koch Boat Captain 270836R    
Karen Koch Co-Skipper    
John LeFevre Pit Assist    
Michela (C&C 37)
Miguel Gambetta 17436W   Group 1  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton    
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Paul Thompson   Group 1  
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
Mutiny (T-10)
John Schellenbach 205310F   Group 1  
No Quarter (J 111)
Mark & Colin Caliban    
Norse (J 88)
Jorgen Christiansen    
Ian Cook Main Trimmer   Group 1  
Laura Roudebush Headsail Trimmer   Group 1  
timothy trollope Bow   Group 1  
NV (Schock 35)
Darius Keblinskas 332272R   Group 1  
Ohana (Dehler 34C)
Robert Smetters   Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Quicksilver (Schock 41)
Vilia Sutkus-Kiela 376530W   Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Rambler (J 99)
Team Rambler   Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan & Brian Goldman    
Runaway (Elan 40)
Tom Gorey 100799w    
RUSH (Nelson/Marek 36)
Dean Doman 319217W    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
Sail Monkey (Beneteau First 36.7)
William McGuinn 281599G    
Salsa (J 130)
Jim Gignac 225169Y    
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56 Group 1  
John Schussler Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Ned Sher Spinnaker trimmer   Group 1  
Craig Warner Helm   Group 1  
Silk (C&C 110)
Judson Brown 653793K    
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice / Rollin Pierce    
Suspect (Perry 59)
bryan sims    
Syzygy (Express 34)
Michael Tobey    
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Turning Point (Beneteau First 40.7)
David Hardy 343934V USADH101 Group 1  
Unknown Lady2 (Frers 36)
David Ward 384765G    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Vytis (J 105)
Michael Brown Headsail Trimmer 2652140 USAMB131 Group 1  
Steve Druzbicki Tactician   Group 1  
John Eringis Pit 786064X   Group 1  
Keith Krause Main Trimmer   Group 1  
sarah mittman    
Gyt Petkus 752205R    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Ashley Engels Headsail Trimmer    
Geary Finn Main Trimmer   Group 1  
David Kelland Spinnaker trimmer   Group 1  
Chuck Norton Owner 755262S   Group 1  
Tony Wilkinson Bow   Group 1  
Y-Not (J 105)
Gerhard Zinserling    
Yukon (J 105)
Elizabeth Conway    
Matthew Conway    
Ralph Krauss 271   Group 1  
Robert Metzen    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021